Дата и час: Вто Окт 16, 2018 2:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 15 от 16 [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Музика -> характер
МнениеПубликувано на: Вто Май 11, 2010 10:43 pm 
Аватар

Виж ся, аз не съм твърдял нищо подобно, просто на някои (няма да споменавам никове, ама chosef прекали) им е трудно да зацепят някои неща.

Ей го, chosef сам го споменава в темата, ама не ми го намира в поста:

Цитат:
Verbal irony is a disparity of expression and intention: when a speaker says one thing but means another

Или вие сте зле, или аз съм невероятен актьор.
Хмм... кое ли е?

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 11:28 am 

Като цяло музиката влияе на характера на човек. Случвало ми се е да видя някакъв чалгар, без да съм се запознал с него и да си създам някакво мнение за характера му, после да се запозная с него и да ми се оправдае на 90% мнението. Не значи, че една музика те прави лош, друга як, трети готин, четвърти гийк и т.н.
Просто музиката та събира в компании, те пък те събират с други хора и г/д всички почвате да си приличате по нещо и с времето това се отразява в/у характера ви. С какъвто се събереш, такъв ставаш. Но не винаги е това.
Тъй, като съм предимно фен на хубавата и стойностната ЗА МЕН музика, ми е правило впечатление, като се запозная с такива привърженици от различни градове и компании. Една голяма част имат много як характер, пекани са, точни са, не са пълните олигофрени. Друга част пък са някви пълните пиянки, дето живеят да се напият да потрошат някой апартамент в погото и да имат пари за цигари.
Има и трети, които пак си падат по купона пак си слушат музиката, ама са отворени и към много други неща.
За чалгарите по същия начин. Има такива дето ходят да си въртят дебелите гъзове на дансинга, да са наливат с водка и да драйфат пред патрулките. Има и такива обаче, дето пак си ходят на дискотека, пак си веят (само, че яките) гъзовете. Обаче и са по-отворени към други обстоятелства, други хора и т.н. Примерно в Бага-Тур имаме момичета, които слушат чалга и т.н. Обаче са супер пекани, яки са и са умни.
В училище пък има грозни тъпи и дебилни чалгарки, дето са мислят за яки и се занимават само с веенето на гъзове и вече това дето изброих в началото.

Според мене музиката е по-малък катализатор за това, какъв ти е характера. По-скоро възпитанието, което си получил ти дава голяма част от характера. Например, повечето хора, израстнали в културни семейства, яли са бой като малки и имат обноски, знаят как да се държат, как да разговарят и да толерират другите неща или да отстояват интересите си. Докато ако някакъв, дето майка ти и баща ти там та оставят да кибичиш дето искаш, не ти обръщат внимание или като си се сбил учителката, ти кажат "Ем малко й е било", надали ще те възпитат да се държиш прилично.
Имам една позната, дето пък в тяхното семейство и двамата слушат чалга ама мазна чалга, но тя слуша метъл. Просторитъма мелодията и най-вече текста та пренася към някакъв начин на мислене.
Не съм толкова хейтър по чалгата, че да говоря ей така, щото нали слушам метъл и чалгата е гнусна, това е като бактерия, а аз съм доместос. Слушал съм доста текстове и честно казано, моето мнение е, че са супер тъпи. + инструментала като го чуя, звучи, като от няква циганска къща. В доста текстове се пее или пълни безсмислици, или подтик към някакви курвенски изпълнения от рода на "Секси мъж на хоризонта, страст на хоризонта, давайте мадами ние сме.... Слагай ... червило и нахално мило, да го предизвикаме".... или пък пеят уж за любов, ама е толкова позьорско, щото масово се пее едно и също, само дето е друга картината. Все любов, изневяра, ходене по мъже/жени , влюбване, сексапил. Направо чуя ли една чалга песен, все едно има бек-маскинг в който се пее:
Имам голям бюст, яка мацка съм, отивам да зарибявам някого, щото съм яка и съм с голям бюст.

