Дата и час: Сря Окт 17, 2018 9:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 7 от 9 [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Как да поръчаме манга от чужбина?
МнениеПубликувано на: Сря Юни 02, 2010 9:49 am 
Аватар

За първи път някой друг сайт освен ebay да ме заинтересува. На сайта пише, че доставката е безплатна за около 90 страни, а България даже е сред тях! Наистина много любопитен сайт. Сега ще го проуча по-обстойно, но най-сигурно ще стане като си поръчам нещо :).

Faye, нещо по-специфично да е имало при поръчката, което да споделиш?

МнениеПубликувано на: Сря Юни 02, 2010 11:56 am 
Аватар

За първата поръчка нямаше нищо специално. Платих с Виза Електрон, след около два дни се промени статуса на ипратено(за едната книга тъй като другата е преордър) и края на другата седмица получих бележка за малко пакетче чакащо ме в пощата.

Преди 2 дни пуснах нова заявка и днес вече са изпратили нещата. Предполагам следващия понеделник или вторник ще са при мен.

Някой неща, които могат да се вземат в предвид са:
Има два сайта http://www.bookdepository.co.uk/ и http://www.bookdepository.com/. Цените и намаленията между двата сайта варират. Докато книга в единия сайт е 26 долара (първоначална цена без отстъпките) в другия 24 долара. Тъй че е разумно да се сравни преди да се поръчва. Доставка и двете са на същия принцип. Има и ваучери и купони за допълнителна отстъпка, които с късмет могат да се намерят с кратко гугване, но тъй като важат за месец в общия случай, не може да се гаранира, че винаги ще има достъпен работещ код. Точно за Букдепозиторито, все още не съм имала късмета да намеря и използвам работещ код.
И докато проучвах сайта имаше инфо, че размерите на намаленията се определят по IP. Ако си в Англия ще има намаление от типа 50+ %, в САЩ 40-45% и така за всички възможни страни. Тва общо зето не ме бърка тъй като пак излиза по-евтино от всеки друг вариант, но е интересно да се знае. :)

МнениеПубликувано на: Сря Юни 23, 2010 11:52 am 
Аватар

Да, определено е полезно да се знае това с ИП-тата.

Препоръчвам горещо сайта. Има всички заглавия манга (и не само), които съм търсил и са доста евтини. Взех си чисто новата Unseen academicals на Пратчет за 8 лв.!!!

Най-скъпата манга, на която съм попадал е 16 лв.. Повечето заглавия са в границите между 10-13 лв.

Купувай народе :)

МнениеПубликувано на: Пон Юли 19, 2010 4:11 pm 
Аватар

Мдам... фен съм на горния сайт, вече към 15-тина книжки си поръчах оттам и ще си поръчам още XD

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 18, 2011 4:35 am 

Редовно поръчвам манга от http://www.bookdepository.co.uk и нямам никакви оплаквания. Горещо го препоръчвам. Доставките винаги пристигат за около седмица, изключение е само през месец декември ( когато всички пратки по принцип се забавят). Изгодните цени също са голям плюс. Книжките са в много добро състояние и в отделни опаковки. Няма доставка.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 1:54 am 

Относно bookdepository искам да попитам с каква карта става плащането. От известно време го знам сайта, но просто това не ми е ясно :blush:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 12:21 pm 
Аватар

http://www.bookdepository.co.uk/help/to ... elpContent
Лично ползвам някаква виза и не е имало проблем, но както виждаш има доста повече опции :)

МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2011 8:20 pm 
Аватар

Аз си поръчвам от Archonia.com. Използвам дебитна карта Visa Electron и нямам абсолютно никакви проблеми. Доставката излиза около 20 евро, но за сметка на това е много бърза(за около 4-5 дена) и сигурна. Като е важно да отбележа, че цената на доставката не се влияе от броя или тежестта на продуктите - в смисъл, че цената на доставката е една и съща независимо дали си поръчваш една или десет книжки. Стоката е нова и качествена. Аз лично, за пети път си поръчвам от там и съм наистина доволна.

Ето линк към сайта: http://www.archonia.com/mangashop/en/

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2011 8:47 pm 
Аватар

Само манга ли поръчваш? 40 лв за доставка не е оправдана, ако не са някви джунджурии от тип плакати, фигурки и прочее(или поне поръчка над 200кинта). Бука съм имала случай поръчвам в петък в понеделник ми звънят да си взема книжката от пощата(нормално до 7 дена е на място), а е безплатна.

Хубавото на сайта е че има разнообразие и има книжки не само на английски, но за целта по-евтино ще излезе да се ползват френски или немски... амазони.

МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2011 9:05 pm 
Аватар

Та значи, ако реша да поръчвам манга, БуукДепозиторито е най-добрият избор, 'щото е с готини цени и безплатна доставка, така ли да разбирам?

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2011 9:13 pm 
Аватар

Според мен е така. Но има и други показатели: какво купуваш, на какъв език, фигурки, лимитид едишънс глупости...

Затова питам за какво го ползва.

МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2011 10:36 pm 
Аватар

Ами принципно, нямам навика да си купувам фигурки и джунджурийки :lol: - поръчвам си само манги и понякога анимета. Примерно, набелязвам си дадена поредица, събирам нужните пари (което обикновено винаги си отнема време) и след това наведнъж поръчвам всичко - може би защото така съм си свикнала. Но мисля че си права, Archonia е сайт подходящ само за по големи поръчки. За една или две книжки, просто не си заслужава.

edit:
След като обстойно разгледах bookdepository.co.uk , мисля че faye е абсолютно права. Тук за 50-60 евро можеш да си купиш 10-11 книжки, а Archonia за тези пари можеш да си вземеш само 5-6 при това отделно плащаш и доставка.
Мисля да го пробвам - :D :D :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 30, 2011 10:33 am 
Аватар

Едно излишно (или недотам излишно) мнение.
Днес ми пристигна книжката, поръчана от Буук Депозитори. Беше добре опакована, пристигна в рамките на седем работни дни, нямаше никакви недъзи по нея. С две думи - БД е надежден сайт и си заслужава. Надявам се да съм бил полезен, дори и малко. ;]

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 09, 2011 10:52 pm 

Имам едно въпросче относно bookdepository :)
Харесала съм си книжка, но пише че я няма :( Има ли някакъв начин, по който да разбера дали отново ще я имат в наличност?? Питам, защото някъде бях чела, че ако даденото заглавие го няма, стига да им пишеш и може би ще се пояри в наличност..Ще се раздвам ако някой ми разясни :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 10, 2011 1:00 am 
Аватар

Виж в другия сайт. Само това мога да ти кажа.

Изображение
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 7 от 9 [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]