Дата и час: Сря Дек 11, 2019 11:31 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 8 от 10 [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Squall's Holy Grounds
МнениеПубликувано на: Пет Юни 10, 2011 12:12 pm 
Аватар

Ама че сте нърдове :)
момичето ви пита нещо и вместо да й обърнете внимание изписахте десет хиляди реда за компютърни игри и други простотии :P

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 10, 2011 1:58 pm 
Аватар
*

Wind, споко, кефя се, ако има нещо смислено за четене. Може и за Ганц да пишеш, ако желаеш, тъй като също ме интересува. Всъщност повечето мислят, че се занимавам главно с игри, но имам многостранни интереси. Иначе не съм го отписал тотално Байошока, просто за момента не съм толкова зарибен, а първия мисля сега да го превъртя на Survivor Difficulty с изключен Vita Chamber, за да усетя нещо по-сериозно в играта. После може да отворя други неща, ако имам желание, за да я платинирам. Което до момента правя с игри, които не ме отегчават толкова. Вчера мимнах 2 team мисии на Ninja Gaiden Sigma 2 и в момента наистина се чувствам като нинджа, имайки предвид колко ненормално и яко е това.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 7:00 pm 
Аватар

Squall_1st написа:
Та, да, стана ми кофти като видях, че бавно никът ми потъва там в планината от гейщина, но ме навиха да остана.

:lol: Т'ва не е важно..

Аз се чудя кой те е добавил.. пълна загадка ;3

Последна промяна Chocolate_Cookiee на Нед Юни 12, 2011 7:01 pm, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 7:00 pm 
Аватар
Модератор

Chocolate_Cookiee написа:
Squall_1st написа:
Та, да, стана ми кофти като видях, че бавно никът ми потъва там в планината от гейщина, но ме навиха да остана.

:lol:
Дам, а аз се чудя кой те е добавил.. пълна загадка ;3

Мда....от къде ли знаем кой. =))

МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 7:02 pm 
Аватар

Ааа?! Защо аз съм назад с мат'ряла, кой е тоз' ;33

МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 11:55 pm 
Аватар

AZ!

МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 12:25 am 
Аватар

Super_Beast написа:

AZ!

LUI6, AZ BiEH !

МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 4:20 pm 
Аватар

Истината е, че беше баба ми... чрез директен PM от космоса.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2011 2:10 pm 
Аватар

Super_Beast написа:

AZ!

burst написа:
Super_Beast написа:

AZ!

LUI6, AZ BiEH !

pshh, бИзсрамници :huff:
ама и лъжете като дърти циганки ама.. :lol:

МнениеПубликувано на: Пет Юни 17, 2011 11:16 am 
Аватар
*

They see me rollin', they hatin. Много ме кефи да пиша въведение за нещо. Сравнявам го с първата откусана лъжичка от крем карамел, понеже в момента ми се яде крем карамел, а и понеже крем карамела е вкусен на дъното, където е карамела. Т.е. въведението ми ще е постно, а материала надолу ще е интересен и вкусен.

Какво ви трябва, за да се озовете в град под океана. Да се разбиете със самолет? Едвам оцеляли, да доплувате до морски фар посредата на празния, под мрачното небе, океан. С път към града Рапчър. Построен от Andrew Ryan, който смята, че всички в града му задвижват една огромна верига, чрез здрав ум и взаимни старания, а великата верига движи всички. Който смята, че няма богове и крале, а има само мъже. Властващи, изобретяващи, действащи. Който смята, че не е абсурдно да отговори на въпроса "Дали е било трудно да построи подобен град под океана", защото не е било невъзможно да изпълни тази цел, освен ако не е било под океана. Рапчър, обаче, се оказва град, който е извън контрол, а какво до този момент изглежда под контрол? Катастрофата, оцеляването или отчаяното гмуркане в пълната безизвестност..

Много хора използват шаблони. Говорейки за нещо, което коментират. Какво говорят хората за Жорошок? Говорят за атмосферата й. Но каква всъщност е атмосферата, какво всъщност е атмосферата. Изобщо не знам какво е атмосфера в игра. Положението в играта е, да кажем, че е пълно с някакви странно местещи се модули, наподобяващи човешки фигури, с маски на зайци и ретро дрехи, а околната среда (нали, затворена изцяло) е със стаички в стар стил, асансьорчета като телефонни кабини, разни постери с ирония, ала чичо ти е какафония. Това, което ми се видя малко, е водата. Все пак сме под водата, а къде е водата. Има пет помещения, може би 2-3 повече, в които има прозорец или стъкло, в който смутно се вижда океанско дъно. Или пък сгради, на които има реклами. Не е като Pal mall и Мalizia. Но са някакви реклами.