Иииииии да видим пък другите жанрове, в случая метл/рок:
Текстовете са стойностни. Пее се за някакъв проблем, който касае различни групи, имено пренебрегнатите от масата, потъпканите. Пак се пее за любов, но се пее повече за дълготрайна любов, която по някаква кофти причина се е разделила и е едно по-баладично. Или пък се пее за някакво пътешествие, което да те развесели, да ти отвори очите, че животът може да бъде як, има яки места и готина компания.
Ето няколко примери:
Пинк флойд са допренесли много за осъзнаването на хората. Точно пеят за потъпкването от масата. Стената м/у групите.
За весел текст, да вземем Sweet home alabama (на Lynyrd Skynyrd). Металика, аксепт, меноуор (макр меноуор да е малко банално, пак призовава за обединяване на хората с общи интереси, да са като едно, да са братя, да отстояват и да се борят за своето и на своите приятели), kiss, ac/dc.
Да вземем сега една забранена по комунистическо време група - кис.
В нея има повече баладни текстове. От рода на песента Forever. От рока да вземем пример с Guns N Rosess.

За хип-хоп/рап/рнб и всякакви такива, вече не знам. Тукт там комерс, тук-там социален проблем.

Та ето как музиката пасва на характера ти. Или характера ти се променя с музиката. Зависи дали музиката се слива с теб или ти се сливаш с музиката.

МнениеПубликувано на: Нед Апр 10, 2011 10:02 pm 
Аватар

Както е казал Екзюпери: "Как да продадеш на човек пошла музика? Като му продадеш пошла душа." ,а пък чалгата е най-големия източник на разврат в България. То затова нашата държава е в толкова окаяно състояние, защото почти цялото й население слуша чалга. Защото в клиповете пускани по планета се виждат само голотии и се пее само на просташки теми без никакъв смисъл. И освен това чалгата е мода. То поради тази причина един съученик ми рече: "Ти така като не слушаш чалга едвали ще си намериш гадже. То ако не слушаш чалга на каква музика ше се забавляваш и ще танцуваш?" Толкова умствено ограничени хора като чалгарите не съм виждала. Ами за танци са измислили и денс и техно мой човек. Явно това, което слушаш в такова се превръщаш, а повечето стилове музика в днешно време ни повреждат (не визирам само чалга).

Моля да ме извините, че съм писала всичко толкова хаотично. Просто много бързам в момента. :)

Последна промяна Vego на Пон Апр 11, 2011 2:40 pm, променена общо 1 път
Reason: 1.1. Не използвайте наклонени, удебелени, цветни и/или огромни шрифтове като основни.

МнениеПубликувано на: Нед Апр 24, 2011 9:33 am 
Аватар

Характера може да се определи чрез музиката само ако слушателят е некво "wannabe",което отдава цялата си душа на дадения стил.Иначе е абсурдно.Аз например слушам pop rock,alternative/industrial/neo metal,deathcore,metalcore,hardcore.Дотук с метъла.После като включим и dubstep,hip-hop,rap,disco,някои балади и то стаа пълен буламач,който трябва да отразява моя характер,така ли?

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 24, 2011 6:15 pm 
Аватар

Ммммда :lol:

не, мързи ме да чета темата, но... както гадателите могат от относително малко данни да съставят относително високо вероятно бъдеще, така и от музиката, която даден човек слуша, получаваш поне някаква информация за този човек; която на моменти даже може да е учудващо полезна, макар и на 99.99% мътна и на подсъзнателно ниво --и все пак я има, нали...

МнениеПубликувано на: Нед Апр 24, 2011 6:35 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

erejnion написа:
както гадателите могат от относително малко данни да съставят относително високо вероятно бъдеще,

Под относително високо вероятно имаш предвид >1% вероятно, нали?

Иначе да, принципно това каква музика харесваме има общо с характера доколкото и двете се определят от структурата на мозъка и опита ни. По никой начин обаче не може човек в днешно време да каже според това какво някой харесва да слуша какъв му е характера.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 29, 2011 2:29 am 
Аватар

Еми аз слушам основно метъл и нищо друго знам ,че за вас съм много ограничен и нищо не разбирам от музика ,но това е което слушам не че не съм слушал преди години рап и техно и D&B и всякви такива ,но определено намирам много нетолкова известни групи които правят жестоки песнички които даже не са популярни абе има какво да се чуе определено даже и японски метъл слушам и бих казал ,че страшно много ме кефи :lol: и не не нося кубинки зиме и лете даже нямам и не мириша на пор бих казал ,че се поддържам в добър вид харесвам да нося черно ,но това не означава ,че нямам и не нося и други по-цветни дрешки ,а относно музиката и характера на човека бих казал ,че до известна степен се влияе от това ами...кво още имаше против хората които слушат метъл...а да режем се...това не смятам да го обсъждам просто е смешно...не харесвам чалга даже това е най-мразената от мен музика ,но не смятам да обсъждам какви са що са това е под достойнството ми...

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 01, 2011 9:26 pm 
Аватар

Само едно нещо - ако слушаш нон стоп хард кор дет метъл (и всички тамошни разновидности), няма как да си лъчезарно и усмихнато дете :lol: Друга е работата, ако просто си в период на слушане :3

Самата идея, че харесваш дълбоки лирики или такива изпълнени с агресия, изключват вероятността да си розова хризантемка, доволна от живота.

*Слънце мое*
Thx to Harada Risa~
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 06, 2011 12:15 am 
Аватар

:lol: относно коментара ти споменах ,че за сега слушам такава свинщина :lol: иначе си слушам сякакъв метъл дори рок...няма лошо.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 07, 2011 4:16 pm 
Аватар

Коментарът ми не беше насочен към теб специално :lol:
Но, разнообразието е хубаво нещо :>

*Слънце мое*
Thx to Harada Risa~
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 12, 2011 11:58 pm 
Аватар

wtf, мисля че човек трябва да е отворен към всичко, така както към музика, така и към различни компании.

музиката събирала хората, де да знам, аз имам различни компании, с които ни свързват общи интереси - примерно, ако си бях в България, едната ми компания или поне приятелства няколко щях да завържа от аниме форума, както съм имала и имам приятели от форума, в който превеждах субтитри, друга компания, хора свързани с танци, модерен балет, брейк и т.н., отделно имам и компании, с хора, които съм работила и с такива дето съм се запознавал с течение на времето, всички от тях слушат толкова различна музика и са толкова различни хора един от друг, това, че вие определяте приятелствата си по музиката, която слушате е толкова ограничено и плоско, ако някой човек, не ви допада, това трябва да зависи не от каква музика слуша, а от това какъв човек е, щото съмнявам се да не сте се разочаровали от някой ваш приятел с близки музикални интереси и прочие.

Слушам и обичам предимно рап, RandB и подобни, от техното и различните му стилове грам не отбирам, но аз по принцип слушам музиката и гледам на нея като танц, ако не предизвика нищо в мен, което да ме накара да танцувам или да ме жегне, не мога да я слушам. Обичам и рок много, и често в колата си слушам AC/DC, а и от рокът кръвта кипи, да ходила съм и по чалга заведения и да слушам такава музика, но само ако съм в такова заведение, у нас нито мога да се накарам да си изтегля, нито да си я пусна в колата или на телевизора, имам и приятели, които не слушат друга музика, и не не приличат на гнусни чалгари (т..е) каквато е вашата представа за тях.

А тук най-големите противници на чалгата ми направи впечатление, че дадоха примери за чалга текстове, дето дори аз не знам една песен, а поне си признавам, че слушам. Някои пък написаха, че чалга песните са с пошли тектове и са разголени през повечето време на клиповете (ало, вие гледали ли сте някое рап парче, слушали ли сте повече от тектовете, там не се ли разхождат полуголи негърки с огромни задници), та дори една песен наскоро на три известни чалга певици ми бяха направили впеатление, че бяха копирали едно към едно клип на Бийонсе, което не е за първи път и в този клип, както и в техния, и Бийонсе, и те са полуголи. Така че айде да не слагаме всичко и всички под общ знаменател.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 13, 2011 4:31 pm 
Аватар

Shadowcat написа:
Само едно нещо - ако слушаш нон стоп хард кор дет метъл (и всички тамошни разновидности), няма как да си лъчезарно и усмихнато дете :lol: Друга е работата, ако просто си в период на слушане :3

Самата идея, че харесваш дълбоки лирики или такива изпълнени с агресия, изключват вероятността да си розова хризантемка, доволна от живота.

Глупости , аз когато слушам подобно ми е весело и въобще не обръщам внимание за какво се крещи. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 20, 2011 7:30 pm 
Аватар

аз слушам Метъл,рок,пънк,ска, но по купони слушам чалга, няма как в България сме все пак...

