Дата и час: Вто Окт 27, 2020 12:23 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 130 от 130 [ 1947 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 126, 127, 128, 129, 130
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Препоръки за Аниме. ТУК!
МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2018 11:01 pm 
Аватар

https://myanimelist.net/anime/37141/Hataraku_Saibou_TV

Някой, който го е гледал, да сподели мнение?

МнениеПубликувано на: Съб Юли 28, 2018 12:45 am 
Аватар

Цитат:
Hataraku Saibou (TV) ep. 1 - леко шантава репрезентация и драматизация на това, как работят клетките на човешкото тяло, посредством аниме trope-ове и клишета. Получава се доста забавно, а и сблъсъкът в първи епизод с пневмококите си беше абсолютен екшън-трилър със sci-fi уклон.
Истеричните звуци, които издава ХанаКана в ролята на чернената кръвна клетка се контрират от хладнокръвната мачовщина на Томоаки Маено в ролята на бялата кръвна клетка - двамата са страхотно дуо. Въобще сеютата на всички клетки се перфектни, хем запомнящи се, хем разкриващи "персонажа".
Да видим как ще продължи и дали всеки епизод ще е пълен с толкова много идеи и събития.

Цитат:
Hataraku Saibou (TV) ep. 2 - без да е голяма изненада втори не е толкова добър, но не е и толкова зле. Всяка серия е комбинация от MOE, катастрофичен филм и не особено адекватна научно популярна лекция на тема клетки.
По-очевидните препратки: colony breach от Gundam, акулата от Jaws и разрушения по инфраструктурата в стил The Towering Inferno.

Цитат:
Hataraku Saibou (TV) ep. 3 - този път зомби инвазия, сиреч инфлуенца. Малко досадна история с неопитната T клетка и как тормозът от страна на сенпаите бил полезен за нея. ДжоДжо препратка...което не е изненада предвид студиото правещо Hataraku Saibou.
Изводи от епизода: сенпайката на нашата червена кръвна клета е best senpai, а макрофагите са best yandere.

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 30, 2018 9:16 pm 

Здравейте искам да ми пръпоръчате аниме което да доста да е подобно на Toradora. В смисъл такъв искам главните персонажи да са като Aisaka Taiga и Ryūji Takasu . Анимета който ми напомнят на Toradora са Onegai Teacher, Ano natsu de matteru..

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 01, 2018 10:23 am 
Аватар

Ми де да знам, ако трябва да има драматична нотка - Kokoro Connect и ReLIFE.

Ако трябва да е най-вече комедия - Lovely★Complex, Tonari no Kaibutsu-kun и Gekkan Shoujo Nozaki-kun.

Само романтика - Tada-kun wa Koi wo Shinai.

(Мдаммм, много kun-ове се насъбраха.)

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 10:20 am 
Аватар

Ryūji написа:
Здравейте искам да ми пръпоръчате аниме което да доста да е подобно на Toradora. В смисъл такъв искам главните персонажи да са като Aisaka Taiga и Ryūji Takasu . Анимета който ми напомнят на Toradora са Onegai Teacher, Ano natsu de matteru..

Golden time! За мен е на първо място в жанра. Има си всичко. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 18, 2020 9:33 pm 
Аватар

Не знам колко е жив този тред/форум ама да си пробвам късмета....

Не съм гледала ни едно аниме от 2010 препоръчайте ми някое хубаво анименце от тогава насам.

Нямам предпочитания за жанр, за предпочитане е 12 епизода

МнениеПубликувано на: Сря Авг 19, 2020 12:05 am 
Аватар

Steins;Gate, kimi no na wa, a silent voice, re:zero, madoka magica, un-go, dorohedoro, dororo, assassination classroom, tate no yuusha, tokyo ghoul, kimetsu no yaiba, vinland saga, attack on titan, hyouka, parasite, inuyashiki, zankyou no terror, psycho pass, ajin, monogatari series, classroom of the elite са по-известните и тези, за които се сещам.
Все ще си харесаш някое.

