Виж темата - Спор: смисъла на живота е - AnimeS-bg.com
Дата и час: Пон Авг 20, 2018 2:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 7 [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Смисъла на живота е:
 реализиране на целите и осъществяване на мечтите ти  86%  86%  [ 43 ]
 да изживееш живота си заради някой друг  14%  14%  [ 7 ]
Общо гласове : 50

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Спор: смисъла на живота е
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 1:40 am 
Аватар

"да осигуриш съществу..."

така де... :lol:

така или иначе просто отбелязвах, че това си е валидна гледна точка.

А в индивидуален аспект? Кой знае, кой му пука... :hat: не и аз

МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 1:50 am 
Аватар

\\\чудя се дали да го поствам това, кат хвана и правя без да искам някав такъв пост, къвто си казах че няма да правя.. ама карай\\\

ето и последното ми безсмислено лично мнение по въпроса

За мен няма смисъл живота или ако има, то никога няма да го открия. За тва моята теория е, че света се е пръкнал по случайност, от някакви случайно появили се дисбаланси на енергията след който дисбаланс са се появили първите градивни частици, първата материя, първите елементи и после са продължили хаотично да си взаимодействат, всичко се усложнява докато не са почнали нови и нови елементи да се появават, после по-сложната материя и после планети и после живот и тн. всичко се усложнявало от момента в който едното нещо, каквото хомогенно, единично и всеизпълващо си било, в един момент се пръснало на две. Кой знае защо... перфектни неща не съществуват, и То(енергия или квото ще да е) било неперфектно за това не си е задържало единната форма

тъй че живота няма смисъл, всичко е един инцидент, породен от почти безкрайното време, което материята е имала за да си взаимодейства и усложнява

ако си решил да не вършиш нищо в живота си - няма проблем, ако си решил да гониш някаква измислена от тебе или от обществото цел - пак няма проблем, стига така да искаш, каквото ти се иска да правиш пак няма проблем, защото квото и да избереш няма да сбъркаш, нали нищо няма смисъл

от което логичен извод е, че най-доближаващото се до смислена дейност е да правиш това което ти е кеф, тоест да се правиш щастлив, нещо близко до хедонизма излиза че е смисъла
това си е и най-естествения стремеж на хората още от началото им - да са щастливи, звучи естествено, и си е
после се появяват десетте хиляди простотии като продължаване на род, религии, морални ценности и кви ли не глупости, след тва света продължава да се усложнява и накрая иди и отсей важните му неща... супер трудно е, хората се оплитат, мислят си че са разбрали какъв е смисъла - какво трябва да се прави в живота, после учат децата си на тва и става една тотална боза :bduh: и накрая всеки има самочувствието че е прав и се опитва да си налага мнението и след тва ставаме нещастни и след тва живеем скапано и след тва умираме и след тва на никой не му дреме камо ли на вселената като цяло, за тва накрая... един среден пръст на живота... на мене лично ми писна от целия тоя фарс дето е живота, ще си живуркам спокойно и безсмислено и ще наблюдавам сеира на околните маймуни, които се опитват да гонят фалшиви земни желания, залъгвайки се че това ще направи живота им по-добър/смислен (?)

ама за да се разбере за кво говоря не трябва да се мисли инстинктивно, тоест нали като прочетеш кво съм написал моментално почват да ти извират мисли по написаното, които след това моментално поемаш като твоето мислене, което след тва уж приемаш като верно/логично, ама не - тва не е логично мислене а инстинктивно, нещо като автопилот на мозъка, ако го спреш тоя автопилот и анализираш със студена, непредубедена логика, логика която подминава умиращи деца на улицата без да й прави впечатление, тогава човек почва да схваща тънкостите на нещата

-------------------------------

както и да е аз само си пиша, това е само текст, някви букви, чешане на езика... и е безсмислено, не знам защо го пиша дори, и тва че го пиша в тоя форум е безсмислено, даже не знам кои са тея дето го четат, за тва направо трябваще да мълча и да си гледам анимето, което сега като се замисля ме накара да напиша тоя пост, щот показва неща които никога не мога да имам в реалния живот, и което показва че смисъла..... офф я да млъкна

МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 2:04 am 
Аватар

>че са разбрали какъв е смисъла - какво трябва да се прави в живота, после учат децата си на тва и става една тотална боза
и това е търсене на радостта в живота в някакъв смисъл... някои хора ги кефи да имат "цел" в живота, и да учат децата си на същото... което, както казваш, ги прави и мазохисти в някаква степен.

МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 2:14 am 
Аватар

не знам къде съм споменал нещо за мазохизъм :lol: ама ти си свободен да тълкуваш

МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 2:24 am 
Аватар

>и накрая всеки има самочувствието че е прав и се опитва да си налага мнението и след тва ставаме нещастни и след тва живеем скапано и след тва умираме
мазохизъм :lol: въпреки че ти е гадно, и живееш скапано, на някакво вътрешно ниво си удовлетворен, че си отстояваш мнението. аргумент от типа "И все пак, [...]"

МнениеПубликувано на: Пет Фев 11, 2011 7:11 pm 
Аватар

от физическа гледна точка смисъла ни е като на всички други живи същества
от психологическа гледна точка е такъв какъвто на нас ни харесва все пак за това имаме свободна разумна мисъл
така че не мисля че има точно определена цел

МнениеПубликувано на: Съб Фев 19, 2011 10:56 pm 
Аватар

ЖИВОТЪТ няма смисъл. Той просто Е.
А иначе всеки жив индивид трябва сам да открие смисъла на своето съществуване.

Но от дадените ми възможности в анкетата избрах второто.
Luffy13 написа:
2: По принцип човек би дал живота си за някого когото обича... това е лесно... далеч по трудно е... да изживее живота си заради някой друг... и именно това е смисъла на живота. Когато човек постави настоящето, бъдещето и щастието на някой друг пред своите собствени... и е напълно доволен от това... тогава той наистина е открил смисълът на живота.

А когато откриеш, че с другия всъщност сте едно, и няма такова нещо като "Аз, Ти, Те" и всъщност всички сме превъплащения на едно и също съзнание и поглеждайки в очите на друг видиш себе си... тогава радоста и щастието, които душата изпитва, са неописуеми.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 19, 2011 11:39 pm 
Аватар

Цитат:
А когато откриеш, че с другия всъщност сте едно, и няма такова нещо като "Аз, Ти, Те" и всъщност всички сме превъплащения на едно и също съзнание и поглеждайки в очите на друг видиш себе си... тогава радоста и щастието, които душата изпитва, са неописуеми.

по-зловещо нещо не бях чувал близките месеци... :cold: сериозно...

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 20, 2011 2:22 pm 
Аватар
Мародераторче

Местоположение: Kame House: Where the beaches are fine, and the bitches are finer.
Aspirin4o написа:

Това звучи като:
"Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration. That we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves. Here's Tom with the weather."
Оставям на вас да разберете откъде е, ако искате. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 23, 2011 10:30 am 

Няма отговор, който да е константа на този въпрос. За всеки е различно. А до това какво мисля аз - няма такъв. Каквото и да правиш - няма значение. Лайк - Jokerism. =)) Само такава религия липсва. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 24, 2011 2:27 am 
Аватар

Според мен като по-общ отговор може би, да предоставяме на всяко следващо поколение по-добър старт и околна среда, да се намали глада, и тиранията. Като се замислим ние обичаме да живеем животите си зареди всичко у него добро или лошо, ако не щяхме да сме прекратили живота си. Е ще е хубаво, ако постигаме позитивни неща за хора след нас, а не да грабим от алчност като за последно защото се живее веднъж...

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 26, 2011 2:34 pm 
Аватар

The lulz.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 28, 2011 1:00 am 
Аватар

Vego написа:
Aspirin4o написа:

Това звучи като:
"Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration. That we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves. Here's Tom with the weather."
Оставям на вас да разберете откъде е, ако искате. :lol:

Хмм, Bill Hicks :D Не съм много запознат с творчеството му, но ми е в списъка за гледане.
И да, точно това означава :)
Here's Tom with the weather.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 04, 2011 2:27 pm 
Аватар

Направи дом !
Посади дръвче !
Създай дете

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 7:38 pm 
Аватар

символа написа:
Направи дом !
Посади дръвче !
Създай дете

>repeat

AND THEN WHAT? Шибан алгоритъм.

Смисъл? Няма такова нещо в живота.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 7 [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]