Дата и час: Пон Май 21, 2018 4:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 7 [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Имат ли права животните?
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 05, 2011 10:38 pm 
Аватар

dream_dragon написа:
А вие осъзнавате ли, че някой е снимал това 4 минути?

Освен, ако Господ не е снимал, не виждам какво е могло да се направи. По-добре така, отколкото да им се отнемат последните минути заедно.

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 10, 2011 3:21 am 
Аватар

Говорите ми за права стига моля ви се,говорите ми за права а ядете салами,луканки и кюфтета на животни който са отглеждани да бъдат убити и преработени за вас ... или това е част от правата им ? Може прасенцето Гошко си е мечтало като порасне да стане пържола на някоя коледна трапеза или кокошките си лягат с мисълта "дам трябва да снеса колкото се може по-хубави и големи яйца за да могат бабите да станат на вкусни манджи,сладкиши и т.н".Просто сте заслепени идиоти,ако се зачитат правата,който ако всеки от вас знае ще скръцне със зъби и ще кажа ама всичкото ли? В никакъв случай не казвам,че е хубаво нещо да изляза да се гавря с някое животно,това си е просот избиване на комплекси.Правата им свършват до мястото в което аз нямам право да го осакатя или гавря с цел моя кеф.

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 11:28 am 
Аватар

не забравяйте, че и вие сте животни
ако не вярвате - може да си проверите в гащите

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 12:05 pm 
Аватар

Foe :doh:

Това, че ям животни, въобще не ми пречи да изпитвам някаква съпричастност към тях. Да, като по-силен вид имам правото да похапвам месце, но както е и законът на джунглата - не убивай за наслада. Да си чувал за друг животински вид, които убива, не защото се чувства застрашен или е гладен, а просто защото може?

Ако ще култивираме дадени представители на животните, за да бъдат убивани след време, нека поне да е "хуманно". Не да ги дерем живи и прочее. Това е глупост.
Освен това някои видове са преследвани поради брутално глупави причини(горили, слонове, полярни мечки и др.) - заради своите кости, кожи, крайници и т.н. Забележи, не става дума за оцеляване, а за...естетика. Спокойно може да се живее и без тези неща, но човекът е доминиращ вид и изпитва нуждата да го показва често насам-натам.

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 1:31 pm 
Аватар

Всъщност има такива видове.

За момента се сещам за китове/косатки. Убиват тюлени с опашките си и ги ползват за нещо като топка за тенис. Не ги изяждат после ест.

Тру стори, трябва да потарся клип.

А закона на Джунглата е "every man for himself", "anything goes", "might makes right", "survival of the strongest", "survival of the fittest", "kill or be killed", "dog eat dog" and "eat or be eaten".

Тоест че ако имаш достатъчно сила, тя ти позволява всичко, не само да убиваш за храна/защита.

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 1:54 pm 
Аватар

Тези косатки така си ловуват, по този начин ги отслабват, за да избегнат щети. Просто на хората това им изглежда като "игра", въпреки че не е.

И под Законът на джунглата имах предвид този от Книга за джунглата на Киплинг.
http://chitanka.info/text/6775

Никой животински вид не убива за развлечение, ако изключим хората.

А и не виждам как твоите закони противоречат на това, което казах, че животните убиват само, ако са застрашени или гладни, а не защото могат и са много готяни и пекани.

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 2:00 pm 
Аватар

Сигурен съм че съм гледал в документален филм в който китове/косатки (сиг не е косатки защото те наистина се хранят с тях, а може и тогава просто да е бил случай в който не са ги изяли след като са ги убили. И не беше само лов, защото дълго време след като ги убиха си ги подмяткаха) убиват само за "кеф".

Дори и за този пример да греша, със сигурност ако се разтърся ще намеря още.

А дори и да не намеря и само ние го правим, пак неозначава че "щом другите видове не го правят не трябва и ние" или нещо подобно. Така че :lol:

Anything goes.

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 2:56 pm 
Аватар

Не става дума за това, че трябва да се водим само по другите видове, въпреки че може да научим доста от тях. Просто няма логика в излишното избиване и насилие. Има много алтернативи на естетическите продукти, заради които се ликвидират голям процент животни годишно. Трябва да се гледа само от гледна точка на прехрана и оцеляване като цяло.

Животните изпитват чувства, макар и някои от тях да са доста примитивни. И не виждам причина да страдат излишно, за да могат да се задоволяват разни абсолютно неразумни нужди, нямащи нищо общо с необходимите. Или пък както масово убиват кучета по брутален начин, вместо да ги кастрират или приспят.

Може да сме най-силният вид на планетата, но определено не можем да съществуваме(все още) самостоятелно. Затова трябва да се научим на съжителство и уважение към всички.

И.е. яжте си месце, пийте си лекарства на животинска основа и т.н., но недейте да убивате и малтретирате животни, само защото сте яка тупалка.

