Дата и час: Нед Дек 15, 2019 11:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 5 [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Legend of the Galactic Heroes (saga)
МнениеПубликувано на: Сря Мар 20, 2013 5:12 pm 
Аватар

velush написа:
Ми то това сигурно идва от факта, че феновете му могат да привлекат внимание към него само с преувеличения от сорта на "legendary series, perhaps the best ever created in Japan". :lol:

Интересен подход. После тоя балък дето се навил да го гледа ще се срамува да каже доколко зле е било защото "класиката" е абсолютна и трябва да се уважава(Все едно някой да почне да псува по Матрицата, Титаник, Гладиатор... и Мистър Бийн) =))
Е, надявам се за повечето от нас това не е случая ^^Hope so...

Моето разочарование идва от края(няма да споивам) и от прекомерното много бла-бла по средата. Помня например имаше един епизод, където целия представляваше репортаж за историята на Земята? след миграцията на човечеството в космоса. Нали не се очаква да попивам всяка дума :doh:

Цитат:
Вярно няма moe blog и момиченца...но пък импертците имат фенсървис излъчване от друг тип...особено двойката Reinhard-Siegfried... =)) =)) =))

Я, стига! Ако това го наричаш фенсървиз, аз почвам да чета древногръцка история вместо да се занимавам с яои -.- При толкова разширена вселена е напълно нормално да има и не особено красиви за възприятията ти моменти

МнениеПубликувано на: Сря Мар 20, 2013 6:26 pm 
Аватар

Добре де, не е фенсървис, чудех се какво да го нарека...trope...че "там едни хора" са по-интелигентни и по-способни...

Цитат:
почвам да чета древногръцка история

Обърни внимание на спартанците, структурата на обществото им, ценностната система им система...и да кажем културата на секса. :idea:
Май Reinhard и Siegfried са някаква кръстоска между този вид войни и прусашкия идеал...но във sci-fi обстановка...
Другият вариант е, че авторът е добавил нещо от японските самураи (само дето там нещата са ми по-мътни и налучквам).

Може би цялото LOTGH е фрашкано с най-различни исторически референции, а не само с тези към Прусия (първоначалното ми впечатление от униформите и немския език).

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 09, 2013 4:37 pm 
Аватар

Довърших основното OVA.
Не бих казал, че ми е от най-любимите анимета. Не отговаря и на основните похвали, които се свързват в net-а с името му. Примерно не видях сериозна научна фантастика или стратегически и тактически реализъм. Драмата на места си беше свръх театрализирана.

Обаче заглавието съдържа много ценни неща и си заслужава многоепизодното следене:
- гигантски мащаб
- огромни усилията хвърлени да се замисли такъв обширен свят със собствена история и политико-етнически специфики
- сложна мрежа от политически структури и в двата враждуващи лагера (после се появяват и други играчи) оплетени в корупция и интриги.
- огромно количество второстепенни герои. Повечето от тях са важни за развитието на историята. Е, няколко се затриха в тълпата, примерно двамата мерачи от флагманския кораб Брунхида (те бяха малко по-централни във въвеждащия филм), но това е пренебрежимо
- главни герои са интересни личности и е кеф да ги наблюдаваш как взаимодействат един с друг или се борят със системата.
- масивни космически битки, които не са много реалистични, но пък са голям кеф за следене
- цяло съзвездие от гласове на познати и любими сеюта
Т.е. всичко е огромно в Ginga Eiyuu Densetsu. А напрактика самата "галактика" не е толкова голяма или поне обитаемата час от нея, а пък действието са развива само на половин дузина планети.

Непреднамерени плюсове:
- дървена по съвременните стандартни графика - тя създава приятно ретро-носталгично усещане за епично космическо приключение
- развалени изиграни с прекален патос фрази на немски и английски - те също ме радват

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 09, 2013 6:02 pm 
Аватар

Аз се опитвах да го гледам, но нещо не ми допадна. Харесаха ми песните, но от нещата които видях и прочетох за него заключих, че може би няма да е мой тип. Някога, некой ден... може и да се пробвам пак.

