Дата и час: Съб Юли 11, 2020 8:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 5 [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Трябва ли в първите 1-2 (3) епизода на даден аниме сериал да има опенинг?
 Да  75%  75%  [ 123 ]
 Не  25%  25%  [ 42 ]
Общо гласове : 165

Автор Съобщение
 Заглавие: : Anime openings ~
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 12:20 pm 
Аватар
Anime Sekai Kenkyuuin
Anime Sekai Kenkyuuin

Хмм :? В днешно време няма аниме сериал без опенинг. Че и на ОАВ слагат :? А ако гледате някой по-стар сериал, ще видите, че първи епизод започва директно и то без опенинг. Опенинг има от 2ри или 3ти нататък. Не е ли така по-добре? Не разваля ли кефа до някъде? Не е ли спойлер? Дори и за най-малкото нещо, като се хванеш и пуснеш едно аниме, в което в опенинга 5 човека тичат по една пътека... а в първи епизод виждаш само 1... не е ли ясно, че другите 4 ще се появят по някое време. И независимо как се появят в историята, то ти е ясно, че ще станат от 'наще'. Виждаш лицата на някои от най-лошите... Виждаш разни намеци за обрати в историята и въобще...
Ест. много от нас прескачат тази част, особено след като я гледат 1 път. Аз на Busou Renkin опенинга го гледах за пръв път на 20ти еп Изображение.

Обръщаме страната :lol: - Опенинга е firm made amv, което зачесва интереса. Виждате възможни да се появят ситуации или герои, виждате възможно действие, което дава обща представа за посоката на анимето. Като цяло служи за визитка на анимето ;) По-добре опенинг отколкото промо понякога :)
Айде стига толкоз ^^

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 12:46 pm 

Според мен не трябва.Първият епизод те въвежда в историята и ти запалва интереса.Об6ирните опенинги правят обратното,разкриват взаимоотно6енията между героите,загатват масивни батални сцени (и 4овек ве4е знае какво го о4аква...).

6те спомена Елфен Лийд не за друго,просто,за6тото опенинга му бе6е доста стилисти4ен и оригинален (само опенинга...по4ти).
И все пак оби4ам да има опенинг :lol: и за това по добре да се ограни4ават малко в съставянето му (да не стане някой ден като рекламите на американските филми....гледа6 рекламата и ве4е си видял 5-те единствени яки сцени във филма )

Най-добри са опенингите разли4ава6ти се по арт от самото аниме , тези в които не са използвани сцени от анимето а са направени такива спецялно за него.

Като за край,4е много в офтопик ско4их.НЕ трябва да има опенинг в първите епизоди.А ако историята на анимето по комплексна и изпълнена с обрати, в опенинга не трябва да има никакви споилери.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 12:55 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Без оупънинги просто няма да е същото :). Аз съм за 8)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:01 pm 

Belgarion написа:

Цитат:
Трябва ли в първите 1-2 (3) епизода

Идеята e дали трябва да се запо4ва веднага с опенинга.Опенинг трябва да има....ролята на опенинга като спойлер.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:06 pm 
Аватар

МММ... що да няма... Спомням си, че на ФСН в оупънинга една трета от сцените бяха от другите сценарии на играта, не от Фейт, и въобще не присъстваха в анимето. Така трябва да е по принцип...

Ще дам пример извън аниме индустрията - по принцип всички скрийншотове на кориците на игри (кутиите де) не могат да се случат реално в играта, например виждаш героя с един предмет в ръка, който той не може да е получил, ако се намира на мястото, на което е...

Аз по принцип гледам оупънинга и ендинга на първия епизод, после ги прескачам, с изключения не Елфен Лийд. И на последния епизод, който го гледам от първата до последната секунда...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:22 pm 
Аватар

Естествено, че да. Опенинг-ът те въвежда в историята и е важна част от атмосферата. В 99 % от случаите при мен, ако ми хареса ОП, харесва ми и анимето. И точно първият еп е ключов ^^
Опенинг-ът не е спойлер - ако е добре направен, загатва за какво иде реч и трябва да накара зрителя да си каже "о, да, това явно ще е добро"

П.П.Хай-добрият вариант за мен е : почва анимето /1 еп/, 2-4 минути от него примерно и след това - опенинга ^^

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:22 pm 
Аватар

Айде ако може да добавите отговор "Зависи от сериала" (или нещо подобно). Все пак при някои анимета е по-добре да няма OP в началните епизоди докато при други е без значение дали ще има. Едно е когато анимето си има интересна история и всеки епизод разкрива поне малка част от нея, друго е когато действието е епизодично подобно на Najica и 009-1, и един пропуснат епизод не е от съществено значение.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:28 pm 
Аватар

Който не иска да се спойлва, де не гледа интрото. :lol:

Често се случва в интрото да присъстват сцени или дори герои, които въобще не присъстват в анимето. Това как ще го обясните?

Далаверата е следната - интрото е своеобразна реклама на продукта. (понякога дори лъже за съдържанието)

За спойла - ами то и без това повечето сериали са абсолютно предвидими, така че и без да ти изпортят в интрото, ще се досетиш, че
Сейлър Мун ще забие Таксидо Маск и че той всъщност е Мамору. :lol:
От друга страна е хубаво, човек да си знае за какво става дума и да не се окаже, че е подхванал нещо, което не е за неговия вкус.

Ценното в интро-тата и аутро-тата - понякога те представляват много по-добър продукт от самото аниме.

Повечето интро-та обаче не ме кефят - защото са на фона на най-отвратителната форма на забавление...Джей Поп-а...сори не го понасям. Мнооого рядко ще се случи да заслушам някое парче. Още по-рядко ще се случи интрото да е на фона на Джей Рок или Джей Рап, които определено стават за слушане.

И накрая по темата - щом авторите са преценили, че заглавието има нужда от интро още в първата серия, значи така трябва.
Мисля си че първите серии на някои сериали са без интро, не за да не се спойлят зрителите, а защото в първи епизод обикновено има да се казват твърде много неща и няма време за интро. Такова нещо се наблюдава и в някои последни епизоди.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:43 pm 
Аватар

За мен опенинга е неразделна част от целия продукт

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:48 pm 
Аватар

трябва да си има опенинг .. а пък тези които неискат да го гледат просто превъртат напреде :lol:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:48 pm 
Аватар

да и аз си спомням старите анимета как почват 1 еп без опенинг, няма лошо, другите нали ще имат

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:51 pm 
Аватар

В първия епизод според мене няма нужда щото както казаха....той те въвежда в самата история...а мн често в opening-a има и спойлери (макар и малки :roll: )...аз им се кефя ама мисля че в първите епизоди е по-добре да няма ;)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 1:51 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Bleed4me написа:
Belgarion написа:

Цитат:
Трябва ли в първите 1-2 (3) епизода

Идеята e дали трябва да се запо4ва веднага с опенинга.Опенинг трябва да има....ролята на опенинга като спойлер.

Аз това исках да кажа но не го написах както трябва май :oops:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 2:05 pm 
Аватар

Със е по гот. Пък и ако не ти се гледа опенинг го скипваи.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2007 3:04 pm 
Аватар
Anime Sekai Kenkyuuin
Anime Sekai Kenkyuuin

tz tz tz, ех дудетаа, твъърде много сте свикнали с това превъртане да излизате от положение :? Ми ако го гледам по телевизията к'во - да си затварям очите ли >_<
velush - готино го каза. В тая връзка, не са ли точно тия анимета, които имат премного за разказване още в първи еп. и спестяват опенинга, обикновенно по-добри. Самата неналичност на опенинг мен лично ми харесва, защото не ми губи времето в бляскава реклама, каквато трябва да е промото, а директно почва да ме въвежда в историята. Исторя, която трябва да се разкаже <=> значи е налична.
Същото е и при мангата и по-старите анимета. Започва се с едночасов епизод(чаптър от 60 страници), а от там на сетне са си по 20 мин(17 страници), но въвеждането в историята е мнооооооого по-ефектно от който и да е било опенинг или превю :}
Според мен не трябва да има. Трябва да се наблегне на историята, с което да се обясни защо дефакто ти е да гледаш това аниме.
Ест- губивремките са си губивремки, в случая говоря за по-сериозните анимета :)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 5 [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]