Дата и час: Съб Юли 11, 2020 9:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 2 [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Ookiku Furikabutte (пролет 2007)
МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2008 5:02 pm 
Аватар

Изображение
    Заглавие: Ookiku Furikabutte /おおきく振りかぶって/
    Тип: Телевизионен, 25 епизода [c]
    Дата: 13.04.2007 до 28.09.2007
    Жанрове: Спорт [бейзбол], Шонен
    Продукция: A-1 Pictures, Aniplex, Kodansha, MBS, MOVIC, TBS, Sony Music Entertainment
    Линкове: Официален сайт, AnieNFO, Wiki
Връзки (Аниме): Ookiku Furikabutte
Описание:
Сериите, развиващи се в Сайтама (Saitama), проследяват историята на Рен Михаши (Ren Mihashi). В годините му прекарани в средното училище, Михаши е бил играч-ас в бейзболният отбор, но само благодарение на дядо му, който е притежавал училището. Неговите съотборници (най-вече катчъра) го мразят, което води до постоянните им загуби. Това кара Михаши да завършва училището с ниско самочувствие като играч (питчър). Той се премества в гимназия Нишиура (Nishiura High), с цел да се откаже от бейзбола, но бива включен в новосъздалия се бейзболен отбор на гимназията. След време, той успява да превъзмогне миналото си и да се осъвършенства като играч, благодарение на своите съотборници и най-вече на кетчъра, Такая Абе (Takaya Abe).

източник: AniDB

~/~/~/~/~/~/~/~/~

Музика:
OP:
#1 "Dramatic (ドラマチック)" by Base Ball Bear (епизоди 1-13)
#2 "Seishun Line (青春ライン)" by Ikimonogakari (епизоди 14-25)
ED:
#1 "Medaka no Mita Niji (メダカの見た虹)" от Kozue Takada (епизоди 1-13)
#2 "Arigatou (ありがとう)" от SunSet Swish (епизоди 14-25)

източник: ANN

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

//Моа скромно мнение:
Едно от най-добрите и качествени спортни анимета, които съм гледал. Разглеждането на всяка персона, както и позиция е хубаво изпипано /като за аниме/ и това доста ще се понрави на спортните фенове. От една страна, дългите мачове и непрестанното напрежение доскучават зрителя, но от друга... това време е добре запълнено със забавни ситуации и малко 'разкритие' на играча по време на важна точка. И естествено, по една наздравица за всяка точка в архива ^^.

Последна промяна SSJ Kisoso на Пет Мар 21, 2008 10:35 pm, променена общо 2 пъти

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2008 5:16 pm 

Дам, мангата на това аниме е страшно добра. Аз сега чакам анимето да свърши и после да го изгледам наведнъж :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2008 5:17 pm 
Аватар
Цар Алко

Едно от добрите спортни анимета за изминалата година, дори го предпочитам пред Major, защото бейзболът е колективен спорт, а не някой луд гений, който печели всички мачове сам дори и да е почупен. Отделно това аниме е и доста по-реално отколкото Major. Засега са преведени едва 16 епизода, но нашите от Nishiura яко се опъват на Tousei и сигурно до самия край няма да се знае кой ще е победителя. Жалко, че епизодите са 25, но според мен ще има продължение също като OverDrive :).

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 01, 2008 11:06 am 
Аватар
Пантсу Мастър

Мхм наистина като спортно аниме това е страхотно добро. Арта е малко странен и може би някои хора това ще ги накара да се позамислят дали да го гледат, но определено си струва. Всичките герои бяха големи сладури ^^ Няма някакви кой знае какви драми или абсурдни ситуации. И както каза спирал идеята на анимето е отборната игра, а не наличието на някакъв гений, който мачка всички. Единственото, което не ми хареса беше, че за 25 епизода имаше едва 2 мача >< Твъъърде малко е това. Въпреки че втория не се усещаше като изкуствено разпънат все пак трябваше да го посъкратят малко.
Анимето е до 30-та глава от мангата, а досега са излезли 53 така че има добра вероятност да направят продължение тази година. Лошото е че мангата излиза само по една глава месечно, но спокойно биха могли да го пуснат следващия сезон през есента и да си го изкарат още 24-26 епизода.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 01, 2008 3:12 pm 
Аватар