МнениеПубликувано на: Чет Май 09, 2013 6:20 pm 
Аватар

Аз имах голямото предимство, че почнах с филма, а той е доста зарибяващ.
Сериите почват малко тромаво докато наберат скорост и зрителят влезе в час за какво иде реч.

Наскоро в nyaaa излезе и свестен релийз...аз не ползвах него, но го препоръчвам пред моя (който има опция за китайски субтитри и китайски дублаж).

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 11, 2013 5:44 pm 
Аватар

тай... почнах да гледам тв-серийте и засега е много добро. Не се сещам за нещо по добре направено в последните години. Реално има мисъл вложена в него.

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 12, 2016 9:30 am 
Аватар

Приключих rewatch-а на Ginga Eiyuu Densetsu. Някои неща ги разбрах по-добре. Примерно сега ми е ясно, защо Ройентал се хвана така лесно на провокацията - просто си е такъв. Характерно е за него.
Краят обаче е точно толкова безсмислен, колкото го помня - нещата с Рубински (при него има дори сюжетна дупка) и земния култ, а и как Юлиан убеди императора, да даде политически свободи за Хайнесен.
Повторният преглед си струва. Анимето е, като дърта батална картина - войниците с шарени униформи на фона на в красив ландшафт по-скоро позират за нея, отколкото да се бият истински, но усещането е внушително.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2018 1:56 pm 
Аватар

Кадри от "Куроко в космоса".

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2018 2:06 pm 
Аватар

Shunsuke Tada - пффф. Това се опитват да го направят някакво убер-гей, що ли?

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2018 11:03 pm 
Аватар

KoP3Le7o написа:

Как може анимацията от 2018 да е милион пъти по-грозна от анимацията през 1988... :doh:

МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2018 11:56 pm 
Аватар

Че олдскул анимацията винаги си е била по-добра. :lol:

p.s. Иначе корабите добре са ги издокарали, ама що точно тоя е правил дизайна на персонажите...

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 31, 2018 3:37 pm 
Аватар

Всъщност не изглежда зле, но гласът на Янг Венли ми е по-младежки отколкото съм му свикнал, той не се ли предполагаше да е малко по-дърт от Райнхард? Тук и двамата ги докарват гимазисти (ако беше някой от prequel-ите е разбираемо, но това се предполага да е централната история).

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2018 8:04 pm 
Аватар

velush написа:
Янг Венли

Всъщност гласът на Ян Уън-ли точно се доближава най-много до оригинала.

П.П. Китаец е.

МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2018 8:38 pm 
Аватар

Всъщност на мен ми харесва да мисля за него, като за чех. Дори му виках Ян Велни. =))
Не мисля, че има каквото и да е значение.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2018 11:14 pm 
Аватар

Какво разбрахме от първия епизод на Новата теза?

- Райнхарт е по-голяма кака от оригиналното си въплъщение. Какка.
- Старото аниме не е виновно за вида си на неуспешна представа за космическа опера с недодялани и шаблонни герои за ключови движещи мотиви в сюжета. От мат'ряла си е.
- Мега хитрия план начи се преебава със сигнала на неговия гениален хладнокръвен творец, надавайки звучното "Шиматта". В най-прав превод - ойде. Коня у ряката.
- И анимето барабар с коня. Тва няма кой да го гледа. Ни мъжете са ви мъже - керъктър дизайни, рисувани специално за да са удобни и по-податливи на 3Д моделиране, ни въобще жени имате, ни битките ви стават за нещо, освен да дават работа на рисувачи на lens flares & фърчащи стружки, ни пък сюжета ви струва, камо ли военната тактика. Хората, дето се кефят на ... такава... военна тактика, в момента са на половин столетие и предпочитат филмите на Долф Лундгрен, не това. Въобще, научната фантастика в аниметата я докара до "Сидония" и аз лично съм доволен. Нямаше нужда да се връщаме назад.
- Савано е официалният композитор за "Патаклама в космоса" (вж. Алдноа, Гъндам и по-малко известните му дела по сай-фай фликове).
- Production IG имат правила за сигурност, вдъхновени от Десетте божи заповеди. Да ти изтече епизода в Ютюб...

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 5 [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]