Дата и час: Сря Окт 17, 2018 7:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 6 [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Darling in the FranXX (зима 2018)
МнениеПубликувано на: Нед Юни 10, 2018 11:37 am 
Аватар

Ти реално нищо не казваш, защото дълбокият ти поглед върху анимето е, че тийнейджърите правели секс и имало гейове. За 20 епизода това ли успя да откриеш?

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 10, 2018 12:27 pm 
Аватар

За 20 епизода доста видях.Просто исках да кажа,че анимето наподобява реални живот в днешно време.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 10, 2018 1:58 pm 
Аватар

Само че никакви примери за това доста, което си видял, така че само празни приказки и абстрактни понятия.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 9:46 am 
Аватар

Darling in the FraXX прави страшно големи напъни да бъде Evangelion. Проблема обаче е, че не е Evangelion. И също така основно се опитва да се хареса на хора, които изобщо не биха погледнали меха другояче, и затова са всичките тия пуберски истории и другите глупости с които ни тровят серия след серия вместо да покажат поне една свястна битка, язък за дизайните. Първата серия ме остави с много добри впечатления, все едно наистина се върнах едно 10-15 години назад когато мехата беше все още беше популярен жанр, но от 2-ра серия нататък го обърнаха на абсолютен slice of life rom com. Why mecha fans can't get anything good?

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 12:18 pm 
Аватар

RayofVictory
Цитат:
Why mecha fans can't get anything good?

Вини за това Code Geass, което стана популярно точно между хората, които не гледат мека и точно с тийн-драма мизериите си.
Почти успоредно излизаше едно от най-добрите Gundam ТВ заглавия - Gundam 00, което е в пъти по-добра мека и въобще по-добър анимационен продукт, но първо беше засенчено от хайпа по CG, второ самите Gundam фенове не го гледаха.

ТВ продуцентите си направиха грешните изводи и сега от време на време бълват тийн-драма дегизирана, като mecha безуспешно опитвайки се да дуплицират успеха на Code Geass.

Тъпото е в това, че оригиналните Gundam-и са също толкова убер изпържени и мелодраматизирани простотии, но малко по-успешно са свързани с темата за войната и вписани в екшъна.
Още избягват училищната обстановка.

Както казах - грешните изводи.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 12:27 pm 
Аватар

Решението е много просто - продуцентите трябва да зарежат всички сюжети, които пряко или косвено включват деца или тийнейджъри. Ама как да им го обЕсним е въпросът.

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 12:43 pm 
Аватар

Не е проблемът в децата и тийнейджърите, а че самите сценаристи и режисьори са спрели онтогенезата в тийнейджърските си години. Тийнейджъри в mecha жанра е имало много преди Code Geass, всички mecha заглавия на Sunrise са с главни тийнейджъри, Evangelion е с тийнейджъри, Macross e с тийнейджъри, Mazinger-Z e с тийнейджъри... списъкът продължава.

Тийнейджърите не правят анимето автоматично непоносимо. Малоумните опити за подмазване и угаждане на определен тип публика го прави непоносимо.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 12:47 pm 
Аватар

Ragnos
Цитат:
продуцентите трябва да зарежат всички сюжети, които пряко или косвено включват деца или тийнейджъри

Не си прав, така ще загубят основната част от публиката си.

Решението е да почнат да пишат сюжетите си без масова употреба на популярните в момента тийн клишета и тропове: да ги съчетават някак по-креативно, да пуснат забравени стари, дори да добавят едно-две нови, колкото и да са ерзац...въобще да не бъде толкова очевидно, че отчаяно се опитват да се понравят на тъпия си зрител...защото личи за колко тъп го смятат.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 12:56 pm 
Аватар

Е точно като елиминират децата и тийновете ще избягат от същите клишета и тропове, тъй като са несъвместими. После и те ще омръзнат, но поне ще има разнообразие няколко години.

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 12:58 pm 
Аватар

Ragnos
Цитат:
Е точно като елиминират децата и тийновете ще избягат от същите клишета и тропове

Naaah, те все пак искат да им се мазнят и да им гъделичкат егото...но по по-софистицирани начини.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 1:01 pm 
Аватар

И 30-годишна жена да изстипосаш - те като ги рисуват без нито една бръчка и с анти-гравитационни способности в областта на таза и гръдния кош - па ще ти се лигави, ще и дават close-up на деколтето, ще се натиска с някакъв/няколко и ще има драма кой как защо обидил някого или спал с някого. Защо си мислиш, че като излезеш от тийнейджърските години, драмите спират? :lol: Това трябва да го знаеш най-добре.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 1:27 pm 
Аватар

lovelyangel666
Цитат:
Защо си мислиш, че като излезеш от тийнейджърските години, драмите спират?

Това го казваш ти, не аз.
Драми има естествено, но са с тематика различна от "Мама и татко ми казаха, че съм толкова велик, а в училище никой не ми се кланя!".

Апропо, аз гледам повече шонени и шоджота, защото са повече на бройка, а сейнените и джосеите са пак толкова лошо написани. Статистически изпадат по-гледаеми неща при младежките заглавия заради по-богатия избор от заглавия. Възрастовата група и тематиката не е гаранция за качество (както съм казвал много пъти).

Под подмазване разбирам тийновете все пак да са във фокуса на историята. Когато обаче автоматично ги направят център на света е скучно. Трябва постепенно да им се създаде фалшивото чувство, че са го заслужили, а не да им се дава наготово.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 1:56 pm 
Аватар

Аз визирах Рагбосса и в двата комента, ма той е решил днес да ме игнорира.

То драми от типа "Мама и татко ми казаха, че съм толкова велик, а в училище никой не ми се кланя!" няма, но има други като това, че са неразбрани, или че някой им е набил в главите грешна представа за света и как работи. Също така и безгръбначие и невъзможност да остояват себе си, мнението си и желанията си. Всичко проблеми и на болшинството възрастни, особено такива, които цял живот са били учени да угаждат на някого.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 2:04 pm 
Аватар

lovelyangel666
Цитат:
То драми от типа "Мама и татко ми казаха, че съм толкова велик, а в училище никой не ми се кланя!" няма, но има други като това, че са неразбрани, или че някой им е набил в главите грешна представа за света и как работи.

Same difference.

Цитат:
Всичко проблеми и на болшинството възрастни

Да, тези неща никога не отшумяват напълно, но пък свикваш с тях и реално не ти пречат.
Виж, ако ти е вменявано, че са толкова важни и е трябвало да ги разрешиш още в тийнеджърството...

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 2:08 pm 
Аватар

lovelyangel666 написа:
Аз визирах Рагбосса и в двата комента, ма той е решил днес да ме игнорира.

Пиша, колкото да не заспя, всъщност нямам мнение по темата, което да си заслужава да отстоявам. :ok:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 6 [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]