Дата и час: Нед Сеп 22, 2019 12:20 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 4 от 5 [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Хитлер срещу Сталин и как победителя пише историята
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 2:03 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

cheril написа:
Относно последния коментар: :ok:

Ти за пръв път ли четеш комунистическа пропаганда? :lol: Я, питай бате си Мантци да ти препоръча малко литература. Ще видиш тогава колко хубаво нещо е комунизма и какви прекрасни неща е свършил другаря Сталин. Сигурен съм, че ще може да ти даде и няколко книжки относно истинската същност на капитализма и действителния облик на Имерията на Злото (aka САЩ). Щом това, което Мантци написа ти е харесало, като прочетеш тез книжки направо ще изпаднеш в екстаз.

Едит: Като за начало може да прочетеш ей тази статия, че да загрееш малко за сериозната литература, която съм сигурен, че ще ти препоръча.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 2:12 pm 
Аватар

Ама това е то. Вместо да се опита да обори фактите които съм изложил в поста си с по- добри от моите аргументи , контрааргументи и твърдения започва заяжданията и нападките на лична основа.

Това не говори никак добре за теб, Сафиире! Ама никак!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 2:18 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Къде видя заяждане? >< Нещо от това, което да съм написал да не е вярно? Има книги, в които се обяснява с подробности как комунизма е най-добрата система за обществен строй. И съм убеден, че ти си много добре запознат с тях. Има книги, в които се говори за величието на Сталин. И тях ги знаеш. Има книги, в които остро се критикува капитализма. Чел си някои от тях. Има книги, в които авторът държи отговорен САЩ за всички/повечето лоши неща по света. С онази статия показа, че и тях ги знаеш.

Така, че ако тук има заяждане то е твоя страна ><

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 2:28 pm 
Аватар

Logrus написа:
Кога ще спрете да вярвате на "историята", както каза една приятелка - историята, това са стари клюки. В нея няма грам обективност, грам истина, дори прословутите "исторически факти" са толкова просмукани от пристрастност и ангажираност на историка към разглеждания исторически момент, че не са нищо повече от негова интерпретация на случващото се.

Всяка една литература е субективна. Чела съм повече капиталистически книги, но нямам нищо против да прочета малко и такива от другата страна! Мерси, че ми казваш нещо очевидно! :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 2:45 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Няма проблеми, пак заповядай :) Питай обаче Мантци за препоръки. Няма смисъл да си губиш времето да търсиш като се има предвид, че той има богат опит в тях.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 3:25 pm 
Аватар

Mantzikert написа:
Но това е човекът , когото либералният демократ Чърчил наричаше „искрен и верен военен другар”,

Същият по време на болшевишката революция казва, че "Болшевизмът трябва да се удуши още в люлката му". =)) Още от Просвещението насам Великобритания и Русия са си врагове през почти цялото си съществуване и стават съюзници, единствето когато на континента не се издига някой общ враг (Наполеон/Кайзеровият Райх/Третият такъв), с който не могат да се оправят поединично. Толкова. Затова и държавническите качества на Сталин, доколкото можем да говорим за такива, нямат никакво отношение към желанието на Великобритания за съюзник срещу Хитлер, на нея просто й трябва такъв, защото сама срещу Берлин ще издиша. Показателно е поведението й в месеците непосредствено преди операция Барбароса, когато германците държат под ботуш почти целия континент и, образно казано, всички са се изпокрили по дупките си и чакат.

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 4:27 pm 
Аватар

Името Горбачов да ти говори нещо?

Още един въпрос. Защо царят е свален тогава? Защо продължава да има мощни леви движения по света, които взимат властта.

И защо при епохата на сталинизма нещата вървят все пак напред въпреки кървавия режим, който възспира инициативата на хората,
а сега когато го няма този режим да ни вазспира нещата не вървят толкова добре?

Не ми е навик да отговарям на въпрос с въпроси между другото.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 7:16 pm 
Аватар

Защо го няма този комунизъм сега? Защото комунизмът, като всяка утопия, работи добре само на хартия. Бюрократичен комунизъм, май имаше такъв термин.

А, нека да се опитам да се върна на темата, защо комунизмът не е забранен, за разлика от нацизма? Как пада нацизма? В реки от кръв, в една едва ли не заравнена със земята Германия, и милиони жертви от всички страни. Как пада комунизма? В едни доста безкръвни, като за революции, процеси. Как беше наричана революцията в България, припомнете ми? Все си мисля, че комунизма е бил по-малко зло от нацизма, ма де да знам, моят дядо не е бил в Белене. От друга страна, твоят дядо не е бил германски евреин, щом си тук в момента, така че можем да предположим, че си пристрастен.

Ах, и един офтопик въпрос: защо факта, че не мразя комунизмът, ме прави комунист?

И още някакви мисли...
Проблемът тук не е с комунизма, проблемът е с тоталитарните методи. Всяка страна е минала през този етап... Етап, донякъде нужен за 'порастването' на народа. Проблемът пък с чуденето ви защо не ми е навик да мразя умрели личности е, че за мен всичко това си е нужна част, без която аз нямаше да съм тук сега. Нещо като това за идеалния свят: може би можеше и да е по-добре, но можеше и да е много по-зле, та предпочитам да се чувствам късметлия. Факт си е, че България получава доста облаги от връзката си със СССР, та кой знае, без Сталин можеше да е доста ужасно положението в момента.
Манци, това за Камбоджа беше просто сравнение за броя на жертвите. 1.7% ли каза? спрямо 60-70% в Камбоджа. При все че казвам "сравнение", положението е доста несравнимо; i.e. my point exactly.
ShApEsHiFt3r, факт си е, че ако Google пожелаят световно господство, могат да се сдобият с него. Password reuse, man :lol: Добре, че програмистите не са evil overlords :lol:

edit: уф, ПБ, да съм казвал нещо за това, което ти казваш? Не, наистина?

Последна промяна erejnion на Пон Мар 07, 2011 8:04 pm, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 7:28 pm 
Аватар

ShApEsHiFt3r написа:
Не знам как може да има хора които са про-комунизъм в тази тема... :o

знам, че повечето не обичате да четете, но се надявам да се преборите с тази вълна от думи

"Ще свърши войната, казва той, всичко ще улегне. Ние ще хвърлим всички сили, всичкото злато, цялата си материална сила за измамване на хората ... Посявайки хаос, ние незабелязано ще заменим истинските човешки ценности с фалшиви, в които да вярват. Как? Ще намерим единомишленици, съюзници и помощници в самата Русия...
От литературата и изкуството ще изтръгнем социалната им същност... литературата, театрите, киното ще изобразяват и прославят най-низките човешки усещания, чуства и страсти. По всякакъв начин ще поддържаме т.нар. творци, които ще насаждат и втълпяват в човешкото съзнание култа към секса, насилието, предателството, безнравствеността.
В управлението на държавата ще създадем хаос и бъркотия...
Незабелязано, но активно и постоянно ще съдействаме за безпринципността и произвола на чиновниците и рушветчиите.
Бюрократизмът и недобросъвестната работаще бъдат издигнати в добродетел..., честността и почтеността ще се осмиват и ще станат никому ненужни, ще се превърнат в отживелици. Простащината и наглостта, лъжата и измамата, пиянството и наркоманията, животинския страх един от друг, безсрамието, предателството, национализма и враждата между народите, най-вече враждебността и омразата към руския народ, ловко и незабелязано ще култивираме и те ще разцъфнат. И малцина ще се досещат и ще разбират какво става, но такива хора ние ще поставим в безпомощно положение, ще ги превърнем в посмешище, ще намерим начин да ги оклеветим, да ги обявим за измет на обществото... Ще се залавяме с хората още от детските и юношеските им години; основният ни залог ще бъде младежта, ще я разлагаме, развращаваме и лишаваме от чест. От младежите ще направим циници, вулгарни хора, простаци, космополити. Ето това ще направим*."

Това е изречено от Алън Дълес през 1945г. в качеството му на ръководител на американските масони.Директор на ЦРУ той става по-късно.

