Виж темата - Обсебени ли сме от красотата? - AnimeS-bg.com
Дата и час: Нед Авг 19, 2018 9:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 3 [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Обсебени ли сме от красотата?
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2011 4:31 pm 
Аватар

по скоро сме обсебени от това някакваа мода да ни контролира живота и ние да вървим подире й.
аз не съм такъв аз си ходя като просяк и всички странят от мене защото изглеждам като сериен убиец.
Всъщност не е само модата, всичко околу нас ни казва какво да харесваме, какво да носим, слушаме,пием,ядем,караме.
Нещата ескалират до там че и да ни казват какво е красиво и какво не. ГТФО
Да бъдеш аусаидер значи да бъдеш отцепник от цялата тая простотия :> и когато всички крещят 'АИ ЛОВ ДЮНИ" след диджея аз крещя "ГЕТ ОФ ДЪ СТЕИДЖ"
красотата, ха. имам мноо по важни неща от това да сме мисля за красив пред огледалото. Да прекарвам време пред него да си правя прическа или да се чудя дали носа ми е прекалено голям, докато това огледало не погълне душата ти като вакуум.
Няма да казвам че красотата е относителна, защото това вече се превръща в поредния лав създал си собствен живот. ЗНАМ ЕДНО И ТО Е ТРУДИ СЕ НЕ ПРЕЧИ НА ДРУГИТЕ ДА СЕ ТРУДЯТ и живей мирно
някой ден може и да отделям време за неважни неща като "красота" и тем подобни простотий.

Говоря за красотата свързана директно с човека по горе.
Иначе няма по красиво нещо от безоблачно небе пълно със звезди, карате да се чувстваш като мравка сред небостъргачи :>

МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2012 11:27 pm 
Аватар

Всеки, който има чар е красив. Чара е израз на вътрешната красота и кара човек да блести. Друг е въпроса, че се проявява само, когато човек е непринуден. Иначе човек без чар е... много грозна картинка. Красиви черти? Няма такова понятие - има красиво излъчване и грозно излъчване. Всичко си е до човек.
Всичко останало е суета. Суета заляла света, като някакъв облак на непрогледна безпътица. :skull:

... & the Mandrake goes insane
... & leave me alone full of pain
... & I'm diving in a rain ...
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 12, 2012 2:34 am 
Аватар

Много, много сме обсебени от красотата ..... или поне по-голямата част от обществото....
Е .... аз преди малко отново се влюбих в себе си, за пореден път и в момента едва се сдържам да не си посегна :love:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2012 4:53 pm 
Аватар

Eien Ryuu написа:
Пък и адски, ама АДСКИ много ме дразни това със външната красота, просто защото хората започнаха прекалено много да разчитат на нея. Погледнат те и си казват веднага "не, ти не ставаш, щото си такъв и онакъв".

Меко казано. Повечето хора се обиждат ако им кажеш, че са грозни, но не и ако отчетеш, че са глупави, но това е малко многозначно. Също -темата доколкото аз я разбирам е не само за външен вид, а за всяка персонална дефиниция за красота и аз съм съгласна с неща, които мярнах по- назад - красотата на движението, непринудеността, природата, etc.

Последна промяна ~wakashimazu~ на Нед Авг 24, 2014 2:41 pm, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 05, 2012 6:21 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

~wakashimazu~ написа:
но не и ако отчетеш, че са глупави

Черпя те бира ако ми намериш някой, който няма да се обиди ако му/й кажеш, че е глупав/а.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 06, 2012 1:19 am 
Аватар

Ако си в Добруджанската област с удоволствие бих те запознал с такъв индивид .

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 06, 2012 2:16 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Следващото лято като ходя на море ще ти дойда на гости значи :)

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 03, 2012 1:17 am 
Аватар

Ще включа любовта в разговора. Истинската любов е:
1. Привличане на тялото
2. Уважение към разума
3. Възхищение пред душата
За жалост първото нещо доста често ни подлъгва, че и другите две ги има. Но какво да се прави, хората сме повърхности. Късметлии са тези, които успеят да намерят тези три неща в партньора си. Иначе дори да не е свързано с любовта, красотата често ни кара да правим компромиси относно интелекта, което наистина е срамота.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 08, 2012 1:08 am 
Аватар

Сафире, ще те чакам с удоволствие ! :drunk:

Lawliet, ако намериш такъв индивид и никой не те види, вземи един и за мен бе !
Доста е трудно да не кажа невъзможно да бъдат съчетани, наистина съчетани тези 3 условия.
Но както ти самият каза : - Късметлии са тези, които успеят да намерят тези три неща в партньора си.
Не късметлии, а наполовина богове !

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 3:26 pm 
Аватар

Има една хубава мисъл тук: Beauty is in the eye of the beholder.

Виждам, че в случая се обсъжда физическата красота, което както мисълта горе потвърждава, е много относително понятие за всеки отделен индивид. Нещо красиво видимо за някого може да е грозно за другиго. Бях чела (разбира се), че красивите хора получават по-голямо внимание и добро отношение от другите, особено при срещуположния пол, тъй като в човешкия мозък било заложено да възприема красивите хора за по-добри, мили, невинни.. Но и всеки знае, или би трябвало, думите: Never judge a book by its cover. Има много красиви същества, растения на този свят, но са отровни. :)

Що се отнася до красивите предмети, на мен лично ми носят настроение, спокойствие. Нормално е човек да иска да се заобикаля с красиви неща, ако му носят приятни усещания.

Само че за жалост нищо на този свят не е вечно и същото важи за физическата красота. Смисъл една хубава чаша след време става на петна, напуква се или в една стая мебелите се износват, стените започват да се белят... Същото важи и при хората, всеки остарява. В такъв случай човек с добро сърце и красива душа е далеч за предпочитане пред коварен човек с временно красиво лице и тяло.

На последно място за суетата: смятам, че е конструктивна до някаква степен, ако те кара да се стремиш да се подобряваш физически и да обичаш себе си. Под 'подобрявам' имам предвид поддържане на добра хигиена, добра грижа за кожата, добре изпипан и ненатрапчив грим при жените, който да подчертава естествената им красота, здравословно хранене и трениране за поддържане на фигурата. Жени и дори мъже, които предприемат драстични козметични операции, които инак не са им нужни или животът им се състои единствено в това от сутрин до вечер да се разкрасяват притежават опасна и прекомерна степен на суетност.

Мта всеки човек е суетен, но в различна степен. Аз лично понякога прекарвам часове пред огледалото, гледайки се и правейки различни физиономии, чудейки се защо си губя времето така, дали го правя от чувство за суета или просто защото все още не мога да привикна със себе си, това което ми е дадено от Бога и се опитвам да разбера ,че това не е чужденец отсреща, а аз и трябва да се приема и харесвам с всички физически недостатъци по моя критерий, защото както споменах в началото красотата е относително понятие. Това, което не харесвате у себе си, друг може да го обожава. :)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 3 [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]