Дата и час: Пон Ное 18, 2019 12:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Медитирате ли ? Какво успяхте да осъзнаете?
МнениеПубликувано на: Сря Авг 20, 2014 11:59 am 
Аватар

Здравейте на всички, някой не ме познават :) други ме познават.Не съм пускала тема от около 3-4-5 години :?

Понеже секцията е "В търсене на пътя", вие търсите ли "ПЪТЯ" чрез медитация? И ако е така, какво сте успяли да видите, осъзнаете и почувствате чрез нея?
Преди да получа нападки, искам да подчертая че от 4 години насам, чета много за това и практукувам. Достигнах до извода че няма правилен подход как да медитираш, всичко идва от самия теб. Няма специална техника, сам избираш как да се предразположиш.Трудно ми беше да следвам всички стъпки описани в книгите, защото това са подходи, които писатели сами са разбрали за себе си и ползват своя подход за да медитират.

Когато започнах не мислех че ще стигна далеч, но първите реакции след медитацията бяха, че започнах да гледам с друго око на хората, живота, природата и света! Започнах да усещам по-силно нещата.
Да осъзнаеш какво е светът и какво си ти в него е нещо неописуемо. Да почувстваш природата, да усетиш животните да се радваш на слънчевите лъчи. Да си щастлив че живееш. Осъзнах че парите в живота ми не заемат важна част, факт е че са важни :) но те не могат да ме направят щастлива, да ми купят усещането за живот и радоста от това да видя как Слънцето изгрява :)

Че така...Медитирате ли ? Какво успяхте да осъзнаете ? Как се чувствате ?

Заглавие: Re: Медитирате ли ? Какво успяхте да осъзнаете?
МнениеПубликувано на: Сря Авг 20, 2014 6:25 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

InuYasha_F написа:
започнах да гледам с друго око на хората, живота, природата и света! Започнах да усещам по-силно нещата.
Да осъзнаеш какво е светът и какво си ти в него е нещо неописуемо. Да почувстваш природата, да усетиш животните да се радваш на слънчевите лъчи. Да си щастлив че живееш. Осъзнах че парите в живота ми не заемат важна част, факт е че са важни :) но те не могат да ме направят щастлива, да ми купят усещането за живот и радоста от това да видя как Слънцето изгрява :)

Ъм, аз нямам нужда от медитация за да ги виждам и чувствам така нещата? Винаги съм смятал, че за всеки разумен човек важи същото. Изображение

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 21, 2014 12:15 am 
Аватар

Да, но разумните хора останаха малко. Малко хора обръщат все по-малко внимание на малките неща.
И малко хора отдават значение на това което ги заобикаля.

Последна промяна Love child на Чет Авг 21, 2014 12:18 pm, променена общо 1 път
Reason: горен пост се цитира само при ползване на извадка от него.

МнениеПубликувано на: Пет Авг 22, 2014 1:57 am 
Аватар

Тоя филм с търсенето на пътя го минах. Медитирам по некви схеми за уравновесяване на психичната и физическата енергия и активиране на духовната, но съм го занемарил заради силови и кондиционни тренировки. Свикнал съм на хамалогия и тва си е. Намирам време и желание за асани, дихателни и прочистващи техники, релаксация. Уча се да свиря на китара, но скъсах мускулни влакна на пръстите и вече 3 месеца не съм свирил.

МнениеПубликувано на: Чет Окт 02, 2014 4:35 pm 
Аватар

и аз не съм писал тука от годинки..

последния път (и първи май се пада) когато стигнах близко до медитация беше под душа, бях си запушил ушите и слушах как се променя звука на капките, като дъжд звучи. Това трая известно време. Като си махнах ръцете от ушите чувството беше невероятно. Не бях изпитвал такова нещо преди. В следващите 1-2 часа бях напълно променен - нямаше нищо в мозъка ми, никакви мисли, за първи път. Все едно понятието за говор и думи беше изчезнало от света, имаше само звука на дъжд и тишината (липсата на говор).

тогава осъзнах нещо от сорта на тва, че думите са глупост, всеки който много говори - малко разбира, че живота трябва да бъде оставен да си тече естествено, че трябва да имаш по-малко неща в главата и повече в душата и неща в тази посока...

това беше около времето, където започнах да спирам да се занимавам с философия, защото реших да оставя живота да си върви по естествения път, какъвто и да е той. Научих се, че трябва да ми пука по-малко.

За жалост всичките тези философи и медитации изискват години на култивиране да залегнат в тебе и контакт с "обикновените" хора и свят ефективно ти ги декултивира. Най-вероятно за тва монасите се изулират на далече за цял живот...

МнениеПубликувано на: Сря Дек 17, 2014 1:19 pm 
Аватар

Местоположение: The Viper Room : Sunset Blvd, West Hollywood, California
Ensenga написа:
.... нямаше нищо в мозъка ми, никакви мисли, за първи път.

това и аз се опитвам да го постигна, когато не мислиш, а просто действаш без да ти пука много много... :?

Иначе се опитах да медитирам (дълбоко и бавно вдишване и още по-бавно издишване + изричане на мантра наум) , действа наистина, но ефектът е краткотраен - когато не мисли, а просто живее човек е по-щастлив, но не мога да го постигна мамка му.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2015 10:11 pm 
Аватар

е те хората с години го тренират това състояние, първо се чистат некви мисловни шлаки, щуротии, после мозъка се тренира да не блуждае, да е спокоен, а-у
Ти искаш е така, щрак и готово ;д нема как да стане

МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2015 3:28 pm 
Аватар

Сигурно съм го казвал десет хиляди пъти на сто различни места :P Има различни форми на медитация :) Освен най-разпространеното клише - дето седиш с кръстосани крака и мърмориш под носа си има една, която е ... да кажем ... по-разбираема и достъпна за обикновения юзър.

Ходенето.

Добре де, малко по-засукано е. Става въпрос за ходенето в планина, ходенето към някоя абстрактна цел. Като например "върха". Движиш се, правиш крачка след крачка, може да си сам или в компания, но от един момент нататък съзнанието ти се отърсва от ежедневието. От грижите, тревогите. Някъде между първите признаци на умора, жегата, жаждата, потта, започваш да обръщаш внимание на живота около теб. Или неговата липса, ако сте на място като Пирин :) . Вятърът, слънцето, умората ... те неусетно преустройват съзнанието ти до ниво, в което вече си изпаднал в т.н. "подвижна медитация".

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2015 1:11 am 
Аватар

Това, за което ти говориш е изпадане в медитативно състояние, което се случва на всеки. Медитативните практики вече са съвсем друго нещо. При тях има преднамереност и цел.

Последна промяна Love child на Пет Мар 13, 2015 12:37 pm, променена общо 1 път
Reason: горен пост се цитира само при ползване на извадка от него.

МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2015 11:35 am 
Аватар

Тоест всичко опира пак до подготвеността на човек и осъзнаването му какво прави?

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 02, 2015 12:24 am 
Аватар

Всичко е до практика
Останалото е случайност

Последна промяна Love child на Пет Мар 13, 2015 12:37 pm, променена общо 1 път
Reason: СПРИ ДА ЦИТИРАШ ПОСТ, НЕПОСРЕДСТВЕНО НАД ТВОЯ

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]