Дата и час: Нед Юли 22, 2018 9:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 7 [ 100 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Боен Колизеум 2012 - Идеи, Предложения, Коментари, Критика
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 3:16 pm 
Аватар
The No-Goodnick

таман... стига е седяла таз анкета... време е за същинските коментари и бойния график :lol:
Тъй като имаме цял раздел на разположение и малко не-много записани участници - всички ще си започнат с честни двубойчета 1vs1
Ако забележете, че в битките участва персонаж, които да не отговаря на правилата зададени в темата за записван( viewtopic.php?t=63339 ) - моля съобщете за него за да може да бъде разгледан по-подробно и може би дисквалифициран.

и така, очаква се турнира да протече по следния начин:

Кръг 1:
Кръг 2:
Кръг 3:
Кръг 4:
Кръг 5:

Победител:
Eien Ryuu написа:
Хией (Yu Yu Hakusho)
Изображение
Хией е един от главните персонажи в анимето Yu Yu Hakusho от Yoshihiro Togashi. Въпреки късия му ръст, той има мускулесто тяло. Носи на челото си бяла лента, която прикрива неговото Джаганско око.

Умения:
- Резистентност - Хией може да издържи огромни количества от пламък или студ (или лед). Това бива показвано след като бива уцелен директно от ледена атака и устоявайки на нея. Това се дължи на това, че по рождение той е огнен демон.
- Скорост - един от най-бързите персонажи е, способен да разсече опонент 16 пъти за едно мигване на окото.
- Миражи - в резултат на неговата огромна скорост, той прави миражи на себе си, с които обърква опонентите си. Често използва това, за да атакува от друга точка, докато атакуват неговият мираж.
- Майстор на меча - носи остра катана със себе си. Нанася изключително точни удари.
- Джаганско око - с него той умее най-различни психични умения като телепатия, телекинеза, отдалечено наблюдение и изтриване на спомени. Дори може да контролира по-слаби демони и хора с него.

Техники:
- Джаганска форма - след отварянето на Джаганското око, кожата на Хией става зелена и се появяват очи навсякъде по него. Това увеличава психичните му умения, увеличавайки и без това бързата му скорост, подсилвайки физическата му сила и позволяваща му да призове множество дракони.
- Джаганско Обездвижване - с тази магия той може да парализира напълно опонента си. Докато е обвързан, може да го издигне във въздуха и да го забие директно във земята.
- Дракон на черния пламък - Хией изполва демонската си енергия, за да призове пламъци от Демонския свят и да образува дракон от тях. Тези пламъци поглъщат и унищожават всичко, към което са насочени.
- Абсорбиране на дракона - когато призове дракона, Хией може да го погълне в себе си, получавайки огромно предимство в сила, защита и скорост. В тази си форма, изстрелва черни пламъци от ръцете си и може да се издига нависоко използвайки тази енергия.
- Юмрук на гибелния пламък - може да обвие ръцете си в по-слаби пламъци. С тях подсилва уменията си за ръкопашен двубой, както и да разгражда предмети чрез докосване.
- Меч на черния пламък - вместо да използва черните пламъци върху себе си и да поема разрушителното им въздействие, Хией ги използва за да ги обвие около меча си. С което той става неописуемо остър и нечуплив.

Видео:
http://www.youtube.com/watch?v=1Pf1AF84LIc
http://www.youtube.com/watch?v=xJLF21sdi1Q&feature=related

old:
    Добрем... повдигнаха пред моето полезрение, че имало желание за Боен Колизеум - добре, няма лошо, стига да има желаещи.

Първият въпрос, които представям пред вас, даже под формата на анкета, е "Да има ли Боен Колизеум?". С този въпрос искам не просто да разбера дали има желаещи за такова нещо, а също искам желаещите за такова нещо дадат малко идеи/предложения "Какъв точно БК искат", "Как точно може да се подобри БК", "Въобще трябва ли да има някакви промени към БК" и т.н.т.

забележка: Ако просто сте отговорили "Да" в анкетата, но не сте дали идеи за какъв точно БК да има или да сте дали предложения за подобряване на БК или поне да сте записали съгласието си с БК досега, да знаете, че ще може и да не изпитвам голямо желание за организиране на такова нещо.

та... да... очаквам вашите идеи и предложени за това: Какъв Боен Колизеум да се организира; Как да се забраняват over-power герои в БК; Как да се ограничават over-power герои в БК; Въобще да се забраняват ли over-power герой в БК; Как да се ограничи гласуването просто от симпатия; Как да спрем от гласуване хората, които не са гледали заглавията, от които са "биещите се" герои; Как да се опитаме да накараме гласуващите да си променят мнението; Като цяло - какви правила трябва да има БК; Въобще трябва ли да има правила БК; и т.н.т.

п.п. Ако имате желание за Боен Колизеум, моля, стимулирайте и вашите познати да имат желание. Колкото повече желаещи - толкова по-добре.

Профил  

Заглавие: Re: Боен Колизеум 2012 - Идеи, Предложения, Коментари, Крити
МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 3:21 pm 
Аватар

Аз съм за.
Според мен трябва да бъдат забранени само герои от типа на свръх богове и подобни.
Имам предвид, че безсмъртните не трябва да се махат, също и герои от типа на Акселератора и такива. Просто се стига до момент, в който се бият помежду си.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 3:23 pm 
Аватар

Хайде да се отбележа пръв. Значи няма лошо да има БК, но няма да е зле да няма необосновани мнения от типа: Нашият ще победи щото е по-силен! ... или щото повече ме кефи. Също, когато се дават предложения за героите, които да участват примерно в тагче спойлер да се сложи видео с най-яката битка на героя и нещо като кратка характеристика, силни места, слабости. Това последното ще покаже доколко е пристастен предлагащия, защото няма непобедим герой и всеки си има слабо място. Ако се предложи герой без такова моментално да отпада.

