Дата и час: Нед Юли 05, 2020 7:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 7 [ 101 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: <~Ookami to Koushinryou~> <~Wolf and Spice~>
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2008 8:44 pm 

Изображение

Main Title Ookami to Koushinryou
Official Title english - Wolf and Spicee
japanese - 狼と香辛料
Type TV Series, 12 episodess
Year 09.01.2008 till ?
Genre Adventure Romance Seinen Supernatural
Producers IMAGIN
Author Hasekura Isuna
Information AniDB

Description
Lawrence is a traveling merchant who finds a 600 year old pagan deity, a wolf girl named Horo in his wagon one night. She begins traveling with him, and her wisdom helps increase his profits. But her true nature draws unwanted attention from the church.

Описание
В това градче,
когато пшеницата се люшка от лекия вятър,
се казва "Вълк бяга."
Когато вятърът е прекалено силен и житото се чупи
се казва, "Вълк стъпва по него"
Когато плодът е лош
се казва "Вълк го изяде"
но тези поверия са се превърнали в нищо повече от проста игра на думи. Сега единствената им цел е да сплашват и учудват децата.
Това е простото въведение на това аниме, но в същото време носи невероятно силни чувства със себе си. Това е и историята разказана от главната героиня, вековен вълк, живеещ в пшеницата на селото Пасурое, наречен Хоро. По време на ежегодния фестивал, който се провежда в селото тя влиза в пшеницата, която пътуващият търговец Лоурънс носи със себе си. Същата вечер той е сравнително (не)приятно изненадан да намери голия вълк, във формата на момиче, в каруцата си. Те се запознават и тя го моли да й помогне да стигне до родното й място в далечни север - една от горите в страната Йойтсу - като в размяна тя ще му помогне с нейната мъдрост в търговията му. След кратък размисъл той се съгласява и Лоурънс и Хоро се отправят към Йойтсу.

Лично мнение
Проста история, като за начало. Но според мен има страшно много потенциал. Нямам търпение да излезе анимето, чакам го наистина с нетърпение :)
Мангата е много добра за момента.
Има 6 лайт новел-а по които са направени анимето и мангата. Очаква се да излязат и още.
Според мен това аниме ще е изненадата на годината за повечето хора във форума :) И то приятна изненада ;)

Връзки (Аниме)

Последна промяна ShApEsHiFt3r на Пет Фев 08, 2008 12:32 am, променена общо 16 пъти

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2008 8:46 pm 
Аватар

Дам ще е много е яко :D Гледам с радост към деня в които излиза :)

Последна промяна sm0k392 на Пет Яну 04, 2008 8:48 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2008 8:47 pm 
Аватар
Цар Алко

Определено ме заинтригува историята, ще се следи :).

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2008 6:47 pm 

*Пускам си епизода*

Виждам една красива анимация, много красив арт, чувам невероятен opening.

Пускам тема във Връзки (Аниме), докато си пускам опенинга отново и отново, и отново. А сега, 30 минути по-късно ще гледам епизода, а след това ще си кажа мнението :P
Ето я темата
http://forum.animes-bg.com/viewtopic.php?t=27845

Отивам да го гледам още веднъж. Повече коментар не е нужен :P

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2008 7:44 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Страхотен 1 епизод. Арта наистина е много добър. Само дано не го разтегнат много. В смисъл, че доста анимета от този тип, ги правят във всеки епизод различна случка и така като се насъберат много и става бозава работа. Та дано не се окаже много дълго.
Horo-то е супер яка между другото :love: Пък и аз много се кефя на некомимита, кицунемимита и всякакви такива(стига да не са мега лолита).
Надявам се да се завърже поне малък романс между двамата(Horo-то и търговеца)докато пътуват.
Ми това е, чакам 2-и епизод. :mrgreen:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2008 7:52 pm 

Само да отбележа, че ми направиха силно впечтление големия брой грешки в превода на епизода... като се започне с началните думи на Хоро и по-нататък леко бяха завъртяни времената и такива работи...

А и да кажа, че това е аниме за икономика, търговия и така нататък. Тоест е нещо супер нестандартно, не го причислявай към "тоя тип" просто защото аз поне анимета от този тип не съм виждал :P

Едит:
Кой смени името на темата?

Интересна информация:
six volumes have been published under MediaWorks' Dengeki Bunko label. A seventh will follow on February 10, 2008. The Mainichi Shimbun reported that as of August 2007, over 500,000 copies of the novels have been sold.[1] The light novel series was ranked first in 2007 in Takarajimasha's light novel guidebook Kono Light Novel ga Sugoi(Този Лайт новел е невероятен) published yearly, and in the same publication, Holo won Best Female Character. The tagline for the novels is "Merchant meats spicy wolf.", an example of Engrish.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2008 8:38 pm 
Аватар
Anime Sekai Kenkyuuin
Anime Sekai Kenkyuuin

