Виж темата - Обсебени ли сме от красотата? - AnimeS-bg.com
Дата и час: Нед Авг 19, 2018 9:10 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 3 [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Обсебени ли сме от красотата?
МнениеПубликувано на: Вто Юли 19, 2011 8:17 pm 
Аватар

Бе не знам но аз мисля че не схванахте идеята на темата (или аз не съм я схванал).

Тя не е за красотата.

Тя е за хората, дето едва ли не единственото за което мислят е външен вид. И колко е разпространено това мислене в модерното общество.

МнениеПубликувано на: Вто Юли 19, 2011 11:04 pm 
Аватар

Е не знам Фалконе, аз съм обсебен от мисълта за външния вид, но не по начина, който вестници, списанията и като цяло медиите пропагандират. Моята мания не са силиконовите цици, устни и фешън дрешки, а по-скоро красотата на ... хмм как да го нарека "работещото човешко тяло". Така, че ми е трудно да вляза в крак с темата.
Можем всички да напишем какъв обсешън имаме от външния вид и кое намираме за красиво и тогава да подновим разговора.

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 19, 2011 11:19 pm 
Аватар

Нямаш наблюдения над обществото Логрусе?

Последна промяна Wind_Falcon на Сря Юли 20, 2011 2:32 pm, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Сря Юли 20, 2011 2:30 pm 
Аватар

ако темата е просто за това:
Изображение
то - не, аз изобщо не съм обсебен и хич не ми дреме за този стремеж на всички да се правят /развратно/ красиви
даже не искам да го коментирам тоя феномен, освен да кажа, че вече прекаляват - целия свят е луднал по тва да се правят лъскави и къдрави, на мен ми изглеждат като някви манекени от витрините, хич не са привлекателни, изкуствени са

предпочитам естествената красота
но явно повечето хора не са съгласни

МнениеПубликувано на: Сря Юли 20, 2011 11:43 pm 
Аватар

Та то горепосочената маНдама не е особена красавица лично според мен. Пък без грим и фотошоп изобщо.
В САЩ масово си присаждат коси, подлагат се на какви ли не диети, цапонтят се с грим без да имат въобще някаква представа как се използва.
В Корея момичетата си правят пластични операции на очите, боядисват се, носят перуки, слагат си огромно контактни лещи.
При нас пък в България си правят нов бюст, устни, прически в стил Ван Хален бръкнал в контакта.

Хората са казали, че всеки има право да е красив. Друг е въпроса това красота ли е, хора много, мнения също толкова. Но трябва ли хората да правят всичко това? И въобще носи ли им някакво удовлетворение или напротив, получава се някакъв кръг, и те все повече и повече се обсебват?

Thinking of you I will move on
    The little princess turned into a warrior
    The small miracles, the snow,
    The blossom trees, the wind of spring
    I know it’s you.

DeviantARTTumblrMyAnimeListLast.fm
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 22, 2011 7:40 pm 

Ако Андреа беше грозна, нямаше да е в българския музикален бизнес.Все пак тя не продава само гласа си, а и външния си вид.Пак ще повторя че обсебване е доста силно казано.Повечето хора се старят да са красиви за тях, но и за останалите.Живеем през очите на другите.Определено съм го казвал и преди за това няма да се аргументатирам.(някъде из форума аргументацията я има)Ако някой се интересува обяснявам само на ЛС.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 12:55 am 
Аватар

В музикалния бизнес 10% е музика и 90% бизнес...
Андреа не си продава гласа и външния вид, Андреа си продава външния вид.
Същото и с Азис след като наскоро ми казаха, че пеел страхотно... той може да пее страхотно, ма той не печели пари от страхотното си пеене...

Бла бла бла, дъвкани теми, ааа ууу, кво общо имаше тва с темата? Очевидно подвеждащата част на заглавието е "красотата"...
Щото примерно аз обичам красотата (но визуалната красота съвсем не ми е на първо място сред... "критериите"...), но за мене Андреа не е красива, въпреки че има външен вид...

Следователно аз от красотата не съм обсебен, но може да се каже, че е добро качество само при положение, че не наричате това красота.

Дано някой ме е разбрал... :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 12:57 am 
Аватар

То и Митко Калайджиев е в музикалният бизнес, а май не минава за красив. От Тоника доколкото помня не всички изпълнители бяха... като Андреа, примерно, ама бяха велики. А Андреа освен изкуствен бюст (вероятно), боя за коса, молив за очи, фондьотен, всякакви други гримове и някакви други работи какво продавала, че не разбрах? Глас? Красота? И двете ги няма, но ми е интересна тезата, че е красива, която е недоказуема като махнем споменатите по-горе неща.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 12:59 am 
Аватар

dream_dragon написа:
какво продавала, че не разбрах?

Няма проблем, специално за теб ще повторя:

DMB написа:
външен вид

Това, че външния вид е далеч от красотата за някои от нас е едно на ръка.
А другото е, че мнозинството така го предпочита, затова така се продава.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 1:36 am 
Аватар

Мнозинството? Нещо не ми се връзва? Имаме метъл изпълнителки, там разни вокалистки на скандинавски групи или рандъм други и от друга страна Бионсета, мионсета..., Гага, Шакира, Мадона и т.н. Къде точно тук поставяме определението за мнозинството така предпочита Андреа? Така е като се буташ да ми отговаряш.
Красотата е нещо относително и дори не споменахте симпатягите падащи си по дебели жени, или тънки, или ниски или с големи носове, широки бедра, големи или малки цици, ами онези в Азиа? Това добавя абсолютно нов поглед на цялата дискусия. А жените какви мъже харесват? При тях какво се приема за красиво? Като едни са с някакви мускулести, а други с някакви шишковци и т.н. Темата е адски объркана, защото момента, в който напише нещо за красотата, то вие го слагате в рамка. Ограничава те го в пост опитващи се дадете пример без да се замислите за толкова много неща, за множеството различни вкусове. Дори за природата.
Но пък какво, изглежда темата ви доставя някаква наслада.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 1:43 pm 
Аватар

dream_dragon написа:
Мнозинството? Нещо не ми се връзва? Имаме метъл изпълнителки, там разни вокалистки на скандинавски групи или рандъм други и от друга страна Бионсета, мионсета..., Гага, Шакира, Мадона и т.н. Къде точно тук поставяме определението за мнозинството така предпочита Андреа? Така е като се буташ да ми отговаряш.

А бе, симпатяга, метълите, метълките, Шакира, Мадона, Лейди Гага, Бионс...

те с кво са спечелили фенове? С глас ли?

Щото Лейди Гага последно я помня с къртечници на сутиена.
Мадона я помня така:

и по още един начин, в някъв клип, дето си чекнеше баджаците на някъв телевизор по жартиери...

За Шакира ли да си говорим, аре да си говорим за Шакира:

Айде Бионс добре, тя е като някакво изключение от тия симпатични "певици", но като цяло не я слушам, защото пее същите работи...

А метълките ли ще ми изреждаш? МЕТЪЛКИТЕ?!? Те па кога не са разчитали на ВЪШНЕН ВИД. Метъла си е бизнес с джунджурии, ти не си ли гледал един клип с 50 кила желязо, черен готически грим и изкуствени вампирски зъби, изваждащи на екран текстове за кръв, някои дори врещящи като свине пред заколение. ХУБАВО, някои от тях не разчитат на външен вид, а на тази т.нар. "оригиналност" (което си е баш външен вид за мене)... Мамка му, замислял ли си се, защо Метал Хевъна в София, дето е близо до НДК (не му помня точния адрес) е в същото помещение като някъв хип хоп магазин. Щото са ЕДНИ И СЪЩИ СТОКИ! Гривни, медальони, обици, тениски с лика на любимата група, шипове, ленти, нашивки... (ВЪНШЕН ВИД мамицата му мръсна :lol: )

Музикалния бизнес е шоу бе, БИЗНЕС... в него в 90% от случаите печелят тия, които ИЗПЪКВАТ с нещо различно. И това, че е различно, съвсем не значи, че е качествено. Дори не искам да ти обяснявам защо е така и защо например една от главните причини (и тука давам пример със София, щото от тоя голям град са ми наблюденията) да има толкова много метъли тука е точно ЧАЛГАТА. И това е една друга дълга и разтягана тема дето не ми се дъвче, щото очевидно малкото, което ти споделям, ти минава през ушите...

Аре не ме карай да пускам клипове и текстове да се чудим какво са всъщност като музиканти и има ли това нещо общо с начина, по който са влезнали в музикалния бизнес. Това се получавало като ти отговарям - ми ще ти отговарям бе, много ясно, че ще ти отговарям. Ти може да не си четеш простотиите в тоя форум, ама другите ти ги четем. И американските поп звезди дето ми ги изреди са си баш чалга...
Позволявам ти да се замислиш защо...
И да, някои от тях са талантливи. Някои от нашите чалгарки също са талантливи... но не е това причината да са известни, повярвай ми... :lol:

И ПАК го давам тоя пример:
Преди някакво време баща ми хвана Шоуто на Слави, в което гост беше Азис. Та той взе микрофона и изпя някаква македонска песен, не помня каква. Всички в студиото, Слави и наште ахнаха, когато го чуха Васко педераса какъв глас извади... Когато погледнах към екрана се изхилих. Баща ми вика "Кво се хилиш, не чуваш ли как пее?"...

И аз кво му казах... "Ми що не пее така в записите си?"

Самият Азис си го признава. Ти кво ще ми кажеш - че Азис е станал известен с гласа си? Азис е станал известен с акъл (и това е най-яркия пример в България на тая тема, затова ти го давам)...
Той е видял какво се търси, даже наскоро гледах интервю с него, в което той каза "Ми аз като съм педерас, що всяка вечер пълня клубовете?"
А на това, дрийм драгъне, ако не знаеш, му се вика риторичен въпрос. Точно затова ги пълни. Щото си изгради имиджа на педерас. :lol:

Разбра ли ме сега, щото не ми се пишат още 20 000 изречения...

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 3:07 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Ем...аз като слушам музика слушам музика, а не гледам клипове >< Ма въпреки, че доста преувеличаваш не е като да не е вярно каквото казваш.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 9:25 pm 
Аватар

И кво? Снуки пак се съгласи с мен. Не видях само, че конкретизира написаното от мен, ама за чий не е ясно. А аз за Уил го писах по-предишният пост... Липсваше ми глупосто на Снуки. Толкова диагонално четящ отдавна не беше се появявал във форума. Да, четене по диагонал - не между редовете.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 24, 2011 1:23 am 
Аватар

Ходи у дом за деца, че тука не те обичаме...
Оффтопик (все едно не е достатъчен) Треаше да дойдеш на рд-то, ВВП те косплейваше...

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 24, 2011 12:44 pm 
Аватар

ВВП? Кой е тоя не известен? Сигурно е било пак некакъв фейл ама ако има клипче ще му се посмея. И нищо свързано с аниме събития не трябва. А тука не ме обичат само някакви пробаднали малчугани дето не си знаят езика или пък живеят с енциклопедията и статистиката.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 3 [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]