Дата и час: Пон Дек 10, 2018 4:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 34 от 35 [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Следваща
Личната ви оценка за анимето:
 1  6%  6%  [ 5 ]
 2  1%  1%  [ 1 ]
 3  1%  1%  [ 1 ]
 4  5%  5%  [ 4 ]
 5  4%  4%  [ 3 ]
 6  4%  4%  [ 3 ]
 7  7%  7%  [ 6 ]
 8  12%  12%  [ 10 ]
 9  17%  17%  [ 14 ]
 10  43%  43%  [ 36 ]
Общо гласове : 83

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: To Aru Majutsu no Index (Saga)
МнениеПубликувано на: Сря Юни 11, 2014 12:20 pm 
Аватар

Май имаше, бе... но може и да се заблуждавам. Възможно е втори да ми се е сторил прекалено дълъг. :mrgreen:

МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2018 11:39 am 
Аватар

Toaru Majutsu no Index III ep. 1 - почна доста бавно и скучно, а и не разбрах защо застреляха бабката.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 15, 2018 10:22 am 
Аватар

Toaru Majutsu no Index III ep. 2 - тези хора не престават да бълват някакви експозиции и на тяхна база да взимат абсурдни решения. Твърде много techno bubble термини, в които се ориентирам бавно, защото не винаги е ясно, кога става дума нещо, което си е така в този свят и за нещо, което японците не разбират в християнската религия или европейската история. В предните сезони тези обяснения и world Building-а бяха много по-добре представени, тук е пълен хаос.
Друг голям проблем е, че битките са тъпо замислени и зле разиграни на екрана - т.е. най-доброто качество на Toaru поредицата вече го няма...а без него едва ли въобще има смисъл да се следи.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 19, 2018 8:25 pm 
Аватар

Ми тя (бабката) нали каза, че действала в отклонение от генералната политическа линия на Академи Сити... или нек'во такова. Колкото до битките, ми то на тоя етап няма и какво много да се направи. Тоя светец, ми оня другия светец, и после Баче Цене (мо'о ми викаш Цъката) флиза от тама и въррррр... и в крайна сметка ми се струва, че това ще се превърне във Фейри Тейл. По спомени освен битката Touma vs Accelerator в първи сезон и срещу оная лоли монахиня във втори сезон, побоищата са си горе-долу същите. И последно, техно-шмлехно, т'ва е за мене бошлаф работа, както и религиозните ъ-ъ-ъ-ъ... приказки. Важно'о нещо ъ съ святка, другото е плява.

МнениеПубликувано на: Съб Окт 20, 2018 1:48 am 
Аватар

engine
Цитат:
действала в отклонение от генералната политическа линия на Академи Сити

Ъхъ и вместо да я тикнат в затвора и да оставят внуците да плащат баснословна глоба, пичът с черните очила я застреля без съд и присъда в корема и я остави да и изтече кръвта.

Цитат:
По спомени освен битката Touma vs Accelerator в първи сезон и срещу оная лоли монахиня във втори сезон, побоищата са си горе-долу същите.

Ми не знам, вие, battle shounen феновете какво цените в екшъна (красноречието и провлачването?), но дори по-малките битки бяха с интересна хореография и страхотно нарисувани...и тук, и в Railgun (дето вторият му сезон се поизмизери, но пак имаше няколко готини сблъсъка с разрушение на околната среда).
Това го помня, защото беше основното redeeming качество на поредицата, което примерно Strike the Blood дето трябва да е в същия свят, вече не притежаваше.
Новият сезон е слаб в тази част...поне засега.

Цитат:
Важно'о нещо ъ съ святка

Ънта разбиам?

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 20, 2018 8:08 am 
Аватар

Ми аз като я гледам, тя така или иначе щеше да си замине в затвора. После, Алистър така и така държи целия град, какво толкова ще им вземе (на внуците), след като всичко е негово, и накрая, бабичката като нищо може и да е жива.