The next thing I know is, бродя с някакво радио, някакъв непознат ми говори как да ходя и на къде да ходя, когато виждам само един път напред. Освен, ако не съм решил да не ходя напред, ами да се удавя във водата, до която започвам. Стигам до една машина, на която има малки момиченца, инжектирам в себе си синя течност и падам през парапета, в безсъзнание. Над все още топлия ми труп, малко момиченце с голям железен, затворен в скафандар чичко думат духоосвобождаващи притчи. Но момиченцето казва, че съм ангел и ме оставят да се мъча там, гизнещ във водата, която навярно се простира там поради пукнатини в корпуса на града. Понеже е излезнал извън контрол от adam, а адам, не знам защо е адам и ева, но се казват адам и ева, а ева е консинстенцията, с която се инжектирах. И стрелям ток през ръцете си. По тези бързите противници с бални маски.

Та, този непознаия от радиото, който си викам - не знам къв е тоя, ма е отчаян; или е прекалено самотен и досега не се е обесил/удавил, а иска да говори с мен, за да се чувства по-малко лоунли; или ще ме прецака в някакъв момент, след като вече не съм му нужен. Понеже той до момента освен как се ходи и как се натискат бутони с друго не ми е помогнал. Но да, прецака ме, останах много изненадан от развитието на отношенията ни.

Оръжията в играта са мега епик. Гранатомет, който стреля с консерви, кемикъл троуър, който представлява гигантска тръба, крепяща се с гайчен ключ, а в горнчата си част има три жички. Супер ретро. Спи ми се и за малко да напиша "ренесанс", но нагло щях да го напиша, понеже обичам заблудата.
Има фотоапарат, с който се рисърчат противници, за да знаете слабостите им.

И понеже много ми се спи, ще кажа само, че имаше много яки неща в тази игра, но е далеч от това, за което се говори там колко е добра и фо шо. Накрая като се деформирах целия, превръщайки се в биг баничка в стоманен армор, си беше супер гениално. Но пак ми долитаха някакви летящи глупаци, бабичките се риспоунваха в помещения, които съм изчистил. Инвентвах предмети, а пред инвентора се пълнеше с предмети, все едно съм използвал duplication glitch. След като ъпгрейднах помпата, много ги косих всички. Арбалета също върши работа, ако си гледал Робин Худ и мъже в Чорапогащи.

Краля на Англия е бифтек. Сега трябва да превъртя играта на последна трудност, за да кажа, че ми е било по-интересно да умирам. То и на нормал се умира като за световно, понеже всички тичат като изоглавени, а ти се движиш като развален домат, пуснат по някое нанадолнище, и понеже биг жади е срз бзнс, докато хвърля мини и сече дини. Опазвайки най-ценото, малки фрийкове, които забиват инжекция в теб и цоцат сок от диня. С който хората придобиват способности да печат пуйка с ръка, да замразяват сладолед с крак, да пускат пчели през носа и да хакват даже сейфове. И затова града е извън контрол, а вие, според решенията си, може да решите какво да правите с този град и съдбата си. Аз реших да спя.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 17, 2011 11:30 am 
Аватар

:lol: С последния абзац ме смачка =))

Маските са референс към The Wicker Man (ама не тоя с Ник Кейдж). Риспоунват се противниците в стаи които си изчистил защото философията е че това е град, и "хора" постоянно се движат от едно място на друго, демек никога не е застинал.

Незнам но мен ретро атмосферата ме заби в земята, много добре я бяха направили според мен, and i'm a sucker for retro stuff...

Всъщност това за океана и че нищо смислено не са успяли да направят със него си го казва и главният дизайнер - за това във Infinite се опитват възможно най-много да застъпят what its like to battle it out in the air.

Външният вид на оръжията са много епик, някъв скавенджър се изживяваш, което ми припомня следното демо на доста ранен билд на играта:
http://www.gametrailers.com/video/devel ... hock/13983

Доста различна е била ситуацията тогава, не е толкова екшън колкото сървайвъл, и колкото да го харесвам сега Шока, ми изглежда тогава е бил още по-епик "always looking for resources". А сега със wrench + lightening combo със всичките тоници от рода на Wrench Jockey и тоя дето те прави невидим докато си неподвижен с гайчния ключ си толко бад асс че си пълниш на макс монуциите, аз лично само гранатомета и арбалета ъпгрейдвам защото с тях бия татковците. А на тоя билд ситуацията толкова ми хареса че ми се прииска някои модър да едитне количеството на всички ресурси в играта...