AAAA~Aaaaah kawaaaiiiiii ИзображениеИзображениеИзображение
For all the firefox fans :hotl:
Слънчево, селско, старо, държащо си още традицията, нормално - страхотно аниме Изображение
В последно време си давам мненията по некви точки, та и тука така ще почна...
Анимацията е страхотна, много съм доволен. Изображение
Арта е прекрасен, героините са ♥/10 Изображение
Сюжета е скромен/нормален, обаче това го прави супер приятен!
Началната песничка е приятна и може би ще ми хареса
Героите са супер:
Гл. герой е инат, кефи!! Рядко се среща баш инат в аниме Изображение. Радвам се на реакцията му на 2рата среща.
Гл. героиня е мн♥г♥ сладка, съгласих се, че е пораснала :nod:
FireFox-chan като я видя и почват да ме блъска mimicon-а :love:

Интересно на къде ще се тласнат. Дали ще пробва да я заведе на север... и дали оная мацка ще тръгне да го гони... Дали ще изкочат други приказни създания(лоши) по пътя, или ще си остане с приятната селско-търговска атмосфера - нз, не ме и интересува, това аниме съм 99% сигурен, че ще го изгледам, само от 1ви еп. Както каза Шейп- това е първата приятна изненада за тази година ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2008 10:52 pm 
Аватар

Много ми хареса първия епизод :D Само гласа дето го вади Lawrence нещо не ми се връзва с физиономията му..леко ме дразни :lol:
Дано се заформи добра история, а не да си вървят епизод за епизод.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 10, 2008 3:47 am 
Аватар
Културовед

Хареса ми първи епизод, ще го следя, щото ми се струва обещаващо, обаче историята малко не ми допадна :? Струва ми се няква позната, въпреки че нямам идея от каде или защо :o

Обаче Лису-чан e много готина :lol: Йей :lol:

Само за главния герой не разбрах, някъф дърт ли е или просто косата си му е като на старец :lol: като чили имаше някаф момент в който го дадоха като малък обаче не се загледах :o

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 10, 2008 8:08 pm 
Аватар

Kawaii, kawaii~ :love:

Страхотен ОР, много хубав арт, Lawrence има прекрасен цвят коса =3, Вълче-мацката е много готинка и имаше доста странна nakedness xD Chloe и тя сладурана, еччито беше точно на мястото си и в достатъчно количество, изобщо много ми хареса ^^ Интересно дали ще се получи някакъв любовен триъгълник О.о и дали тия от селото изведнъж ще им се развали търговията и ще се сетят за Horo и как са я пренебрегвали ^^ Не знам защо, но се надявам да не се върне на север или поне не за постоянно, въпреки че момента, в който си спомняше за снега беше страхотен!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2008 9:40 pm 
Аватар

Много хубавичка история се завързва, първия епизод ми хареса. Атмосферата е спокойна, семпла, харесва ми фолклорния дух.
Нашия човек вятър го вее на бял кон :lol: , а Хоро ми стана доста симпатична^^ Ще внася шаш, пича по-добре да се готви :lol: Клое също не е лоша, поне не дразни - на момичето му е ядно, че иска внимание, а го не го получава по желания начин :р Е, ще видим дали ще го бъде. Сцената с ечито беше добра, получава точки
Арта е хубав, ОП беше приятен, а ендинга просто kawaiiii :rakia: Имаше много сладурски картинки >.< Анимето ще се следи :р

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2008 10:10 pm 
Аватар

Тази година почва толкова добре, че чак се плаша. И това ще се следи.
Тъкмо ми се гледаше някой качествен адвенчър с фентъзи. Вече го казахте, но и аз- атмосферата е страшно приятна, грабва от първия момент. Най-после малко действие сред природата.
(Тук няма да си призная как гледах 1 еп без въобще да знам за какво ще става дума, само на бързо превключване и си помислих как следва поредното еччи. Е грешка е било ^^'')
За арт и анимация също съм съгласна. А стилът на ед е просто убийсвен. Избива ми желание да си направя профиче от това, но май само до желание ще си остане. Ябълки + Хоро wft.
А самата Хоро спокойно може да ми стане от любимите героини ако продължава в същия дух. На това му викам момиче с държание, много радва. Нито е прекаленно странна, нито надута, нито пресилена или пък клиширана. Поведението й е приятно просто, а и е сладка ест.
Главният герой също и нормален в добрия смисъл на думата. + печели много червени точки с озвучителя си.
Историята ще се развива интересно до колкото разбирам, а и аз не очаквам нещо тривиално, така че определено ще е интересно.
Аниме с хубава история и герои няма как да е зле. И като цяло всичко му е добре за сега.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2008 4:45 pm 
Аватар

Haruka написа:
атмосферата е страшно приятна, грабва от първия момент.

Точно.
Изглежда няк'во спокойно. И това е общо взето добре. Аз по принцип не гледам такива анимета и се очудих защо ми хареса толкова много.
Horo е велика. От всякъде. Най ме нарадва като се срещнаха. Държеше се адски о-о. Дори не ми изглеждаше нахална xD
Арта и тук ми харесва, опенинга също.
Ugh. Историята още не ми се е изяснила, така и не разбрах за кво ще става дума, тотално ме мързи да чета ревюта за т'ва ще си изчакам епизодите за да разбера x3

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2008 4:58 pm 
Аватар

verry good ^_^ много ми харесва :mrgreen:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2008 8:31 pm 
Аватар

Първи еп беше много як. Много ми харесаха и историята и героите. Хоро е некаква ултра яка. Много ме радва това момиче просто.
Тоя сезон много яки героини започнаха да се появяват, дано продължи в същия дух.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 7 [ 101 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]