В бойните шонени баш красноречието най-много ме дразни, понеже често се демонстрира по време, когато е нужна единствено демонстрация на груба сила и умение за нейната употреба. Обаче не би - бой на живот и смърт, а през това време чепкаме древните семейни вражди, геополитическата обстановка, религията, науката, тансхуманизма, похватите за варене на алкохолни напитки и каквото още се сетим. Мерси много.

Важното е нещо да се святка - аури, бомби, светкавици, мечове и прочие предмети и явления, способни да отразяват и/или излъчват светлина, за предпочитане с цел нанасяне на големи материални щети или тежки телесни повреди на участниците във въпросната битка.

МнениеПубликувано на: Съб Окт 20, 2018 12:57 pm 
Аватар

engine
Цитат:
като нищо може и да е жива

Нищо чудно, но това би демонстрирало още по-голяма глупост от страна на авторите.

Цитат:
В бойните шонени баш красноречието най-много ме дразни

Верно ли?

Цитат:
аури, бомби, светкавици, мечове и прочие предмети и явления, способни да отразяват и/или излъчват светлина, за предпочитане с цел нанасяне на големи материални щети или тежки телесни повреди на участниците във въпросната битка

Те точно тва го нема или е некачествено в новия сезон на Каталога.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 20, 2018 3:13 pm 
Аватар

Ми аз не съм никога казвал, че авторите са гениални. Все пак, научниците искат да направят ангел като нагрухат най-мощния еспер с оперативна памет. Ако помниш, накрая на втори сезон се видя резултата от такъви попълзновения - една цайсата, дългокоса и олендзена девойка с крилоподобни нараменни конструкции, направени от светлина. Религиозниците искат да избият научниците или да ги превърнат на религиозници. А по средата е Наш'то Момче ТМ, дето като всички иска да си живее живота.Не, не бих казал, че авторите са гении, ама въобще.

Да, верно.

"Те точно тва го нема или е некачествено в новия сезон на Каталога."

Да, ама има поп - клоун, дето замеря с брашнени гилотини. Така де, имаше. Сега вече нема. Предлагам да приложим оптимизъм в случая - все пак са минали само три епизода. Пък и точно в последния имаше доста бомби, ако не се лъжа.

МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2018 10:56 am 
Аватар

Toaru Majutsu no Index III ep. 3 - както вече се оплаках екшънът е мизерен. Тук имаше малко повече, но беше със същото качество.
Сюжетът, който и преди не беше много смислен, в тази точка деградира особено лошо. Местните университетски боричкания и престъпност можех да ги купя, но тук нашите тийнейджърчета вече се занимават с глобална политика.
За сравнение с друг LN примерно Full Metal Panic успява да измисли много по-добри извинения, за да вкара протагонистите в екшъна.
Още множество дребни глупости - mech-овете имали бъг, Тера го убиха съвсем ненужно, Аква е на ти с Папата и т.н.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 29, 2018 11:12 am 
Аватар

Toaru Majutsu no Index III ep. 4 - динамичен епизод, но ни показаха само фрагменти от историята. Среднист екшън, повечето извън кадър. Групичките тийнове (с модните парцалки и всичко) извършващи сериозни терористични и анти-терористични задачи е прекалено идиотска идея. В предните сезони на Index това беше представено някак завоалирано и човек можеше да заключи, че са агенти на по-големи организации, не самостоятелни екипи. Вторият сезон на Railgun ни запозна с ITEM и това му беше един от големите проблеми. Тук ги извадиха отново заедно с други терористични/криминални клетки от същия вид. Така да се каже развиха идеята...
Мотохаро продължава да застрелва хора в стомаха и после да ги оставя без медицинска грижа. Комичното е, че поради анимационна грешка, тази рана си смени мястото между различните сцени. Да, на бабката от първа серия нищо и няма и още по-странно отново е в бизнеса. Да се чудиш защо я стреляха, щом е толкова безобидна в политическо отношение.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 04, 2018 1:00 pm 
Аватар

Та, засега JC Staff препускат през материала за адаптиране, защото не си планираха добре адаптацията и сега искат да приключат всичко в един сезон, та затова изникват някакви герои и ситуации без обяснение и по същия начин си отиват... Нооооо поне анимацията е on-point всяка седмица и дори абсурдния подход към сценария не може да засенчи креативността и емоционалността на оригинала. А, не, чакай... Бъркам се с Shakugan no Shana Final.

Забавлява ме също фактът, че New Testament новелите вече са събрали къмто същия обем томове като предишната Индекс. Нали, понеже... тая адаптация се получи фамозно добре.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2018 11:17 am 
Аватар

Toaru Majutsu no Index III ep. 5 - бъркотия, като предния епизод. Екшънът е накъсан от някакви речи и дебилни спорове и личи как това в повечето случаи е за пестене на анимации.
Директна атака на хиляди пехотинци срещу автоматични дронове :shock: , 100 се промъкнаха, де. Какво им пречеше да влязат, като туристи и да нападнат само нужната им сграда?
Маса непреднамерено комични моменти, когато по време на битка противниците се опитваха да познаят, кой от коя фракция е и никога не успяваха.
Бе, пълен идиотизъм, а артът и анимацията са на нивото на Strike the Blood. Явно J.C.Staff са съобразили подобно на Silver Link, че феновете на този тип заглавия ще приемат произволен боклук.
За мен 2018-та е годината на големите разочарования от light novel адаптации. То е ясно предварително, че голяма част от тези книжни поредици са пълен боклук, но все пак уважавах единици, като Haruhi, Full Metal Panic и To Aru. Е, последните две лъснаха с най-новите си сезони, а някой каза за Haruhi, че KyoAni са спрели на много правилно място - нататък историята била зле.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2018 6:03 pm 
Аватар

Toaru Majutsu no Index III ep. 6 - не очаквах, но анимето успя да стане дори по-нелогично, а екшънът още по-липсващ на екрана.
Едните лошковци се избиха помежду си в поредица от абсурдни ситуации, като примерно размяна на ухо срещу око, нищо че мацката можеше да го убие във всяка една секунда. Той пък я застреля в упор, на нея нищо и нямаше и затова се наложи да я трепе с голи ръце. Imagine breaker или не, юмруците са най-ефективното нещо в това аниме.
Другата битка беше между Accelerator и Dark Matter - съревнование на тема, кой е по-голям edgelord. Нашият човек се trigger-на, в най-неподходящото време заради човек за който хич не му пука (Значи спечели конкурса?), Last Order-ката се намеси с неочаквано смислени действия, полицайката дето остана без вътрешности и гръбначен стълб изведнъж нищо и нямаше, а останалите полицаи от благодарност се опитаха да застрелят всички. Не ми стана ясно и как Акселчо надви неясните свойства на тъмната материя, освен по логиката "Той викаше по-силно от противника си".
Колкото и забавни да са всички тези глупости, анимето в момента си е чист брак.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2018 8:32 pm 
Аватар

До сега нямах ме ясна представа какво точно се случва в Академичния град. Зареди това е челия хаос. Може би са опитали да направят нещата като Durarara(което ме подсеща, че не съм гледал последния сезон) яко прехвалят действията едно върху друго според главния герой в момента.

Качвайте си субтитрите отделно в сайтове за субтитри, че накрая и вие няма да си намерите буквите.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 20, 2018 1:27 pm 
Аватар

Toaru Majutsu no Index III ep. 7 - естествено любимият фетиш на режисьора - баня. Организациите, които се борят да опазят или премахнат нашият хапльо, просто не мога да ги взема на сериозно. Поредният лошко мини-бос отложи атаката си от уважение към смелостта на Тома в класически (разбирай абсолютно дебилен) battle shounen стил, защото историята наистина щеше да свърши.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 34 от 35 [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]