Дата и час: Нед Дек 08, 2019 11:57 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 5 [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Legend of the Galactic Heroes (saga)
МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2018 12:18 am 
Аватар

The Hollow Shrine
Цитат:
Старото аниме не е виновно за вида си на неуспешна представа за космическа опера с недодялани и шаблонни герои за ключови движещи мотиви в сюжета. От мат'ряла си е.

Дъъъ, виж Tytania и Arslan.
То въобще space opera-та си е дървен жанр и далече от сериозното sci-fi. В нея се очакват точно простотии, като видими лазери, взривове, които се чуват във вакума и всякакви "за по-поетично".
Ако LOGH някога се е водело за нещо, това е псевдо-историческа костюмирана драма (да обяснявам ли и неадекватността на костюмираните драми) в псевдо-футуристичен сетинг.

Цитат:
ни въобще жени имате

Е, знаеш че ще се появят и са по-шаблонни и плоски от мъжете.

Цитат:
Хората, дето се кефят на ... такава... военна тактика, в момента са на половин столетие и предпочитат филмите на Долф Лундгрен, не това.

А?
Този набор за който говориш са видели и ползвали повече военна техника от теб...а феновете на Долф Лундгред, Жан Клод Ван Дам, Чък Норис и компания са нарутардите на екшън филмите...щеш не щеш огромна маса са.

Цитат:
Въобще, научната фантастика в аниметата я докара до "Сидония"

Не че съм гледал епизода, но това би било прогрес. На старият LOGH сериозно му куца този аспект, при това по дефиниция.

Цитат:
Нямаше нужда да се връщаме назад.

А?

Цитат:
Савано е официалният композитор за "Патаклама в космоса"

За мен е синоним за скучна музика.

Цитат:
вж. Гъндам

По-скоро "чуй"?
Ако има нещо, което да не харесвам в Gundam Unicorn това са изнасилената мелодрама и музиката.

Цитат:
Да ти изтече епизода в Ютюб...

С ужасно качество...това по-скоро е реклама за Крънчи Рол.

Последна промяна velush на Пон Апр 02, 2018 9:54 am, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2018 12:47 am 
Аватар

Не, не, за Сидония имах предвид, че жанрът е еволюирал от времето на Галактическите герои... Справя си се успешно със съвмещаване на реализъм и човешка драма. Не ни беше нужно да си припомняме първите опити за такива неща, че даже и с лъскавата анимация на Production IG.

Иначе Савано в 80% от работата си... как да кажа, булшитва. Абсолютно забравими тракове, някои от които пък направо си звучат зле. Но от време на време пуска страхотни неща. (Новия LOGH не е това време.) Алдноа например беше аниме с трепач саундтрак. Да се чудиш къде се попари тая муза после.

При мен обаче явно е фундаментално различно изживяване Гъндам Юникорн. Мелодрамата му подклажда и придава тежест на целия сюжет. Спомням си как усещах, че сам се пренавивам вече от преструвка да ми пука за случващото се, че чак почвам да притрепервам пред всичката тая драма. На тая история много й помогна анимацията. И последните 2-3 песнички. Една от тях всъщност ми е татуирана на ръката, хаха. Името, тоест. От време на време ме осенява откъде тръгна значението на тоя надпис и всеки път се изненадвам :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2018 10:11 am 
Аватар

The Hollow Shrine
Цитат:
Не, не, за Сидония

Ма то от моя гледна точка Сидонията е зле и колкото и да е по-hard core sci-fi, за мен старото LOGH я бие с други качества.

Цитат:
жанрът е еволюирал от времето на Галактическите герои

Да, но това според мен не си личи в сравнението със Сидонията - тя е преди всичко драма и хорор, а space-ът е фон. Дори не съм сигурен дали може да я пишем opera. Още историята е съсредоточена върху шепа героите, а не върху общата картина. Твърде различен тип заглавие е, че да съдим за някаква еволюция.

Цитат:
Не ни беше нужно да си припомняме първите опити за такива неща

Бизнес. В момента светът се дави в носталгия и продуцентите се опитват да се възползват - я виж колко рибути от почти всички студия.

Цитат:
При мен обаче явно е фундаментално различно изживяване Гъндам Юникорн

Generation gap - аз като се забавлявам не обичам да ми навират в лицето толкова чувства и трепети. Обичам да се отпусна и да гледам сеира/патакламата.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2018 10:33 am 
Аватар

Ами и Бойна звезда Галактика е космическа опера, но 90% от сериала е мелодрама, имоций и многозначителни погледи. Той всъщност е жив пример за еволюцията на жанра. Сериал от 70 и някоя си година, рибуутнат през 2003 в съвършено различна и по-добра форма, концентрирана върху човешките изживявания... с "космоса за фон". ... Време им е на Полигон да зарежат тия идиотщини с Годзила и да направят последния сезон на Сидония, че взема да ми липсва от тоя разговор. Годзилата е ходещо оправдание за половината екип дето я прави. Уробучи да си поддържа кариерата жива, без да е имал вдъхновение от години, Анно да отлага последната Ева... И ми връчват римейк на LOGH да предъвквам, докато се появи нещо с по-качествена консистенция.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2018 11:18 am 
Аватар

The Hollow Shrine
Цитат:
Ами и Бойна звезда Галактика е космическа опера, но 90% от сериала е мелодрама, имоций и многозначителни погледи.

