Дата и час: Пет Май 25, 2018 9:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 12 от 13 [ 187 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Drugs [+18]
МнениеПубликувано на: Пон Май 16, 2011 4:38 pm 
Аватар

Трева пуших веднъж и не беше яко, защото беше малка дозата, не ме хвана въобще и ме цепи главата цял ден след това. Весели хапчета, както ги наричаме с компанията съм вземала веднъж и беше яко. Веднъж бяхме намерили един пакет бял прах, още не знам какъв беше, но и от него смръкнах и определено не беше нещо особено, отново заради малка доза. Но не го препоръчвам, честно казано, защото имам ясни примери в живота си и знам какво става на фаза 2, както се казва. Обаче но който му стиска, нека пробва от всичкото и после да мине на алкохол и цигари само.
А гъбите са доста по-готино нещо за вземане - няколко часа и не изглеждаш много зле, само ти е смешно.

и аз не знаех как да те обичам.
Когато знаех, вече беше късно
тревата след дъжда да се изправи.
Стъмни се. И сълзата ми се пръсна
в окото ми-за да не те удави ...
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 20, 2011 7:22 pm 
Аватар

само трева съм пушил, не мисля да пробвам друго ..

МнениеПубликувано на: Съб Юли 16, 2011 1:34 pm 
Аватар

а, май съм я порпуснал тази тема. Както и да е.

Ами употребявал съм трева, амфети, гъби, салвиа и ... бе май само това ; )

До сега най-доволен определено останах от гъбите.
Преживяванията бяха наистина жестоки.

Салвиата ми подейства също доста силно от гледна точна на халюцинация... беше малко страшно даже.

Трева от време на време пуша и си се кефа. До сега само веднъж ми е ставало зле, но к'во пък. Веднъж няма да ме откаже пак да се напуша.

Единствено от изброените амфетите въобще не ми харесаха. Взех веднъж и мисля че ми стига.
Искам пак да пробвал салвиа, както и дмт. Обаче честно казано и за двете малко ме е страх.

Цитат:
Салвия дивинорум (Salvia divinorum) е психоактивно растение с дисоциативни свойства от рода Салвия, към които принадлежи и градинският чай (Salvia officinalis).
Растението се използва хилядолетия наред от шаманите в Мексико, поради своето силно въздействие на съзнанието. Главната психоактивна съставка се нарича салвинорин А (Savlinorin A). По мощност може да се сравни с ЛСД и псилоцибинови гъби, но има друг тип действие върху нервната система и като съставни елементи и протичане на "пътуването" се родее по-скоро с твърде мощните преживявания предизвиквани от ДМТ и аяхуаска.[1] Салвинорин А е агонист на капа-опиоидните рецептори, и е единствената природна съставка, с такова действие.
Растението се приема чрез дъвчене, пушене или като тинктура. Ефектите варират от смях и еуфория до силно изменени състояния на съзнанието. Трайността на ефектите при пушене e много кратка, до няколко минути астрономично време. Субективните преживявания може да са "безкрайни", и много зависят от концентрацията на растението. На пазара има от Салвия - 5, до Салвия - 35, като числото обозначава на колко грама "обикновена" Салвия се равнява концентрата. Именно концентратът е най-честият причинител на свръх-интензивните преживявания.
Растението не е токсично и употребата му не предизвиква зависимост.[2]

Ефекти

неконтролируем смях
минали спомени, отдавна забравени чувства и личностти, посещаване на места от детските спомени
усещане за движение или разпъване и изкривяване от енергии
видения във формата на двуизмерни повърхности
сливане или превръщане в обекти (например дърво, скала, постройка)
усещане за пребиваване в две или повече реалности, чувство за пребиваване на различни места едновременно
разпад на реалността
поява на магически/извънземни създания
изживяване на един или повече чужди животи
престой в рай, ад или чистилище
усещане на космическо безсмислие
силен ужас
контакт с божества или дяволи
на не малко редовни употребяващи се явява персонификация на самото растение - "дамата"

Цитат:
Ефекти при пушене на ДМТ:

Първоначалните ефекти започват почти веднага. През първите 20 секунди при поглъщане на дима, обикновено се усеща дразнене в дробовете.
20 – 30 секунди: Жужене в ушите и слаби слухови халюцинации; Покачване на кръвното налягане; Намалено периферно зрение; начало на слаби зрителни халюцинации; чувство за намиране дълбоко под вода.
30 секунди – 1 минута: Навлизане в ДМТ хипер-пространство; Често на този етап хората мислят, че сърцата им са спрели, което от своя страна може да предизвика панически страх, параноя; Поява на палитри от цветове, странни цветни форми;
1 – 2-5 минути: ДМТ пространство; Загуба на усещане за различни части от тялото, до след време цялото тяло; Силни визуални и слухови псевдохалюцинации (т.е. човек все още осъзнава, че те са следствие от взетото вещество ); пълна загуба на представа за време и пространство; изкривяване на време и пространство;
Характерни са изригващи разноцветни форми и модели, моделирани от източници на светлина, които обаче се виждат най-често със затворени очи; халюцинации на съществуващи или не познати живи фигури (примерно индианци, джуджета, животни, дървета...). Понякога тези първоначални стадии могат да бъдат черно-бели, но в повечето случаи са ярки и цветни. Макар и по-рядко, наблюдават се цветни изкривявания, т.е. смяна на цветовете на предметите ( например стволът на едно дърво може да изглежда зелен, а короната му кафява ), оцветяване на предметите с определена гама цветове или единствен цвят.
Халюцинациите най-често са свързани с космическото пространство, планети, извънземни, чужди и непознати светове и същества, цивилизации от неизследвани части на космоса. Възможно е възприемането на извънземни езици и послания, но преживявания в открития космос като цяло. В подобен стадий няма усещане или спомен за трип или взимане на някакво вещество, породило състоянието. Това, което пътешественикът вижда и усеща е неговият свят.
При по-силни дози е характерно т.нар. преживяване в “Празното пространство” ( The Void ). Обикновено тогава човек се оказва сам, често на тъмно място (или просто липса на понятие за светлина), с оставена представа за това кой е, как се казва и т.н. Изчезват реалните представи за света и правила в него. Може би почти никой не обяснил с думи какво представлява това преживяване.
При големи дози приети венозно се забелязват халюцинации необясними с думи, до степен по-голяма от разширение до достигане размер на цяла вселена, огромен космически екстаз. Част от тези преживявания се свързват силно с така наричани "духовни преживявания", силно променящи представата на човек за света, дори и след трипа. Описват се като достигане на нещо по-дълбоко, разбиране на истинската същност на вселената, красота и усещане за хармония и цялост с нея.
ДМТ трипът често се описва като изригване, буен вихър. Силни и преливащи цветни картини, детайли, емоции с много висока амплитуда, еуфория, екстаз, страх, дълбока всеобвземаща параноя, усещане за смърт.
5 – 12-15 минути: Силните визуални халюцинации започват да отминават. Все още ясно се различават цветни палитри при затворени очи, но при отворени – реалността се е върнала.
15 – 30 минути: Резкият “взрив” от цветове и образи изчезва напълно.
30 – 60 минути: Всичко плавно отминава напълно.

Малко хора взимат ДМТ повече от един или два пъти. Причината е, че често се случва човек да има т.нар. “лошо пътуване” (bad trip), което да доведе да параноя и възможни психични проблеми и трудно възстановяване до около седмица след употребата на халюциногена. Това не е масов наркотик или такъв, който би могъл да се използва сред хора или на публични места, забави и т.н. както марихуаната например. Почти винаги ДМТ се приема в присъствие на приятел, в трезво състояние, с роля да създаде атмосфера на сигурност и да предпази взимащият от непредсказуемо поведение.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 1%83%D0%BC

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%9C%D0%A2

МнениеПубликувано на: Съб Юли 16, 2011 4:30 pm 
Аватар

DMT при пушене е най-интензивно
при орално приемане се приема заедно с МАОИ инхибитори, поради което се пазят няколкодневни диети
аяхуаската е на този принцип
аз лично много бих искал да присъствам на шамански ритуал

http://zamunda.net/details.php?id=145238&hit=1
ето един филм с подобна тематика, който заслужава отделна тема
мисля, че ще е интересен дори и за хора, които не се занимават с подобни неща

