Дата и час: Пон Юли 16, 2018 8:51 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 126 от 129 [ 1935 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Препоръки за Аниме. ТУК!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 09, 2017 3:47 am 

velush написа:
За кое говориш, за Nana?

Nope, няма да се случи. А и идеята беше не реално да ми препоръчаш нещо, а някак да подскажеш какво ти се гледа - явно джосей драма.

Нищо не ми се гледа. Там е проблемът...

И пак се връщаме в начална позиция.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 09, 2017 10:11 am 
Аватар

Воркан
Цитат:
Нищо не ми се гледа.

Под "Какво ти се гледа?" обикновено се разбира "На какъв тип заглавие би дал шанс, ако ти го препоръчам?".
Как сам не ти иде нищо се подразбира.

Мека не щеш (виж поне op/ed на Sousei no Aquarion, най-качествена японска чалга композирана от Йоко Кано), SOL не гризеш, дори не ми отговори на въпроса преди или след 2005-та да са заглавията.
Как да ти се угоди?

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu е относително близко до Nana, защото е драма, става дума за артисти борещи се за оцеляване и признание, а мангите на двете са писани от жени.
Един пилотиран робот няма - гарантирам.
Ти така и не сподели отношението си към него.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 09, 2017 12:56 pm 

Защото не виждам какво ще се промени. За да не ти отговарям поради една или друга прична съм отписал това което ми препоръчваш.

Цитат:
На какъв тип заглавие би дал шанс, ако ти го препоръчам

+24 епизода +след 2006 +красив арт
-цундерета -лолита -мека -исторически.

другото което може да ме грабне е обстойно ревю на нещо което не харесвам, за да му дам шанс.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 09, 2017 9:44 pm 
Аватар

Добре, ще си помисля. Ревюта няма да пиша/търся.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 10, 2017 1:45 am 
Аватар

Начи 2006

Yomigaeru Sora: Rescue Wings - real life drama само 12 серии, но си заслужава

Ergo Proxy - sci-fi ма аз не го харесвам (значи трябва да е хубаво)

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu - другия сезон и филма става с дължина повече от 24. От друга страна Харухи е цундере. Общо взето историята не е за нея, а как оправят хаоса след нея.
Пропусни го за всеки случай.

Gintama - ми за мен е красиво въпреки евтинията

Black Lagoon - с другия сезон и OVA-та е над 24

NHK ni Youkoso! - заради удивителната в заглавието

Pumpkin Scissors - не го харесвам особено, но картинките са хубави...и не е историческо, а псевдоистоическо.

Ghost Hunt - щото е хем лов на духове, хем детективско

Да се готви 2007

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 11, 2017 2:59 am 
Аватар

2007

Nodame Cantabile - на места е смешно, на места тъжно и вкарва известна обща култура на тема класическа музика

Darker Than Black: Kuro no Keiyakusha - има говорещ черен котарак и пишман частен детектив

...а, само толкова ли?

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 11, 2017 6:10 am 

Не стават.

Н.Б

Единственото което съм гледал един път и полвина е Nodame Cantabile. Виждаш ли колко по-високо слагам Нана. Нещо което не ми е чак толкова безинтересно съм го гледал малко повече от веднъж.

От останалите които съм изброил има още три, но не си заслужават изброяването. Тях съм убеден, че няма да ги погледна втори път.

Харухи е специален случай. По онова време гледах само сериозни заглавия. Смисъл няма как да сравниш Death Note или Hellsing с Харухи. Смятах цялото къмюнити на анимес за утайки, защото гледат подобни неща. Години по-късно станах weeb и почнах да гледам по-леки заглавия като К-ОН, Kaichou wa Maid Sama, и тн, а времето на Харухи така и не дойде. Към момента също нямам желание за него, макар и да го намирам за една от класиките в жанра. Сам знаеш, че има едно 25 - 30 франчайза които всеки трябва да е гледал, преди да може да се нарече "аниме фен"

Имам чувството, че с критерия които ти зададох те ограничих, твърде много. За това ще ти го обясня.

Идеята на това да е повече от 24 епизода, защото аз се привързвам към героите. Искам да съм възможно по-дълго време с тях. Давам ти право да ми дадеш предложение с 13 епизода, но искам да е наистина обосновано защо смяташ, че ще ми хареса.

