Дата и час: Вто Ное 19, 2019 11:48 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 53 от 63 [ 933 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 63  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Fate/Zero | Stay Night | TV R | Unlimited Blade Works
МнениеПубликувано на: Вто Дек 26, 2017 8:02 pm 
Аватар

Тва ли беше? Свърши ли? Може ли вече да забравим, че се е случвало и аз да не трябва да го доглеждам тва аниме?

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 26, 2017 10:09 pm 
Аватар

Неее, мъките продължават още серия.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 03, 2018 1:05 pm 
Аватар

Fate/Apocrypha ep. 25 - както и се очакваше протагонистите успяха да outcheat-нат cheater-ите, защото ако има някакво правило във Fate, това е че превилата могат да се разтягат до безкрайност.
Пояснението за разликата между Летиция и Жана Д'Арк мисля, че не е изненада никого.
В крайна сметка излишно аниме. Струваше си само заради някоя и друга интересна от анимационна гледна точка сцена, примерно онзи недовършен епизод беше забавен по свой собствен начин :lol: и ме върна с носталгия към Tetsuwan Birdy Decode.
Другото почти интересно нещо бяха камеотата от Уейвър, Артуриа и Синята брада aka Жил дьо Ре. Последният дори се стегна пред своята Жана и извърши поне едно добро дело.
Сейбър от Червения отбор заедно с шефчето си Шишиго имаха потенциал, но ги показваха твърде рядко.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 03, 2018 11:13 pm 
Аватар

22-ри си беше най-добре анимираният епизод от всичките 25-те.
То всички чакаха битката между Сийг и Карна, а чакането си струваше.
А за цялото шоу, по-добре си беше от боклука на Studio Deen и от 2-рата част на Unlimited Blade Works.

МнениеПубликувано на: Нед Яну 28, 2018 5:03 pm 
Аватар

Fate/Extra Last Encore ep. 1 - изключително странно ми е да гледам Fate шоу представено в стил Monogatari-тата на Shaft. В смисъл почти нищо не се разбира :lol: . Не знам как е играта Extra, но анимето е абсолютен сюрреализъм. Пълно е с мъгливи понятия, които може би ще бъдат обяснени по-натам, а може би отговорът ще бъде оставен на зрителя.
Допълнително усложнение е, че го гледах с титри на френски, който ми е малко ръждясал, та трябваше да бия паузата на по-дългите изречения (таймингът е брутален), но определено анимето нарочно обърква зрителя.
Може да се каже, че ми хареса повече от Fate/Apocrypha, защото някак го бие на арт, но знаейки природата на Fate френчайза, най-вероятно тук в началото се преструва на по-амбициозно отколкото е.
Артът е съвсем семпъл и дори бие на кич, а сакугата е рядка и претупана, но естествено Shaft се опитва да представи Fate/Extra Last Encore за такъв тип продукт, който няма нужда от подобни екстри. :lol:
За сравнение примерно Mekakucity Actors беше в пъти по-плавно анимирано и визуално изпипано, а навремето четох доста псувни, колко грозно било.
Още не е съвсем ясно дали познатите от други Fate-ове герои ще изпълняват същата функция (поне се държаха горе-долу, като себе си, но погледнати през Shaft ракурс :lol: ) и дали ще ги виждаме постоянно.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 29, 2018 11:23 am 
Аватар

Объркването е нарочно. /Екстра играта е подобна като усещане, но са съумели да я подобрят. Сюжетно се различава от каквото и да било.
Насу, оригиналният автор на тая цялата дандания, пише сценариите за анимето и съответно историята е нова, включително за читатели.
Основните елементи са там, ама нещата са нови. Загадката е друга. Изпълнението - тотално различно. Много арт и много обещаващо.
Моментално се хвърля нива над UBW и въобще голяма част от Фейт/ франчайза.

Цитат:
Допълнително усложнение е, че го гледах с титри на френски, който ми е малко ръждясал, та трябваше да бия паузата на по-дългите изречения (таймингът е брутален)

Але мой човек, аз закво съм? :lol:

П.П. Mekakushitty Actors беше ужасно. Най-долнопробната, нискорезолюционна, чопава, недовършена и недоизмислена анимация, която съм виждал след първия сезон на Сейлър Муун Кристал. Сюжетно беше по-зле. Смисъл... Не, просто не говори на темата. Посттравматичен стрес отключваш.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 29, 2018 11:37 am 
Аватар

The Hollow Shrine
Цитат:
аз закво съм?

Ти закъсня ужасно, ужасно закъсня...т.е. докато го пишех вчера вече имаше вече и поносими английски титри.

Цитат:
Mekakushitty Actors беше ужасно. Най-долнопробната, нискорезолюционна, чопава, недовършена и недоизмислена анимация, която съм виждал след...

И по мои спомени е по-добре от това тук.
Прави сметка, колко ресурс са вложили Shaft в Extra Last Encore.

Цитат:
Посттравматичен стрес отключваш.

Апропо, ще има и нов сезон наречен Mekakucity Reload. :lol:
Не ми е ясно що си му се вързал толкова навремето. И без това беше само част от рекламен шум по някакъв музикален албум.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 29, 2018 1:30 pm 
Аватар

Ами то бяха фенмейд песни с клипове в японския Ютуб, всички луднаха по тях, аз включително. Бяха страхотно обещаващи и сюжет можеше да се навърже бомба. Но момченцето, дето тръгна да ги прави тия песни, реши да пише новели и сценарии за тва нещо и осра всичко. Всеки с таланта си. Шафт определено трябваше да поверят креативността и сценария на друг.
/Екстра има супер production value. Има си прилично количество сакуга и нищо чопаво и грозно. За сравнения ще те препратя към Зарегото и ТВ излъчването на Мекаку, където има пикселизирани 3Д елементи, минимално движение на героите, цели бекграунд постановки генерирани компютърно, съответно бая изкуствени - включително и гледки като остров с море, градини, паркове. Остави тва, Мадока дори на първо излъчване не изглеждаше особено лъскава. Откъде мислиш UTW измислиха да се прекръстят на Meguca за релийза си? Im Madoka Meguca hurr durr, my face is all messed up from the animatorz buuuut qb seyz im speshul. Грозните дизайни на героите в движение и празните бекграунди ги оправиха за блу-рея, но 3Д сетингите си останаха и в момента и на блу-рей, и на филм си стоят... просто грозни. Та, Шафт в момента се стараят. Спомените ти просто не са пресни.

Edit: Смисъл, погледни за кво става въпрос.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 29, 2018 3:00 pm 
Аватар

The Hollow Shrine
Цитат:
/Екстра има супер production value

Не съм съвсем съгласен, просто с боклучавите продукции напоследък са ти паднали критериите и това тук те впечатлява...а едно време нямаше.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 29, 2018 4:17 pm 
Аватар

Ми като минеш през гледки като Сейлър Муун, Зарегото, Апокрифа, Какегуруи и други напъни от аниматори, възнаградени с рамен в микровълнова вместо заплата, наред с жалките опити на ufotable да изимитират визуалните си успехи от Кара но Кьокай и /Зеро, ползвайки същите бекграунди и 3Д текстури... не си същия после. Апришиейтваш малките неща в живота. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 29, 2018 8:37 pm 
Аватар

Като голям почитател на играта съм изключително доволен от това което видях. Много прилично започна и се надявам да продължава все така. Extra е може би вторият най-добър Фейт след Зеро и още откакто ръзцъквах играта преди време ми се искаше да получи прилична адаптация, понеже напълно го заслужава. Also, Nero is best Saber, period. Също така бях чел някъде, че на Насу му дали пълна свобода да прави каквото си иска и щял да включи неща които преди не му били позволили да включи в играта, така че имам доста високи очаквания за тази адаптация.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 29, 2018 9:27 pm 
Аватар

Не че някой му е забранявал нещо... Нали той я пише, той я продуцира. Просто Шафт са му казали "Не мисли за бюджета". Той е хванал и написал целия сценарий, без разделение по епизоди и прочее. После са го преработили за ТВ сериал. Пълна свобода е имал. А той, честно казано, пише най-добре, когато не се съобразява със възможности, изпълнимост, възможност за визуалицация и най-вече тенденции и харесвания на масовата публика. Препращам към Decoration Disorder Disconnection, Mahoutsukai no Yoru, Kara no Kyoukai и най-очевидния пример - Fate/Prototype. Където не е имало нужда в главната роля да е средностатистическият читател - 16-годишен мастурбатор с харем от три мацки, а вместо това е имало actual plot.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 30, 2018 12:22 am 
Аватар

Даже и сейютата не знаят кво се случва. За всеки, който пита "Само аз ли не разбирам?" :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 05, 2018 11:45 am 
Аватар

Emiya-san Chi no Kyou no Gohan ep. 2 - продължава да е кухо, но някак приятно.
Лансър се самопокани на вечеря, което доведе до неловка атмосфера, но пък Тайга-сенсей изкяри безплатна пиячка.

Няколко картинки. Първата е първи епизод.

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 05, 2018 11:36 pm 
Аватар

Fate/Extra Last Encore ep. 2 - втори епизод беше по-shaft-ски. Обясниха и някои работи. Към края дори стана интересно.
Не знам как Сейбър звучи в играта, но в Carnival Phantasm май беше по-различно, та се чудя защо същото сею я играе така? Тук го докарва, като Чопър от One Piece.
Или съм забравил гласа и от Карнавала или Shaft нещо се майтапят.
Някой брои ли UMU-тата? Тук май са 4, но по едно време се разконцентрирах, а ме мързи да преглеждам епизода пак.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 53 от 63 [ 933 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 63  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]