един приятел ми даде и книгата "ДМТ - молекулата на духа", но нещо не намерих време да я прочета, главно поради липса на желание и му я върнах непрочетена заедно с "Дверите на възприятието" на Олдъс Хъксли

http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=11964
http://www.lik-bg.com/main.php?libraryid=10&bookid=682

МнениеПубликувано на: Пон Юли 18, 2011 11:14 pm 
Аватар

Наскоро попаднах на един балкон, в който въртяха една цигара. Подадоха ми я на мене с думите "Айде бе, дръпни си веднъж, откъде знаеш, че не искаш, като не си опитвал"... Казах "Не, мерси" и ми направи впечатление, че реакцията на един от тези хора беше "Лелеееееее, как се сдържа" :lol: :lol: :lol:

Не съдя тези, които ги кефи. Не ме съдете, че не ме. Чувствах се длъжен да го напиша. Ако не сте съгласни - майната ви :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 19, 2011 9:58 am 
Аватар

снуки ми аз кво да кажа като напоследък като отказвам и всички ме гледат с недоумение, цъкат неодобрително и викат "добре, защо бе?", "как може?" и т.н.
се едно аз съм отрепка, че не пуша ;д

МнениеПубликувано на: Вто Юли 19, 2011 11:58 am 
Аватар

Hardstep написа:
се едно аз съм отрепка, че не пуша ;д

Именно...
Мене пък са ми го казвали директно - "Ти си ебати путката" :lol:

И го казах и преди - не ви съдя, че пушите. Не ме съдете, че не пуша.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2011 11:22 pm 
Аватар

Онзи ден пробвах салвиа по някъв странен начин и беше доста яко.

Махнах си филтъра на една цигара, изкарах малко тутун отпред и сложих на негово място малко салвиа. Но наистина беше мъничко. Дръпнах си два пъти и за около 2 минути многоооо се отцепих : )

МнениеПубликувано на: Вто Авг 16, 2011 4:16 pm 
Аватар

Единственото което съм пробвал(освен тревицата която е прост опиат,не наркотик с висока степен на пристрастяване),бяха ар.гъбки и LSD.....
От гъбите и канабисчето само ми стана гадно.. Предполагам защото бях пил откачени количества алкохол(иначе едва ли бих взел такова нещо).
LSD-то беше съвсем друга бира.
Костен вика "Мнооого се отцепих" със саливата ама с т'ва LSD(Btw не знам какви медикаменти смесват за да направят това хапче по дяволите :D) аз около 2 часа съм бил в някаква странна форма транс и халюцинирах много по-реалистично от аратаминовите гъби.....
Също така,споделям мнението на Логруса че не е хубаво да си споделяме такива неща в Интернет... :lol: :lol:

Кажи на ВаУката от 3тия етаж да не си паркира веУосипедО на пешеходната. Не знам Ауди Уи е,ВиваУди Уи е,ама като изУЕЗЕМ с еУектрОЖЕНО ЧЕ МУ ОСТАИМ само смукаЧО!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 27, 2011 4:42 am 
Аватар

Само трева пуша, друго не вземам, не мисля и да вземам... Освен гъбки, разпалихте ми любопитството xDD

Още помня първото си напушване. Тревата беше много добра, щом ме е хванала, той брат ми знае къде да търси ;) Да, точно така, собтвеният ми брат ми набута коза в устата xD После пичът съжаляваше, но си бях зарибена already и нямаше какво да направи по въпроса :Д Та, трая едва 2-3 минути, но съм се спукала да се хиля, въргалях се по пода, побутвах се с кходилата и някви такива изцепки.
Та, тревата си ми действа релаксиращо, отпускащо; определено неадекватният смях е любимата ми част xD Та вчера ми предложиха козче по време на работа... И с целия си акъл, приех... :Д Резултатът беше нещо като това:

- Пусни 14-ти на 27 карта
- Премести 24 на 23
- Пиши един чай на 12
- Тоя чипс колко струва?