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 3:27 pm 
Аватар

Абе то добре да има ама примерно да не се сравняват примерно Гоку и да кажем Кеничи та първия може да си бутне планетата когато си иска :lol: да има равностойни битки

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 3:40 pm 
Аватар

Аз съм привърженик на досегашните начини на провеждане на колизеумите,
като единствено искам да се ограничи по някакъв начин гласуването по симпатия,
ама как ще се постигне това - и идея си нямам, за съжаление :?

Samsung 850 EVO 250GB|Fractal Design R5 White Window
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 3:58 pm 
Аватар

Аз съм За колизеума, първо защото е шоу ... а за останалото, малко по-нататък ще напиша едно подробно мнение.

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 4:34 pm 
Аватар

Аз съм ЗА Боен Колизеум.
Идеи...първото, което ми хрумва е, че миналата година не ми хареса как бяха разделени битките на анимета, т.е. OP, FT, Naruto и прочее. Не е ли по-добре да се направят малка и голяма лига или нещо подобно, може да са три дори, в които да се състезават горе-долу равностойни противници, но да не са ограничени до едно заглавие/вселена.
По-късно ще добавя още неща, че съм малко зает сега, но предложения ще има със сигурност. :lol:

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 5:26 pm 
Аватар

Твърдо ЗА
Мнения от типа на: "Иван по ме кефи и ще победи щото е по - силен" винаго ще има, както е фенбойщина, както и гласуване по симпатия. Важното е да не е основното.
Също е важно ако има такива участници, които са безсмъртни (или полубезсмъртни) да не могат да се възползват от това. Това важи и за атаки от типа на Изпепелявам планетата/вселената по желание.
ПР в случея на Гоку: обикновен боец с голяма физическа сила и power range атаки ама без полу - безсмъртие и атака унищоваща планета.

Преди 2 години спорих с някой си който ми твърдеше че неговия фаворит с една атака правел незнам си какво. Е ОК след 10 мин мислене ще измисля аниме в което има God и работата ще приключи щото той има атака която казва: "Ти несъществуваш".

Харесва ми идеята за клипчета, защото така най - добре може да се добие представа за бойните умения на играчите + давани примери в конкретна битка конкретна техника.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 7:05 pm 
Аватар
Цар Алко

Аз пък съм против, защо? Ми щот ей тей, достатъчно се начетохме на фенбойчета, а и тези конкОрси, награди явно взеха да омръзват и на малкото останали... Сори, но за няколко мнения повече ( цента) не си струва усилията.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 8:53 pm 
Аватар

realist написа:
Имам предвид, че безсмъртните не трябва да се махат, също и герои от типа на Акселератора и такива. Просто се стига до момент, в който се бият помежду си.

В такъв случай не се ли обезмисля предлагането на небезсмъртните, но все пак силни герои?
Имаше някаква идея преди, да се направи още един колизеум, който е точно за такива герои, които хем са безсмъртни, хем без някакви божествени сили.

Също подкрепям мнението на zlobcho, да се добавя характеристика, която да включва уменията на героя поне накратко + евентуално някое клипче. А за гласуването - то да става чрез пост с адекватна причина, т.е. не само едно "Иван" или " Иван,щото е по-силен/повече ме кефи", а " Иван,щото има 99% шанс да успее да нанесе критикал и има lifesteal". Мненията от първия тип да се подминават при броене на гласовете.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 9:07 pm 
Аватар

Не се обезмисля. Има смъртни герой, които могат да победят безсмъртни.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 9:17 pm 
Аватар

realist написа:
Не се обезмисля. Има смъртни герой, които могат да победят безсмъртни.

Както казах да се пробват на гоку или броли примерно или на някой мека изрод дето е по-голям от галактика :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 9:22 pm 
Аватар

Аз не виждам смисъл да се орежат способностите на половината герой, за да могат другите да дърпат напред. Като герой, като Кеничи се включи в турнира, най-нормално нещо е да отпадне рано-рано, защото ще бъде много по-слаб от другите. Какъв е смисъла да се орязват силите на Гоку, само защото Кеничи е пълен слабак.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 10:08 pm 
Аватар

Защо ви е турнир изобщо като вие вече започнахте да определяте кой ще спечели и кой ще загуби. Не, изобщо няма да има този път фенбойщина и то най-вероятно защото няма да има турнир. :huff: Май няма смисъл да се повтаря цялата предишна трагедия! :(

МнениеПубликувано на: Пон Яну 16, 2012 10:29 pm 
Аватар

Бе, аз сега като почнах да преглеждам martial arts заглавия и виждам, че силите на героите им тотално варират. Дори и да успеем да направим някакви категории, пак във всяка от тях ще има по 1-2 герои, които ще доминират всичко.

Ако пък се направи нещо без особени ограничения, то пак реално ще има смисъл от шепа герои, останалото ще е пълнеж.

А като включим и фенбойщината, която няма как да се пребори...

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 7 [ 100 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]