поздравче Dark Tranquillity- monochromatic stains /// и не се обличам като метъляга, но музиката е просто уникална... случвало се е да слушам една и съща песен по цял ден например тази ----> :ok:

МнениеПубликувано на: Съб Авг 27, 2011 7:24 am 
Аватар

Водила съм този разговор с една от съседките и твърдо вярвам в твърдението, че музиката показва малко или много какъв си. Някои хора тука яко се жегнаха виждам, окей, предпазвате си приятелите и познатите от "лошите метълчета", лошо няма. Въпросната съседка, за кяото говоря слуша чалга и ретро. Адски приятно ме изненада като човек. Даже смея да твърдя, че, ХА!, хората, с които съм прекарала повече от времето си са точно "чалгари". Някои типични, някои не, но чалгари. Да, имала съм приятелски отношения и с кифли и т.н. И квооо? :Д Има и свестни кифли. Намират се. Питат ме хората "Абе как може за свестни хора да казваш така, кифли са." Е що да не? Ма такива са си! Тва, че са готини хора не променя начина им на държание и мислене. Пак са леко по-повърхностни, суетни и етц.

Та, както се разбра, това, че вярвам в твърдението не значи, че съм ограничена : D Просто като видя някой от "моето тесто" ми е много по-лесно да завържа разговор и да го продължа. По-склонна съм да се запозная с такъв, being the shy person I am. Докато с "чалгарите" ми е нужно време да ги опозная, да ги видя в различни светлини, да ги преценя хубавичко. Подхождам по-плашливо. Някои са егати лекетата, други са егати пичовете. И обратно: при "метълягите и рокаджиите" също има такива говна, че да погнусят просто. Какви ли не срещнах: дърти свалячи, комплексирани културистчета, самоуверени простаци, дето те искат в леглото, и, да не кажете, че само мъжете хуля, дори и пълните к*чки. Тя може и да е кучка, но това не променя факта, че с нея имам много повече общо, отколкото с готината съседка "чалгарка". Музиката наистина обединява и това си е.

Аз, примерно, трудно мога да намеря човек, който да слуша толкова много (аз съм ВМАНИАЧЕНА) романтични рок песнички, indie песнички, acoustic основно, piano rock... И нормално; само хора, дето са си сложили като фикс идея любовта като цяло биха слушали тази "помия" за вас, както може и да я наречете :D Вие наричате тези изпълнители "п*тьовци", "гейове", просто защото са по-изнежени, а те са просто най-хубавото нещо, което може да се случи на една хетеро жена. Не биха дошли до теб пияни, да ти прилагат изтъркани до припадък трикове, не биха били с теб за едната нощ. Те биха ти написали балада и биха ти я пяли под терасата. То любимия ми изпълнител от този стил точно се подвизава под прякора Secondhand serenade... :) Защото преди да се комерсиализират песните, те са били серенади, писани специално за жена му.
Та, идеята каква беше... Че не познавам такива хора... защото не познавам и толкова романтични хора като мен xD Друго твърдение, което подкрепям е, че най-голямо влияние влияе това кой стил музика слушаш НАЙ-ЧЕСТО, за кой стил музика имаш винаги настроение, за кой стил музика си готов да хейтиш наред, ако я обидят. Съседката примерно никога не би тръгнала да защитава чалгарките, както правят невръстните к**** с извинение във вбокс примерно. Тя също ги плюе и не ги трае, просто това е музиката, която я отпуска и я кара да танцува, когато й е весело. През другото време слуша основно ретро, от време на време класически рок песни и етц :) Замислете се, че всичките тези ваши приятели "Чалгари" определено не са закоравели чалгари, а просто слушат ей така. Аз "чалгар" мога да нарека само вманиаченият, непризнаващ друга музика (изключвам американски поп... той си е американската чалга) човек, не тези, които слушат от време на време ^^

Find me on Faceshit
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2011 7:18 pm 
Аватар

А аз не съм съгласен... според мен не Музика-> характер ами е Музика -> настроение...Настроението е водещото ,в повечето случаи , за избора на музиката която ще се слуша... :thumb: защото иначе , какъв е наприемр характера на човек който слуша всичко (просто пример , не визирам себе си ...) :) :roll:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 15 от 16 [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]