Дата и час: Пет Юни 22, 2018 2:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 6 от 8 [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Anime INN - българското списание за аниме и гейминг!
МнениеПубликувано на: Съб Май 23, 2015 1:28 pm 
Аватар
Модератор

Chep_92 написа:
Само се оплакват, само обиждат

Само ти мърмориш и обиждащ хората тук от край време.

Трябва да се научиш да приемаш малко критика. Светът не е розички и калинки.

Btw ще дойдеш ли на анимес експото? :D

Може да си станем другарчета с теб Илиянчо Илиев.

С нетърпение очаквам отговора ти. :D

____

Иначе този брой беше доста добър, но като цяло оценки от 1 до 10 са прекалено...ненужни.

Ревюто в повечето случаи има достатъчно субстанция и ориентир, че човек да разбере дали му харесва анимето или не без да му трябва случайна цифричка.

МнениеПубликувано на: Съб Май 23, 2015 3:18 pm 
Аватар

Chep_92
Цитат:
Хейтъри?!

Да бе, щото твоите изказвания в раздела за субтитри са все мед и масло. =))

Интересното е, че си се самоназначил за адвокат на АнимеСтраноприемницата. Защо не оставиш самите автори да се защитят (от несправедливите ми клевети =)) ), ако въобще им пука за мнението ми.
Или поне да признаеш свое авторство и евентуално да спорим за по-конкретни неща, защото твоите общи обвинения в хейтърство вече ги знам.

Цитат:
после следващото нещо беше чиста злоба

Ъъъ...странно. Не съм го писал със злоба. Може пък да идва от начина по който го четете. Сами да му вкарвате злобарска интонация. :idea:
Освен ако за вас дефиницията на злобар да е "човек, който не иска да се съгласи с мнението ми".

Цитат:
Даваш му цървул и то го лиже!

Ахахаха...лек, позитивен и жизнеутвърждаващ хумор. Без злоба! (Я сподели с какво хубаво чувство си го писал!)

Цитат:
хора, където не вършат нищо, а много мрънкат

То па да пишеш стенвестник е една работа...нали уж за удоволствие я вършите?
На мен пък удоволствието ми е да чета най-различни писания.
И как да го кажа...просто правя паралел.

Цитат:
ама така "професионално"

Къде съм се заяждал за професионализъм?
Аз дори презирам някои професионалисти, дето са рожба на журналистическия факултет. :mrgreen:

Пък мога да дам и положителни примери за любителски статии.
Ето един хора, дето в много случаи не съм съгласен със статиите им, но са ми интересни за четене - http://www.shadowdance.info/magazine/
99% от аниме статиите им може да се намерят в архива, не в текущата страница - http://www.shadowdance.info/design/index800.htm От тази връзка трябва да се изнавигира до съответния брой и аниме секцията.

Да не говорим на международна почва. Евентуално блогъри от сорта на Archaeon (споменаван и от Ровури), които не си изкарват хляба с това и пак творят интересни четива по темата.

Цитат:
за домашно направете

Навремето се опитвах да пиша такива работи, мисля не ми се отдава.
За сметка на това, критикарите ми бяха много по-вулгарни и нелогични от това, което мрънкам аз. =)) =)) =))

И каква е тази мания "Щом не си го правил, значи нямаш право на мнение?".
Да, готварските ми способности са минимални, но от чисто консуматорска гледна точка мога лесно да кажа "Е, прегорили сте лука!".
Още по-смешно е, че реакцията не е "Е, прегорих го, друго готвено няма!", вместо това "Понеже не готвиш, не знаеш че най-изгорялото е най-вкусно!".
(На друго място пък правих аналогия с нивото на хрущяла в "кучешката радост" и кого трябва да питаш - производителя или кучетата :lol: .)

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 23, 2015 5:25 pm 

Цитат:
Щом си правят списанието за свободно четене, ще поемат.

Едва ли си правят списанието за да поемат.

Аз още се чудя дали да правя коментар на тия сбити преразкази.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2015 11:30 pm 
Аватар

Здравейте, приятели, ето че най-сетне настъпи мигът да пуснем новия ни 07-ми електронен брой.

Очаквайте много нови изненади в скоро време (включително и игри с награди!).

Четене на 07-ми брой в Issuu.com: http://issuu.com/animeinn/docs/anime_in ... 3331f3ebfd

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 25, 2015 12:39 pm 
Аватар

Всъщност съм с положителни впечатления: все повече разсъждения и анализ на елементите, които са харесали или не на ревюиращия. Това във всички статии и от всички автори.

Друг плюс - добра статия за Gintama. (Не смятам така само, защото е положителна.)
Случило се е и още едно чудо, г-н Милев е разбрал хумора на Ninja Slayer. (Мислех, че ще го попържа до девето коляно, та съм приятно изненадан.)

Сега някои дребни негативи (за да спазя традицията):

Относно статията за Горго - е, героят не е съвсем безскрупулен. Има си определен професионална етика, примерно никога не работи за няколко клиента едновременно.

"Музикалното оформление" не е са само избора на OP/ED, а в някои статии се говори само за него. Дори си мисля, че е много по-важно да се спомене и фоновата музика, отколкото само да се коментират песните. Последното е направено в достатъчно статии, но ще е перфектно да се разнесе навсякъде.

"младият принц Арслан се обучава в изкуството да управлява една държава" - всъщност не. На баща му хич не му дреме за него - момчето е откъснато от света и плуе в аристократична скука и изолация, а чак по-късно е принудено да се учи в движение.

Този израз "с ръка на сърцето" малко се повтаря.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 25, 2015 3:21 pm 
Аватар

И мен ме впечатли статията за Ninja Slayer-a и то най-вече защото имаше достатъчно бекграунд рисърч и рефърънси без авторът да се отбива в преразказ и да изглежда все едно е гледал 2 анимета на кръст :idea: Щях да му дам бонус точки ако беше рефърнснал и Inferno Cop, но може би се изхвърлям малко :lol:

Статията за Punchline също беше много добре балансирана.

От другите статии четох само Oregairu и Shokugeki и ми бяха достатъчни. Мога да кажа, че е доста тъпичко в съдържанието да се пишат английските заглавия, а в статиите - японските и като цяло да се използват ретардед заглавия като My Teen RomCom SNAFU. Situation Normal, All Fucked Up е термин с military origin, който само някой, чийто мозък е рудимент би го използвал в съчетание с аниме заглавие и все пак е учудващо колко хора все още го използват. Вярно, дълго е заглавието, но едно Oregairu или в случая с Danmachi, нищо не им пречеше да седят така в съдържанието. Сега е време да дойде главния редактор и да ми обясни как това, че не му плащат, а списанието е доброволен труд, му е оправданието за sloppy work.

На Shokugeki описанието в началото беше чист превод от резюмето в mal/anidb/друг data base сайт, оттам нататък беше стандартния изнасилен преразказ, най-вече на героите. Споменава се някаква реч там, с която печелил и врагове и приятели, ама на фона на това сухо вмятане, има толкова смисъл за човек не-гледал анимето, колкото и че е правено от някакви си Tsukuda Yuuto и Saeki Shun. Saeki Shun всъщност се ползва със сравнителна популярност в по-различни страни на бранша, което би обяснило много неща за самото заглавие, ама кой да си направи рисърча, след като може да направи преразказ :lol:

Plastic Memories - учудващо, някой му е дал 7/10, но това че анимето е пълен crap няма особено значение, понеже е тема на друга дискусия. По-интересно е, че този преразказ е писан от някой, който има словесните умения на тостер: "Има персонажи, които изглеждат като други персонажи от други анимета."

Добре, ъм. Това трябва да ме накара да гледам анимето ли? След този пасаж не четох нататък.

Музиката е нещо, за което всички се хващат само и само да има пълнеж в статията и винаги се коментират стабилно OP-a и ED-a, използвайки се суперлативи, че са уникални, страхотни, брилянтни и прочее. Една от малкото статии, в които нямаше споменаване на OP/ED и пак беше добре написана и личеше наистина личното отношение на автора - а не преразказ - беше Nisekoi. Ако останалите статии приличаха поне малко като оформление на нея и/или на тази за Ninja Slayer, може би списанието щеше да е няколко идеи по-добро.

