Дата и час: Вто Дек 18, 2018 7:51 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 3 [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отзиви и коментари за Aniventure 2013
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 09, 2013 5:27 pm 
Аватар
Forsaken Failure

Копи-паста от фейса ми:

Такаа, да драсна малко за анивенчъра и аз. Та, след два пропуснати анивенчъра, тази година най-накрая дойдох, макар и само за неделята, която по принцип, поне за мен, е по-стойността от съботата, понеже, точно така - има много косплей. С нощния влак дойдохме аз и още двама казанлъчани, а на гарата ни посрещна блинк от форума на анимес, с които поехме с метрото към въпросното място. След като слязохме на Джеймс Баучер, ориентирането накъде да поемем бе без никакъв проблем - просто пред нас имаше две малки групи от анимари, поели натам . Стигнахме до мола без никакъв проблем още осем и нещо, но тука бе и първият недостатък на това, че дойдохме толкова рано - нямаше какво да се прави два часа. Но пък за сметка на това можех на спокойствие да се видя с познати муцуни, които вече бяха там или идваха. Е, и през деня се срещах с добрите стари муцуни (Манци, Барде, радвам се, че най-накрая се видяхме) С почването в 10 до 12 обиколих насам-натам, гейм зоната и щандовете не ми бяха интересни, главно защото никога не съм се вълнувал от тях, но пък определено имаше интерес главно към гейм зоната (аз лично водещите на турнира не можах да ги изтърпя - "R.I.P in peace Bulgarian language" и диви животински виения). За щандовете чух коментари, че някои от тях са твърде скъпи и в действителност почти нищо не се купуваше. Комбинацията вход и мърчендайз за анимарите с ограничен бюджет определено не бе за тях.
Сега за самият косплей. Докато чакахме, се бъзикахме, че темата на тазгодишния анивенчър е коси - голяма част от косплейърите имаха за оръжие коса. Доста интересно съвпадение. Косплейърите определено дърпат напред в уменията си и слабите косплеи бяха малко на брой. Очаквано, поне за мен, Ирина, Широки (Мана) и Вили (Сейбър) се представиха на много високи ниво с костюмите си (Сейбър едва в последствие се усетих, че е тя, damn it girl, you always fool me >:|). Всяка от трите представи костюми и атрибути, направени с големи детайли и определено огромно внимание от тяхна страна. Накрая ще ви измисля някакъв колективен прякор ;P. Алфата отново представи страхотен костюм, убедих се в последствие колко здраво направен е, никакво щадене нито към детайла, нито към здравината. Като цяло, определено си мисля, че наградените си заслужиха избора, Империус (тъй бе името на героя, нали? не играя диабло) определено бе рядко изпълнение, което заслужено обра овациите. Както казах, слабите косплеи бяха много малко. Даже костюмите на някои да бяха слаби или с малко детайли, те компенсираха било с атрибути с изключителен детайл по тях (оръжия, крила, други атрибути), било със сценично поведение, с които успяха да спечелят публиката. Яд ме е, че някои от косплейърите не можаха да покажат всичко от себе си, но това бе причинено от технически и обезопасителни причини (за пример - кокилите на фидълфъ... фидълстикс).
Сега, рандъм неща. Откъм техническо изпълнение, венчъра бе на много високо ниво. Определено ресурсите на мола бяха в идеален синхрон с накама. По принцип съм негативно настроен към евенти в молове, но обособената зона определено си каза думата и за първи път се надявам догодина събитието да е пак там. Аудио гафовете бяха минимални (въпреки, че някои от косплейърите така и не се научиха да не предоставят аудио с ужасно качество), нямаше проблеми с микрофоните, информационното оповестяване бе хубава екстра (намерен комплект ножове.... wat), визуалните ефекти бяха подсилени доста добре с ефектното осветление, с което залата разполага. Климатизацията бе страхотна, за първи път на косплей представяне ми бе хладно, наместо задушно и горещо. Водещите, както винаги, бяха страхотни. Самото място на събитието бе широко, достъпно, удобно. Времевите забавяния на програмата бяха малки, като цяло нямаше някакви особени проблеми, които да се забележат от посетителите.
Поздравявам накамци за добре свършената работа, цялото вложено време си струваше. Съфър, мерси за тениската, липсваше ми xD. Мерси и за това, че пуснахте амв-то БДЖ, доста здраво бе.

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 09, 2013 6:51 pm 
Аватар

twas fun
мн слаби амвта (минус redline и бдж)

дебелият Зоро поне този път си беше подбрал герой с неговите габарити

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 09, 2013 8:14 pm 
Аватар

След два пропуснати Анивенчъра имам чувството, че летвата се е вдигнала доста високо. За съжаление успях да отида само в събота, но още само от видяното при подготовката на водещите зад кулисите, знаех че евента ще е страхотен. :D
Евала на всички, които са се потрудили за организацията и за това посетителите да си прекараме страхотно и незабравимо. <3

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 09, 2013 11:37 pm 

Ето и малко снимки от мен :) Беше ми първият Анивенчър, но останах много доволна :) Беше забавно и интересно ^_^

https://www.facebook.com/ex.core.7/medi ... 194&type=1

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 2:19 am 
Аватар

Писах и в темата на AniFest2013 ще го напиша и тук:

Аз си мислех, че аниме евентите ще са два различни в две поредни седмици в София и във Варна, а то се оказа че са три в три поредни седмици, "Aniventure 2013", "AniFest 2013" и "OnFest".
Мисля че е малко понатрупано такова, поне да имаше някаква комуникация да се направят примерно през месец, незнам конкуренция ли е какво е, ама според мен не е много удачно такива евенти да се правят в две или повече поредни седмици.
Иначе е супер яко, че феновете се увеличават доста.
Успех на всички организатори и дано ни радвате още.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 11:52 am 
Аватар
Forsaken Failure

Това с датите стана така, поради доста комплексни причини.
- анивенчър по принцип си е в началото на септември в последните няколко годинки
- анифест тази година е цяло чудо, че въобще го има (няма да споменавам защо), поради което се направи едва сега. Впрочем, миналата година анифеста и анивечъра бяха пак седмица разлика, но тогава бе по-различно.
- он фест е напълно отделно събитие, в което анимарската зона е едва елемент, поради което не подлежи на промяна като дата.

Кофти се получава, особено за нас, простите орица от провинцията, ама какво да се прави.

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 11:55 am 
Аватар
Модератор

^ това +

Имайте напредвид и че ако е по средата на лятото има шанс да няма особено много хора.

Всички са отпуск по морета, планини, села и т.н., докато Септември хората започват да си се връщат и да се чудят какво да правят през оставащите дни хубаво време. :)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 12:16 pm 
Аватар
The No-Goodnick

Bastor написа:
Имайте напредвид и че ако е по средата на лятото има шанс да няма особено много хора.

Всички са отпуск по морета

Ми добре, хайде AniFest вече да се прави насред лятото, всички са по морета etc., Варна е на морето :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 1:21 pm 
Аватар

It is time for me to say my stuff,guys
НАЙ-ДОБРИЯ АНИВЕНЧЪР ЕВЪР !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Заслужаваше си всяка похарчена стотинка и недоспиване.
От първия ми Анивенчър 2010 има ГОЛЯМОООООО подобрение във всичко,като почнем от пространството за щандове,до ГОЛЯЯЯЯЯМАААТААААА зала(която по време на косплея не успя да побере всички),до мега зарибяващите лекций,абе всичко бе top notch this year.
Първия ден бе много разнообразен - като се почне от лекците по Оендан,презентацията на унгарските косплейъри,мейд кафето където ми бе страшно забавно и си прекарах великолепно,до различните работилнички,и стигнем до залата с игри където имаше игри по Injustice,Super Street Fighter,Persona 4 Arena,Tekken.
Като изключим LoL турнира(който ме накара да се издрайфам,при цялата ми неприязън към всичко що е DOTA клонинги) имаше и много приятна изненада - ъгъл с ретро игри,където аз направо СЕ РАЗЦЕПИХ ОТ КЕФ и отново се върнах в спомените си със Super Mario,Duck Hunt,Galaxians,Street Fighter,Mortal Kombat,да не забравя че можеше да се играе и мулти на ШИБАНИЯ QUAKE 2 & UNREAL TOURNAMENT 2004 BITCHESSSSSSS :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
Да си дойдеме на думата за косплея и сценките.
Тази година всички 80 косплейъра ме изумиха,и това не е лъжа хора.
Тази година НЯМАШЕ ПРОБЛЕМИ С МИКРОФОНИТЕ,да не повярваш.
Поне по моето лично мнение всички се постараха много добре,и аз много се изкефих на всичките.
Но най-много ...................
GENERAL F...ING GREIOVUS,YYYYYYEEEEEEEAAAAAHHHHHHHHHHHH :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:
КОСПЛЕЙ ПО СТАР УАРС,ААААААААААААААА
Като го видях изкрещях с цяло гърло,снимах се с него,и с още един човек му помогнахме да се прибере до съблекалнята пеейки имперския марш.
So yeah,that's was wall for me guys
Най-добрия Анивенчър досега,дори се постарах да го кажа на възможно най-много хора от Накама,нищо че и тази година пак прегракнах от викане(ама си заслужаваше :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: )
That was all for me,and let's hope to see each other next year :peace: :peace: :peace:

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 4:19 pm 
Аватар

Аз като не особено голям привърженик на този вид прояви, ще попитам имаше ли нещо сериозно свързано с аниме индустрията на този Aniventure или не?

Разбирайте - ходил съм на предишни и не съм намирал нищо аниме свързано, което да ме зарадва. (А да, купих си едни френски комикс, който наподобява манга и продавачът, щеше да ме набие, че не съм му изкупил цялата сергия...дето беше все в неща, дето ги имах.)
За мен косплей и мeйдо-киса-та не се броят (карнавалщина и любителски актьорски напъни), ключодържател Наруто и плюшена играчка Покемон са ми противни, а от икебана и оригами не се интересувам (а и не ми се отдават щото съм вързан в ръцете =)) ).

Имаше ли интересни лекции по темата?
Ако да, може ли по-конкретни впечатления от тях - теми, презентации и пр.

Последна промяна velush на Вто Сеп 10, 2013 6:21 pm, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 6:14 pm 
Аватар

Bastor написа:
^ това +

Всички са отпуск по морета, планини, села и т.н., докато Септември хората започват да си се връщат и да се чудят какво да правят през оставащите дни хубаво време. :)

Отделно, че част от хората около 15-ти не могат да пътуват понеже започва училище. Вярно, че е събота и неделя, но все пак. Каквото и да си говорим основата аудитория са <18 Тази година беше супер като дати.

Иначе за Ани-то. Изглеждаше добре. Не съм го разглеждал кой знае колко подробно, но на щандовете имаше доста неща на пръв поглед, хората изглежда си прекарваха добре, а и мястото беше приятно понеже ако евентуално ти омръзне и чакаш нещо да започне има къде да отидеш.

Залата за игри изглеждаше супер, имаше от старите телевизионни игри, което определено е било забавно и имаше възможност да пробваш едно Oculus-че, което определено беше интересно (те както се бавят с поръчките толкова много ще е доста трудно да се докопаш до някое в близкото бъдеще).
Озвучаването изглеждаше да няма проблеми от малкото което чух и имаше announcement-и, което предполагам е помогнало на хората да се ориентират по-добре (макар че основно го чувах за изгубени вещи xD )

Мисля, че програмата на ден1 леко се беше разместила от към лекциите понеже нямаше това което пишеше в посоченият час, но може да е било временно. За жалост ги нямаше ги хората от Grozen (или поне на в събота, когато обикалях малко повече). О, и на изложбата не видях да има имена, което определено беше минус.
И не видях Басти и лолито му : (

Като цяло изглеждаше добре организирано, на приятно място и хората в по-голямата си част изглеждаха много доволни - та от това което видях - браво на организаторите. Ииии идеята с билетите за ON-a + Ani-то беше страхотна.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 8:58 pm 
Аватар

velush написа:
Имаше ли интересни лекции по темата?
Ако да, може ли по-конкретни впечатления от тях - теми, презентации и пр.

За аниме индустрия и анимета като цяло -не.
Според мен най-интересната лекция беше за оендан-а - там се спомена за аниме и манга (на тази тематика). После AMV-та, но всичко останало се водеше от гостите-косплейъри...+геймърски неща, сумо, у-шу, презентация за Дните на японската култура, водена от сладката посланичка :D - горе-долу това беше първият ден в зала 2.

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 9:38 pm 
Аватар
Let there be SPAM!
Let there be SPAM!

Vixlin написа:
Писах и в темата на AniFest2013 ще го напиша и тук:

Аз си мислех, че аниме евентите ще са два различни в две поредни седмици в София и във Варна, а то се оказа че са три в три поредни седмици, "Aniventure 2013", "AniFest 2013" и "OnFest".
Мисля че е малко понатрупано такова, поне да имаше някаква комуникация да се направят примерно през месец, незнам конкуренция ли е какво е, ама според мен не е много удачно такива евенти да се правят в две или повече поредни седмици.
Иначе е супер яко, че феновете се увеличават доста.
Успех на всички организатори и дано ни радвате още.

До колкото знам за догодина е предвидено леко разместване на датите, за да не се получават такива неща. Като цяло сме се разбрали да подредим по-добре календара със събития за догодина.

Затова от известно време вече имам и обявена дата към всички организатори за следващия рожден ден на AnimeS-bg.com - 5 юли 2014 година :cyclon: Подготовката вече е започнала :wink:

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 12, 2013 9:27 pm 
Аватар

Щото тия дни съм на хипер Star Wars вълна,заради косплея на Greiovus
:rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 13, 2013 3:01 am 
Аватар

^ Ти ли си този, който ми крещеше на главата 24/7 ?! :lol: Макар че имаше още един такъв. :lol: (no offense)

** The game is shit, don't bother.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 3 [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]