Дата и час: Чет Ное 21, 2019 6:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 25 [ 368 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ~ Detective Conan ~ (зима 1996)
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 5:00 am 
Аватар

Изображение

Име: Detective Conan
Тип: ТВ Серии
Дата: 08.01.1996 до ....?
Жанр: Комедия, Детективи, Романс, Шонен
Студио/а: Aoyama Goushou, Tokyo Movie, Yomiuri TV
Рейтинг: 7.26 (46)
Серии излязли досега: 515
Линкове: Официален сайт, AniDB, AO

Описание: Detective Conan is about an elementary school boy named Conan Edogawa. He solves mysteries and crimes through reasoning, logic, the help of his friends and some nifty gadgets provided by Professor Agasa. But Conan is not really an elementary school boy: in reality he's the famous 17-year-old high school detective Shinichi Kudo! While investigating some suspicious men in black, Shinichi was knocked down by one of them. During his semi-conscious state, an experimental drug was forced down his throat that was meant to kill him. Instead of dying, Shinichi shrunk into a little kid. In order to prevent the men in black who did this to him from hurting his friends and family, Shinichi changed his name to Conan Edogawa and lives now with his childhood friend, Ran and her dad, detective Kogoro Mori, without them knowing about his situation.

Не можах да разбера защо това аниме което има 500+ серии няма тема нито тук нито във връзки

P.S
Търсих доста но не намерих затова пуснах тема тук и във връзки

Последна промяна dikidera на Нед Ное 30, 2008 5:36 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 9:08 am 
Аватар
Anime Sekai Kenkyuuin
Anime Sekai Kenkyuuin

Защото има малко фенсуб групи(но има!), нетипичен арт и съответно малко хора, които да го следят. Аз не съм сигурен колко и до къде съм стигнал, но чат-пат си гледам някое епизодче от 400 нагоре и още си ми е интересно ^^ Мн добри трикчета дават... сега се сещам за тиксото и затварянето на вратата, колко пъти го правех като малък :D А и други разни практични съвети за престъпника. Бе детектвско аниме от над.. вече 500 епизода, не е случайна работа ;]

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 10:25 am 
Аватар

Това аниме ме кефеше много гледал съм го по RTL2 като малък не съм очаквал,че ще излязат 500 епа може да по загледам още малко епове :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 11:00 am 
Аватар

Като се замислих са сетих,че и аз преди доста време го гледах по RTL2,но от тогава несъм.Иначе явно доста епизоди са му напраели е който го следи,ще има да гледа :lol: .

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 12:34 pm 
Аватар

Така и не се зарибих по детектива. Едно, че не съм фен на кримките, и друго че самият детейтви ми беше мега неприятен. Но пък артът много радваше.. :)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:03 pm 
Аватар

Ми хубаво е анимето (и мангата) но няма изтегляне - аз сериал от 50-100 серии имам проблем с изтеглянето, а за 500 да не говорим. (Тегля от клуб, където не винаги скоростта е перфектна и часовете, които ще ми трябват, за да дръпна сложеното на АнимеС на тема DC, ще ми струват толкова, колкото не мога да си позволя...)

Апропо, майка ми също е фен, въпреки че го гледахме на немски по RTL2. Там го гледахме някъде до 200+ епизод...после кабеларката, престана да предава RTL2, после смених кабелния провайдер, ама тогава на давага DC, после пък почнах да ходя на работа по такова време, че да не мога да го гледам (т.е. преминах на нормално работно време)...

Последна промяна velush на Нед Ное 16, 2008 4:09 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:05 pm 
Аватар

Местоположение: in Bya-chan's room, under At-chan's bed, behind Hyde-sama's back XD
Сега ще дам моето кратко мнение по въпроса ~

Конан ми беше едно от първите съзнато гледани анимета и просто се бях влюбила в него , помня че го даваха по немската телевизия и аз като добро дите си сядах и си го гледах ~ лично бях много впечатлена ,че едно малко момченце ( тогава още не разбирах че това е голямо момче :P ) може да разкрива толкова сложни престъпления ~
Определено всички герои малко или много ми станаха симпатични ~ Спуквала съм се от смях на гафовете на главния инспектор и подчинените му , а малките детективи просто нямат равни :lol: Двете мадами също много ме радват , макар и чесно казано от време на време да ме успяват да ме издразнят

Така малко по историята - не знам как и от къде черпят толкова много сюжети ( междудругото някои мистерии наистина са адаптирани от книги ) , но не омръзват . Единственото ,което ме вбесява е почти пълната липса на развитие на героите ~ Нашият човек се пръвръща в дете още първите епизоди и.... 500 по-късно той продължава да си стои в тялото на дете. Липсва и връзката с приятелката му ~ тя постоянно повтяра колко много й липсва , а Конан ( все в малката си форма ) се случи веднъж на 50 епизода да спомене нещо за нея :shock: И това ми ти било любов ~
Не че на анимето му липсват чувста- напротив има ги - от драмите ,че някой е бил убит/умрял през изневерите та до изперкалите без/ с умствени увреждания - всичко има в това аниме . Не във всеки епизод естествено имаме разчленен труп ,но и такива работи има ~ така че разнообразието на теми и сюжети е пълно , но както казах просто самата връзка между ( забележете! ) главните герои нещо не е както трябва :roll: винаги съм се чудила защо ( а още повече се чудя колко епизода ще бъдат :lol: )