Друго излишно нещо: нужно ли е всеки път да се пишат и името и фамилията на героя? Вие като се запознавате с някого и двете имена ли си казвате? Ненужно е и само утежнява конструкцията и пълните главите на читателите си с излишна информация.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 26, 2015 12:53 am 
Аватар
Feed you with a kiss

Мнение за нещата, които разгледах/прочетох:

- Подбирайте си по-добре изображенията, или ги ресайзвайте по-добре. На 2-3 пъти зуумнах на отделни изображения и от качеството ми се доплака. Артефакти и съсипани от калпаво оразмеряване изображения убиват цялата естетика. Да си спомена, че има и много хубаво оформени страници, например началната на ревюто на OreGairu и тази на Re-Kan, както и цялото оформяне на Owari no Seraph изглеждат чудесно
- Нз кой ви е писал статията за Houkago no Pleiades, но това, че е базирано по мангата е абсолютна глупост. Редакторите ви проверяват ли информацията? Четирите ONA епизода, който се споменават реално са началото, и всичко останало след това е базирано на тях. Факта, че същата тази ONA е създадена като реклама на Subaru и от набралата популярност стига до аниме и филм, за който, btw, също не се спомена нищо, щяха да бъдат интересна тривия... Също така всичките тези сравнения и нищо за Плеядите?! :shock:
- В същата тази статия забелязах, че на една от страниците текста стигаше до дъното, буквално текста бе разрязан от липсата на страница. Bad editors. No cookies!
- Статията за "I don't understand what my husband is saying" беше простичка, кратичка и on-point. Харесвам ^^
- Гледам изображенията в статията за Mikagura Gakuen something-something и не знам дали качеството на анимето е гадно, дали сте взели гадно едитнати скрийншоти от някъде или "оцветяването" им си е ваше дело, но цветовете толкова ярки, че светлите детайли никакви ги няма, а тъмните цветове ми горят очите. Ако е нещо от вас си, препоръчвам да омекотите малко едитинга. До момента на тази статия не съм забелязала да има друга, която така да страда от едитинга... Houkago no Pleiades е близо, но пак не е толкова очеизбождащо.
- Втора страница на Denpa Kyoushi, пича с очилата или да беше "дорисуван", или логото да си беше оставено. Самото качество на изображението е крап.
- Статията за Соума - пак го има момента, в който статията се опитва да напусне страницата.
- Show By Rock!! - Ретри? Да разбирам, че името е преведено на български, тъй като на японски и на английски ясно си се чува Ретори? Но пък тогава защо част от имената са просто кирилизирани, без превод, а други директно си остават на английски? Не е консистенто.
- Uta no Prince ревюто не го четох, но отново виждам проблема с текста на втора страница.
- Хубаво оформление на ревюто за Нагато Юки
- Статията за AION изглеждаше разкошно, като изключим логото в самото начало. С малко повече игра във Фотошоп смятам, че това можеше да се избегне. И все пак статията е невероятно eye candy.
- Статията за безплатните приложения за рисуване ми допадна, има програми, които не бях срещала досега и непременно ще погледна.
- Въпросите в интервюто с Муши са като задавани от първолак, оформянето на въпросите е ужасно.
- Някои изображения изглеждаха разтеглени.

*отива да спи*

edit: п.п. Понеже видях евента за РДто ви и частта с "възможност за pre-order на втория печатен брой на Anime INN", а ми направи впечатление, че онлайн варианта ви имаше поне един рандъм, неофициален арт в него, за който нито кредит имаше даден, нито пък, недай си боже да сте платили за него или поне за разрешение да сте попитали; силно се надявам, че подобни неща не се случват в печатните версии.

МнениеПубликувано на: Съб Дек 12, 2015 5:30 pm 
Аватар

Ко стана е? Нов брой няма ли да има, че трябва да се забавлявам с нещо. Ари малко по сериозно хоро умират за тая работа!

МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2015 12:46 pm 
Аватар

Е, ето ти го и новият брой - http://issuu.com/animeinn/docs/anime_inn_08_96

Или пък ако предпочиташ да дръпнеш pdf-а - http://animerulezzz.org/?ttl&t=Download ... nn&lang=bg

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2015 2:40 pm 
Аватар

Та ето впечатленията ми.
Принципно всеки път ми е интересно да чета списанието, та ако можете да ги приемете за градивна критика.

- Защо почвате с кореец?
Да, има някаква далекоизточна връзка с манга/аниме темата, ама все пак да го бяхте сложили малко по-към назад?

Самата статийка макар и любопитна е малко дървено написана и не заслужава точно с нея да се открива списанието.
Пример:
"Вселената, в която се развива действието
в Tower of God, e Talse Uzer. Концепцията, на
която се базира тя, е, че светът е съставен от
няколко истории, намиращи се в центъра му,
които са неизменяеми. В нея бива отхвърлена
хипотезата..."

Друг пример:
"представлява manhwa
, нарисувана в манга стил, от
което може да се очакват известни
разлики с обичайните манги. Най-
очевидната и заинтригуваща такава
е, че рисунките са много по-различни
от това, което бихме видели в една
манга."