МнениеПубликувано на: Сря Авг 19, 2020 4:38 pm 
Аватар

werewolf_girl написа:
Не знам колко е жив този тред/форум ама да си пробвам късмета....

Не съм гледала ни едно аниме от 2010 препоръчайте ми някое хубаво анименце от тогава насам.

Нямам предпочитания за жанр, за предпочитане е 12 епизода

Какво ми е харесало от този период (тези в получер шрифт са ми харесали повече):

2010 - Cobra The Animation (2010), Baka to Test to Shoukanjuu, Durarara!!, Hidamari Sketch x Hoshimittsu, Nodame Cantabile: Finale, Katanagatari, Suzumiya Haruhi no Shoushitsu, Lupin III The Last Job, Uchuu Show e Youkoso, Kidou Senshi Gundam Unicorn, Working!!, Soukou Kihei Votoms: Gen`ei Hen, Heroman, Arakawa Under the Bridge, Yojouhan Shinwa Taikei, Trigun: Badlands Rumble, Black Lagoon: Roberta`s Blood Trail, Nurarihyon no Mago, Seikimatsu Occult Gakuin, Gekijouban Kidou Senshi Gundam 00: A Wakening of the Trailblazer, Otome Youkai Zakuro, Shinryaku! Ika Musume, Soredemo Machi wa Mawatte Iru, Mazinkaizer SKL and Votoms Finder.

2011 - Mahou Shoujo Madoka Magica, Gosick, Level E, Rain Town, Nichijou, Tiger & Bunny, Fireball Charming, Gintama`, Steins;Gate, Sket Dance, Dororon Enma-kun: Meeramera, Yondemasu yo, Azazel-san. (2011), Senjou no Valkyria 3: Unrecorded Chronicles - Tagatame no Juusou, Hagane no Renkinjutsushi: Milos no Seinaru Hoshi, Natsume Yuujinchou San, Usagi Drop, Carnival Phantasm, Working`!!, Shinryaku!? Ika Musume, Toaru Hikuushi e no Tsuioku, Fate/Zero, Un-Go, Hidamari Sketch x SP and Eiga K-On!

2012 - Natsume Yuujinchou Shi, Kill Me Baby, Danshi Koukousei no Nichijou, Buta, Wasurenagumo, Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi (2012), Kuromajo-san ga Tooru!!, Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna, Fate/Zero (2012), Uchuu Senkan Yamato 2199, Hyouka, Jinrui wa Suitai Shimashita, Binbougami ga!, Joshiraku, Kokoro Connect, Tonari no Kaibutsu-kun, Gintama` (2012), Hidamari Sketch x Honeycomb, JoJo no Kimyou na Bouken (2012), Teekyuu, 009 Re:Cyborg, Lupin III Touhou Kenbunroku - Another Page, Saint Onii-san (2012) and Kindaichi Shounen no Jikenbo (2012)

2013 - Zettai Karen Children: The Unlimited - Hyoubu Kyousuke, Sen`yuu., Joshiraku OVA, Death Billiards, Little Witch Academia (2013), Suisei no Gargantia, Namiuchigiwa no Muromi-san, Hataraku Maou-sama!, Yahari Ore no Seishun LoveCome wa Machigatte Iru.(2013), Yondemasu yo, Azazel-san. Z, Saint Onii-san (2013), Koukaku Kidoutai Arise: Ghost in the Shell, Servant x Service, Gekijouban Gintama Kanketsuhen: Yorozuya yo Eien Nare, Teekyuu (2013), Uchouten Kazoku, Space Pirate Captain Harlock, Non Non Biyori, Gundam Build Fighters, Kill La Kill, Tokyo Ravens, Kyousougiga (2013), Lupin III Princess of the Breeze - Kakusareta Kuuchuu Toshi, Kaguya-hime no Monogatari, Hidamari Sketch: Sae Hiro Sotsugyou Hen and Lupin III vs. Meitantei Conan The Movie