О, не съм написала нищо за анимето?!
Много добро от гледна точка на спорта, героите са добре развити, макар да можеш лесно да почнеш да се нервиш на някои от тях. Втория мач найстина беше прекалено разтеглен и там загубих част от тръпката, също се нядявах да се стигне до някакво заключение, макар и само временно. Общо зето ще се радвам ако направят продължение и искам да си поставят малко по-височки цели, че да се знае за какво точно играят.Иначе 8/10 ми се струва справедлива оценка за анимето(може би малко додавам все пак :?) От спортните анимета миналата година това допадна най-много може би защото е най-земно, но и тази му черта също е една от слабите му точки.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 01, 2008 4:33 pm 
Аватар

Ха, и аз не съм писала тука. Анимето е много добро. Изключително е правдоподобно от спортна гледна точка, много реалистично са представени мачовете и играчите, както и техните притеснения и вълнения. Радва ме, че в анимето всички играчи наистина приличат на нормални ученици (никой не е някакъв супер гений), а и се набляга на това, че бейзбола е групов спорт, в който печели или губи целия отбор. Вижда се, че има развитие в характерите на главните герои, мачовете са интересни, а анимацията радва, така че 9/10 от мен.

Kisoso, добави моля те в първия пост и линка за моята тема, та ако на някой му се пригледа да знае откъде да си свали анимето - Ookiku Furikabutte -Link

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 8:52 pm 
Аватар

Бива анимето не съм мн по спротните ама ми хареса ,жалко само че нямаше поне мъничко романс :blush: щеше мн по яко, а и дано има 2ри сезон щот мн малко мачове изиграха

Профил  

Заглавие: Re: Ookiku Furikabutte (пролет 2007)
МнениеПубликувано на: Пет Фев 06, 2009 11:28 pm 
Аватар

Още не съм го изгледал напълно, но определено ми харесва. Въпреки, че не е изобщо комедийно тук там има някой супер дебилни моменти... Като тоя например - ЦъК Винаги като се сетя за този момент се късам от смях.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 8:36 pm 
Аватар

Току що изгледах 1-ви епизод.Главния герои изобщо не ми харесва..даже много ме дразни.Manager-а цепи мрака =)) =)) =)) няма да коментирам другите но всичките са брутални освен главния...дано да се промени :roll: .Анимето ми вдъхна доста доверие надявам се нататъка да стане много по-интересно :tv: .Ще пиша пак като го изгледам цялото :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2010 11:41 am 
Аватар

Ооооооо наистина ми хареса :D .Препоръчвам го на всички които не са го гледали да го гледат! .А ще има ли 2-ри сезон? :roll:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2010 11:49 am 
Аватар

Да, ще има~ Новият сезон започва на 02.04.2010 :thumb:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2010 7:41 pm 
Аватар

OOOOOOOOOOOOOOO :evil: .Toчно на време съм го изгледал !!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 28, 2010 10:39 pm 
Аватар

много добро наистина.Абе се държи като момиче в PMS,Михаши е емо,coach+boobs :wow:

бейзбола е на ниво определено,само дето някои игри твърде много ги проточваха...

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 28, 2010 10:50 pm 
Аватар

Че то имаше само две в целия първи сезон! (двата сезона имат отделни теми, ако не си разбрал) Иначе, че са си дълги, дълги са... Но ти да видиш истински бейзболен мач...

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 02, 2010 12:19 am 
Аватар

Или да видиш крикет мач. Който е в пъти по-дълъг от бейзболния вариант ~
Ма т'ва си е друга тема ~
Добро спортно аниме, 'ареса ми 0.<

Фани ♥
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]