Дата и час: Съб Юли 11, 2020 9:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Zone of the Enders: Idolo / Dolores (2001)
МнениеПубликувано на: Нед Май 03, 2009 5:05 am 

Изображение

Z.O.E. 2167 Idolo
    Тип - ОВА
    Епизоди - 1
    Времетраене - 55 мин.
    Дата на излизане - 21.02.2001
    Продуцент - Sunrise
    Жанр - Драма, Романс, Сай-Фай
    Тематика - Мека, Военни

АниДБ
    Официална страница
    Ендинг

(Изглежда песента е опенинг в играта, за това на клипчето пише ОП)

Действието в Z.O.E. 2167 Idolo се развива няколко години преди Z.O.E Dolores и предимно разглежда изцидента Деймос (терористично начинание от страна на марсианските революционери)
Познатият ни от други отрочета на Сънрайз мотив за колонизирането на пространството извън земята. Хората са се заселили на Марс. Естествено историята ни е показала, че щом две съседни държави могат да не се понасят, две съседни планети заселени с хора се траят още по-малко. В случая Марс бива потискана от Земята.
Радиум и Виола са сред най-добрите пилоти на Марс и изпитват открита омраза към потисническите Обединени Нации. След конфронтация с представители на Земята двамата биват преместени в друга военна база, под предтекст да бъдат избегнати допълнителни неприятности. Но истинската причина за това е, че са избрани да тестват нова генерация управляеми роботи. Orbital Frame (орбитално устройство, скелет, тяло... нека го оставим на английски, че преведено звучи някакси тъпо), изграден от новооткрит и мистериозен метал на име Метатрон, е надеждата на Марс да се откъсне веднъж за винаги от тиранията на Земята.

Всъщност това аниме не е нищо особено, не е и нищо ново, но е предвестникът на 'Долорес', което определено изпъква като заглавие. Проследяваме как Радиум бива променен от меката нова генерация и чрез своята омраза към земните потисници успява да постигне синхрон с разрушителната сила на мистериозният материал Метатрон. Той е типичният пилот, персонажът му не е кой знае колко развит, но претърпява (очаквани и леко банални) промени по време на анимето. С него се влачи Виола, която той е спасил по време на военна операция и от тогава го следва като кученце, но я е страх да му признае чувствата си. Имаме и Доли (Долорес), която съответно е приятелката му, полот и научна работничка е просто оптималната двойка. Гласа и принадлежи на Кавашима Хоуко, която просто е родена да озвучава странни светлокоси жени, дали като Хариет Бертоломееев (Аргенто Сома), Томойо (Кланад), Клеър (Клеймор), Куон (РаЗефон) или три от сбърканите гъндам-сийдски пачи - Стела, Флей и Ната(р)ли гласът и радва, на мен ми е може би едно от (най-) любимите сеюта. Като цяло в анимето се забелязва някаква прилика с Аргенто Сома, което излезе предната година, но приликите са по скоро козметични + песничката страшно напомня на Кой Казе.

Изображение

Z.O.E Dolores,i

Тип - Телевизионно
    Епизоди - 26
    Времетраене - 25 мин. /еп
    Период на излизане - 07.04.2001 до 29.09.2001
    Продуцент - Sunrise
    Жанр - Комедия, Приключенски, Сай-Фай
    Тематика - Мека, Военни

АниДБ
    Официална страница

Опенинг: Lazy - Zone of the Enders
    Ендинг: Heart of Air Ring of the World

49 годишният Джеймс Линкс е бивш офицер и пилот в армията на ООН. След като получава известие, че жена му, учен на Марс, е починала по време на експеримент, семейството му окончателно се разпада. Обвинявайки го, че я е пуснал да отиде далеч от тях, децата му се отчуждават от него. Депресиран и отчаян Джеймс напуска армията и започва работа като 'тираджия' между Марс и Земята. Той все още вярва, че жена му може да е жива, за това чрез тази работа иска да бъде възможно най-близо до Марс, но след няколко години окончателно потъва в отчаянието си и се отдава на алкохола. Един ден обаче по случайност се натъква на робот на име "Долорес", конструиран от мъртвата му жена. Така той започва своето бурно приключение в търсене на истината и ново начало за семейството си.

Това определено е черешката, но нямаше да прави толкова впечатление без Идоло. Първото което се набива на очи е врътката на 180 градуса в жанровете прминаваме от романтична драма към приключенска комедия. Главните персонажи са култови. Джеймс 49 годишен дърт алкохолик, който трудно може да бъде наречен 'възрастен' и Долорес, говореща мека държаща се като млада мома. Тук става въпрос за същата Долорес от Идоло, но трябва да го изгледате него за да разберете идеята. Още при първата среща с 'Долорес' аз бях лайк лол. Момента как маха с двете си малки антенки като ушички беше толкова сладък (Та това е розовата мека, която се прави на кифля и има маникюр за бога xDD ). Има и мачка, котенцето е супер весел бонус. (Спирам до тук, за да не се отплесна в много спойл. Анимето отново не е кой знае какво, но ако поне веднъж ви се е искало да управлявате мека, значи ще ви хареса :lol: )

Тема във Връзки

Заглавие: Re: Zone of the Enders: Idolo / Dolores (2001)
МнениеПубликувано на: Нед Май 03, 2009 9:33 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