Т.е. разликата е в това, че са различни.

Начинът по който статията анализира комикса ми харесва.
Личи си че авторката иска да изрази възхищението си и разбира добре откъде идва то, но определено текстът трябва да се изчисти от повторенията и прередактира.
Другият текст от същата авторката ми хареса повече, но пак си плаче за премахване повторения.
Интересно, защо за Immortal Rain няма обобщаваща информация, като за Tower of God - глави статус жанрове...?

- Canaan притежавал "плашещо реалистични персонажи" =)) =)) =))
Е, хайде сега!

- Интродукции към статиите в стил ТВ реклама за прах за пране или бърз кредит от типа на:
"Падате си по стрелби, убийства и
пирати? Смятате, че никога не трябва
да изпращате мъж да върши женската
работа?"

лично на мен ми лазят по нервите.

"висок и мускулест афро-американец, с
бръсната глава, винаги носещ слънчеви
очила"

Нима този тип опасния са нужни? Padding?

"Реби" =)) =)) =))

И въобще много преразказ в статията за Black Lagoon.

- Интродукцията за Kingdom - излишно според мен художествено творчесто.
Същото странно нещо го има и в статията за Ushio To Tora.
"В този малък пролог се опитах да пресъздам
една от десетките ситуации, в които изпада един
от главните ни герои"

Не, благодаря!

"Лично го
определям като най-добрия исторически сейнен."

Би било добре да се добави "от тези на които съм попадал" (и без "Лично го")
Иначе статията ми харасва и като съдържание и като структура.

"За съжаление в последните години студио Pierrot" - ми не те винаги са си работили боклучаво.

- За Шарлот
"В заключение мога да кажа, че за мен това е
най-доброто аниме от сезона."

Nahhh, твърде тежки думи. "Едно от дробрите"?

"Ако не сте гледали
Angel Beats или Clannad, ви препоръчвам да
изгледате първо Charlotte"

Това пък защо?

- Относно Червенокоска
"Анимето дава усещането за приказка, но не
по същия начин като филмите на студио
Ghibli."

Ghibli nerd alert!!!
Бе, хора, научете са да правите и друг вид сравнения!

- За Дурарарарарара
"Верона" - дори японците го произнасяха правилно Варона...нищо, че на руска се пише с "о", пак се произнася с "а".
И естествено означава врана.

- В статията за Портата
"противопоставянето на фентъзи и
фантастика, на магии и технология е много
рисковано начинание"

80% от японските фентъзита, било то в книги, игри, манги, анимета и пр. са точно такава смес.
Повечето бойни шонени са точно в тази категория.
Чак пък риск, щом за тях си е масова практика?

- За шонен-ай-а
Дългоочакваният трети сезон на Junjo
Romantica

Дааа бе.

- За сервитьорите
Третият сезон на Working, следвайки
примера на втори сезон, носи само
разочарования.

Не, това хич не е biased...особено за сезона, който приключи толкова много сюжетни нишки.
В смисъл, може хич да не го харесва човек, ама все пак не е лошо да отчете, че има някои промени и развития.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2015 3:38 pm 
Аватар

Оценявам критиката, velush! Нов съм в екипа на списанието.
Моите статии са Canaan, Ushio to Tora и Gate.

Радвам се, че има интерес.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2015 5:58 pm 
Аватар

Велуше, стига си критикувал, видяхме, че можеш. Напиши една статия - да видим, че можеш и да пишеш! ;)

МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2015 7:55 pm 
Аватар

Ragnos
Цитат:
видяхме, че можеш

Ма ти сИриозно ли?

Цитат:
Напиши една статия

По-добре не, защото неминуемо ще се просмучат някои от следните лайтмотиви:
Как може да харесвате неща, които аз мразя?
Как можете да не харесвате неща, които аз обичам?
Как нещата, които харесваме, вие ги виждате по ваш собствен начин и примерно не се възхищавате, като мен от архитектурата и механичния в аниметата?
Как смеете, да сте различни от мен?

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2015 9:27 pm 
Аватар

Демек те е шубе, да разбирам?

МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2015 9:32 pm 
Аватар

Просто седи в безопасната зона, защото е по-лесно.
Мен лично не ме кефят авторите к'ви са ги писали, много са ми дървени едни, по-скоро писанията им са за коментари в някой форум.

на въображението ни в плен.
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 6 от 8 [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]