Дата и час: Вто Юни 25, 2019 3:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 2 [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Умеете ли да прощавате?
 Да  32%  32%  [ 7 ]
 Не  23%  23%  [ 5 ]
 Зависи на кого  45%  45%  [ 10 ]
Общо гласове : 22

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Умеете ли да прощавате?
МнениеПубликувано на: Нед Ное 11, 2012 12:53 pm 
Аватар

Прощавам, ако не прощавам аз в моите обкръжения, няма кой друг да го прави. :lol:
И тъй като го правя откакто се помня, смея да твърдя, че съм станал много добър.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 3:45 am 
Аватар

Цялата концепция около това ми е доста чужда. Принципно не съжалявам събития от миналото. За да простя нещо, трябва да съжалявам факта, че едикойси е направил едикакво си, което ме е засегнало мен. Така че... не е въпросът дали мога да прощавам; по начало няма какво да прощавам. Виж, едно действие преспокойно може да ме накара да си променя преценката на някого другиго, но... този друг човек не би могъл да си върне старата своя позиция в очите ми само заради едните думи, нали? Това не е нещо, което да (искам да) контролирам съзнателно.

МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 3:49 pm 
Аватар
Мародераторче

Местоположение: Kame House: Where the beaches are fine, and the bitches are finer.
Горното е логически коректно, но има фактори, които може би не осъзнаваш.
От прошката(дадена или получена) може би се е стигнало до съществуването ти днес, така че...всичко е свързано.
Та, имах предвид, че логическото възприятие и възпроизвеждане звучи много примамливо, но хората не се се развили само и единствено благодарение на него.Дайте малко кредит и на емоционалните причинно-следствени действия на хората, колкото и неблагоразумно да звучи.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 4:30 pm 
Аватар

Не, отмъстително копеле съм.

МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 5:14 pm 
Аватар

Може би, но тогава това са фактори, които и НЕ мога да осъзная напълно. Разбира се, съзнавам напълно, че повечето хора не смятат прошката за нещо излишно и ненужно, затова се опитвам да изглеждам колкото се може по-честен, когато ме помолят за прошка, и тръгна да я давам... Social skills and all, this deception is but a method to live in the midst of people...

All that being said, всъщност трудно си пазя мнението негативно за когото и да е... Така че, ако приемем някаква подобна дефиниция, оставяйки самият акт на прощаването настрана, може да се каже, че лесно прощавам...

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 10:32 am 
Аватар

erejnion написа:
Цялата концепция около това ми е доста чужда. Принципно не съжалявам събития от миналото. За да простя нещо, трябва да съжалявам факта, че едикойси е направил едикакво си, което ме е засегнало мен. Така че... не е въпросът дали мога да прощавам; по начало няма какво да прощавам. Виж, едно действие преспокойно може да ме накара да си променя преценката на някого другиго, но... този друг човек не би могъл да си върне старата своя позиция в очите ми само заради едните думи, нали?

И аз съм така, обаче при мен може да се каже, че (когато има за какво) много трудно прощавам. И то по-скоро не прощавам, ама си го връщам. Но това става доста рядко, защото трябва да е нещо наистина голямо и важно, което пряко ме касае (трябваше да има отговор в анкета "зависи за какво"... но все пак отговорът щеше да е не)
А и да простиш, да забравиш, да игнорираш, да не ти пука и да приемеш извинения са доста различни неща и всеки го разбира по своему
За мен лично са важни единствено последствията, не умисъла, вината, човека, обстоятелствата или самото действие.

МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2012 10:56 pm 
Аватар

Прощавам само по веднъж, но ако повториш една и съща грешка, очаквайки отново да мине номера при мен не става.
Когато не знаеш какво говориш или правиш, вземи първо преброй до десет и тогава пак си помисли, този е принципа който следвам.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 3:47 am 
Аватар

Зависи на кого и за какво... А също и да простя, не забравям.

Размишлявала съм по темата и преди и бях установила, че дори човекът, който ме нарани да ми е от най-близките, ако ми е сторил нещо жестоко според моите стандарти, не бих му простила.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 2 [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]