- Чакайте, един по един, един по един...
Почнах да се филмирам, че са ми са се накачулили на главата десет души накуп, като в действителност си имаше отрязък от 10-ина секунди между всеки клиент :D Като отчитах смяната имах странните липси от по 1 за всеки артикул. Как съм го постигнала... не знам xD При положение, че и излишъци имаше, пак съм го докарала на -1.
И отивам аз в кафето и зяпам телевизора... И там някъв огромен борец трябваше да се бие с един японец... Нещо като бокс свободен стил, без значение категорията. Беше уникално смешно. Няква си седя и... "Хех."
- Хаха
- АХАХХАХАХАХАХА
- Буахахаххаа
- Хех, вика!
- ХАхахахаха

Клиентите, дето също бяха high, почнаха да се хилят истерично на моето "хех", аз последвах примера им xD И почвам да се обяснявам "Ама вижте го тоя ква е Годзила, а японеца някъв подскача като зайче такъв..."
Та така де, забавно беше... Ама никога повече, липсите бяха жестоки >.< Безплатният коз ми излезе през носа xD На всичко отгоре някакъв, дето приличаше подозрително на Исус, като ми се залепи като муха на лайно, аз му обяснявам там... че с него харесваме едни и същи индивиди, така да го речем, той почва да се обяснява... Нещо и двамата не знаехме за какво говорим, супер неадекватното беше :D И все пак, колкото и зле да бях, прецених го, че не е стока и му дадох фейк тел. номер ;д Classic. Ама той не се и постара, same old tricks from the book... Да съм му пипнела брадата.... :Д Само тва с галенето на палеца е по-изтъркано и ме дразни повече. D:

Имах друг случай, бях се напушила, без да знаят съседките и съм им на гости... Обаче почва яко да стърже корема. Поглеждам на масата - има някви обелки от портокали, поне 5-6 портокала. Много обелки! Грабех ги с шепи и ги нагъвах като идиот, като вече към края в устата ми стана пустиня и почнах да льокам вода... Те забелязоха, че обелките ги няма и се изненадаха защо, по дяволите, аз ям обелки от портокал xD

Важното е да си сложиш границата - не повече от два-три пъти месечно. Почнеш ли да я ползваш редовно, за да те "успокои" и "развесели"... ;/ Нали 80% от кллиентите тука са тревомани... То е направо за съжаление като ги гледаш как се чудят от кого да поискат 2 лева, че да съберат 10 човека пари за коз. Трагедия пълна...

Find me on Faceshit
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 27, 2011 12:10 pm 
Аватар

Някой ден искам и аз да опитам наркотик ><

Фани ♥
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 06, 2011 5:38 pm 
Аватар

Не е чак толкова яко.
Само ще си дадеш парите... По-добре се накъркай отколкото т'ва... :?

Кажи на ВаУката от 3тия етаж да не си паркира веУосипедО на пешеходната. Не знам Ауди Уи е,ВиваУди Уи е,ама като изУЕЗЕМ с еУектрОЖЕНО ЧЕ МУ ОСТАИМ само смукаЧО!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2011 2:46 am 
Аватар

Е, но винаги ми е било интересно какво е чувството ><

Фани ♥
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 17, 2011 4:14 am 
Аватар

Веднъж по абсолютно чиста случаиност докъто "отсъствах по медицински причини" от даскало с един френд и си отпочивахме в градския парк намерихме пликче с трева краи няколко отрязани дървета (нямам си на идея какво се е разигравало там),дръпнах си,замаях се, не е за мене,дори не пуша но в все пак съм пробвал :)

МнениеПубликувано на: Чет Ное 24, 2011 10:45 pm 
Аватар
SFS

При мене марата върви доста често. Често срещани ефекти са смях, омекване на краката и някакво весело чувсто.
Наскоро при нас донесоха някво хибридче викаме му Чай (бонзай). При него ефекта е някфо главозамайване сякаш всичко ти минава на филмова лента поради това пострадах като паднах в шахта :D

П.С. - Като гледам всеки писал в темата е направо за съда, ама добре че има свобода на словото и не могат да приемат 2 изречения за самопризнание :Д

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 12 от 13 [ 187 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]