Дата и час: Сря Дек 19, 2018 8:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 3 [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Осъзнaто сънувaне
МнениеПубликувано на: Пет Дек 07, 2012 11:29 pm 
Аватар

Хорa, имaте ли осъзнaти сънищa? A aко някой не знaе товa е когaто рaзбереш,че сънувaш докaто сънувaш.

Профил  

Заглавие: Re: Осъзнaто сънувaне
МнениеПубликувано на: Съб Дек 08, 2012 12:06 am 
Аватар

Lucid Dreams... ?
Веднъж си насилих един и беше супер яко. Всъщност 2 пъти, ама втория беше мокър сън, щото реших да правя мизерии :D

Абе яко си е :D

МнениеПубликувано на: Съб Дек 08, 2012 12:22 am 
Аватар

Това го опитах преди няколко години, но не ми се получи много. Осъзнах се в един-два съня, но винаги забравям веднага след като се осъзная и съня си продължава..

МнениеПубликувано на: Съб Дек 08, 2012 7:27 am 
Аватар

Случвало ми се е само веднъж. Бях малък и сънувах един много гаден кошмар. По едно време почнах да си казвам "Събуди се, събуди се...". След това станах от леглото и се огледах. Стаята ми изглеждаше странно. Върху телевизора имаше някакъв аквариум и изведнъж всичко пламна. Тогава разбрах, че все още спя и почнах пак да си казвам "Събуди се, събуди се...". Този път наистина успях да се събудя и тази вечер не заспах отново.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 08, 2012 7:00 pm 
Аватар

В интерес на истината си има цяла наука за този вид сънища . Така наречените осъзнати/будни сънища .
Има си и тренировки, чрез които да можеш да бъдеш до толкова съсредоточен, че да можеш да си контролираш съня .
Има много материали из нета . Ако не знаеш, какво правиш също може да е много опасно .
Има си правила, които никога не трябва да се нарушават, като например :
- Ако си прекалено изморен да не пробваш .
- Когато заспиваш трябва да не мислиш за нищо.
- Трябва да тренираш доста преди да опиташ да контролираш сънищата си (Едно от, които е всеки път като станеш ако си сънувал да си запишеш веднага съня някъде. Човек помни едва 30% от съня си след няколко часа)

Ако не знаеш какво правиш, би могло да бъде доста опасно начинание. Много трябва да се внимава с това как се гавриш с мозъка си. Има доста случай на психично заболели след подобни експерименти със себе си.

П.С: Пробвал съм, но никога не съм стигал до безкраен контрол, за който всички мечтаят, но най-вероятно не съм се занимавал достатъчно. Истината е,че е наистина уникално преживяване .

А това за, което сте писали по-горе .... това е просто милионна от това, което бихте могли да правите в сънищата си реално погледнато .

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 08, 2012 8:02 pm 
Аватар

хах да всъщност това ми е едно от любимите начинания ....за сега имам спонем за около 10тина съня които след няколко повторни опита придобиха вида които исках ..така де повтаряла съм ги /общо взето сънувам едно и също но си променям решенията защото знам какво става в дадена ситуация/ друг път ако неволно се събудя се насилвам да продължа съня докато ми е още пресен това също ми се получава много добре

също като малка има сънища които до след няколко седмици си се сбъдваха ....като да говориш със някоя съученичка за дадено нещо по същото време на същото място и да се сетиш че това вече си го сънувал :roll:
даже веднъж сънувах че ще ме изпитват научих си и те взеха че ме изпитаха точно на това което сънувах че ще ме питат :shock:

оу оу~ няколко пъти съм искала да сънувам нещо и затова съм го сънувала ...сми преди да заспя си мисля за точно определено нещо като си го представям и в последствие си се прехвърлям в съня все едно е реалност... това го правя като не мога да заспя

i'm weird, aren't i

МнениеПубликувано на: Съб Дек 08, 2012 10:19 pm 
Аватар

Така нареченото Дежа вю не съществува . Доказано е, че се получава при преумора, когато се предава информацията от дясното в лявото полукълбо на мозъка .

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 09, 2012 9:51 am 
Аватар

Лятото рaзбрaх зa товa осъзнaто сънувaне и еднa седмицa търсех инфо, зaтовa кaк дa го постигнем. Нaкрaя, нa път дa се откaжa, сънувaх осъзнaт сън и от тогaвa нaсaм почти всякa седмицa имaм тaкъв сън. През тaзи седмицa нa опити и веднъж не видях дa пише, че имa опaсности и в бългaрскa и в aнглийскa информaция. Може и дa си прaв/a tracK, незнaм единствено видях, че е опaснa aстрaлнaтa проекция, но зa осъзнaтото сънувaне съм чел, че е полезно дaже. Извинявaй, aко съм в грешкa :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 09, 2012 11:09 am 
Аватар

werewolf_girl написа:
ако неволно се събудя се насилвам да продължа съня

Това ми се случва доста често. Отивам до тоалетната, измивам се ръцете, измивам си лицето, после се връщам в леглото и продължавам да сънувам същия сън, който съм сънувал преди да се събудя. За мен това не е нищо особено и дори не се насилва то си става от само себе си. Иначе сънищата ми са доста дълги и реалистични, сякаш гледам някой холивудски филм, иначе не мога да ги контролирам само си ги гледам/сънувам.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 09, 2012 4:50 pm 
Аватар

Това е малката, но много важна нотка да можеш да го контролираш . Тогава купона е пълен .
Опасното идва при опити, като моите (каквито съм правил) ако не знаеш какво правиш. Искаш да контролираш нещо за което нямаш подготовката да го правиш. Има хора на, които просто психиката не им издържа в такива моменти и изживяват най-лошият си кошмар.
Когато не е насилен този вид сън(Връщаш се и си сънуваш, но не можеш да променяш по твое усмотрение нищо) опасност няма.
Опасността идва главно от самата защитна реакция на съзнанието на човека сигурно, не знам ...

П.С: Мъжко съм бе ! :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 09, 2012 6:20 pm 
Аватар
Feed you with a kiss

Чувала съм, че при осъзнати сънища би трябвало да имаш контрол над това, което се случва. Странното е, че в 80% от сънищата си знам, че сънувам, но не мога да направя нищо по въпроса. Особено ако е кошмар :lol: "Оу, този ще ме застреля? Няма страшно, нали всичко е под мой контрол!" И все пак тичам като на забавен кадър и си ме убиват :lol: ...примерно.

[оффтопик] не схванах това за дежа-вюто ;v; а ми е интересно, понеже на мен сравнително често ми се случва

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 09, 2012 9:02 pm 
Аватар

Една от хипотезите гласи, че дежавю се дължи на химичен дисбаланс на мозъка. Това е официалната научна теория. По принцип дадена ситуация в настоящето се обработва в определена част от мозъка. Ако настояща случка неволно попадне в частта на мозъка, обработваща спомените, ние изживяваме дежавю. Случващото се получава „привкус“ на спомен и ни изглежда, че идеално знаем какво ще се случи.

Друга хипотеза твърди, че дежавю се дължи на по-бързо обработване на информацията с погледа, отколкото съзнанието.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 09, 2012 9:20 pm 
Аватар
Мародераторче

Местоположение: Kame House: Where the beaches are fine, and the bitches are finer.
Имал съм няколко пъти, преди да започна да забравям дали съм сънувал, още като се събудя.
Не си спомням какво точно съм сънувал, но беше забавно да си контролираш историйката и действията.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 10, 2012 12:31 am 
Аватар

Мен най-вече ми е интересно, дали така може да се реши вече доста известния проблем с непрекъснатостта на съзнанието, и нейното губене в момента на заспиване

уж пробвах по едно време, ама не успях особено
иначе ми се е случвало по случайност да поема някакъв контрол, но нищо особено не съм постигал

МнениеПубликувано на: Пон Дек 10, 2012 11:03 am 
Аватар

Sharky написа:
Веднъж си насилих един и беше супер яко.

Това звучи като нещо, корто си правил над супника в тоалетната. I mean, aren't you supposed to be already in the dream, to take control over it, not to force it out of your mind?

Иначе deja vu-то няма много общо с осъзнатите сънища, то си е направо отделна тема за дискусия.

Anubiss написа:
винаги забравям веднага след като се осъзная и съня си продължава..

х2
Прекалено често умирам в сънищата си, за да се занимавам с поемане на контрол anyway.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 3 [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]