Хубавото на това аниме е че не трябва да си гледал абсолютно всички епизоди за да разбереш какво става ~ доста рядко отделните крими истории са свързани помежду си (и аз не съм ги гледала всичките ) , но си има разни малки неща и открития около главния лош ,които се наслагват ( обикновено нещо такова изниква в края на самата арка ) и се предполага че един ден ще ни отведат до главния лош и Конан ще може( най-накрая) да си върне предишния образ :P

Анимацията е симпатична ( напомня олдскуул и то реално си е xD ) , сюжетите са хубави , героите са големи образи ~ нищо лоошо не мога да кажа за анимето ( добре де малко множко са епизодите , но какво пък ) , но пък не мога и да почна да ви убеждавам ,че това е най-якото аниме евър и трябва задължително да го гледате ^.~

Историята е клиширана и несвързана - двата може би най-големи минуси на самото аниме - това и дава възможност да се правят филъри и огромни арки ,които в края на краищата не дават никаква информация

Предполагам трябва малко повече време ( то да беше малко XD ) да се отдели за да се гледа ^^ Лично аз го препоръчвам страшно много ^^

Последна промяна crazy_little_crow на Нед Ное 16, 2008 4:18 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:17 pm 
Аватар

Цитат:
Нашият човек се пръвръща в дете още първите епизоди и.... 500 по-късно той продължава да си стои в тялото на дете.

Всъщност Шиничи успява да си върне нормалния размер за малко поне 1-2 пъти...единият от тях дори излезе на нещо, като среща с Ран...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:19 pm 
Аватар

Местоположение: in Bya-chan's room, under At-chan's bed, behind Hyde-sama's back XD
velush написа:
Всъщност Шиничи успява да си върне нормалния размер за малко поне 1-2 пъти...единият от тях дори излезе на нещо, като среща с Ран...

Проблемът е че не е за постоянно :lol: А и Ран малко трудно се усеща( на няколко пъти го усети ,но нали се изисква малко повече ирационално мислене ) така и не разбра че шотата и гаджето й са едно и също нещо. Само като си помисля какъв шотакон може да стане това аниме не е истина XD

Пропуснах и откачения професор ,който му прави джаджите - чесно казано винаги се чудя дали вътре в часовника му няма и ракетен двигател :lol: (всъщност като се замисля шансът е наистина голям след като имаше такъв в обуквите си в един от епизодите xD )

Последна промяна crazy_little_crow на Нед Ное 16, 2008 4:24 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:24 pm 

И аз съм гогледал по RTL2 преди но имам и доста изпуснати серии. Ма то нема начин просто, прекалено много са даже и по TVто да можеш да ги гледаш всеки ден, все ще изпуснеш някоя.

Ако тръгна пак да го гледам само то требва да следа. Даже и времето на компа дето съм доста ще се намали.
Около 10 епа на ден поне да гледаш да може да наваксаш с тия дето излизат. Нали така за да не испуснеш малките детайли дето вкарват в доста от filler еповете дето са свързани с главната история.
Но без проблем може да си го хванеш да го гледаш и от средата. Само да не се появи нещо дето е свързано с детайл от някои стар еп та да търсиш игла в купа сено.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:25 pm 
Аватар

Цитат:
Проблемът е че не е за постоянно

Е, ако не се дразнят нервите на зрителите, няма да им е кеф.

Общо взето подозрението е, че връзката на Конан с Ран е обречена, като връзката на Рю с Каори от City Hunter...тамън да се оженят и тряааас...Каори е мъртва... :shock:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:26 pm 
Аватар

А да сега се сетих,за професора,ей тоя чоек беше напраел хапчетата дет върнаха "малкия" дедектив нормалния му размер и тогава май излязаха на среща .Но дали е този еп.за който говоря :lol: .

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:28 pm 

Поне ако не си върне нормалния вид и или Ран умре(от чакане):lol: с оная учената Ай дето също се смали за да избяга от мафията, май ще стане.
Тя Ай нещо му беше хвърлила око щото той просто впечатлява всички с дедуктивния си начин на мислене.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:33 pm 
Аватар

velush написа:
Цитат:
Проблемът е че не е за постоянно

Е, ако не се дразнят нервите на зрителите, няма да им е кеф.

Е де ..ама това аниме все някога трябва да свърши нали XD
Като се замисля те реално много малко показват че държат на другия - при Конан даже почти никак не го показва (даже като ходиха да я спасяват - няколко пъти при това - няма го онова емоционално напрежение ,което би имало примерно в едно drama/romance аниме :? горе-долу когато трябва да се държи като детектив се справя чудесно , но когато трябва да се дръжи като истински мъж почваш да се чудиш дали все пак не е почнал да мисли като дете :lol: Извод : Таз връзка е обрече-на ,защото май не я е имало много никога :hmm:

Извод 2 : Това аниме ще свърши като Конан умре :lol:

Пак си се върщам на разсъждаването около анимето ~ Саян е прав - вътре има много полезни неща около логиката - ако някой се навие да си направи един хубав маратон после ще може да разреши почти всички загадки било то в книги или по-нататък в самото аниме :lol: Голям брейн демидж си е ~

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 4:56 pm 
Аватар

Че то и One Piece е дългооо аниме. И там тоя дето го илюстрира бил казал че не искал да го спира

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 25 [ 368 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]