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 3:08 pm 
Аватар

Няма "трябва" в природа WoG. Междувидовите взаимоотношенията са ясни - казахме закона на джунглата ("истинския" :lol: ) вече. Natural Selection. Това какво ти или някой друг смятате за логично нито природата нито останалите видове ги интересува, спазват или нещо друго. Видове изчезват всекиденевно с или без нашата "помощ" (помощ защото се отнася и за обратното - като се опитваме да ги спасяваме, не е отлична работата - същия довод). Така че не виждам защо трябва да сме двулични, и да се правим на по-знаещи и могъщи от природата. Защото колкото и някои хора да го отричат, сме неотделима част от нея, и сме част от всички нейни взаимодействия. Неологичното за мене е да вървим "срещу" нея :lol:

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2011 3:20 pm 
Аватар

Евритинг гоуз всъщност ~
Ако искаш животните да имат права- те ще имат. Ако ли не- няма да имат.

Фани ♥
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 12, 2011 7:08 pm 
Аватар

WrathOfGod написа:
Забележи, не става дума за оцеляване, а за...естетика.
вегитарианство
не знам къде видя проблем с оцеляването без кланици
hriskou написа:
Евритинг гоуз всъщност ~
Ако искаш животните да имат права- те ще имат. Ако ли не- няма да имат.
ами нали затова коментираме какво трябва да решим като общество - какво иска масата?
WrathOfGod написа:
И не виждам причина да ..... Или пък както масово убиват кучета по брутален начин, вместо да ги кастрират или приспят.
Защото тези двата метода просто не са по-ефективни от размножаването им и с тях не стигаме до никъде. Няма нужда начина да е брутален, просто да е ефективен - но ако понякога не уцелват и кучето се мъчи с коршум в крака примерно, добре би било в такива случаи да се върнат да довършат работата.

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 12, 2011 8:30 pm 
Аватар

Вегетарианството не е чак толкова просто. Много по-лесно е да си набавяш нужните аминокиселини от месото, вместо по заобиколни начини от растителни продукти. Или поне така е засега.
И аз обичам да си хапвам месце, но наскоро четох едно проучване как месото, най-вече червеното, водело до рак и сърдечни проблеми. Освен това според други проучвания една от причините азиатците да имат по-висока средна възраст, е начинът им на хранене, а именно будиските и индуистките диети, които са вегетариански.

За какво неуцелване и куршуми говориш? :o
Нали не си мислиш, че кучетата се приспиват с огнестрелни оръжия?
И тези начини са си доста ефективни, просто тука не се изпълняват съвестно и затова няма резултат.

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 12, 2011 10:00 pm 
Аватар

За изчистването им с пушка говоря.
Не мисля, че се приспиват с огнестрелни оръжия, мисля, че се убиват не-брутално с огнестрелни оръжия.
Доста ефективни - при достатъчно вложени ресурси може би ще дадат достатъчен резултат, но ако не можем да дадем тези ресурси, поне да намерим реално решение.
По-лесно да набавиш аминокиселини от месото..... абе сигурно е и по-лесно да носиш животинска кожа вместо да правиш синтетична, но това което казвам, е че не е наложително.

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 12, 2011 11:20 pm 
Аватар

На мен ми е много интересно

Цитат:
като по-силен вид имам правото да похапвам месце

А дали човекът Х, който си го мисли това, лично може да ловува 1 на 1 с голи ръце и да победи, пък дори и да е прасе, а не елен или кон примерно? аз лично съм виждала истинско живо прасе 2+ метра дълго и над метър широко... много ми е интересно как ще си покаже по-силния животински вид... Като не се насочвам пряко към цитрания/та.

Пак ще кажа мотото си - не мога да откажа някой от това, в което вярва, ака наистина вярва в това, което говори. Не приемам нито естествената кожа, нито месото, нито костите и рогата на животните да се ползват за нещо, от което можем спокойно да се лишим. Нека не твърдим какви животни сме и как сме нагоре във веригата, защото 99% от човешката раса не може собственото си тегло да носи. :death: :death:

А за замяната на вещества - не сравнявайте количествата в приеманото месо, а нужните на организма ви. Много от ср.стат. хора прекаляват по принцип с всичко, особено месо и животински продукти. А пък колко дори не знаят какво им трябва ...
Много от убиваните животни са навредили по-малко на живи и неживи организми от хората, които ги убиват и ядат - това правилно ли е? И после плюем по мечките и вълците дето си пазят териториите от нас...

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 12, 2011 11:44 pm 
Аватар

justmyself написа:
...Нека не твърдим какви животни сме и как сме нагоре във веригата.....
Хората ползват уреди от неживата природа. Това е нещо напълно естествено. Например аз намирам за напълно естествено да работя по някакъв начин, за да направя пари, с които да получя пушка. Това са напълно естествени мои усилия. С тази пушка мога да застрелям и мечката, и прасето, за които говориш. Не, не съм проблвал, и не смятам и да пробвам - това е едно друго човешко изобретение, а именно обществото, което позволява на всеки да се занимава с това, което му е интересно.
Защо аджаба искаш да ловува с голи ръце? та нали затова е човек- защото има противопоставени палци? От какъв зор искаш да пробва силата си без пробори? за да покаже, че във вакуум не е по-силен? просто не го разбирам.

Аз не плюя по мечките и вълците. За мен е много по-просто устроено - те искат да ми навредят, аз ще се защитя. Няма какво да плюем като е по на място да избиваме.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 7 [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]