На косъм съм пак да си запиша Шока...

Edit: Шока има и доста интересен и оригинален начин на сторителинг. Ти зиглежда си усетил тънкостите, но някои хора могат да завършат цялата игра и 10% от историята на не видят. Ако те интересува прочети малко тука - http://www.gamefaqs.com/pc/924919-bioshock/faqs/50027
Доста ми хареса следния детайл - след като убиваш Раян, зад една от стените в офиса му има Вита Чеймбър, но е изключен. Този детайл още засилва изграждането на образа му като идеалист и прочее, по доста нестандартен начин.

Също така спрециално над тази част не съм се замислял, но докато гледах трейлъра на Infinite и се замислих - кога град във вуздуха (или под водата for that matter) стана нещо изключително и невиждано? Точно пък в игрите? С тоя псевдо реализъм си вкарват голям автогол дивелъпърите...

Edit 2: Нещо което ме издразни е моментът със harvest/rescue. Първо никога не са ме кефили изцяло добри и изцяло лоши решения в игрите, 2ро, като ги спасяваш всъщност ти дава повече адам И повече бонуси което е изключително малумно. Трябва да е като в Cave Story - там колкото по "геройски" се държиш и толкова повече морално "добри" действия правиш, играта става по-трудна, до толкова че една от финалните зони е напълно сменена с изключително трудна и пълна с death trap-ве пещера, и ти се дава възможност да откриеш специално ниво което е най-трудното в играта. И така трябва да бъде, а не обратното като в Шока. Въобще играта не ти дава основание да играеш лош нито от геймплейна, нито от стори преспектива, защото си личи че "тру ендинг-ът" е добрият, или поне повече са мислили по него.

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 6:48 am 
Аватар
*

Искам да е овековечен този пост.

Slavi написа:
Squall 1st за мен е най-балансирано подходящият кандидат.

Момчето гледа истински батъл анимета, добре направени комедии и само хубавото от мейнстрийм шонените и стои настрана от шоуджо/лоли/мое бозите. Евала!

Не чете много манга, но това не е щото не харесва, а просто щото предпочита версиите на историите със звук и качесвени сейюута. Аз съм горе-долу със същите препдпочитания.

Играе много на всякакви японски игри и е много напред с материала!

Слуша японска музика!

Не се занимава с глупости, не се срамува от това, че е отаку и не се опитва да го компенсира, като се прави на социален гъзар, който харесва "от всичко по малко, за да не е ограничен". Квото не го кефи го игнорира, тъй като смята, че това нещо е прекалено жалко за да бъде мразено пряко и директно, оставя го да умре по естествен път. Философства понякога повече от колкото трябва, но винаги го прави с някаква идея, дори тя да е малко хаотична.

Манци ме кефи много също, но той ако се докопа до власта в покрайнините на София ще почнат да никнат 1 по 1 Гулаг style СССР концентрационни лагери.

Squall 1st + 1

Praised by the lord!

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 10:37 am 
Аватар

Сквал,не те познавам лично и едва ли съм аз този който трябва да го каже,
ама спри да гледаш анимета с таг
"Dementia" човече! :shock: :shock:

Кажи на ВаУката от 3тия етаж да не си паркира веУосипедО на пешеходната. Не знам Ауди Уи е,ВиваУди Уи е,ама като изУЕЗЕМ с еУектрОЖЕНО ЧЕ МУ ОСТАИМ само смукаЧО!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 24, 2011 7:45 pm 
Аватар

Слави е абсолютно прав за нещата, които изброи.
Като цяло мога да заключа, че е един от малкото качествени организми/хора, които познавам, а те са наистина малко, даже не мога да включа себе си там :D .

МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2012 5:51 pm 
Аватар
*

darealG написа:
Сквал,не те познавам лично и едва ли съм аз този който трябва да го каже,
ама спри да гледаш анимета с таг
"Dementia" човече! :shock: :shock:

Не бях запознат с този термин, но го проверих. Dementia... една приятелка така се пишеше отдавна. lol. Аз гледам всьо, така че няма от какво да се притесняваш. Бях забравил, че има такава тема. Може би трябва да започна да я ъпдейтвам, за да я четат призраците на миналото... wut.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 8 от 10 [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]