Дата и час: Съб Фев 08, 2025 7:02 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




 Страница 1 от 2 [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: nem13
МнениеПубликувано на: Чет Фев 12, 2009 11:40 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 2:11 pm
Мнения: 2473
Натискайки [shift], с цел да капитализирам първата буква, осъзнавам, че ако ви разкажа нещата, както ми се иска, това ще се превърне в един адски егоцентричен и самовлюбен текст. А аз въобще не се чувствувам тъй.

Поради това ще цепя през просото.

Преди около 5 години боледувах от нещо, което си ме остави жив, но малко или много променен. Въпросната инфекция има два варианта – тежък и лек. За тежкия казват, че или умираш, или ставаш депутат, т.е. идиот за цял живот (това определение ми го каза един депутат, който също го е карал, апропо). Аз имах късмет да карам леката версия. 6 месеца по-късно според лекарите нямах абсолютно никакви следи. Според тях дори не можеше да се разбере, че въобще съм боледувал.

Както и да е, тук няма никаква драма, болестта беше по-дразнеща от рутинните, но в крайна сметка нищо особено.

Като изключим, че нямам спомени отпреди боледуването.

Не, не и не – не ме разбирайте идиотски, не говоря за амнезия. Говоря за липса на спомени.

Това ще рече – зная фактите, зная какво се е случило, и използвайки въображението си и фактите, мога с големи усилия да пресъздам някои от случките – но нямам нищо, което мога да нарека свой спомен.

Сякаш съм ги изживял, забравил, и после съм прочел някъде за тях.

Ефектът от това е прост – първо, не усещам тези факти като свои. И второ – всяко нещо, което съм преживял тогава, ако го преживея сега, няма да е ново за мен. Гадна комбинация, а?

Но майната му на това. Аз съм Бобо и към настоящата дата съм на 18. Занимавам се с 4 неща – писане, четене, помагане на приятели и мислене. Тези категории са много общи, разбира се. Например, яденето влиза в четенето, а сексът е вид писане...

Уфф, да се чуди човек що разказвам толкова. Но ако трябва да следвам някакъв план – аз съм аниме и манга фен като вас. И не съвсем. Да, аз гледам анимета само с лек подбор и съм покрил някаква прилично бройка, за да кажа, че имам бегла представа за това изкуство. Чел съм и доста манги, колкото да мога да извадя нещо от джоба си за всяка от тях. Но феновете също са индивиди. Те си имат свои предпочитания, свои представи в едно и също изкуство и дори жанр.

Например, ако искам да ви се похваля с нещо уникално, ще кажа, че любимите ми манга жанрове са шоуджо и сейнен. Достатъчно необичайно е за момче да чете шоуджо, но в комбинация със сейнен се получава нещо много особено. В крайна сметка за мен мангата е просто история за хора, както и анимето, и независимо дали гледаме от сладката, лигава и драматична страна, или от бруталната и свръхреалистична такава, те си остават хора. И това е, което истински ме интересува в анимето и мангата.

Друго, за което мога да ви разкажа, е писането. Аз пиша, и смятам да се занимавам с това докато мога. Занимавам се и с публицистика, сиреч журналистически материали. Ако има нещо, което да харесвам почти колкото създаването на един разказ, това е писането на една статия. Понякога – и повече. Но статията и разказът си приличат толкова много във важните за мен елементи – това че ги четат хората – че няма смисъл да ги сравнявам.

Освен това съм циник и сарказмът ми е по-присъщ от дишането. Не го ползвам толкова много във форумите, защото той е като изкуство – нуждае се от условия, за да е истински. Да съм саркастичен пред монитор, с букви, без да се подсмихна и да наклоня глава на една страна, или да изсумтя заядливо, това не е сарказъм.

Веднъж дойдох на една среща. Не се притеснявах да си говоря с хората, по-скоро не желаех да изниквам и да влизам в разговори, в които няма да ми е интересно. Говорихме си с Моридин и горе-долу с това се изчерпа цялата работа. На РД-то се изявих малко повече с разни хорица, но нейсе. Следващият път, повече.

Отскоро съм модератор в Арт секцията, и основно в Творчество. В момента мисля да реактивирам „Упражнения в писане” и да го направя по-смислено и по-интересно, но това са мечти, както всичко друго. Кога ще седна да го изпълнявам, не знам.

Член съм, ако и безумно мързелив, на СДК-БГ – единствената българска преводаческа и сканлейтинг група. В момента съм в нещо като ваканция – всмисъл никой от екипа не е достатъчно глупав да ме търси, освен зам.-шефката и една колежка, но те имат нещастието да са ми приятелки.

Знаете ли, аз съм технофил. Падам си по всякакви джаджи, каквито и да е, наистина, каквато и електроника да има, ще ми допадне да се запозная с нея. Работя на комп от 4-годишен. Първо играх на Цивилизацията.... свалях песни по-късно на дайл-ъп, ебахти нервната работа. Сега работя на огромен лаптоп с допълнителен екран, 10 устройства с УСБ изход , два външни харда, принтери, и още тон периферни порнографски истории, както и 10 тона кабели. И се чувствам добре около тях.

Слушам странна музика... слушам рок, метъл, руска бардова, популярни песнички, алтернативен рок, българска естрадна.... Кк, музиката не е странна, комбинацията е. Не съм помияр, просто съм си такъв. А, и слушам много японски аниме и др. песнички.

Чета фентъзи, фантастика, и всичко останало. Наистина чета всичко – може да ми хареса каквото и да е... но най-любими са ми книгите, в които наистина заобичвам героите. Така трябва да са истински добрите издания – да се влюбиш в персонажите, да живееш, да се смееш, да плачеш с тях, да бягаш с тях, да се влюбваш с тях, да обичаш това, което те обичат. Истината е, че любимите ми книги са тези, при които съм се влюбил в главния женски персонаж. Истински съм се влюбил, това не е метафора. Така се влюбих в Енея, в Кристал, в Лидрал, в Мегера, в Техану, в Доминик.... наистина не стана така с Дорс, с Ламиа, с Гладиа, и още доста, но пък се чувствам пръв приятел с Хари Селдън, с Гед, с колегата Илайджа, с Ийон Тихи, с Джони, с Рол, чието име се римува с Пол....

Вече ми писна. Ако имате въпроси, питайте, мога да отговоря на абсолютно всичко.



ПП: Извинете за дългото порно.



_________________
Изображение
Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Чет Фев 12, 2009 11:55 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Чет Ное 08, 2007 10:14 pm
Мнения: 3686
Местоположение: Къде ми е портфейлът?
Рядко може да се срещне толкова егоцентрично копеле като тебе. Дразнещото обаче е, че в това ти е чара.

И имам усещането, че за тебе писнаето на този пост, както и на множество други неща си е чиста душевна чикия. Което отново не е лошо.

Не си странен. Просто си умен. Тъй де, това е тема за коментари, не е нужно нищо да питам. А и въпросите скапват всичко.



_________________
...всичко се свежда до секс и насилие,обикновено в комбинация...
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 12:11 am 
Аватар
Spamoza Vulgaris

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 12:27 pm
Мнения: 8529
Местоположение: On the highway to hell
Човек, много се радвам, че реши да постнеш темичка тук. Чувствай се свободен да ме поправяш за грешките, знам, че ти доставя садистично удоволстие. :lol:
Интересно ми стана дали тия жанрове шоуджо и сейнен успяваш да ги намериш в комбинация...защото щях да се заинтересувам доста стабилно.

Нем е един доооооста полезен тип за тоя форум, един от малкото останали стараещи се да запазят българския език във възможно най-добра форма, доколкото е възможно в един форум. Поздравявам го и за цялата добра работа в творчеството....мен щеше да ме е страх да влезна, ако той не беше мод там :lol:



_________________
Изображение
Where does the good go~
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 12:12 am 
Аватар
 
 

Регистриран на: Съб Дек 23, 2006 4:06 pm
Мнения: 3358
Местоположение: София
nem is 18 :shock: моите адмирации, dude ;o



_________________
Изображение
[Forever n ever~]
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 12:19 am 
Аватар
Мародераторче

Регистриран на: Чет Май 10, 2007 5:27 am
Мнения: 15576
Местоположение: Kame House: Where the beaches are fine, and the bitches are finer.
Ok Аз ще съм кратък,защото ми се ще да видя как ще се развие темата по-нататък XD (a.k.a. сеирджийството е на пръв план.)

nem13 написа:
Да съм саркастичен пред монитор, с букви, без да се подсмихна и да наклоня глава на една страна, или да изсумтя заядливо, това не е сарказъм.

Обожавам това чувство,дори пред хора,които не могат да загреят по-бързо от албански реотан.
Има доста начини да стане и с буквички...но не е същото наистина.

nem13 написа:
Сега работя на огромен лаптоп с допълнителен екран, 10 устройства с УСБ изход , два външни харда, принтери, и още тон периферни порнографски истории, както и 10 тона кабели. И се чувствам добре около тях.

Толкова живо изникнаха сцените с Lain ,когато го прочетох това,че си нямаш идея :lol:


nem13 написа:
Чета фентъзи, фантастика, и всичко останало. Наистина чета всичко – може да ми хареса каквото и да е... но най-любими са ми книгите, в които наистина заобичвам героите. Така трябва да са истински добрите издания – да се влюбиш в персонажите, да живееш, да се смееш, да плачеш с тях, да бягаш с тях, да се влюбваш с тях, да обичаш това, което те обичат. Истината е, че любимите ми книги са тези, при които съм се влюбил в главния женски персонаж. Истински съм се влюбил, това не е метафора. Така се влюбих в Енея, в Кристал, в Лидрал, в Мегера, в Техану, в Доминик.... наистина не стана така с Дорс, с Ламиа, с Гладиа, и още доста, но пък се чувствам пръв приятел с Хари Селдън, с Гед, с колегата Илайджа, с Ийон Тихи, с Джони, с Рол, чието име се римува с Пол....