Не съм гледала Идоло, но Долорес ми хареса. Самата Долорес е голям образ, а "пилотът" й съвсем. Да, определено 49 годишният алкохолик НЕ Е възрастен. Това му е чара. :lol: Те цялото семейство са образи и безподобия. Но да не забравяме и инатливия инспектор. И той беше голям идиот. :mock:
Анименцето е свежо и весело. Струва си човек да му отдели малко внимание. :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 03, 2009 9:48 pm 
Аватар

Луда фенка съм на серията Zone of the Enders,игрите са жестоки,а ОВА-та за Идоло уникална!За мен дизайна на фреймовете(роботите) е най-маняшкият,толкова са красиви и стилни.Сериалът не ми допадна особено честно казано,защото не се връзва особено с историята на игрите.Но за ова-та 10/10!

Only one of us can ride forever so you and I can't live or die together. All we can do is collide together so I won't stop until I'm forever one!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 05, 2009 2:00 pm 
Аватар

Мен пък ме израдва най-много това, че главният протагонист в Idolo е всъщност главен антагонист в Dolores.
Много се кефя на такива смени на перспективите...

Братья Карамазовы
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 10, 2009 4:08 pm 
Аватар

Най-накрая стигнах и до това аниме. Долорес и Джеймс радват много. Вярно че историята не е кой-знае какво но пък героите са големи симпатяги.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 10, 2009 7:55 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Чак сега ли? Това си е класика заковаваща 10/10. Чудно ми е как се сещаш все със закъснение за едни от най-готините анимета :P

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 15, 2014 2:20 pm 
Аватар

Героите бяха страхотни.
Просто си заслужава да се изгледат 26-те епизода само, за да се видят
всички приключения на Долорес и Джеймс. Най-накрая видях мека аниме,
където пилотът е толкова нестандартен типаж. :lol: Пък в комбинация със семейството им
бяха луди. Инатливият инспектор ми лазеше много сполучливо по нервите и само
чаках да видя кога ще вземат да го премахнат от историят по някакъв начин.
Но дори и той имаше роля в целия сюжет.

Историята си беше замислена и я развиваха добре. Даже като стигнах 12-14
епизод се учудих, че толкова далече в епизодите още не са ни дали по-основна
информация. Като го почнах не очаквах, че приключението ще се развие в такива мащаби.
Смятах, че бързо ще преминат към търсенето и главните действия, а то се оказа, че самото
стигане до Марс отне реалистично много време, отклонения и препятствия.

Аз изгледах първо "Долорес" и не знаех, че историята има предишна връзка и
персонажите се появяват повторно. После като изгледах и "Идоло", тази идея ми
допадна страшно много. :D Само дето Доли в "Долорес" е в пъти по смахната и интересна от Доли в "Идоло".

"Идоло" всъщност беше сравнително по-мрачна история. Но доста кратичка.
Докато "Долорес" е приключенска комедия с повече акцент върху героите и тяхната връзка,
процесите през, които минават и вторите шансове.

Харесаха ми.
Ако мога да намеря игрите и тях бих ги хванала.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 15, 2014 3:57 pm 
Аватар

Мен покрай другите бонуси ме кефи, че зад екшъна, семейната драма, комедията, политическия трилър и шпионските интриги стои солидно sci-fi: орбиталния асансьор (който е и смислена инженерна структура, а не сложена за красота малко по-висока телевизионна кула), mass drive катапултите, алтернативните пътища за навигиране между Земята и Марс, тераформирането на Марс и т.н. и т.н.
Все неща, които набързо се смитат под килима в стандартните анимета и всякакви други sci-fi-и, защото били скучни.

Рядко има заглавия (да кажем Gundam за орбитални асансьори и mass drive или Sidonia No Kishi за космически неща, безтегловност, ускорение, инерция и пр.), които показват такива детайли.

Братья Карамазовы
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 16, 2014 12:01 am 
Аватар

Да, и на мен ми харесаха разни малки детайли, които бяха включени в анимето.
Придават доста солидна атмосфера. Например, много харесах епизода, където
си направиха капсула, за да се приземят на Марс.
Е, имаше и някой невероятни изпълнения от страна на меките, но това си е в реда на нещата.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 16, 2014 10:39 am 
Аватар

samara
Цитат:
невероятни изпълнения от страна на меките

Материалът от който са направени е със свръх свойства.
Не съм играл игрите, но доколкото знам и там той е важен компонент и нещо като MacGuffin.

Братья Карамазовы
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 16, 2014 1:22 pm 
Аватар

Игрите са с друго стори но запазват основата по която са правени аниметата. В всяка част дори и аниме се говори за различна Mecha, но до момента най силната е Jehuty но и в 2-те части на игрите се управлява от различен runner.
Viola е един от персонажите които срещаш, във second Runner е мъртва и се движи от artificial mind-a на мехаката и главния антагонист.
Idolo показва някакви начални неща преди да почнеш игрите и принципно атмосферата си е такава навсякъде просто в Dolores я правят малко по комедиина защото са повече епизоди. В момента се очаква ZoE 3 но не знам дали ще има такъв успех че да направят и аниме по нея.
Koйто иска може да изгледа Second Runner https://www.youtube.com/watch?v=N0z8xIZ_HqM при нея повечето неща са animated и си заслужават, както и soundtrack-a.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]