Дата и час: Пон Ное 19, 2018 3:34 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 56 от 58 [ 857 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Fate/Zero | Stay Night | TV R | Unlimited Blade Works
МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2018 2:10 pm 
Аватар

The Hollow Shrine
Цитат:
Впрочем, знаеш, че уфо анимират Гохан, нали?

Впрочем, знаеш, че го отбелязах два поста по-нагоре, нали?

Цитат:
Не го.

Пропускаш.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2018 8:07 pm 
Аватар

velush написа:
Цитат:

Не.

velush написа:
Цитат:
Не го.

Пропускаш.

Също както пропуснах същите сцени в новелата.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2018 9:57 pm 
Аватар

The Hollow Shrine написа:
velush написа:
Цитат:

Не.

velush написа:
Цитат:
Не го.

Пропускаш.

Също както пропуснах същите сцени в новелата.

А пък аз ти казвам, че губиш.

Изображение

Поне хвърли поглед на Op-то и Ed-то.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2018 9:37 am 
Аватар

Emiya-san Chi no Kyou no Gohan ep. 8 - този път почистваха къщата на Рин и готвенето го свършиха тя и Сакура. Арчър не се виждаше никакъв. Сигурно се беше чупил с цел да не гледа омразната за него мутра на Широ :lol: .

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2018 4:17 pm 
Аватар

Goodness fuck! <3 I'd take this over actual UBW or Gohan any day!

- As the sole provider of pipes in this household, I understand this better than anyone!
- I'll be inside making food for you and Taiga. Don't put yourself out thanking me once in a while.

"Today you save pipes. Tomorrow - the world! -- BRAVE SHINE~~"

Прекалено добро е.
Тва момиче трябва да озвучава Сакура от днес нататък. Апелирам за ре-дублаж на първия филм на Хевънс Фийл.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 03, 2018 9:33 am 
Аватар

Emiya-san Chi no Kyou no Gohan ep. 9 - сигурно най-тъпият епизод: Медея, като млада булка желаеща да угоди на съпру...това де, господаря си.
Не можеше ли да е по-малко сексистко?
Единственият забавен елемент беше Lancer.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2018 11:45 am 
Аватар

Emiya-san Chi no Kyou no Gohan ep. 10 - по-малко готвене, повече камеота от странични училищни персонажи, включително любимото ми трио от клуба по състезателно бягане.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2018 11:16 am 
Аватар

Emiya-san Chi no Kyou no Gohan ep. 11 - от по-калпавите серии. Нито готвиха нещо интересно, нито имаше забавни гегове. Дори анимацията на моменти е доста претупана. Сеюто на Кастър е вече твърде дърто да играе млада булка, а това на Лансър младо тарикатче.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2018 9:54 pm 
Аватар

Баси кога си станах и аз фейтче, ей така, неусетно :bash: :D :D :D :D :D
В интерес на истината , интересът ми се възобнови след едно ревю на любимия ми аниме ревюър, youtube co-lateral damage.

Та така, изгледах 3те най-известни поредици в препоръчания ми ред от темата и направих ОГРОМНА грешка. Що ли слушам и аз разбирачите :bash:

Та, не ги слушайте кво ви говорят, Фейт Светът трябва да си се подхване точно както си е излязъл.

1/ DEEN F/SN
2/ F/Zero
3/ F/SN - UBW

Само в този ред максимално да извлечете емоцията от тази огромно симпатична и задължителна поредица.
Единствено visual novels предполагам бие този ред, но нямам огромното време да ги чета/играя, така че ще се задоволя с квот са анимирали по основната сюжетна линия.
Разбирам, защо светът е толква раздухан и Насу дрънчи с касичката; има какво да предложи във всичките си измерения.

На пук на хейтовете около DEEN F/SN ,които не знам на какво точно се базират :shock: ,тамън в този симпатичен формат на олд скул арт, сюжет и анимация ми се понрави в пъти от зализания и лъскав UBW. И само заради фактът,че светиха маслото на най-дразнещия Мастър, да не казвам кой, вие ще се сетите как да не се влюбиш в тоз route. :ying: :ying:
И емоционално ме захлупи повече от F/Z именно заради комплексното и балансирано развитие на всички герои,плот и доволното количество битки. С две думи - зарибявка голяма! Уж по задължение трябваше да го гледам, а то се засмуках в биндж уотч моуд.

Затова дадох на презряното първо отроче на Фейтовете 9-ка и може би му е малко.
Ф/З - 8ца и за Its all about Archer UBW остана 7.

В F/SN- DEEN Широ и целият му симпатичен харем от мацки много ме забавляваше.
Артът и дизайна на героите е по-ми допадна от този в UBW .През цялото време имаше мекотата и уюта на remastered олд-скул аниме. Фен-сървисът беше дозиран в прилични граници, макар че нямаше да откажа още една сцена със Сакура в кожено черно костюмче :blush: :lol:

Баси тази Сакура, най-сладурестата , а най-много чакане за нейния route да го анимират. :evil:
Ще гледам филмите, но кат излязат всичките.

Арчър, за съжеление нямаше много екранно време в първият route, но пък Суабето не се спря да словоизлиява във втория (UBW), но си предпочитах дизайна му от първия сериал както споменах.
Сейбър, която ми беше супер безлична в Зерото, във F/SN ми стана симпатична и дори накрая бях много хард/кор шипър на Широ/Сейбър. Ама ко да се праи, жуот! :(

Краят беше всичко онова , което трябваше да бъде и нямам никакви оплаквания. Нашто момче има много момиченца да се развива, така че аз бях хеппи.

РИН ми остава любимата комплексна героиня от анимето, а както знаете мразим женски персонажи в повечето случаи, но тя беше просто върха. Можеха в UBW поне една романтична сцена да измислят, но незнам що ни спестиха романтиката с един от най-готините герои на сериала. Ако трябва да я шипвам с някой, Арчър до гроб.
В Сакура има много хляб, дано не се хайпвам напразно.

От Мастърите Райдърката както беше мега-яка и на Пегас във F/SN така само намина да каже здрасти, без дори да си покаже Благородния Фантазъм в UBW :bash: Същото се отнася за Кастърката. Орязаха ги много двечките , за да може Суабето да дърдори със секси-гласът си. Не ,че имам нещо против ама...май имам. :D

Сега,ако съм честна битките в UBW бяха пауа, всички битки с Арчър,без изключение. И полето с мечовете беше... :rocknroll:
Но аурата и бруталността на Черния Рицар от F/Z си остават ненадминати за мен. Най-бадасс персонажа :twisted:
Първият Райдър пък беше героя, който изпълваше екрана с присъствие, сила и чар и ме фана яд, че не му развиха битките по-добре.

Гил си е Гил, class of his own. Не мога да си представя анимето без него. :hat:

И последно да покоментираме малко Широ. И той отнася незаслужен хейт понякога, а за главен герой,макар и ученик, не беше дежурния лигльо, ревльо и запъртък, а си беше готин пич, доста мъдър за крехката си възраст: с идеали и ясна представа какво да прави, за да ги следва. Нещо ,което много хора от риЪла до дълбока старост не могат да се пофалят. Не му беше лесно да избира от целия харем, но може да се явява на поправителен ако си иска(демн тоз връзкар) :lol:
Моят любим шипинг може би ще бъде със Сакура.(ще видим) А голям Широ си е с Рин. :wow: :ying:

Великата фраза: people die if they are killed e //мо-та-мо// преведена от японски и предполагам на японски си има смисъл и не звучи смешно. Така,че да не го обвиняваме, ами да си насочим критиките към тъпите преводачи за раждането на таз крилата фраза. Която впрочем вече е поправена в съба.

И за последно оставих ВЕЛИКИЯ ОСТ на Ф/СН. От трите анимета, музиката на първия сериал ме смаза. Велик ОСТ, прибавка в колекцията ми. :hat:

:rose:

П.П. Тва ревю трябва да се види: fate guide за begginers =))
https://www.youtube.com/watch?v=wnVwcUhxt1k

МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2018 10:17 pm 
Аватар

Ма то "People die if they are killed" e базовата концепция в митологията на Фейт. Хората са крехки, смъртни, покорни на страстите си, а Героите/Слугите са... духове, запазени с най-извисените качества, които историята е запомнила за тях. Не са хора, магически същества са, безбожно силни са, далеч по-издръжливи от един човек. И Широ, баш-хуманистът на целия франчайз, вкарва човешкия фактор и мъдро припомня, че "война, война, ма човешкия живот е важен". И след това продължава да ломоти за същото в продължение на целия сюжет. Hence, никой реално не харесва /Стей Найт.

Дийн впрочем си направиха страхотна адаптация, просто сценария си го осраха до неузнаваемост. Хванаха оная хладна ърбън уютна атмосфера от играта, с музика и с арт. А тоя пастелен арт, дето са ползвали за /Стей Найт, най отива на тва попълнение от поредицата. Зеро си беше идеален пас за ufotable, но UBW и HF ги опропастяват, като ги правят лъскави, много gradient повърхности и много 3D (огън, вода, искри).
Смисъл... припомням #12 от UBW, където промениха локацията на сцената, в която Заклинател отвлича кака ти Фуджи, и сами не можаха да поддържат тая промяна и връчиха водата от моста на 3D хората им. И не я нарисуваха наново за Блу-Рея. И сега седи овековечено, изглеждаща като тиня от канализацията. И за да отърват положението, успяха да си завършат грандиозния епизод, полу-финал на сезона, с грозен, пикселизиран pan-shot на облачно небе, копи-пейстнато от God Eater бекграунд арт. За великото завръщане 4 месеца по-късно сложиха пикселизирано гиф-че за светлинките около ръцете на вързаната Сейбър. И също не го оправиха за Блу-Рея.
Та, кхъ... Да, Дийн бяха класа-две над ufo, що касае /stay night адаптациите.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2018 10:38 pm 
Аватар

Sasuga, TheHollowShrine!

The absolute Master of the Fate Series. :hat:

Светкавичен отговор.

Разбираш ме начи, за кво говоря. Преполаагам и новелите си ги чел/играл. Нямам тоз лукс аз.
Но си чакам Heavens Feel пълен формат и се кръстя да не го осерат много префаленото ufotable .
Викаш начи първия филм вече е... Наведнъж ще ги гледам и тогаз пак ще се включа.

:)

П.П. Ясно за Широ, ама можеше и по-добър превод да сложат, както по-късно се поправиха. 8)

МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2018 11:01 pm 
Аватар

Ерфо най-накрая се добра до DiaDora и The Hollow Shrine. Сега пише и през техните акаунти.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 2:49 am 
Аватар

Super_Beast написа:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!!!

Езикът на К'тулу, а? Верно беее.... в Дзерото. :doh: Минала ми е по периферията тази крилата фраза от древния език.

Ехх, тоз Насу... :hat: :blush:

хихихи, припомни ми да си прегледам старите книжки на P.H.Lovecraft.

Фейтвърза все пак е джудженце пред the Lovecraftian universe :twisted:
Халал на всички съвременници, дет са крали от нея.

*true lovecrafitan at heart* :twisted:

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 12:17 pm 
Аватар

Първият филм по Хевънс Фийл беше окей. История, имоциъ, патаклама, сичко дармадан.
2014 беше година на разочарования, предвид че тогава решиха да направят 29-епизодна адаптация на най-краткия руут в /стей найт,
и само 3 филма за най-дългия руут. Съответно HF-1 изглежда като DeenUBW на 0.75 скорост.
Изрязаха се много сцени, добавиха се много сцени (със съмнителна мотивация да ги има въобще...), получи се мазало.
Което все пак остана кохерентно, ако си следил франчайза досега.

Важното е, че... анимацията и музиката са на ниво. Друго си е Каджиура.
Има и от ония сцени, които са просто абсурдни с количеството сакуга в тях. Смисъл... Хора, човешкото око не е свикнало на такъв подробен детайл.
Принуждавате ме да видя всяко трепване от тва комплексно движение в иначе безсмислена сцена, понеже сте решили, че така ще покажете класа.
Все пак, като цяло, най-добрата продукция им е след Fate/Zero. Докато не почнат да си рисуват огъня пак на ръка и с щрихи, няма кой да им се върже.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 12:57 pm 
Аватар

Teз калпазантини, мошеници от Уфо-то от де изкараха толкоз мънгиз, ве? :lol:

I am the Bone of my Wallet, Hype is my body and money is my blood.
I have wasted over a thousand million yen, unknown to DEEN (nor to JCStaff
Have withstood CG Dragons...to create crappy spinoffs
Yet they will never satisfy the fate fans
although
I spent Unlimited Budget Works =)) ( по Gigguk)

И все пак саундтрака на Kawai Kenji ми влезе директно венозно, дори повече от този на Кажиура. :hat:

Няма начин как да се изгледа таз поредица по начин да не се наспойлиш хубавичко поне за единия сценарий :bash:
Complete clusterfuck за нечетящите VN. :huff:

Начи Зерото трябва да се забрави докато излезе последния филм на Heavens Feel за да няма спойл.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 56 от 58 [ 857 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]