Дата и час: Съб Юли 21, 2018 8:52 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 3 [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Осъзнaто сънувaне
МнениеПубликувано на: Пон Дек 10, 2012 11:47 am 
Аватар

^
Не. Има начини да си докараш тялото до състояние на такъв сън.
Цялата концепция е интересна, но като цяло изисква доста тренировки.
В нета междо другото е пълно с всякакви методи. Някой има ли наблюдение или инфромация, доколко и кои са верни ?

МнениеПубликувано на: Пон Дек 10, 2012 2:55 pm 
Аватар

Повечето са сходни една с друга . Главните методи са ако не еднакви, то безкрайно близки един до друг .

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 17, 2012 1:13 pm 
Аватар

По-добре не пробвайте тези неща без учител до себе си. Четох че има 7 врати който може да отвориш при това осъзнато сънуване, но трябва да си напреднал. и ТОВА Е С ГОДИНИ ПРАКТИКА. Няма как да започнете нещо такова, ако поне малко не си осъзнат и пречистен от материалния свят, злобата,алчноста и т,.н.

Опастностите които следват при това осъзнато сънуване са едни същества наречени сънни скаути - мисля че така бяха, опасни са защото сключват договор. Ще рече че ще ви дадът нужната информация за всичко в замяна на вашата жизнена енергия. Ще ви поробят и т.н. Мога да ви дам линк за книга която четох до 2-ра глава защото ме интересуваха едни определени същества.

МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2012 10:52 pm 
Аватар

Преди около 2 месеца попаднах на информация за осъзнатото сънуване и от тогава практикувам някои от техниките всеки ден. Още в края на първата седмица след като започнах с проверките на реалността може би заради ентусиазма който имах успях да достигна до такъв сън, но той продължи само няколко секунди понеже не бях достатъчно подготвен за изживяването. Но именно този сън ме накара да повярвам и да продължа.

Два месеца след този сън и постоянно практикуване и сменяне/изпроване на различни техники единственото, което успях да направя е да развия способността си да запомням повече сънища с повече детайли. Вече бях изгубил надежда, че ще имам по-голям напредък, когато тази сутрин изпитах втория си осъзнат сън.

Сънят се появи след като се бях разсънил много рано и както винаги реших да остана в съзнание доколкото мога преди да заспя отново. Изведнъж се озовах в този осъзнат сън, който дойде много естествено без големи усилия от моя страна и продължи около 3-4 минути, в които аз имах възможността да изследвам този неворятен феномен. Наистина невероятен, много вълнуващ и истински.

Приятни сънища.
символа

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 07, 2013 10:42 pm 
Аватар

InuYasha_F написа:
По-добре не пробвайте тези неща без учител до себе си. Четох че има 7 врати който може да отвориш при това осъзнато сънуване, но трябва да си напреднал. и ТОВА Е С ГОДИНИ ПРАКТИКА. Няма как да започнете нещо такова, ако поне малко не си осъзнат и пречистен от материалния свят, злобата,алчноста и т,.н.

Опастностите които следват при това осъзнато сънуване са едни същества наречени сънни скаути - мисля че така бяха, опасни са защото сключват договор. Ще рече че ще ви дадът нужната информация за всичко в замяна на вашата жизнена енергия. Ще ви поробят и т.н. Мога да ви дам линк за книга която четох до 2-ра глава защото ме интересуваха едни определени същества.

Това с вратите повече се отнася до мъжете, тъй като има немалка разлика в сънуването при двата пола, поради наличието на утроба при жените (в другите книги си го мернал/а това, предполагам). Пък и в книгата, по спомен, са описани в известна степен първите 3 врати.. Другите само биват споменати.

Ако не тайна, какви същества те интересуваха?:)) Иии, чела ли си на Флоринда Донер някоя от/ книгите?

Иначе да, "Dreams don't work, unless you do." (=

И не прекалявайте с отдаването си на емоционалните моменти в тия сънища, че бързо иде изтощение и респективно събуждане..
Освен ако просто не ви блазни идеята за една изсънувана свирка, да речем :D :mrgreen:

МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2013 2:34 pm 
Аватар

За съжаление, не съм имал. Просто аз като заспя, заспивам много, много дълбоко. И нямам сънища. Все едно съм в черна дупка. Просто сякаш лягам и като се събудя, вече е ден. Сякаш този отрязък от време просто го няма.

Въпреки всичко от време на време се случва да имам по някой сън. Но са винаги някакви хипер странни. :lol: Така че, честно казано, не бих искал да си ги контролирам, след като получавам наготово интересни. :lol:
Но бих пробвал общо взето.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 23, 2013 5:00 am 
Аватар

Ай ся опасности... опасност има ако много почнеш да си вярваш. Иначе никакви съшества нишо не могат да ти направят.
Между другото..това нещо освен с "упражнения" (дълъг скучен и безсмислен процес, измислен от гурутата да си чукат учениците и да смучат някой и друг лев от семинари) има си звуци и техники за бърз ефект.
Из нета се намират записи на звуците от института "Монро".
Който му стиска- да пробва. Работят.

