Дата и час: Пет Ное 27, 2020 8:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 4 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 12, 2008 9:50 pm 
Аватар

Kakashito написа:
Аз тренирах 2 години АЙ КИ ДО , много тъпо бойно изкуство . Не проверих дали си отбелязал обаче там нямаш шанс за изява ! И М/у другото , в аикидото се практикува много Кендо И Джодо . Не знам с ква цел . Както и да е , демонстрациите му са следните ти си атакуващия и скачаш с няква куца на сенсея си , който е заобиколен и от други като теб които му скачат и той УЖ ва намятва ! Един вид докато не станеш Сенсей няма да правиш друго освен да падаш и да умираш наляво-надясно :evil: . :mrgreen:

Какашито не знам защо имаш такова мнение за Айкидото,но е доста грешно..Може би заради хората с които си тренирал и сенсея но много се лъжеш,все пак всеки има право на мнение.За мен е прекрасно бойно изкуство!А,Akuma-kun,знаеш ли къде е това ново доджо в бургас ? :)

Прочети правилото за аватар
Tra[n]ceR
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 19, 2008 8:02 pm 
Аватар

Kakashito написа:
Ако говориш сериозно прощавай ама бойните изкуства са със цел самозащита а не атака !

ЛЪЖА :!:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 19, 2008 10:31 pm 
Аватар

Omega Red написа:
Kakashito написа:
Ако говориш сериозно прощавай ама бойните изкуства са със цел самозащита а не атака !

ЛЪЖА :!:

Всъшност основно са за самозащита както си го е казал човека.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 20, 2008 1:08 am 
Аватар

написах го с макс шрифт и "B"-ното ... и пак има неразбрали хора ...

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 11, 2008 9:21 pm 
Аватар

хаха ей,и аз съм тренирала Айкидо,само че ми беше малко несполучливо-тренирах около 4 месеца и ми казаха,че съм готова за изпит за колан,само че аз не исках да се явявам,шото си тренирах ей тъй,за кеф.само че сенсей искаше мн и аз накрая спрях да ходя :mrgreen:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2008 5:45 pm 
Аватар

Пробвай нещо други или смени залата :)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2008 5:57 pm 
Аватар

Спрете да се унасяте. Съвременните бойни изкуства са с цел самозащита. Класическите бойни изкуства са за убиване.

Иви-чан, смени сенсея, къв е тоя оръфляк да те притиска за някакъв изпит... Аз за 7 години съм се явил на два изпита, и двата сега не се броят, хахаха...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2008 6:55 pm 
Аватар

Не са важни толкова коланите, колкото самата нагласа и знанията. Един човек например, който си мисли "Сега ще стана баси якия и ще бия всички и някой като ме напсува ще му направя светкавично ирими наге и ще го пребидя до смърт", дори и да знае как се изпълняват нужните техники за нивото си, според мен не заслужава да напредва в кю-тата. Под знания имах в предвид не просто как се правят техниките, а да знае човека какво изобщо тренира. Защото много хора се записват с мисълта, че ще станат някакви яки побойници.
nem13 - И аз за толкова години някъде на 2-3 изпита съм се явявал.

Now I know why everything turns grey, but it's our own world we paint
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2008 8:10 pm 
Аватар

nem13 написа:
Спрете да се унасяте. Съвременните бойни изкуства са с цел самозащита. Класическите бойни изкуства са за убиване.

поредната жертва на масовите заблуди :?

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 12, 2008 10:23 pm 
Аватар
Мародераторче

Местоположение: Kame House: Where the beaches are fine, and the bitches are finer.
Бойното изкуство винаги на първо място е изкуство.След това е за защита и най-накрая за нападение и смъртоносни техники :o

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 14, 2008 9:17 am 
Аватар

Omega Red няма никаква заблуда... първите Би са създадени с цел подобряване на хармонията между духа и тялото... и са създадени за самозащита... след това обаче (времената са били тежки...) се почва леко кривване от пътя на хармонията ... започват техниките да се пригаждат и за нападение.... Никой не е тръгнал преди време с нагласата : "Дай да създам Би с което да троша глави..." :wink: 8)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 14, 2008 2:32 pm 
Аватар

Пичове, говорите глупости. Първо, терминът "бойни изкуства" не е най-точния, когато се описват класическите такива. Пример - "ушу" буквално "военен" и "умения, изкуство, техники". По същия начин стоят нещата и с японския - будо означава Пътят на Воина или пък Военния път. Джутсу означава умение.

На английски се казва martial arts, но arts означава не само изкуство, а и умения, техника. В случая, предимно второто. Затова на български се превежда като "бойно изкуство", от което вие си правите тия миролюбиви, но и абсолютно грешни изводи.