Като година ще ти смъкна до 1999 в чест на One Piece. За мен то е един от най-големите провали, но първите сезони, завинаги ще имат моя респект.

Останалото си е същото, ако е възможно задължително без мека и исторически, препоръчително без лолита и цундерета.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 11, 2017 3:32 pm 
Аватар

Цитат:
Н.Б

Nota bene?
Няма пък.

Цитат:
Виждаш ли колко по-високо слагам Нана.

Виждам и не разбирам (буквално, аз много неща не разбирам).

Цитат:
макар и да го намирам за една от класиките в жанра

Всъщност само съвсем повърхностен поглед може да го оприличи на К-ОН и Kaichou wa Maid Sama.
Отзад е по-сложна история и свят.
Съмнявам се обаче, че нахайпените в момента на излизането му хора са го забелязали. Аз изкарах късмет, че го игнорнах и хванах година по-късно.

Ако някога му се навиеш - препоръчвам да гледаш епизодите на първи сезон в хронологичен ред. По реда на излъчване (от телевизията са го объркали) или по предвидения ред се получава някакъв mindfuck.

Цитат:
Сам знаеш, че има едно 25 - 30 франчайза които всеки трябва да е гледал, преди да може да се нарече "аниме фен"

Добре е да са разнообразни.
Повечето аниме фенове, които познавам да гледали DBZ, Naruto или Bleach и са решили, че друг тип заглавия не им трябват. Всичко, което не прилича на тях не е аниме

Цитат:
ще ти смъкна до 1999 в чест на One Piece

Ще продължа до 2017-та и после може да се върна на 2004 и назад.

One Piece тотално ме ядоса и вече не го уважавам (то и преди беше с маса условности).
Най-добрите аркове, като Loguetown, Reverse Mountain, Whiskey Peak, Enies Lobby, Thriller Bark и Impel Down си остават в далечното минало.

2008

Soul Eater - маса клиширани персонажи и сюжетни врътни, но компенсира с откачена графика и още по-откачени противници. От малкото бойни шонени, които са ми харесали.

Toshokan Sensou - ето едно 12 серийно. Alternative history административно бюрократични разправии доведени до абсолютна крайност и тактики характерни за терористите.

Golgo 13 (2008) - толкова е грозно, сексистко, елементарно и тъпо, че чак забавлява. Не е истинска препоръка, а "Виж този куриоз на идиотизма!".

Natsume Yuujinchou - странно полу-митологично фентъзи като Mushishi, но с малко по-драматична насоченост.
Четните сезони са по-добрите.
Ето такива шоджота са ми интересни.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 12, 2017 4:00 pm 
Аватар

2009

Kurokami The Animation - тъп шонен, но от малкото тупалки, които стават за гледане и картинките ме накефиха осолено фоновете и някои финални битки.

Senjou no Valkyria: Valkyria Chronicles - уж заглавието е военно, но няма и микроскопични амбиции за военен реализъм, за сметка на това е приятна приключенска романтика набутана в политически интриги, alternative history и свъхестествени елементи.
Картинките и анимациите ме кефят.

Natsu no Arashi! - времето, когато Shaft правеше готини оригинални комедии, а не стандартен шит, като Nisekoi или безкрайно издояване на Monogatari.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 13, 2017 2:24 am 

Цитат:
Виждам и не разбирам (буквално, аз много неща не разбирам).

Не разбираш защото не си го гледал.

Цитат:
Soul Eater - маса клиширани персонажи и сюжетни врътни, но компенсира с откачена графика и още по-откачени противници. От малкото бойни шонени, които са ми харесали.

Гледал съм го но не го завърших, не си спомням защо.

Цитат:
Natsu no Arashi! - времето, когато Shaft правеше готини оригинални комедии, а не стандартен шит, като Nisekoi или безкрайно издояване на Monogatari.

Kато човек гледал последните две, вярваш ли, че може да ми хареса първото.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 13, 2017 10:30 am 
Аватар

Воркан
Цитат:
защото не си го гледал

Гледал съм два епизода и нещо. Типична сапунка за прочистване на очните канали и последствията от ринит.
Според коментарите, които съм чел - нататък става още по-абсурдно и екстремно в тази насока.
Ако пък съдържа скрити някакви дълбоки философии или неочаквани обрати към политически трилър може да споделиш.

