Дата и час: Нед Сеп 23, 2018 3:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 4 [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Разширяване или промени в модераторския екип на раздел Т
МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 12:44 am 
Аватар

И кой го е казал това нещо? Ти! Не ми слагай твои думи в устата, много те моля!
Ти виждаш ли някъде аз да си правя самореклама? Аз не виждам такова нещо.
'Щото съм писал точно три коментара и нито в един дори не съм предлагал който и да било да заема поста на някой модератор!

едит: Хах, тогава защо се обаждаш, след като не си запознат със случая? :lol:

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 12:52 am 
Аватар
Forsaken Failure

Достатъчно ми е да видя как се пънеш и как приятелчетата ти те рекламират за да ми стане ясна работата.
Прочети пак поста на савата и се успокой, че си вредиш на нервите.
И това е последният пост от мен в тая тема, тъй че не си прави да ми опъваш страстни отговори.

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 1:00 am 
Аватар

Thaumaturgist написа:
Поста на савата и се успокой, че си вредиш на нервите.
И това е последният пост от мен в тая тема, тъй че не си прави да ми опъваш страстни отговори.

Аз съм си спокоен... =)) =)) Два удивителни знака = нервираш се зверски. =))

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 1:02 am 
Аватар
AnimeGod

Аз съвсем сериозно го предлагам за модератор и не съм казал че някой трябва да се маха.
Всъщност защо не направите всички желаещи модератори това си е като обществено полезен труд?
Направо си е като наказание. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 2:20 am 
Аватар
Модератор

KoP3Le7o написа:
А Транса викаше, че можем да обсъдим като хора... Мишо, братле, май не е така.
Сава, откровено ти казвам, че държанието ти е отвратително.
И забележете, че не съм аз единственият, горе има още трима души, които са го забелязали. Или, според теб, и те се заяждат?

И как искаш да го обсъдим като нормални хора, като говореше по такъв начин? Какво точно ми беше отвратителното държание и с какво беше по-лошо от твоето?
Чакай, чакай, къде съм казал, че не може да се оплаквате или нещо подобно? Къде съм казал, че го правите само с цел заяждане? Това което имах предвид, е че прекали като вкара доста заяждане и нападки, докато можеше по-спокойно да изкажеш проблемите които виждаш, понеже модераторите не са активни, а не да ми обясняваш кое било п*ткенска история и кое не било и разни други "присмивания", кой бил гледал грешно и т.н.. Не съм казвал, че са се заяждали, защото не са, за разлика от някои твои писания. Освен Ragnarök, който откровено се заяждаше и като гледам и спами, такаче ще си отнесе предупреждение (след като настоявате да си вършим работата :lol: ) и коментарите му ще заминат (понеже са спам и заяждане и не допринасят с нищо в дискусията).

Уважаеми господин Чеп! Как така това е мой гаф, че коментарът на Транса е изчезнал? Първо от теб научавам за него, второ нямаш представа кой го е изтрил (и дали не е той самият), не знам, и не съм и гледал логовете, понеже нямам намерение да си губя времето в търсене на това. Къде също съм казал, и че не трябва да се оплаквате и че не трябват нови хора? Намирането на нови хора, не е толкова лесно колкото си мислиш. Първо трябва да се намери подходящ човек (това включва отношението му към други потребители, нещо в което Копелето има сериозни минуси и не говора за отношението му към мен, а към 95% от хората с които съм го виждал да си пише, и не съм единственият модератор виждащ същият минус), второ да се съгласят да станат модератори. Както видя, ВастоЛордът отказа, а беше един от предложените сега.

"Вярно е, потребителя наистина много остро реагира на нещата, които се пишат понякога, но това не значи, че всеки път е грешал - вземете го под внимание това нещо!" - къде съм казал, че не е в правото си да се оплачи за това? Очевидно и ти си забелязал, че реакцията му не беше най-добрата и това ми беше и "критиката" която му отправих още в началото.

За "вторият гаф", естествено, че не го касае, и теб не те касае и които и да е. Не той е в модераторският екип и не той е човекът които ще мисли, дискутира и т.н. какво ще става, такаче не го касае. След като определена тема не засяга някой потребител или човек, то е нормално да няма нужда да го обсъждам с него, нали? Такаче не разбрах как точно от него изречение, достигна до него извод и не разбирам как е гаф :lol: От друга страна, как мога да имам "топли" чувства към някой, който не спира да се заяжда с всички потребители във форумът? И по-конкретни, които имат общо с модераторският екип, да си виждал коментарите му с "хайл модос" или намеци за "интересен" че е в теми в които нямат общо модераторите? Никой не изпитва добри чувства към човек който се държи лошо, а за това нещо самият човек сам си е виновен.

"Третият гаф", Копелето каза, че съм разбрал грешно. Това което аз разбрах, бе че някой е пуснал повторна тема, питали са го и той е казал, че не го интересува какво ще става, следователно неговата е била изтрита, а новата запазена и чак след това той замрънкал, "що моята". Затова и казах, като е казал, че не му пука, няма какво да се оплаква и да го повтаря няколко пъти в първото си мнение. Защо неговата е била изтрита, а не новата, може да има няколко причини: новата е била по-добре оформена; старата е нямала активни връзки и след като е казал, че не му пука какво ще става, решението е било да се запази новата. Нещо което бих могъл да подкрепя, но ако не беше казал, че "не му пука", то да, старата трябваше да остане, но след като е казал "не ми пука", то няма какво да ми се обяснява повече. Това е което аз разбрах и това е което коментирах. Отново си разбрал, не доразбрал. Гафовете ги виждам в момента как ти ги правиш. Щял си да ми покажеш вратата... XD Страшен админ ще си, гониш модераторите си без дори да си разбрал какво е станало и кой какво е имал предвид. Подобни прибързани решения, не се взимат :lol:

Четвърти гаф =)) ? За това, че не съм предприел нищо в МОМЕНТА ТЕЧАЩА дискусия? Извинявай, ама аз не взимам прибързани решения както теб, предпочитам да разбера какво е станало, да събера фактите и тогава да решавам. А и няма как за по-малко от ден, да се вземе такова голямо решение, което не касае само мен и трябва да бъде обсъдено и с други хора. И нямаш и представа дали не съм предприел нещо. Пореден твой гаф :lol: Някой от "фактите" му са "изтриха ми темата", а коя е тя и как да проверя дали е истина, сигурно боб трябва да хвърлям. Освен това, което "цитира", потребителят също така тръгна и със "сопата", и някой неща така ги каза, че не бяха никак "благонамерни" (ти сам потвърди това), такаче пак гафиш :> "Петият гаф" е повече от абсурден :lol:

Thaumaturgist написа:
А, значи това ви е зора - да изгоните модератори, а самите вие да станете такива? Не сте ли малко нагли?

Уцели в десетката май :> Сега може и да не е искал права, но наскоро поиска:
KoP3Le7o написа:
Ако не ви се занимава, аз ще ви ги следя, а ако не ви се трие, дайте ми права, аз ще ви ги трия, мама му стара.

SonGoku написа:
Отново бих искал да предоставя мястото си на един от двама им, тъй като са редовни посетители на форума, активни в раздела и въобще се занимават със субтитри от известно време и са известни на потребителите, сиреч имат необходимата школовка, за да се справят успешно с длъжността.

Ако искаш да напускаш, пишеш на Транса да ти маха правата, даваш си предложенията, той ще сподели какво си казал с останалите глобални и ще се решава дали ще се взимат те или ще се търсят други хора. Това е процедурата.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 11:01 am 
Отаку България

Модераторските бисери продължават с пълна пара! Не си взимате поука, а продължавате да се излагате и да си измисляте глупави оправдания, само и само да отървете кожата на провинилите ви се колеги.

Thaumaturgist написа:
Бе май уцелих право в десетката, да ти кажа.
Айде стига сте драпали, никой няма да се хване да прави модератори хора, които откровено си казват, че искат да се махнат настоящи модератори, щото те самите искат да са на техният пост.

едит и от мен:
не се вълнувам от бг субтитри, още по-малко пък от личните ви драми.

Никакво уважение и разбиране към потърпевши потребители, заяждане от втори модератор в една и съща тема при положение, че администратора на форума е разрешил оплакванията относно модераторите. Отново модератор не си знае задълженията - пореден ГАФ.

Щом дадения модератор не се интересува от "драмите" на потребителите - защо е модератор и още повече щом не се интересува - защо се обажда по темата?! Никъде не видях един човек да предлага себе си, а е предложен от потребител, който смята, че споменатия потребител е подходящ за поста модератор - неправилно тълкуване на темата - втори ГАФ.

Ще отговаря така изчерпателно и коректно на глобалния модератор Сава, защото той така добре и културно се е постарал да ми отговори, че ще ме е срам да не му върна жеста.

Уважаеми г-н модератор, Сава, отново сте много прав за някои неща, но не за всички.
Наистина КОПЕЛЕТО (Георги) е добър мой колега и приятел, всеизвестно на всички потребители в раздел Субтитри. Наистина се държи грубо спрямо модераторите и проявява неподчинение и ги обиди с "Хайл модос", което си е вид расизъм, идващо от нацисткото "Хаил Хитлер" и естествено не съм особено очарован от постъпката му - в това отношение е напълно виновен и с две ръце го потвърждавам! Нека си понесе наказанието за обидата - така е РЕДНО, но също бих искал и вашите колеги да бъдат наказвани, ако сгафят или така не е РЕДНО. Никъде не видях да сте ми отговорили относно правилника, защо няма правило или алинея - какво имат и какво нямат право модераторите - взимате ли някакво отношение по въпроса?

Не съм казвал, че първия гаф е ваш, а че е на модераторите от екипа Ви, г-н Сава. Говорих с Администратора и той лично потвърди, че не е пипал и трил коментарите от темата - Въпросната Тема!

В споилера е отговора на администратора и съм закрил две от буквите, за да не го добавят и други хора и да го притесняват.

Относно втората Ви забележка, няма значение дали дадения кандидат има лош характер или се е изразил остро не веднъж, като професионалист, предполагам че сте такъв щом сте на по-висок пост от другите модератори трябва първо да вземете предвид уменията на дадения човек, а не характера му - няма идеални хора. За пример ще дам мои колеги и колежки, които като характер, освен да ги намразиш първия път като се запознаеш с тях, нищо друго няма да постигнеш, но като работа и качеството й са професионалистки - няма да цитирам имена, за да не се обидят, но някои от тях са известни в преводаческите среди.

Сава написа:
След като определена тема не засяга някой потребител или човек, то е нормално да няма нужда да го обсъждам с него, нали?

Отново сам си противоречите г-не, аз изброявам вашите и грешките на колегите Ви, защото темата е за недоволството от модераторите и предложения за подобряването му - ето защо излагам доводи от наблюденията ми, относно вашето и колегиалното модериране и отговарянето на молбите и запитванията на потребителите и съответно дадох предложение кой да стане според мен модератор, а не че непременно той трябва да бъде такъв.

Заглавие на темата: Разширяване или промени в модераторския екип на раздел Титри

Отново сте прав за държанието на въпросния потребител Копелето, но въпреки това както по-горе казах, проверете качествата му като модератор, а не характера му, характер се обуздава, умения трудно се придобиват и не само за неговия случай, а и за другите се отнася същото. Въпреки, че са ме споменали като предложение - аз НЕ желая да съм модератор, бил съм 4 години глобален модератор в голям тракер и съм си казал, че не желая втори път да бъда. Затова твърденията на ваш колега по-горе в поста ми - са напълно безпочвени, ако е имал мен предвид в отговора си.

Относно третата Ви забележка, отново сте прав за изтритата тема. Там стана патаклама, но нещата са се оправили доколкото видях. Аз гафове не виждам да съм направил, а и темата не е за моите гафове, а за вашите, когато направите тема - Гафовете на лидера на AniSubs-Team - Илиян/Chep92, тогава с удоволствие ще ви изчета оплакванията и ще се ПОПРАВЯ доколкото е възможно и съответно, ако не съм бил прав. Ами аз споменах "АКО СЪМ Администратор", а не че съм и ще ви покажа вратата - отново сте ме разбрал г-не неправилно. Решенията си взимам бързо и коректно, спрямо ситуацията и хората замесени в нея, може и да греша понякога, но в 80% от случаите съм бил прав.

За четвъртата забележка съм съгласен, че е мой гаф - в този случай аз не премислих, че в момента дискусията не е приключила и още не е взето решение, за което се ИЗВИНЯВАМ. Думата е лесна за научаване - може да я използвате и вие, ако не я знаете. :lol:

Ами не точно със "сопата", но беше доста грубовато написано, но все пак си е вярно - не може да го отречете.

За да е ясно на другите ви колеги, че хората, които по една или друга причина са писали и защитили някой потребител, който не е модератор - не е за цел да подкопават модераторския екип, а просто изтъкват, че са съгласни с твърденията на потребителя написал твърденията. Отново грешно перефразирате думите на потребителите и сами си вгорчавате положението и затова има толкова негативизъм и неприязам спрямо вас. Поучете се от един обикновен потребител като мен и поне си вземете бележка или се извинете като ваш колега, SonGoku, може да не е особено коректен модератор, но поне си признава грешките. И аз и вие сме хора - грешим, но едни си признават, а други не.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 1:22 pm 
Аватар

Истината боли, г-н Сава, тя те пронизва като нож и не можеш да се отърсиш от чувството, че все едно имаш нещо метално в тялото си.
Но, г-н Сава, с Вас си приличаме - и Вие сте грубоват с хората, а и не един човек се е възмущавал от държанието Ви. :)

Iryoku написа:
Както и да е. За пореден път се убедих в това що за човек си. Няма какво повече да се занимавам с теб / вас. Приятна вечер.

CaBa написа:
От друга страна, как мога да имам "топли" чувства към някой, който не спира да се заяжда с всички потребители във форумът?

И аз съм така, разбирам Ви. Пак казвам, приличаме си. :rose:

Знам, че моите коментари от мнозина се считат за груби, но аз така се изразявам и за мен те далеч не са такива,
защото ако бях груб, щяхте да ми се редите на опашка пред нас с вилите.(не на едно място съм си дал адреса :lol: )
Като било обидно туй "Хайл Модос", да сте ми направили предупреждение, че не ви е приятно и щях да престана.
А и аз съм го писал на бъзик, защото се бъзиках с модератора narruuto по скайп и двамата се смяхме,
така че не виждам нещо лошо, но щом толкова ви пречело, трябваше ми драснете една забележка на лично, а не тук да ми я правите.

Цитат:
"Третият гаф", Копелето каза, че съм разбрал грешно.

Дай да Ви обясня, че нещо все си мисля, че още всичко Ви е в мъгла.

Цитат:
Нека пак да отбележа, че и тогава заявих модераторите да се оправят и ми е все тая коя ще остане,
но тука става въпрос за това, че Гоку като видя Наруто и изведнъж реши да се обади.

Просто останах с грешното впечатление, че Гоку се застъпва за ВИП-ове повече, отколкото за обикновените потребители.
Едва ли не че те са нещо повече от хора.
Благодаря, Адаш, че ми разясни ситуацията. И аз се извинявам, ако съм те нагрубил с нещо!

Цитат:
Сега може и да не е искал права, но наскоро поиска:

Предложил го бях, защото отново на модераторите не им се занимаваше и ми писна да се оправдават пак с някакви глупости
какво можело да стане и т.н.
Все едно не ме познаваха и ни обвинихте, че няма да си пуснем после първи епизод, а само трейлъра.
Е, ние пуснахме първи епизод, както и други епизоди от сериала. 'Ми не познахте!

Цитат:
Всъщност защо не направите всички желаещи модератори това си е като обществено полезен труд?
Направо си е като наказание. :lol:

Голямо наказание, няма що. То е като луксозен затвор. Блазе ти! :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 5:41 pm 
Аватар
AnimeGod

KoP3Le7o написа:
Просто останах с грешното впечатление, че Гоку се застъпва за ВИП-ове повече, отколкото за обикновените потребители.

KoP3Le7o има дублиране на тема. Това не е застъпване за виповете просто някой си е свършил работата. Нали сами искахте да са по-активни модовете?
Застъпване щеше да е ако аз бях пуснал нова тема и бяха изтрили съществуващата. Мисля че това е достатъчно разбираемо за всеки?
И къде са тия випове за които се застъпвал Гоку? Изречението ти прозвоча все едно сме няква банда която върлува из раздела? =))

KoP3Le7o написа:
Голямо наказание, няма що. То е като луксозен затвор. Блазе ти! :lol:

Защо "Блазе ти!" аз не съм модератор? И не е като да не са ми предлагали.
Ако те хванат да бачкаш в магазин за алкохол без заплата с опцията да гониш пияниците които нарушават реда хубаво ли ще ти е?
Това че ще можеш да влизаш през служебния вход за разлика от клиентите едва ли е няква далавера. Не си и мечтай за безплатно пиене! :twisted:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 7:33 pm 
Аватар

Цитат:
Това не е застъпване за виповете просто някой си е свършил работата. Нали сами искахте да са по-активни модовете?

Не отричам, че си е свършил работата и похвално за което, просто някак така изведнъж ми влезна със засилка, че все едно се застъпва за тебе, така да го кажа.
Както и да е, ние вече си изяснихме нещата, извинили сме се едни на други и всичко е точно.
Има по-важен въпрос, който е редно да се реши и за който главно съм писал.

Цитат:
Защо "Блазе ти!" аз не съм модератор?

'Щото съм написал по погрешка вместо "им" "ти". :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 8:34 pm 
Аватар
Модератор

Chep_92: Когато модератор сгафи, той си търпи наказанието, мърморенето и т.н., но това не става публично и съответно не е тема на публичен разговор. Няма как да знаеш на колко модератори съм им правил забележка за дадени неща които са правели, такаче не мисля, че е редно да говориш за това. Защото не виждаш допълнителни модераторски права, които са в мод раздела. Отделно, ние нямаме нужда от правила, за да "накажем" или не, даден модератор заради действията му. Модераторите също трябва да спазват правилата на форумът. Когато смяташ, че даден модератор е надвишил правата си, винаги може да се оплачеш в този раздел или директно на някой главен модератор.

Извинявам се тогава, понеже се обърна директно към мен и цитираше мои коментари и говореше за тях и викаше "гаф", "гаф", е нормално да си помисля, че говориш, че са мои "гафове".

А от отговорът разбираш, че всичко е в кофата, нали? Такаче не е изтрито. Това е нещо друго за което потребителите не правят разлика: изпращане на нещо в кофата и директно триене. Има разлика между тези 2 неща.

Никъде не съм твърдял, че съм професионалист :> Отдавна ми е писнало, да се занимавам с келеши, които не разбират от нормална дума, затова говоря с тях така както те говорят с мен или другите хора. Не ми се плаща, такаче нямам намерение да любезнича с разни "индивиди не разбиращи от дума" и да търпя обиди и т.н.

Пак не разбирам как си противореча? Темата която Копелето не го засяга, е да обсъждам с него кой колко неактивен е и вземането на решение в това отношение. Това е тема за обсъждане между главни модератори и Транса. Копелето такъв ли е? Не е, такаче няма какво да обсъждам с него. И както казах и по-рано, подобни неща не се обсъждат публично. Ти си напълно свободен да се оплачеш и не съм го забранил това, но обсъждането кой колега колко е активен, е тема която няма и не трябва да я водя с които и да е потребител. Не съм тук да плюя колегите и е нормално да ги защитавам като човек който трябва да ги "напътства" по някакъв начин, такаче публичното отсъждане кой колега какво е сгрешил и да му се карам пред вас, няма да стане.

Обаче характера определя действията му, сам осъзнаваш какво е държанието му спрямо голяма част от форумът. 2 от 3те предложени (мисля, че бяха 3 имена), вече отказахте, такаче сам прецени, колко е лесно да се намери нормален човек и да иска да се занимава и да получава главоболия след някакви безсмислени спорове.

Не, разбрах те абсолютно правилно. Ако си админ, щеше да изгониш някой без да имаш всички факти или да ти е напълно ясно какво е станало и кои какво и защо е казал. Никъде не съм казал или мислел, че в момента си. Това което се опитвах да кажа, е че подобни прибързани решения (особено когато не се изисква да се взима бързо решение) имат голям процент за грешка. И сам го и доказваш. Тея 20% в които си грешал, sа доста кофти показател. Когато взимаш решение което няма особено значение дали е грешно или не и може да се поправи лесно, то да, няма проблем да е бързо, но когато не може да се оправи или оправянето му не е лесно, прибързано решение не се взима. Т.е. ако имаш 2 бутона и от единият пускаш нещо, ако при натискане на грешният бутон, няма проблем и може да натиснеш и другият след това, да взимай бързо решение. Но ако грешният бутон ще "осере" доста положението и не може да се оправи, тея 20% грешка не са допустими (и при все, че никой не те кара да взимаш бързо решение). Ако изгониш даден човек от модераторски пост, заради прибързано и необмислено решение, човекът 100% ще се обиди, после и да осъзнаеш, че е било грешка, ако модераторът има достойнство, никога няма да се върни обратно, понеже ще разбере що за хора са, а ако реши да се върне, то ще е с 1 на ум и или няма да си дава зор или ще се "изсере" за да си го върне. Същото е и в работата. Губиш полезни хора дали доста, заради необмислени решения. Иначе Човек винаги преувеличава малко, такаче тея 20% грешка за които си призна, сигурно са поне малко повече, което прави взимането ти на решения очевидно не толкова "коректно".

Аз думата я знам и я използвам, но само когато ми се налага. Ползвал сам я преди и ще продължа да я ползва, стига да има причина за това.

KoP3Le7o: Нещо се чувстваш наранен ли? В противен случай защо ми го споменаваш? Понеже не изпитвам болка.

Както обясних по-горе, както съм ти обяснявал и преди, вече се държа по начина по който и те се държат. А въпросният ти цитат въобще не доказва нищо, защото не показва изобщо в какъв контекст е. Въпросният потребител е ядосан на това, че не му позволих да си прави реклама на бизнесът който развиваше, въпреки че предишни теми са минали незабелязано. Ако се е почувствал обиден или прецакан, това е негов проблем, няма да му оставя рекламата, за да не случайно се почувства обиден. Преди пак имахме някакъв глупав спор, заради нещо което пак не му позволих да си прави.

Това е твой проблем и ще си търпиш последствията тогава. Значи си наясно, че не ти е "чиста" работата, но пак ходиш да обясняваш, че си щял да "излезеш лошият", нормален ти бил тонът и нищо лошо не си казал >.>

Защото нямам намерение да се занимавам с всяка една глупост която изръсиш ти или някой друг. Ако съм го сметнал за прекалено, щях да ти пиша, бъди сигурен. От друга страна, ти сам трябва да прецениш кое е редно и кое не и дали не е детинско да се заяждаш във всяко едно мнение. Не виждам как би могъл да бъдеш модератор, след като не може да прецениш това. Това го казвам с оглед на хората, които те подкрепиха, понеже това е едно от "качествата" ти. Та въпросът е: искаме ли модератор, който не може сам да прецени кога прекалява в заяждането си за дребни неща с други потребители? Отгатни сам отговорът.

Не става въпрос за "познаване" или не. Ако за едни хора правилото не важи, то трябва и за други, а за други няма как да ми гарантираш с реномето си нали? Това не е ли искане на специално отношение, нещо с което не си бил съгласен, когато си помислил това за Гоку и ВИП отношението му?

Naruto написа:
Ако те хванат да бачкаш в магазин за алкохол без заплата с опцията да гониш пияниците които нарушават реда хубаво ли ще ти е?
Това че ще можеш да влизаш през служебния вход за разлика от клиентите едва ли е няква далавера. Не си и мечтай за безплатно пиене! :twisted:

Освен това, трябва да ги гониш любезно, иначе се оплакват и възмущават как може да говориш с тях така, докато те могат с теб!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 8:40 pm 
Аватар

Аз искам да знам, защо Бел го игнорирате... Не го споменахте нито веднъж, какво е туй нещо ? Срам и позор. Пък уж всички модове в аниме раздела са ви проблемни... Всички му дължите извинение!!! :lol: (edit: B1nKaTa и тебе сорка, мислих, че и теб са те споменали, ама не са, извинение и на B1nKaTa !!!)

Само да спомена няколко неща, защото аз субтитри както сега, така и прeди не го следях... :drop:

Цитат:
Очевидно авторът на темата не я е погледнал, той не е и длъжен, длъжни са модераторите - те гледат за реда в раздела,
това е тяхната работа, обаче никой от почти 5, потретвам 5 дни, никой не обръща внимание!
Тук си в грешка. Темата принадлежи на потребителя, който я пуснал. Модераторът би трябвало да се намеси само ако възникне някакъв проблем в нея (а.к.а спам, разправии, реклами и прочие). Той изобщо не е длъжен да обновява чужди теми и прочие. Ако темата ви е била толкова голям проблем и модератора не е видял за тези "цели" 5 дни някой можеше да му пише ЛС и да се реши проблема. Аз го правя редовно, защото ми е ясно че не могат да следят всичко и нещата се пропускат. (в границите на разумното разбира се, не да пускате по 20 ЛСна ден за дадени теми, събирате в 1 ЛС всичко и толкоз)

Цитат:
В правилника видях какво има и няма право потребителя, но никъде не видях какво има и няма право модератора. Аз ли не съм видял тази част от правилата или тя не съществува - направете правилник, ако нямате - вземете го под внимание.
Много просто, абсолютно същите правила важат и за модератора + задължение да следи и за тяхното спазване, няма кой знае колко повече правомощия от точно това допълнително. Но щом даден потребител е станал модератор е нормално той да спазва тези правила по default.

Цитат:
Дразни ме това, че уж модераторите щяха да се грижат за обновяването на темата, като именно, ако не ме лъже паметта, Гоку беше казал, че лично той щял да се грижи за нея, но това така и не стана. Само обещания слушаме - като някакви политици са станали, братче!
Единственото, което успяват да направят, е да потъпкат труда на Тошо
и мен лично това ме много дразни и не един път съм правил забележка.
Никой не ви спира да обсъдите с модератор-а за алтернативен начин на update-ване на дадена тема. Всяка група си прави отделен пост в темата и едитва там проектите си, а модератора може да ги слага в първия пост... или може да пращате обновленията на ЛС до него. Просто пишете ЛС и се разберете, вместо да се оплаквате, че те не вършат работа, вие до като си клатите краката пред бюрото. Вие сте на принципа, като има някой да ви върши мръсната работа, защо вие да помагате... Вие сте на този принцип: цък :lol:

Цитат:
От горния му коментар съдя, че Наруто щом е ВИП, никой не може да го пипа.
Ама разбира се това да не ви оргия, само взаимно си пипаме. :blush:

Цитат:
Друг негов скорошен гаф беше, че бях пуснал един клип с песента на "Пауър Рейнджърс",
в която всички знаем, че се пее "Давайте, Рейнджъри" и беше с цел надъхвация на преводачите, но коментарът ми пак литна,
'щото било уж спам. Как това не се счита за спам в раздел Дискусии, а в раздел Титри се счита за такъв - нямам представа.
Има голяма разлика м/у дискусии и субтитри, поне вие трябва да правите разлика. Т.е. това, което се позволява в дискусии не означава, че трябва и в субтитри.

Цитат:
Не един път трие несправедливо коментари на потребители и тука не говорим за спам, ами говорим за това,
че дори един път точно в ето тази тема с Ragnos спорехме за превода на анимето,
но наш naruutto решил, че се караме и ей така ни затри коментарите.
А между другото от тези коментари все нещо можеше да се научи. Рагноса, според мен, каза точни неща,
а и с него много често влизаме в спорове. Нали и затова е форумът - да обсъждаме.
Има голяма разлика м/у дискусия и спор. Щом сам твърдиш, че това е спор, няма за какво да се оплакваш. Тъй като няма как да се филтрират полезните неща в даден спор, всичко си отива на куп в боклука и би трябвало да ви е обица на ухото да не го правите, но ти пък твърдиш, че винаги сте така, т.е. винаги ще ви се трият мненията. :P

Цитат:
Ето naruutto е влизал последно: Последно посещение: Вто Мар 18, 2014 5:53 pm
Ето на, колегата вече и сталкъри си навлякъл. Утре нeдай си боже пусне снимка, че е ходил с приятели да се черпи, вие ще го изядете, че не си е вършил работата.
До колкото си спомянм раздела има 3 мод-а, на целия раздел има още 3 мода и 3 главни мода и 1 админ. Т.е. 10 човека, които може да са виновни. Защо баш naruutto е виновен в случая нз... :lol: Т.е. по твоята логика има 10 души, които са некомпентенти и трябва да си заминат, защото не са видели темата. Ето на това му се вика бърза чистка...

Цитат:
ГАФ! ГАФ! ГАФ! ГАФ! ГАФ!
Нищо лично, но си смучеш тея неща от пръстите. ;)

Peace. :peace:

edit:

VastoLorde96 написа:
Аз мисля, че тук се дискусират предимно модераторите в раздел Субтитри, а не като цяло в Аниме. :wink:
Странно аз мислих, че Злобчо е на целия раздел, но все пак споменаха за него. :D

Цитат:
В темата за проектите всяка група пише като коментар какво иска да й се добави, премахне, премести, а модераторите го правят в първия пост.
И явно не се получава, нали ? Затова, може да промените принципа на "постване".

Последна промяна dripper на Чет Мар 20, 2014 9:07 pm, променена общо 2 пъти

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 9:02 pm 
Аватар

Аз мисля, че тук се дискусират предимно модераторите в раздел Субтитри, а не като цяло в Аниме. :wink:

В темата за проектите всяка група пише като коментар какво иска да й се добави, премахне, премести, а модераторите го правят в първия пост.

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 9:11 pm 
Аватар

Цитат:
Нещо се чувстваш наранен ли?

Ми не, не се чувствам наранен. :? Гомен. :wink:

Аз пък ще ти заявя категорично, че НЕ ща да бъда модератор тук!
Дори знаете ли какво, вече ще спра изобщо и да се обаждам какво да се оправя, та да видим каква ще я бъде.
Няма да добавям в категорията "Всички български преводи" кои анимета са нови за списъка,
защото, абсолютен факт, ако аз не се бях обадил и ако не бях мрънкал почти месец на модераторите, една стабилна бройка нови анимета нямаше да ги има там.
Главната ми цел и главното, за което мисля, са българските аниме фенове, а не да се заяждам, да целя да ставам модератор или да се правя на интересен, както ти казваш.
Само да ти кажа, че по-принцип съм си интересен. Различните винаги са интересни.
Да се върнем на темата. За какво мислиш иначе, че правя български преводи?
За какво мислиш, че помагам на половината преводачи в Анимес с преводите им?
Разликата между настоящите модератори(или поне част от тях) и мен е, че въпреки че не съм модератор
и въпреки че се правя на луд и пиша всякакви такива хапливи коментари и после на мнозина им е криво в това число и ти,
и хич не ми дреме с какъв тон ми пишеш коментарите(когато съм ти правил забележка, откровено ти казвам правех го подигравателно, 'щото съм си копеле и боклук),
на мен чисто и просто ми пука за раздела повече от модераторите! А това е жалко, разбираш ли? :D

п.с. Надявам се сега да не ми пак извъртите думите, че съм се много саднал и не знам си какво.
Весел съм си, спокоен съм си, прибирам се от тренировка в супердобра форма и просто ми е смешно,
като вляза тука в цирка, а и нали съм главната атракция - шутът Копелдака! :lol:
Ще ходя да си цокам аз ракийката и да не се занимавам с простотии.
Ако искайте взимайте темата ми под внимание, колкото и да е била груба.
Моето скромно мнение е, че промените са крайно належащи, затова и съм писал.

Едит:
Цитат:
Просто пишете ЛС и се разберете, вместо да се оплаквате, че те не вършат работа, вие до като си клатите краката пред бюрото.

Извинявай, ама аз не съм от тия, 'щото аз съм до бай Иван и копам повече и от него.

Цитат:
Тъй като няма как да се филтрират полезните неща в даден спор, всичко си отива на куп в боклука

Как така един път спор в раздел Дискусии не литна, бе? А кажете ми? Как там не е за боклука, а в раздел Титри веднагически отива там? =)) =))
Като мениджъри в Макдоналдс - всеки различно нещо ти казва. :lol:

п.с.600 Нека обясня на евентуално опечалените потребители, че не съм искал тонът ми
да звучи грубо и, според мен, той не е такъв. Благодаря ви!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 9:22 pm 
Аватар

Цитат:
Как така един път спор в раздел Дискусии не литна, бе? А кажете ми?
Ама 100% сигурен ? Залагам 10 бона, че си в грешка. И дори може да го утроя като ти кажа, че се е случило поне 500+ и то само, когато аз бях мод, от преди и след това има голям промеждутък от време, в което съм сигурен, че числото е скочило много повече. Хвръляте едни твърдения без да знаете, ама си и вярвате.

Цитат:
Как там не е за боклука, а в раздел Титри веднагически отива там?
Това, че са в Аниме раздела, не значи тематиката им е една и съща... Тогава защо за Бога има отделни раздели за дискусии и субтритри ако ще се дискутират в Субтири... няма логика. Нормално е там да има дискусия за субтитрите, а не за аниметата. Или дай да съединяваме всички раздели за "дискусии" както им викате, т.е. връзки, субтитри, фенскусии (дано тоя път го написах праивлно), дискусии и да си щракаме вече с пръсти, че всичко е позовлено там.

МнениеПубликувано на: Чет Мар 20, 2014 9:27 pm 
Аватар

Тука не съм съгласен. Когато тези двамата спореха, коментираха субтитрите, а не анимето.
И не мисля, че щом е спор, трябва да се трие.
Не помня за какво беше, но спореха как е трябвало или не е трябвало да се напише нещо.
Често стават такива спорове, но това не значи, че трябва да се трият.
В много случаи така се подобрява качеството на субтитрите.

ПП.: С Копелето не сме големи дружки, много пъти сме се джафкали,
ама както той често казва, а и си е истина, той е боклук човек - в това спор никакъв!
Обаче що се отнася до раздел Субтитри - винаги гледа нещата да са точни,
да подобрява каквото може.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 4 [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]