Джийсъс срещу Хитлер. Бия го до скъсване!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 14, 2013 10:36 pm 
Аватар

По принцип си се интересувам от такива неща, но интересът ми към осъзнатото сънуване се увеличи след една картинка в 9GAG. Беше обяснено как да го постигнеш, а на следващия ден вече се появиха картинки с резултати, някои хора вяднага го бяха пробвали и някои се бяха доста поуплашили. :hmm: Оказа се, че на картинката от предния ден не е обяснено както трябва. Изчетох доста по темата скоро време, защото отново почнах да се интересувам. Разбира се, освен методите за сънуване има и методи, които ти помагат да разбереш дали сънуваш или не. След като веднъж пробвах осъзнатото сънуване започнах постоянно да проверявам дали не спя. За съжаление, първият път не се получи, защото явно не се бях наспала. След него, обаче, започнах да си спомням сънищата. Винаги съм мислела, че нагласата е най- важна и явно е така. Както пишеше и в инструкциите, започнах да си повтарям всяка вечер преди сън 'Тази вечер ще помня какво ще сънувам.' Странно, но се получаваше. Най- гадното е, че нямах време и така и не започнах да си водя дневниче.
Колкото до опасностите... какво да кажа, вярвам в срвъхестествени неща, така че не бих игнорирала предупрежденията. :P Сещате се за ОВЕ (Out of Body Experience). Ако не се бъркам се постигаше по сходен начин като осъзнатото сънуване. Чела съм, че докато си извън тялото си, можеш да виждаш духове (не съм сигурна, че това е точната дума), които могат да се възползват от факта, че си извън тялото си. Наистина трябва да опресня спомените си по темата. :headbang2: Все пак, повечето звучи, които чуваме докато се опитваме да постигнем тези осъзнати сънища, са просто номерца, които мозъкът ни ни прави. И да, наистина, не трябва да се вълнувате особено, защото ще се събудите. И се опитайте да не обръщате много внимание и да не се заглеждате в материите, които преминават покрай Вас. Ще ми бъде интересно, ако някой, които се занимава с тези неща, ми пише. Ще разменим знания и опит. :lol:
Между другото, тъй като видях, че някъде беше споменато... На мен също ми се е случвало да сънувам нещо и след време да се сбъдне. Понякога точно същото, понякога различно, но сюжетът е същия. Също така съм имала осъзнати сънища, но се е случвало неволно. :baby:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 15, 2013 10:24 pm 
Аватар

Преди време го пробвах това, успях да сънувам осъзнато само няколко пъти.
Впечатленията ми са, че наистина можеш да правиш нереални неща , но визуалната информация е много повърхностна , без никакви детайли.
Веднъж когато стигнах до такъв сън, ми се се случи да сънувам сън в съня. Доста стресиращо ми подейства, тъй като не беше хубав съня. От тогава май не съм пробвал.
Забравих че и сънна парализа имсх след един от сънищата.

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 08, 2013 9:54 pm 
Аватар

Отдавна не бях преглеждал темата. Сега като почнах да чета ми иде да се гръмна... Хора, може ли да ви попитам какви са тези врати, сигурни ли сте, че сте на правилното място? Влезте в сайта http://www.dreamviews.com и ще разберете всичко, което ви е нужно. Има си техники, за да се достигне осъзнато сънуване, но никоя не включва опасности, за които се разказва във вашите "филми". Има два термина, с които се определя начинът на достигане на осъзнат сън - DILD и WILD. При DILD (DreamInitiatedLucidDream) ставаш осъзнат по време на самият сън, а с WILD (WakeInducedLucidDream) преминаваш направо от будно състояние в състояние на сън т.е. заспива тялото ти, а ума ти остава буден. За да достигнеш DILD можеш да използваш редица техники, като една от тях е MILD, (Mantra/MnemonicInducedLucidDream) при която преди да заспиш си повтаряш мантра. Мантрата е изречение като "Тази нощ разбирам, че сънувам, докато сънувам." С нея също можеш и да се събудиш през ноща "Събуждам се 4 часа след като заспя." Всъщност можеш да постигнеш и много други неща, но се използва и за осъзнатото сънуване. Целта на мантрата е да "програмира" мозъка. След няколко дена на повтаряне може и да разбереш, че сънуваш докато сънуваш, но за да го направиш също се налага да правиш през деня Reality Checks... спирам до тук. Това, което написах е много малко късче информация. Има още много по темата, но това ще откриете сами в сайта по-отгоре... и последно искам да кажа нещо - Не свързвайте осъзнатото сънуване с окултното и някакви гурута, защото то не е някаква измишльотина, а е научно доказано. А за този пост над мен - Осъзнатият сън има нива на "осъзнатост", взависимост от нивото са и детайлите на съня. Ако не си достатъчно осъзнат, то може в съня ти да е мъгляво, неясно и т.н., но ако си на по-голямо ниво на осъзнатост, то сънят може да бъде по-реален и от реалният живот.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 06, 2013 6:14 pm 
Аватар

Ton4ef написа:
InuYasha_F написа:

Ако не тайна, какви същества те интересуваха?:)) Иии, чела ли си на Флоринда Донер някоя от/ книгите?