2014 - Mushishi Tokubetsu Hen: Hihamu Kage, Tonari no Seki-kun, Space Dandy, Sekai Seifuku: Bouryaku no Zvezda, JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders, Tiger & Bunny Movie 2: The Rising, Kindaichi Shounen no Jikenbo Returns, Mushishi Zoku Shou, Ryuugajou Nanana no Maizoukin, Mekakucity Actors, Meitantei Conan: Ijigen no Sniper, Lupin the IIIrd: Jigen Daisuke no Bohyou, Gekkan Shoujo Nozaki-kun, Terra Formars OAD, Gundam G no Reconguista, Suisei no Gargantia: Meguru Kouro, Haruka, Danna ga Nani o Itte Iruka Wakaranai Ken, Magic Kaito 1412, Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works, Shingeki no Bahamut: Genesis, Gundam Build Fighters Try, Imawa no Kuni no Alice OVA, Gintama` (2014) and Uchuu Senkan Yamato 2199: Hoshi-Meguru Hakobune

2015 - Edogawa Conan Shissou Jiken: Shijou Saiaku no Futsukakan, Death Parade, Yoru no Yatterman, Sengoku Musou, Anime de Wakaru Shinryounaika, Kidou Senshi Gundam: The Origin, Danna ga Nani o Itte Iruka Wakaranai Ken 2 Sureme, Kekkai Sensen, Teekyuu (2015), Gintama (2015), Punch Line, Usavich Zero, Ninja Slayer from Animation, Meitantei Conan: Gouka no Himawari, Mushishi Zoku Shou: Suzu no Shizuku, Koukaku Kidoutai: Shin Gekijouban, Rokka no Yuusha, Little Witch Academia: The Enchanted Parade, Working!!!, Non Non Biyori Repeat, Bakemono no Ko, Lupin III (2015), Concrete Revolutio: Choujin Gensou, Kindaichi Shounen no Jikenbo Returns (2015), One Punch Man and Kidou Senshi Gundam: Thunderbolt

2016 - Dimension W, Boku dake ga Inai Machi, Dagashi Kashi, Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu (2016), Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o!, Uchuu Patrol Luluco, Joker Game, Concrete Revolutio: Choujin Gensou - The Last Song, Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge, Tonkatsu DJ Agetarou, Relife, Tales of Zestiria the Cross, Saiki Kusuo no Sainan (2016), 91 Days, Kingsglaive: Final Fantasy XV, Mob Psycho 100, Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku, Nobunaga no Shinobi, Natsume Yuujinchou Go, Teekyuu (2016), Bernard-jou Iwaku. and Mobile Police Patlabor: Reboot

2017 - Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futatabi Hen, Little Witch Academia (2017), ACCA 13-ku Kansatsu-ka, Onihei, Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! 2, Gyakusatsu Kikan, Youjo Senki, Lupin the IIIrd: Chikemuri no Ishikawa Goemon, Kidou Senshi Gundam: Thunderbolt (2017), Yoru wa Mijikashi Aruke yo Otome, Nobunaga no Shinobi: Ise Kanegasaki Hen, Uchouten Kazoku 2, Natsume Yuujinchou Roku, Atom: The Beginning, Made in Abyss, Mahoujin Guru Guru (2017), Teekyuu (2017), Shoujo Shuumatsu Ryokou, Fireball Humorous and Kekkai Sensen & Beyond

2018 - Sora yori mo Tooi Basho, Emiya-san Chi no Kyou no Gohan, Kokkoku, Dagashi Kashi 2, Hakumei to Mikochi, Saiki Kusuo no Sainan (2018), B: The Beginning, Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These, Lupin III Part 5, Nobunaga no Shinobi: Anegawa Ishiyama Hen, Golden Kamuy, Fullmetal Panic! Invisible Victory, Hisone to Masotan, Planet With, Hataraku Saibou, Angolmois: Genkou Kassenki, High Score Girl and Tsukumogami Kashimasu.