Щях да изрежа всичко и да оставя само Енея,но реших че няма да е честно спрямо другите...
Макар само тя да е останала и досега през всичките тези години живо в съзнанието ми.
Както и да е ...преди и аз бях така и сега съжалявам,че чета по 1-2 книги на седмица само >.<

nem13 написа:
ПП: Извинете за дългото порно.

Зависи кой за колко свършва ^^



_________________
ИзображениеИзображение
Loading consciousness Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 10:28 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 2:11 pm
Мнения: 2473
Цитат:
nem13 написа:
Сега работя на огромен лаптоп с допълнителен екран, 10 устройства с УСБ изход , два външни харда, принтери, и още тон периферни порнографски истории, както и 10 тона кабели. И се чувствам добре около тях.

Толкова живо изникнаха сцените с Lain ,когато го прочетох това,че си нямаш идея :lol:


Мхм, но не съм и наполовина толкова готин...


Цитат:
nem13 написа:
Чета фентъзи, фантастика, и всичко останало. Наистина чета всичко – може да ми хареса каквото и да е... но най-любими са ми книгите, в които наистина заобичвам героите. Така трябва да са истински добрите издания – да се влюбиш в персонажите, да живееш, да се смееш, да плачеш с тях, да бягаш с тях, да се влюбваш с тях, да обичаш това, което те обичат. Истината е, че любимите ми книги са тези, при които съм се влюбил в главния женски персонаж. Истински съм се влюбил, това не е метафора. Така се влюбих в Енея, в Кристал, в Лидрал, в Мегера, в Техану, в Доминик.... наистина не стана така с Дорс, с Ламиа, с Гладиа, и още доста, но пък се чувствам пръв приятел с Хари Селдън, с Гед, с колегата Илайджа, с Ийон Тихи, с Джони, с Рол, чието име се римува с Пол....

Щях да изрежа всичко и да оставя само Енея,но реших че няма да е честно спрямо другите...
Макар само тя да е останала и досега през всичките тези години живо в съзнанието ми.
Както и да е ...преди и аз бях така и сега съжалявам,че чета по 1-2 книги на седмица само >.<


Е, то и аз сега не чета много повече на ден:V.



_________________
Изображение
Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 11:15 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:14 pm
Мнения: 1250
You is GhOD.

И, прощавай много, ала с това се изчерпва коментарът ми.



_________________
Shadowcat написа:
Ние сме с тирета!
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2009 12:29 am 
Аватар
 
 

Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 2:11 pm
Мнения: 2473
Да ви се похваля тук - днес зарих завинаги около 40 теми от Творчество дълбоко у коша. Амин.



_________________
Изображение
Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2009 4:10 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 11:53 pm
Мнения: 2023
Местоположение: ~Островът насред Лунното езеро.~
Амин и честито. Сигурно ти е харесало. :D Иначе правиш ми впечатление на много умен човек. :hat:



_________________
Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2009 4:53 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 2:32 am
Мнения: 8640
Местоположение: The Megastructure
nem13 написа:
Да ви се похваля тук - днес зарих завинаги около 40 теми от Творчество дълбоко у коша. Амин.

Уби много хора днес :lol:



_________________
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 1:31 am 
Аватар
 
 

Регистриран на: Нед Май 06, 2007 4:52 pm
Мнения: 3088
Местоположение: Silent Hill,Nerdvana
Прочетох порното. :eyes:

Интересно беше,наистина...научих доста нови неща за теб,като се има предвид,че почти не те познавам де.Следващия път като идваш на среща се поразходи повечко и ний да те видим,обичам стари юзъри от форума да се явяват :D
Иначе да знаеш,че ти си 20% от причината да не напиша нещо в творчеството.Другите 91% са мързел :lol:



_________________
Изображение
Castles in the Sky



The Resistance
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 11:34 am 
Аватар
Spamoza Vulgaris

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 12:27 pm
Мнения: 8529
Местоположение: On the highway to hell
Ти откога имаш 111% процента причинност :o :lol:
Бтв Нем, ще се радвам ако пускаш повечко от личното си творчество :o



_________________
Изображение
Where does the good go~
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 3:21 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 2:11 pm
Мнения: 2473
Ще се радвам да ги имах написани:V. Но аз също съм мързелив, пък и не винаги съм доволен от свършеното....

elizabeth99, че аз не съм стар бе.... Регнал съм се 2006-та примерно, и пиша от края на 2007.... Пиши в Творчество,наистина, ако съдя по поста ти, каквото и да напишеш, поне ще е четимо...



_________________
Изображение
Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 3:26 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 12:36 pm
Мнения: 3228
Местоположение: In the middle of nowhere...
Нем е готин, но стигне ли въпросът до правопис, ме хваща шубето да пиша. XD



_________________
Изображение

*Слънце мое*
Thx to Harada Risa~
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: nem13
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 5:56 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 2:11 pm
Мнения: 2473
Уняааа.... вие вече ме изкарахте някаква ходеща граматика/правописен речник на българския език. А аз само съм ги чел:V. Сериозно, ако си мислите, че съм педантичен, трябва да видите съавтора ми Черно Слънце... той е маниак. Може да прекара 5 часа пред едно изречение и да го върти до безкрай...

А аз правя грешки дори. Понякога.



_________________
Изображение
Изображение
Offline
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на: