Дата и час: Нед Юли 22, 2018 8:10 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 96 от 96 [ 1440 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 92, 93, 94, 95, 96
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Вярвате ли в Бог?
МнениеПубликувано на: Нед Дек 09, 2012 11:02 pm 
Аватар

Искаш да ми кажеш, че цитатът не ти даде никаква почва над, която да спориш/ разсъждаваш ? Колко мислиш, че реално са хората, които мислят като Ричард Докинс ? Пределно ясно ми стана, че ти си си един от тях .

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 10, 2012 12:12 am 
Аватар

Всичко добре, но цитатът не е толкова насочен към съществуване или не а по-скоро към възприемане, и щеше да е на място само при наличие на предишно представена от някой визия, която този текст оборва.
Просто така тропнат от нищото е по-скоро за тема "а овцете(народът) как виждат отчето" а не за "вярвате ли"
Смисъл сигурно повечето хора не мислят така, ама тук коментираме нас, а не повечето хора

МнениеПубликувано на: Пон Дек 10, 2012 12:19 am 
Аватар

Прав си, прав си . Сефте да се съглася с теб, но като цяло го постнах с надеждата, че ще има разсъждения над него (както вече казах) . Но самото "Вярвате ли в Бог?" ме подтикна към публикуването му . Честно казано е правилен както за тази тема, така и за всяка друга свързана с бог или атеисти и прочее .

Това показва мнението/теорията/ разсъждението на Ричард, който също е човек (НАДЯВАМЕ СЕ) и говори по що годе същата тематика .

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 12, 2013 1:52 am 
Аватар

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 29, 2013 10:35 pm 
Аватар

Аз съм спиритуалист/окултист. Вярвам в същеструването на "духове" и "Бог", но не по начина по който хората вярват.

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 29, 2013 11:14 pm 
Аватар

Охххх много е яка рекламата, постоянно я гледам и съм се събскрайбнъл към повечето канали за атеисъм/ свободно мислене :D
НО ще мине много време, преди хората да започнат да го осъзнават и да захвърлят вълшебното мислене. :?

МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2013 7:02 am 
Аватар

^
Всъщност това вече става и то с доста бързи темпове. Зажалост обаче съм забелязал и много движения atheist/free thinker които са толкова corrupted, колкото и сектите.. И използват подобни методи като на сектите, за да привличат хора. И "проповядват" нетърпимост към вярващите хора, което е точно обратното на свободното мислене. Вече дори ми е обидно да се наричам атеист. Свободно мислене значи да имаш възможността да вярваш или да не вярваш в каквото сам прецениш и да уважаваш мнението на другите хора, дори да не си съгласен с него и най-важното да НЕ налагаш своето мнение на другите хора. А повечето подобни организации, които се имат за "Свободно мислене" не са точни такива .

Иначе аз не вярвам в Бог, в почти нищо не вярвам всъщност :Д. Нямам нищо против религиите СТИГА да си гледат себе си и да не се бъркат там където не им е работата :), а и в крайна сметка те са изчезващ вид..

Мисля, че всеки сам си намира истината за себе си

Последна промяна Love child на Сря Ное 27, 2013 12:09 am, променена общо 1 път
Reason: Не цитирай горен пост ;3

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 08, 2014 12:39 am 
Аватар

Не вярвам в религиите, но вярвам, че има по-висша сила от нас и вярвам в задгробния живот. Преди и на това не вярвах, но определено си промених мнението, защото наистина съществуват подобни неща. Казвам, че съществуват, защото се сблъсках с изредените от мен неща...та за това вярвам.

МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2014 1:45 am 
Аватар

важно е подреждането и обмяната на веществата
нещата се движат и образуват най различни форми
някой по сложни други не ,за да се вмъкне частица съзнание в жив организъм
това съзнание не мисля ,че се намира в мозъка или в тялото на този организъм
в момента в който даден човек твърди нещо -това нещо е подкрепено от нещата които са преминали през съзнанието ,което е имало възможността да ги обмисли и подреди .единица съзнание е много относително ,възнамеряваш нещо и то се превръща в твоя мисъл ,в същото време всяка единица съзнание може да възнамерява различни мисли и ти пътуваш в нещото което си си помислил ,букетът от възприатие може да се разширява и свива .
съзнанието се слива с бога преживяваш момент на сътворение и в следващият вече отричаш всякакъв бог и сътворение .събираш и трупаш неща с които да се разполагаш, формираш организъм ,но всичко това се променя и постройката колкото и странна ,красива ,глупава или каквато и да е там ще изчезне и отстъпи мястото на друга .
кога се вмъква съзнанието в организма ?в момента на зачеването ?по времето на раждането ?всеки един етап е различен със съответното възприятие .нима когато умреш съзнанието рухва и не остава нищо след себе си ,къде отива това съзнание ?дали останалите живи организми го поглъщат като някакъв вид храна ?или и това е част от цикъла раждане смърт където различната форма дава различно възприятие ,можеби смъртта те обединява със всичкото и вероятно след това по деиствието на външен фактор (родители или бог )отново се вмъква в състояние организъм ,заслугата за което може да се предпише на външния фактор или на самосъзнанието ,а можеби обединението между тях и отричането ,където можеш да се наречеш отново създател или да допуснеш ,че създателя е друг

леле какъв бълбоч сътворих !!!

МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2014 2:16 pm 
Аватар

Не

ded forum and you know it
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2014 4:27 pm 
Аватар

Best post ever :D

Последна промяна Love child на Сря Апр 30, 2014 5:54 pm, променена общо 1 път
Reason: не цитирай по-горен пост

МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 3:11 am 
Аватар

Агностичка съм и не оприличавам моя Бог с този, описан в библията. Библията е дело на хората и инструмент за манипулация и постигане на власт и контрол.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2014 2:01 am 
Аватар

Ама разбира се! Как да не вярвам в себе си? :lol: Не вярвам в Бог или поне не в този описан в библията. За мен Бог е просто вид енергия и... Да, енергия...

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 8:06 am 
Аватар

бог е ред в хаоса
аз вярвам в свободата в хаоса

МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2016 2:18 pm 
Аватар

Местоположение: Akihabara Town Music:Drum&Bass Movement:WalkingVehicles MAD
аз вярвам, че няма смисъл да се опитвам да подреждам хауса, щото всички останали се опитват и доста добре се справят, което ме устройва мене :lol:

аз вярвам в бога на времето само :D всички други богове не ги признавам 8)
ако моя бог ми помага!! ще постигна всичко :king: а с малко помощ и от другите богове ще мога да спра хауса за 0 време :lol:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 96 от 96 [ 1440 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 92, 93, 94, 95, 96

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]