Ъх, пак фокусераш върху емоциите пък те не са толкова определящи в случая.
Да, BSG (2003) е много по-добър пример за еволюция в сравнение със Sidonia. В такъв план последната дори е стъпка назад :lol: в някои отношения. Точно употребата на емоции в първото е много по-кадърна и не-самоцелна. Те са смислена част от сюжета, а не средство да разцивриш зрителя.
BSG-то обаче има един голям проблем: след средата на втори сезон се превръща в пълен шит. За останалите серии въобще не си струва да се говори.

Цитат:
по-добра форма, концентрирана върху човешките изживявания... с "космоса за фон"

Ще се опитам да го кажа по друг начин, за LOGH и BSG (2003) това, че действието се развива в космоса е много, ама много по-важно и сюжето определящо от ситуацията в Sidonia, където е по-скоро тапет.
За "по-добра" също не съм сигурен. LOGH и BSG (2003) въпреки, че са space opera доста се различават. Амортизираността на първото идва от автора и от времето по което е писано, а не от "формата" и начина на излагането на сюжет. Като контра пункт на твоите любими емоции, доколкото помня в LOGH те пак са си в огромно изобилие - от тяхна гледна точка не виждам голяма разлика и между трите...само дето в Sidonia са по-грубо имлементирани, защото така ги харесват сегашните япончета.
В допълнение, колкото и да се изпрогресирали нещата, в момента не се наблюдават качествени space opera заглавия (The Expanse?) - първо защото правенето им е бая трудомеко, второ защото хората се кефят на по-камерни неща, стига да предлагат буйни емоции (because they are conditioned to like them :pokey: )

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2018 12:00 pm 
Аватар

Когато си прав, си прав. Чак е скучно да нямам контрааргумент.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2018 12:16 pm 
Аватар

То и не трябва да имаш, просто двамата се интересуваме от различни аспекти на тези заглавия.

Примерно в LOGH и Unicorn аз се радвам предимно на огромните мащаби, спектакъла и засуканите политически врътки (колкото и да са тъпи и нереалистични).

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2018 5:44 pm 
Аватар

Кихнете някви соптитли за роуа уа, мола ви са.

МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2018 7:02 pm 
Аватар

Вече има рейлийз на Хорибър.
Излязоха и първите на Gundam Build.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2018 9:37 pm 
Аватар

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Kaikou ep. 1 - беее, не беше толкова зле, става за гледане. Тук обаче изпъква по-зле един от проблемите на старото аниме, илюстрирането как работи стратегията. Там поне успяваха да замотаят зрителя, че уж става дума да брилянтни ходове и трикове, но в настоящата серията капитаните на корабите от Алианса трябваше да са пълни идиоти при загубата на връзка с флагманския кораб, да не следят сами, кога да вдигнат щитовете си. Във втората флотилия пък фалгманският кораб сякаш дори въобще нямаше наблюдатели и Рейнхард ги хвана по бели гащи, въпреки че пред очите им разби другарите им. Надявам се нататък да няма такива "работи защото го е измислил един от главните герои" глупости или поне да са минимум. В старото аниме имаше отвличащи маневри, възползване от околната среда (особености на атмосферата на планета, протопланетарни дискове и черни дупки), прекъсване на линиите на доставка и т.н. и т.н. Не че ще работят така в реалния космос, но поне преструвка, че зад всичко това стои нещо смислено.
Мдаммм и гласът на Янг Вен Ли ми лази по нервите, а другите стават, нищо че не са толкова добри, като старите.
Визуализацията бива, музиката върши работа.
Беше ми приятно да си припомня някои от хората, които ще станат важни по-нататък - Фаренхайт, Меркац, Лап и др.
Показаха нещо, което го няма в стария сериал. При корабите на Алианса по време на битка мостикът се прибира в кораба. Каквото се вижда през илюминаторите е проекция, също като при корабите на Империята, чийто мостик обаче никога не се вади от корпуса.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2018 10:18 am 
Аватар

Плюя мазна храчка върху тоя рибуут.
Реално гледам същото, но много по-смачкано, ръшнато, недообяснено, зле нарисувано и още по-зле изиграно от сеютата... абе въобще тотално осрано. Дори космическите битки, които изглеждаха невероятни от трейлърите, сега ми се видяха допотопни и откровено мизерни за стандартите на 2018 г.

Колко епизода се очаква да е тая педерастия?

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2018 10:23 am 
Аватар

12

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2018 10:52 am 
Аватар

Демек нищо няма да покрият. Така си и знаех.

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2018 10:56 am 
Аватар

В MAL спекулират, че ще вкарат историите от prequel филмите (не знам по кои книги са) и после първи том от оригиналната поредица книги.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 06, 2018 2:53 pm 
Аватар

12 епизода + 3 филма след това.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 5 [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]