Дата и час: Сря Юни 26, 2019 2:40 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 5 [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Има ли начин да се разбере, че нямаш истински приятели ?
МнениеПубликувано на: Нед Яну 16, 2011 12:41 pm 
Аватар

^ Or that, аз пък от както дойдох в софия и се откъснах от всичките ми познати, разбрах че имам приятели, преди това беше само фиктивно :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2011 11:58 pm 
Аватар

Има и истински приятели. Истинският приятел не се намира лесно. Добрината в нашият свят не е константа затова и няма постоянни истински приятели но има постъпки който само определена група от хора могат да направят за теб. Точно те не искат нищо от теб дори не молят за твоята благодарност те не те карат да се чустваш некомфортно в тяхната компания ТЕ не те насилват да правиш неща който ти не харесваш. ТЕ те карат да бъдеш себе си и те НЕ СЕ ПОДБИРАТ! Но те също могат да те разочароват затова тяхното откритие и осъзнаване е толкова трудно... Ето защо света е толкова лош... защото човек вече го е страх да има доверие на самия себе си , какво остава тогава за тези хора описани по-горе ?!

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 07, 2011 3:42 pm 
Аватар

Просто разчиташ повече на себе си и роднините си и няма да имаш големи разочарования относно приятелите си! Аз лично не бих си пожертвала живота за някои мой приятел... но това не значи че не съм му иситнска приятелка! Мисля че няма нищо което да може 100 % да гарантира че някой ни е истински приятел/ка... :)

МнениеПубликувано на: Нед Ное 27, 2011 7:50 pm 
Аватар

Н Ю написа:
И къде се намират истинските приятелите

Как къде?В eBay :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2011 5:58 pm 
Аватар

Няма такова нещо като истинско приятелство.Всеки "приятел" може да ти го тури,докато се навеждаш.Затва е добре да не се доверяваш на никого,или поне да имаш едно наум,когато правиш нови запознанства.И естествено ще си позволя да цитирам някои мнения:
собствени нужди -> приятелство

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 24, 2012 12:50 am 
Аватар

Имам позиция по отношение на това какво трябва да е приятелството. В спойлера съм го постнал ако някой го интересува.

:hat:
И все пак най-важното е доверие, липса на гавра и подигравка с това, което споделяш и да знаеш, с какво можеш да се шегуваш и с какво не. Бонус - общи теми. Взаимопомощта е доста тънка линия, която не съм коментирал, защото тя е различна за всеки и винаги може да послужи като претекст да се скараш с някой или извинение. Тя е нещо спонтанно, за което не бива да оставаш длъжник на никого или някой да ти остава такъв. Когато приятелството се превърне в разменна монета престава да бъде приятелство.
Не мисля, че някой има истински приятели. Хората още не са дорасли за истински приятели. :doh: За което искрено съжалявам. :headbang2:

... & the Mandrake goes insane
... & leave me alone full of pain
... & I'm diving in a rain ...
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 08, 2012 7:18 pm 
Аватар

Искаш да разбереш кои са ти истински приятели? That's quite easy:

You: I'm gonna fall off this cliff.
Приятели: No, don't do it! You can't take your life, imagine all the things you could...blah-blah-blah

vs

You: I'm gonna fall off this cliff.
Истински приятели: Okay, let's commit mass suicide.

Repeat several times.
If it doesn't work: find a bigger cliff.

:ok:

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2012 11:26 am 
Аватар
Мародераторче

Местоположение: Kame House: Where the beaches are fine, and the bitches are finer.
Въпросът на темата е зададен доста объркващо за хора, които четат бързо и невнимателно.
Пита се: "Има ли начин да се разбере, че нямаш истински приятели?".
На мен ми звучи сякаш казва:
"Аз знам, че няма истински приятели, но все пак да питам за протокола."
Оттам насоката на темата някак се изражда.
Иначе имаш истински приятели, зависи какво разбираш под "истина/истински", "приятел", "разбиране" и т.н. :wink:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 11, 2012 12:36 pm 
Аватар

Единствения начин да се разбере, че нямаш истински приятели е с акъл. Ако нямаш акъл или си нямал акъл като си се сприятелявал с тях, има възможност да си поумнял, след като са ти дали повод да се замислиш или да си затъпял, след като са ти дали много поводи да се замислиш, обаче не си успял да се замислиш, щото си бил твърде зает да си менкаш gore thread-ове от 4чан с тях.

И в двата случая си преебан, положението става малко "should I stay or should I go".

Но винаги можете да се успокоявате, че сте в по-добро положение от мене, щото при мене не беше "should I stay or should I go", аз просто се изнесох по хрумване на наште, както и много други мои приятели се изнесоха по света и у нас, предимно по света. И са кво - малкото, които останаха, почнаха да се джавкат за глупости и да се делят на малки злобни групички и имам чувството, че това не са приятелите, които съм имал преди време. Така че има ли желание - има и начин.
При някои от хората, които наричах приятели в продължение на повече от 12 години вече, очевидно няма особено желание, така че живи и здрави да са. А няма ли желание - общо взето можеш да се заблуждаваш колкото си искаш. "Имам истински приятели, те не ме използват".

И всъщност.... и това е много важно .... ако единствената ти причина да се замисляш дали нямаш истински приятели е страхът ти от това да бъдеш използван, ти никога няма да имаш истински приятели и ако ги имаш сега изобщо не ги заслужаваш! "Истинско" приятелство не се създава със страх от манипулация по същия начин, по който "истинска" връзка не се създава с ревност и недоверие. А това, че хората ги е страх да бъдат използвани, е една съвсем друга огромна и излишна тяхна тежест.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 5 [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]