Дата и час: Пет Фев 07, 2025 3:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




 Страница 2 от 2 [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 5:25 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 7:18 pm
Мнения: 44
Според мен отгоровът на този въпрос е индивидуален и зависи от характера на човека. Един надменен човек ще му е много трудно да каже "благодаря", на срамежливия ще му е трудно да изрази чувствата си, грубиянинът път ще се затрудни да каже "извинявай", но има и хора, за които такива затруднения не съществуват.



_________________
Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 7:38 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 3:35 pm
Мнения: 4828
Местоположение: that one universe with answer 17/7
@Dreadzul
според мен в момента те питат теб; за теб индивидуално (според твоя си характер) коя дума е най-трудна. Определено не те питат за мен коя дума е най-трудна, и се съмнявам да те питат за всички като цяло коя дума е най-трудна.

П.П. "остани с мен"



_________________
Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 8:32 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 7:18 pm
Мнения: 44
Пропуснал съм да отговоря за себе си, извинявам се и мерси за подчертаването. За мен няма нещо, което да е ми е трудно да го кажа.



_________________
Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Вто Май 31, 2011 6:38 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 1:08 am
Мнения: 1786
Местоположение: The Fap Cave
Eien Ryuu написа:
Мен пък този вулкан не ме затрудни толкова. Прочетох няколко пъти името и вече не е толкова трудно. :mrgreen:

Иначе друга сложна дума, която си имаме е.... Е, вече сигурно я знаете - непротивоконституционствувателствувайте. :lol: :lol: Ей туй наричам аз оплитане на езика. =))


И мен вулкана не ми беше много труден като го прочетох няколко пъти, а и тази българска дума е направооо.... Но и това име не е много лесно Фран Сталиновскивичдавитовичски =)) (от филма Dodgeball A True Underdog Story) :lol: А инче думите "благодаря", "извинявай", "съжелявам", "Добър Ден", си ги употребявам редовно. Но иначе като ставам сутрин на наще казвам "Здрасти!" :lol: а не "Добро утро!", не знам що, преди винаги си им казвах "Добро утро!"



_________________
Изображение
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Нед Авг 28, 2011 11:25 am 
Аватар
 
 

Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 12:58 am
Мнения: 609
Местоположение: чонън Суопхиа-е самнида.
Подкрепям това за "благодаря" и "мерси". Друго си е да си го кажеш с точната дума, на нашия си език. Останалото е вече твърде несериозно и/или фамилиарно и не е удачно понякога. Същото е като да кажеш "Обичам те" или "Много си те лов", "Лав ю", "Ловам те бря, брат" и всякви такива вариации.

Та, в тази връзка, къде без клишето "обичам те". Гореизброените вариации на "лов" си ги казвам на сулю и пулю, но това все още ми предстои да го кажа. Твърде е... обвързващо. СИлно. Висшо. Не вярвам дори, че съм изпитвала досега "любов", че да е било удачно да го кажа, та дори и следразделното ми поведение да е говорило обратното. СЛучва се веднъж, максимум два пъти в живота. Това си е xD Затова и ми е трудно да го произнеса, не ми се струва удачно, но пък е някак кофти, ако отсрещния ти го е казал. И ти измрънкваш някаква вариация на "лов" и свеждаш поглед... Дори като съм превеждала някакви анимета примерно, откъси, каквото и да е; като някакво гимназистче каже там на момата "Suki da yo!", "Aishteru yo", които са си далеч по-изразителни от простите "Suki" или "Suki da" и... се изяждам отвътре, че трябва да изпиша "Обичам те", а не "Харесвам те". Ясно е показано, че става въпрос за "обич", но като моите наблюдения върху връзката им не са на това мнение и става едно мазало... А не върви на този етап да напишеш "Харесваш ми"... Абе, тази тема ми е болна :lol:

Нещо по като за нормални хора, не като мен: "Добро утро!"
Е, не мога, и не мога. Колегите сутрин ми го казват това и аз измънквам там... Но предпочитам да си кажа "здрасти"... Твърде е... официално за мен, също като "ден" и "вечер". Може би се дължи на това, че дядо ми ме караше всеки ден да го поздравявам така... Било по-възпитано... Още малко и на "Вие" сигурно иска да му говоря? >< Този израз, сред близки и познати, ме дразни просто, не знам... ><



_________________
My 2D waifu: Ritsu Tainaka <3
My 3D waifu and biggest obsession yet: Leisha Hayley <33333

Find me on Faceshit
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Пет Авг 24, 2012 1:42 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 5:01 pm
Мнения: 5243
Местоположение: Outer Heaven
I smell weaboos.

Иначе
Grimmjow написа:
Какво ни е най-трудно да кажем на хората?


"Не."



_________________
Изображение
A demon's right hand. Изображение Изображение Изображение Изображение A god's left hand.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
Offline
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 24, 2012 3:13 pm 
Аватар
The No-Goodnick

Регистриран на: Пет Май 04, 2007 5:05 pm
Мнения: 9845
Местоположение: PervTown
Grimmjow написа:
Какво ни е най-трудно да кажем на хората?

Истината, която не искаме да знаят.



_________________
Looking for surviving women to repopulate the planet with me,
after the end of the world has come.
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2012 10:57 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 8:13 pm
Мнения: 71
Местоположение: Deep Inside of Me
Най ми е трудно да кажа някоя грозна истина за живота, така че да ме разберат, когато съм убеден, че някой не трябва да е чува. Особено ако не е дорасъл за нея. :death:



_________________
... & the road becomes my bride
... & the pain becomes my life
... & the loneliness broke the signet
... & the Mandrake goes insane
... & leave me alone full of pain
... & I'm diving in a rain ...
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 12, 2012 2:29 am 
Аватар
 
 

Регистриран на: Вто Май 10, 2011 7:40 pm
Мнения: 98
Нямам проблеми с произнасянето на думи . Било то много буквени или обратното съответно .
Иначе единственото словосъчетание, което ми е трудно да кажа пред друг е : - Сгреших. Извинявам се !
Абсурдно е да си призная, че съм сгрешил .... за добро или за лошо ....


Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 5:05 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Нед Окт 01, 2006 2:39 pm
Мнения: 1317
Местоположение: In your heart
Примерно 'конституиране' и като цяло изпитвам трудност с произнасянето на дълги думи съдържащи буквата 'р' или такива с много наблъскани съгласни една до друга.



_________________
Изображение
Vampire Knight|Barajou no Kiss|Junketsu+Vampire|Ao Haru Ride|Youko x Boku SS
Offline
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Hardest W0rd
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 11:15 pm 
Аватар
 
 

Регистриран на: Чет Юли 03, 2014 2:55 am
Мнения: 10
Според мен, голяма грешка е това, че си пестим комплиментите и по точно, че изпитваме огромна трудност да ги правим, най-често заради гордостта си. Повечето хора не осъзнават, колко силно оръжие са всъщност и по колко различни начини могат да ги използват, дори с цел манипулация.


Offline
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 2 [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на: