Дата и час: Съб Юли 11, 2020 8:17 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume (лято 2016)
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 04, 2016 4:39 pm 
Аватар

Изображение
Заглавие: Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume/Planetarian: The Reverie of a Little Planet
Жанр: Drama, Sci-Fi
Епизоди: 5
Година: Лято 2016
Source: Visual Novel
MAL
ANIDB

Резюме: It is thirty years after the failure of the Space Colonization Program. Humanity is nearly extinct. A perpetual and deadly Rain falls on the Earth. Men known as "Junkers" plunder goods and artifacts from the ruins of civilization. One such Junker sneaks alone into the most dangerous of all ruins—a "Sarcophagus City." In the center of this dead city, he discovers a pre-War planetarium. And as he enters he is greeted by Hoshino Yumemi, a companion robot. Without a single shred of doubt, she assumes he is the first customer she's had in 30 years. She attempts to show him the stars at once, but the planetarium projector is broken. Unable to make heads or tails of her conversation, he ends up agreeing to try and repair the projector...

-------------------------------
Не можах да повярвам, че са направили аниме по една от любимите ми новели. Анимето е само 5 епизода, но за мен те си бяха напълно достатъчни.

Профил  

Заглавие: Re: Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume (лято 2016)
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 04, 2016 7:50 pm 
Аватар

AlShu написа в продължение на 5 седмици:

Цитат:
Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume ep. 1 - поредното безумие от сезона. Картинките и анимацията са прилични, но не могат да компенсират.
Изтраях серията докрай, защото ситуацията бегло ми напомня една сцена от Пътеводител на галактическия стопаджия. В нея Зейфод Бийблброкс попада на космически кораб, чийто компютър отказва да излети, защото чака доставка от ароматизирани мокри кърпички. Такава няма да има, защото цивилизацията създала кораба е загинала преди хиляди години. Разговорът на Зейфод с компютъра силно ми напомня на разговора между главните персонажи тук.
Ще се задържа още епизод, за да видя накъде ще тръгне шоуто. (Т.е. за да се убедя, че няма да тръгва на никъде.)

Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume ep. 2 - моткане през цялата серия и накрая включването на планетариумът остана за следващия път.

Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume ep. 3 - както обикновено - досадната роботка не млъква да дрънка безсмислени протоколни текстове, но в края на епизода някак успява да те зариби да изчакаш поне до следващия. То така или иначе остават още само два.

Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume ep. 4 - та значи иска да вземе този робот със себе си, не за да му помага с тежкия физически труд, не дори за секс-бот, а за да можела да разказва на хората за звездите...
Ми хубаво.

Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume ep. 5 - леко безсмислено шоу и аз не знам защо го гледах, но не съжалявам. Някак ми докара спокойствие, вместо предвидените по сценарий сълзи и сополи.

Братья Карамазовы
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 04, 2016 9:10 pm 
Аватар

Ако роботката не беше толкова досадна в речите си, вероятно щях да се задържа повече от 2 епизода...

МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2016 5:53 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Изглежда скучно. Ще пропусна.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]