Цитат:
вярваш ли, че може да ми хареса първото

Досега вярвах, че имаш известно доверие на написаното от мен.
Казвам че Natsu no Arashi е готино за разлика примерно от Nisekoi.
Ако в твоите очи се тълкува "...е точно, като Nisekoi дори още по-стандартно и лишено хумор...", наистина какъв е смисълът да пиша?

Та може в крайна сметка от твоя гледна точка да е дори по-лошо заглавие, но поне се надявах да ми хванеш вяра, как на мен ми е харесало повече и че според моите разбирания артът му е красив.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 13, 2017 10:24 pm 
Аватар

2010

Cobra The Animation - абсолютна простотия, но красиво нарисувана и рядък представител на жанра ретро футуризъм. Още стават за гледане OVA-тата Cobra The Animation: The Psycho-Gun и Cobra The Animation: Time Drive, нищо че са в различен свят.

Katanagatari - доста откачен арт и аз го харесвам. Силата на заглавието е безкрайното дрънкане и монолозите - страшно ме кефят.

Yojouhan Shinwa Taikei - инстантна класика в странните анимета. Артът е адски странен и сюрреалистичен.

Trigun: Badlands Rumble - мога ли да хваля филми от френчайз, чийто серии не харесвам? Щото този има убийствена графика + екшън сцени, а е и далеч от сълзите/сополите на ТВ-то.

Seikimatsu Occult Gakuin - помня, че сюжетно беше малоумие, но картинките ме кефеха, както и атмосферата на загадъчност и конспирация. Главната героиня е малко цундере, ма има правилното химе-сама сею та и е простено.

Hyakka Ryouran: Samurai Girls - ечи със стандартните простотии, предлагам го само заради "арта". Вторият сезон не си струва.

Soredemo Machi wa Mawatte Iru - още една яка и красиво нарисувана комедия от Shaft каквито не правят напоследък.
(Обърни внимание, че пропускам Arakawa Under the Bridge, което също е ценно на Shaft, но може би ще ти дойде прекалено сюрреалистично.)

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2017 10:53 pm 
Аватар

2011

Hanasaku Iroha - хубави картинки и много сълзи и сополи. Мен не ме кефи.

Nichijou - от най-добрите комедии на всички времена, освен това артът и анимациите ме кефят доста.

Sket Dance - не от най-добрите, но доста приятна комедия.

Usagi Drop - daily life и битова драма, които става за гледане. Приятен арт и анимация.

Fate/Zero - миии ако не друго смазва с арт и красоти. Дори някои от драматичните моменти и екшанът работят. Не изисква знания за Fate света...дори ги предоставя по-добре от други места.

Un-Go - малко е странно, но на мен ми харесва. Първо трябва да се гледа филма Un-Go: Inga-ron.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2017 2:18 am 
Аватар

Не знам какво да гледам. От една страна, търся нещо забавно (fun, not funny) като Isekai no Seikishi Monogatari, Hellsing Ultimate, Kekkai Sensen, Zetsuen no Tempest, Kaze no Stigma. От друга страна, искам нещо по-сериозно като Death Parade, Steins;Gate, Death Note.

МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2017 10:46 am 
Аватар

Isekai no Seikishi Monogatari :shock: Верно ли го харесваш?
Ми има ново Tenchi Muyo OVA...след първата серия още не мога да се стегна да гледам втората. :lol:
По-старите Tenchi неща, като оригиналните OVA-та и GXP гледал ли си ги?
За мен са по-добри от Isekai-а.

Hellsing Ultimate
Има едно нещо наречено Drifters от същите хора.

Kekkai Sensen
Тази година чакаме втори сезон.

Death Parade, Steins;Gate, Death Note
Винаги ми е било странно, че минават за сериозни.
Mobile Suit Gundam Thunderbolt е сериозно...или поне атмосферата. Не изисква дълбоки Gundam познания, а е и кратко. Тази година идва още от същото.
Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu е качествена драма и много добре нарисувана и изиграна. В момента върви вторият сезон.
Mob Psycho 100 е адски странно, като арт и смешно, но в ядрото си е драма (тук правя някакъв далечен паралел със Steins;Gate)...не че аз го гледах за това. Рейген е истинската звезда на шоуто.
Има ги още Boku dake ga Inai Machi, Joker Game и 91 Days.

Това от последно време, да се връщам ли назад или тези примери те отблъснаха достатъчно?

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 126 от 129 [ 1935 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]