2019 - Mob Psycho 100 II, Kemurikusa, Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen, Youjo Senki Movie, Lord El-Melloi II-sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note, Dororo (2019), Revisions, Kouya no Kotobuki Hikoutai, Lupin III: Goodbye Partner, Lupin the IIIrd: Mine Fujiko no Uso, Gekijouban City Hunter: Shinjuku Private Eyes, Ultraman, Yatogame-chan Kansatsu Nikki, Cencoroll 2, Vinland Saga, Shinchou Yuusha: Kono Yuusha ga Ore Tsueee Kuse ni Shinchou Sugiru, Beastars and Obsolete.

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 20, 2020 10:20 pm 
Аватар

Еха това са доста големи списъци. Мерси много. Някои май съм ги гледала всъщност...като stains;gate, arakawa under the bridge и атаката на титаните... ама да това определено е по-добро предложение от „гледай jojo!" Въпреки че май го имаше в списъка.

МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2020 5:16 pm 
Аватар

Привет,
Много разглеждах за хубаво аниме. Утре мислим да си направим аниме вечер и реално нямаме представа какво да гледаме. Миналите аниме вечери нещо не бяха с много заинтригуващи анимета. Затова искам препоръка от професионалната аудитория.

Искаме нещо от типа на Hellsing, Claymore, Afro Samurai.
Да има нещо епично, лудница, касаплък (умерен).

Вариант за нещо по-сериозно, което ми хареса е Death Note, но там е за по-концентрирано гледане.

И да не е прекалено тежко - отхвърлихме Elfen lead.

Вече сме гледали Атаката на Титаните и Castlevania.

Благодаря предварително.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2020 7:01 pm 
Аватар

Sword of the Stranger - яки самурайски битки (всъщност най-добрите)
Vampire Hunter D: Bloodlust - вампири, дампири, върколаци - едно аниме, което колкото и пъти да гледам, няма да ми омръзне
Gungrave - мафия плюс чудовища и завладяваща история
Baccano - голяма лудница
Shiki - вампири
Berserk - стария сериал плюс филмите
Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin - яка драма, но може би може да мине за тежко предвид изнасилванията на малки момченца от пияни лекари
JoJo's Bizarre Adventure (2012) (плюс другите сезони, ако ви допадне)
Baki сериите от Netflix - епични и брутални битки с много wtf моменти
Monster - страшно добър трилър
Zankyou no Terror
Code Geass
Parasyte
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

п.с. Devilman: Crybaby - вагини ядящи хора, Елфа е слабо... :lol:

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 31, 2020 5:57 pm 
Аватар

KoP3Le7o написа:
Sword of the Stranger - яки самурайски битки (всъщност най-добрите)
Vampire Hunter D: Bloodlust - вампири, дампири, върколаци - едно аниме, което колкото и пъти да гледам, няма да ми омръзне
Gungrave - мафия плюс чудовища и завладяваща история
Baccano - голяма лудница
Shiki - вампири
Berserk - стария сериал плюс филмите
Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin - яка драма, но може би може да мине за тежко предвид изнасилванията на малки момченца от пияни лекари
JoJo's Bizarre Adventure (2012) (плюс другите сезони, ако ви допадне)
Baki сериите от Netflix - епични и брутални битки с много wtf моменти
Monster - страшно добър трилър
Zankyou no Terror
Code Geass
Parasyte
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

п.с. Devilman: Crybaby - вагини ядящи хора, Елфа е слабо... :lol:

Много благодаря.
Въпреки, че гледахме нещо, което не е в списъка, поради някакви странни причини - мнооого ми хареса идеята за Sword of the Stranger. Изглежда е едно от много добрите в този жанр. Филм е и затова го пропуснахме, но ще си го изгледам сам някой път.

Поздрави и благодаря за предложенията.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 130 от 130 [ 1947 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 126, 127, 128, 129, 130

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]