*Платонов,А. Исторический словарь российских масонов XVIII-XX веков. М., 1996, с. 76-77.

----

Използваме едни и същи доводи, горе-долу от едни и същи неща не сме доволни, горе-долу се стремим и към едни и същи ценности. Разликата е в това, че вие ги наричате с едни думи, аз с други. На практика кой от нас какво прави за собственото си добруване и това на близките му, не е ясно. Така, че спестете си моралните нападки към мен и моите убеждения, защото какво може вие да ми покажете, от собствените си постъпки, което да ви дава някакво "право" да ме облайвате? Взимате се твърде насериозно, а ти специално Шарп, сме водили този разговор и преди, фактът че сам се издържаш, имаш добро образование и се развиваш, нищо не променя неговата ЕГО-центричност. Започни да правиш нещо за общото благо, тогава ще призная, че думите ти имат по-голяма тежест от моите (например). Докато обаче всичко, което правите, се върти около вас и вашето его, не се увличайте много в оценките кой какъв е
Perfect-Blue написа:
Уф, ай стига с този гугъл! Свободен си да го ползваш или да не го ползваш. Ако беше комунизъм, щяха да те накарат да го ползваш, искаш или не. Ей ти разликата. И на мен не ми харесва, че трябвад а си правя акаунт, но ютюб си е тяхна, така са решили да правят със своята собственост, ти не можеш да им кажеш нищо.

Именно. И за да се сведат бунтовническите настроения до минимум, се вадят старите глупости срещу старите идеологии, да не би на някои да му хрумне, че светът може да бъде по-хубаво място за живеене и да бъдем по-добри един към друг :shhh:

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 8:22 pm 

В същност в момента се опитвам да започна един проект с цел подкрепа на промяната в образованието на всички нива - университет, училище, детска градина, извън институциите. Дали ще е успешен или не ще ти кажа след 5 години, но спокойно, не съм спрял да мисля за и да търся начини да измисля и да реализирам идеи които да окажат влияние на живота на възможно най- много хора по възможно най- положителен начин. ;) Ииии да, аз съм егоцентричен и си го признавам. Обаче, мога да ти кажа че не съм срещал не-егоцентричен човек, не съм срещал човек който не поставя себе си на първо място и "храната" на "неговата/нейната" маса е по- важна преди да започне да се грижи и мисли за "храната" на "чуждата" маса.

Цитатът който си написал е интересен определено, виждал съм го и преди, макар и да беше на английски. Искам да ти припомня - руснаците не са в центъра на света. Американците и те не са в центъра на света, макар че отдалечената им позиция и огромното количество ресурси са привлекли огромен брой иноватори и предприемачи и за това 60-70% от иновациите през последните 100 години идват от там. А руснаците? Цяла източна Европа? Ние сме си играли на семейство и не сме измислили нищо ново, нищо уникално, нищо което да повлияе наистина света. Нека не броим българите и другите източноевропейци които са отишли в "Запада", защото ако не са били отишли там никога не биха постигнали това което са успели да постигнат. Според мен целия цитат е стар. Комунизмът изобщо не е добра форма на управление, защото пропуска да зададе един ключов въпрос. Какъв е всеки човек? Егоцентричен. Какво става като дадеш властта на 1000 егоцентрици? Става мазало и всичко отива по дяволите. Капитализмът също не е добра форма на управление, защото, реално, след като са си задали въпроса който комунистите са изпуснали, са решили че може да се разчита на егоцентричността на всеки човек да доведе до сработване между хората. И както виждаш, това се е случило - поне до момента. И все пак, аз не вярвам в нито една от сегашните форми на управление и смятам че трябва да се създаде нова нещо ново и по- добро, като се вземат в предвид всички открития за човешката психика, мотивация, иновативното мислене, обучението и така нататък, както и шеметния технологичен напредък от последните 60-70 години. Едно нещо винаги ще остане константа и това е промяната. Капитализма и демокрацията далеч не са последната икономическа и правителствена форма на управление.

Каквото и да кажете в тази тема, аз не обичам да говоря за миналото. Миналото днешно време не се използва за да се научим как да се предпазим от грешките в миналото, използва се за да се манипулират хората и за да се създават изкуствени кавги и омраза между нации и различни типове хора и различни части на света като цяло.

Предпочитам да мисля за бъдещето и по- точно да мисля за бъдещето като това, в което можем да го направим със смислени и стойностни действия - не като това към което сме се насочили в момента - и какви тези действия трябва да са. Не знам кога съм спорил с теб, защото съм прекалено егоцентричен и прекалено много интересни неща се случват в живота ми за да помня, но мога да ти кажа че дори и да е било преди 6 месеца или 1 година аз съм различен човек от това което съм бил тогава. Защото... промяната е единствената константа и, не знам за вас, но аз винаги търся как мога да съм по- добър и как мога да мотивирам хората около мен да са по- добри. Във всички отношения.

Ако споровете относно Сталин и Хитлер, знанията ви по история и знанията ви относно тайните на капитализма, на нацизма и на комунизма задоволят вашето его, чудесно, няма нищо лошо в това, занимавайте се с това което обичате. Само не позволявайте миналото и настоящето да се превърнат във вашето "място", там където се чувствате най- добре, защото искате ли или не целият свят се движи към бъдещето с главоломна скорост и аз съм само един от поне десетки милиони които се опитват да го направят възможно най- добро. Въпросът е само какво ще правиш ти и изобщо вие в това бъдеще, какво място ще изберете за себе си и за какво ще се борите. Може би ще можеш/те да създадете нещо по- добро като имате в предвид това което сте научили до сега, а може да не направите нищо. Зависи от вас. Едно е сигурно - миналото няма да се върне, а бъдещото е неизбежно.

:hat:

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 08, 2011 3:56 am 
Аватар

Още нещо общо - и двамата са били Идоли и точно така са били приемани от тогавашното население. Затова са можели да правят каквото си поискат и хората им са го приемали и са го имали за правилно и са горили евреи и са скачали срещу танкове. Защото когато те управлява Идол ти не виждаш в него обикновен човек, с всичките му добри и лоши страни, а буквално го възприемаш като Бог. И тогава този човек почва сам да се вижда като Бог, и понеже както казаха Логрус и Шейпа, Западното Общество е Его-Центрично, той започва да си прави каквото си поиска. Защото, кой ще се противопостави на Господ? :)

А хората, дошли след тях и не живели под тяхното влияние, могат спокойно да отсъдят добрите и лошите им страни и да ги оценят като лидери и политици. А те са били доста добри и в това отношение, но един Бог не цени човешкия живот, понеже за него той няма цена.

П.П. А комунизма е доста изкривена представа за общество - това което се получава, когато се опиташ да приложиш идеите на социализма на практика. По същия начин идеите на демокрацията доведоха до капитализъм.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 10:38 am 
Аватар

Победителите винаги са писали историята. Кой знае какво ще пише след години за наще оправници последните 20 години. Мислите ли,че ще я има цялата истина, която сега всеки я знае до някъде а след 50 години тази, която е угодна някому? То това историята е малко като журналистиката. Има го и другия момент,че има много различни истини не всичко е бяло черно има адски много сиво

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2011 11:50 pm 
Аватар
The No-Goodnick

*минава с прахосмукачката(пълен автоматик)*

такам... разбрах, че тука ставало малко спамене, нападки и не-знам-си-още-к'во :arrow: от един момент съм хванал и съм затрил нататъка... ако съм изтрил и нещо стойностно, съжалявам, надявам се да ми е простено.
, а пък ако и не съм затрил всичко излишно изписано, пак съжалявам...

,а относно темата - предпочитам да нямам мнение :baby:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 16, 2011 6:40 pm 

Roronoa Zoro написа:
Победителите винаги са писали историята

Тогава защо Русия губи Руско-турската война(1877-1878).

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 16, 2011 8:31 pm 
Аватар

"Хитлер има Гестапо.
Сталин има НКВД."

де да беше само това... има къде къде по-удачни примери за групировки които са служили и на двамата... а и това не виждам каква връзка има...

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 5 [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]