Съществата които сънувах са точно въпросните сънни скаути, имаше трагедия в семейството ми и явно поради силния емоционален стрес съм отключила несъзнателно една от вратите по време на сън. При мен бяха 5 или 7 на брой не помня,но помня много добре че ми препяваха, но са същите които ги описват в книгата. От начоло започнах да ги търся под името Качулати монаси, защото намерих из нета още 2-3 случея на хора които разказват и описват същите същества от съня ми.
Седмица, две след съня ми доакто лежах в полубудно състоянени ги чух да ми препяват сякаш бяха до мен.
Затова се поразрових по-дълбоко, докато разбрах това което ме интересуваше.

МнениеПубликувано на: Чет Ное 07, 2013 1:05 am 
Аватар

Здравейте. Това, което ще ви кажа, най-вероятно не е точно за тук, така че бих искал още от сега да ви се извиня. Въпросът е там, че аз съм човек с изключително реалистични и чести сънища и това страшно много ми помага в писането или поне ми помагаше, тъй като напоследък не мога да си спомням сънищата си. Предавам го на стресът, малкото свободно време, умората, но най-вече на зависимостта си към технологичните устройства. Смятам да намаля времето, в което ги ползвам и се надявам, че това ще помогне, но все пак исках да ви попитам, ако ви се е случвало, какво сте направили вие и какво друго, освен по-малко тех. глупости, бихте могли да ми препоръчате. И само да спомена, че аз не си играя с осъзнато сънуване. Нещата си ми харесваха както си бяха преди. Не искам да контролирам съня си. Искам да съм просто като зрител, наслаждаващ се на филм. За мен това е истинското удоволствие от сънуването.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2013 6:40 am 
Аватар

Да, веднъж. В момента в който осъзнах че сънувам, реших, че трябва да го използвам за да летя. Беше много приятно.. като се събудих се чувствах много добре.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 19, 2014 10:22 pm 
Аватар

Аз сънувам доста. И въображението ми по време на сън е доста цветущо, създавам си много детайли, даже вече отбягвам да разказвам, щото хората ме гледат с поглед а'ла'втф. Това лято един приятел ме пита - осъзнавала ли си си съня? - и се замислих,че не ми се е случвало от години. Същата нощ след този разговор, да, същата - осъзнах съня си. Както си тичах в някакво градче, изведнъж съня се забави и сякаш отворих очи в съня си, осъзнах, че съм в свят, създаден от мен самата и първото нещо, което направих бе да се огледам - бях на улица, която се казваше "OneWay" и навсякъде около мен имаше нарисувани двупосочни стрелки. Хвана ме страх и реших да се събудя. Интересното беше, че месец по късно по пощата получих картичка с двупосочна стрелка, върху която пишеше "ThisWay". Wicked, a? В съня OneWay можех да го разтълкувам, че трябва да избера една посока и да спра да се двоумя между две неща, но на картичката ясно ми се казваш - ThisWay - няма значение кой път поемаш, всичките са правилни. Това ако не е свръхестествено, не знам какво е.
WakeInducedLucidDream, ако разбирам правилно какво е също съм изпитвала. И е едно от най-ужасяващите преживявания. xD
Винаги ме е вълнувала, ще се разчета по темата, и постигна ли нещо по-интересно, ще разказвам пак (:

МнениеПубликувано на: Сря Юни 04, 2014 11:33 am 
Аватар

Не знаех, че има толкова хора на които им се е случвало (:
Като бях ученик в един чат разбрах за Lucid Dreaming, веднага прочетох някво инфо кво представлява и как се постига и реших, че ще е много интересно.
Пробвах някви техники имаше с едни неща реалити чекове и, от голям ентусиазъм, явно, още същата или на другата вечер разбрах, че сънувам, но от вълнението, което изпитах веднага се събудих. Малко след това спрях, щото тогава всичко ми омръзваше бързо и чак преди около година ми се случи пак без нищо да съм правил. Сънувах, че съм на място подобно на 1984 на Оруел, към нас идваха някъв еквивалент на мисловната полиция и си казах, тука не ми харесва, добре, че в истинския свят не е така, и горе-долу по-това време осъзнах, че това е сън и още повече, че ако се обърна вместо хората от мисловната полиция приближаващи се към мене, ще има слънчева полянка с хора и дечица. Още няколко минути успях да си поиграя да променям обстановката и след това се събудих.
От тогава още 4-5 пъти ми се е случвало и успявам по-добре или по-зле да контролирам някои неща за кратко време, но контрола ми се изплъзва.
Последния път само се събудих от сън, преди да се превърне в кошмар.
Може би наистина е опасно, както всяка техника действаща на съзнанието и възприятията. Аз лично съм отивал way down the rabbit hole и един lucid dreaming не може да ме бутне.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 3 [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]