Бойните техники съществуват откакто хората са тръгнали да убиват - т.е. ловът може да се счита за наченки на бойни изкуства. По-късно разни племена почват да трепят съседните племена с остри тояги. Това пак са бойни изкуства, и съществуват още преди разните полурелигиозни идеи за хармонията във Вселената и пр. глупости.

Китай не е точен, но не е и лош пример, защото първите бойни изкуства в Китай пак са били с едничката цел да убиеш. Но бойните изкуства се зараждат в Месопотамия под въоръжена и невъоръжена форма. И отново с тази цел.

Най-древните описани боеве са например легендата за Гилгамеш. Той убива доста хора, и това е основната причина да изучава бойни изкуства и да е воин.

Така че, тия готините работи с баланса във Вселената можете да ги запазите някъде за около 1000 години по-късно. Ако не и повече.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 14, 2008 3:16 pm 
Аватар

Тренирах Капоейра 3 години...В сегашно време е повече като танц макар че също е много добро бойно изкуство...Макар че това е Бразилско Бойно изкуство е много разпространено и в Азия.Японците го наричат....Pokemon...да Покемон...кой би предположил...Интересното в Капоейрата е,че няма блок...има само додж както си му викам аз..Тук не се цели да се нарани противника(старата версия) а просто да си премерят силите...(това е модерната версия)..Демек не си довършваш техниките...като видиш че не може да ти избегне удара няма смисъл от по-силен.. Та моя Апелидо беше "Fogo Celeste" Сиреч Небесен Огън понеже на Лазаров Ден карах учителя ми да прескача гуми с мене
:lol: и то му дойде от вътре...

Та понеже не ми се пишат романи за историята на Капоейрата ето линк който иска да я чете добре дошъл...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 14, 2008 9:31 pm 
Аватар

nem13 написа:
Пичове, говорите глупости. Първо, терминът "бойни изкуства" не е най-точния, когато се описват класическите такива. Пример - "ушу" буквално "военен" и "умения, изкуство, техники". По същия начин стоят нещата и с японския - будо означава Пътят на Воина или пък Военния път. Джутсу означава умение.

На английски се казва martial arts, но arts означава не само изкуство, а и умения, техника. В случая, предимно второто. Затова на български се превежда като "бойно изкуство", от което вие си правите тия миролюбиви, но и абсолютно грешни изводи.

Бойните техники съществуват откакто хората са тръгнали да убиват - т.е. ловът може да се счита за наченки на бойни изкуства. По-късно разни племена почват да трепят съседните племена с остри тояги. Това пак са бойни изкуства, и съществуват още преди разните полурелигиозни идеи за хармонията във Вселената и пр. глупости.

Китай не е точен, но не е и лош пример, защото първите бойни изкуства в Китай пак са били с едничката цел да убиеш. Но бойните изкуства се зараждат в Месопотамия под въоръжена и невъоръжена форма. И отново с тази цел.

Най-древните описани боеве са например легендата за Гилгамеш. Той убива доста хора, и това е основната причина да изучава бойни изкуства и да е воин.

Така че, тия готините работи с баланса във Вселената можете да ги запазите някъде за около 1000 години по-късно. Ако не и повече.

Чакай малко... то и от каменната ера има убийства... и ко от това... тука се има друго рпедвид... Говори се до колкот аз разбирам БИ-тата... а не лова на катерички.... и едно е убийставата друго е това тук... Кажи ми без мотане... посочи ми от първите БИ едно което е създадено за да убива... 8) Убийството винаги се е считало за варварско и за едно от лесно осъществимите неща... За това имаш и Изкуство не само Бойно... Идеята за убийство е най , ама на най-последно място.... в крайни ситуации... 8)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 14, 2008 9:40 pm 
Аватар

Би е ....
Изкуството (в най-широк аспект) е свързано с процеса на промяна и трансормация, с умението да видиш и чуеш неща, които другите не виждат и не чуват, да усетиш нещата по по-различен от другите начин - и в резултат на това да промениш - нещо, някого, себе си.

Разликата между хамалския бой и бойното изкуство е точно в наличието на тези по-различни умения (техники, принципи, опит), които ти дават възможност да обърнеш опасната ситуация в своя полза, да забележиш слабостите на противника и да ги използваш, да прецениш къде и как и кога да удариш. Понякога един точен удар в точното място е много по-ефикасен от 10 много силни удари в други места, нали? Според повечето майстори ,най-висшето бойно изкуство било умението да избягваш боя.

Всъщност изкуство е да можеш да използваш силата и способностите, които имаш, не за да набиеш някого и да покажеш колко си велик, а за да защитиш някой по-слаб или онеправдан. Не да тръгнеш да биеш някое хлапе в дискотеката, само щото без да иска те е бутнало и си разлял питието си, а да скочиш да защитиш това хлапе ако някой друг почне за го бие, защото без да иска го е блъснало. С повече воля, постоянство и много тренировки всеки може да стане много силен боец - въпросът е как ще използва тая сила.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]