Дата и час: Вто Ное 12, 2019 12:20 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 94 от 96 [ 1440 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Вярвате ли в Бог?
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 07, 2012 12:28 am 
Аватар

До частта със So what включително доста ми харесваше
после започнаха глупостите
Da video написа:
Because it seems that the gods aren't up to the job themselves
Таааа...... дам.
Представи си.... Че боговете помогнат с предотвратяването на трагедия
например земетресение не се случи заради тях
Какво ще видим ние?
Неслучването на земетресението
С други думи
НИЩО.
Нямаме какъвто и да е начин да проверим дали са ни предпазвали или не
И ако са ни спасили от нещо, никога няма да научим
Всички знаем израза "дай на човек риба и ще го засипеш с глупави изрази, т.н., т.н,"
Така че е напълно възможно да са ни предпазили от най-лошото, оставяйки само това, с което и сами можем да се справим.
Но се връщаме на - на кого му пука? няма значение, наистина. Въпреки че и по-тъпи въпроси мога да измисля, и този е загуба на време. Казах го и в първия си пост, и сега само се връщам да покажа на хората, че логиката им е не-самоподдържаща се или от време на време просто малоумна. Писна ми да превеждам. I myself don't care wheter he exists, or wheter people believe in him, but it annoys me when they show obvious stupidity as reason for their belief. Thuth to be told, the only belief I could accept is the belief without reason (well, someone might show me some other, but ain't happened yet) - since there aren't reasons for or against, it is perfectly normal to simply... believe. However, the same does not apply for when they tell me that their belief was spawned from a video of another human's interpretation of how a god might feel and act, that made them feel good about themselves. This is not a reason, and if I was a god, I'd be bothered by the fact that somebody believes in me because of that.

Едит: беше изцяло на английски

Последна промяна Borrator на Пет Сеп 07, 2012 5:22 pm, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 07, 2012 2:35 pm 
Аватар

Е именно де.

Само дето ние виждаме всички тези неща които уж те могат да предотвратят.

И от там се правят изводите.

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 07, 2012 5:15 pm 
Аватар

Borrator написа:
NOTHING.
We have no way to confirm if they have protected us or not.
And if they saved us from everything, we'd never learn
We all know the saying "give a man a fish and you feed him bullshit sayings, etc, etc"
So it is entirely possible that they protect us from the worst, leaving behind only that, which we can take care of ourselves.
такааа....... пак ще почвам да отговарям със цитати на предишния си пост, защото хората явно просто не четат... или не знаят английски? сега ще го преведа

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 07, 2012 6:30 pm 
Аватар

Прочетох го, разбрах го, и е неадекватно.

Логиката ти не е аргумент за нищо. Това което уж въобще не допускат до нас е от unfalsefiable statements (да не говорим че ако не го допускат автоматично става несъществуващо, тоест не е част от реалността), за които съм говорил вече. Съветвам те да намериш мнението ми с клипчето в него назад в темата.

Затова и нищо конкретно не казах в по-горното мнение специално над тази част. Изводите се правят от факти или тяхната липса, не от "ако, може би" и прочее възможни сценарии. И имайки това в предвид: горното мнение.

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 08, 2012 4:08 pm 
Аватар

Разбира се, че е недуказуемо твърдение, по дефиниция. Факти или тяхната липса? Има ужаси - това е факт. Можеше да има по големи, и се вижда липса на факти за по-големите ужаси. Естествено, че ние сами трябва да си помогнем - ако се огледаш, повечето ужаси ги причиняват едни хора на други, а не природата. Не можем да знаем какво е направено за нас и какво не, така че е изключително неблагодарно, грубо и неоснователно да псуваме по боговете че не ни люлеят на коленцата си. Присъствието на ужаси не е никакъв довод да се твърди, че боговете са безсърдечни, или че изобщо съществуват. Не казвам, че това е аргумент за същестуването им. Просто казвам, че неприятните ни чувства към света не са никакъв аргумент срещу.
Wind_Falcon написа:
Логиката ти не е аргумент за нищо.
Дори за безосновност на други логики?
Защото ми изглежда като доста добра логика за безосновност на каквото беше написано по-горе, че се правили изводи от това, че не са предотвратили нещо определено.

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 10, 2012 12:07 am 
Аватар

Хората искат да живеят в някаква утопия, в която няма усилие, няма ужаси, няма трудности... и биха повярвали в нещо само, ако то ще им донесе вярата, че благодарение на това нещо ще живеят по-добре. Проблема е, че термина да "живееш по-добре" всеки сам си го интерпретира както му е угодно. За едни това е да живеят в утопия и ако Господ му позволи да живее в тази утопия, в която да се чувства сигурен и защитен, човека би повярвал, че има някаква неведома висша сила или съзнание, което мисли за него. Аз примерно предпочитам да разбирам нещата по различен начин. Трудностите са начин да се доказваме не само едни пред други, но и пред тези по-висши сили, на които съм благодарен, че ми осигуряват въздух, природа, земя (земна твърд) върху, която да стъпвам и за това, че аз също съм им нужен и със своята почит и разбиране им осигурявам, едно по-светло бъдеще. (това последното изречение не очаквам всички да го разберат, но какво би станало ако боговете приличат по нещо и на нас и всъщност също мислят и чувстват и също имат страхове и надежди подобни на човешките, макар и на едно по-различно ниво) :o :?

... & the Mandrake goes insane
... & leave me alone full of pain
... & I'm diving in a rain ...
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 15, 2012 5:08 pm 
Аватар

tl;dr summary of a few posts I kinda agree with:

НЕ може да се докаже, че ТОЗИ свят, и ТАЗИ времева линия НЕ са оптималните за условията на живот на човечеството. Разбира се, не разглеждаме състоянието в която и да е единична точка от времевата линия, а състоянието по цялата времева линия.

Съответно, ВЪЗМОЖНО е да има бог/божества, който/които СЕ грижи/грижат да се движим по тази оптимална история.

Не мисля че има каквото и да е място за спор с горното твърдение.

МнениеПубликувано на: Сря Ное 14, 2012 3:03 am 
Аватар

Едно от малките добри качества на вярващите е доверчивостта им, но като се има предвид какви лоши качества носи със себе си тази вяра, общо взето същата иначе полезна доверчивост само им причинява повече проблеми :lol:

Не вярвам в Бог. Дали има - не ме касае. Ако се окаже, че има няма да се шокирам. Ако няма - няма да подскачам покрай некви тъпаци и да викам "Казах ви, казах ви".

Просто ще си живея живота така както намеря за добре. Ако Бог дойде и ми каже, че не си живея живота както трябва, ще му кажа, че много се е объркал и ще си продължа по пътя.

Допълнително мисля, че Бог е само идея, която човек е създал, защото го е страх да поеме отговорност за себе си и хората около него, та трябва да прехвърли тази отговорност на нещо по-висше. Един вид страх от откриването на истината, че всичко в неговия живот зависи САМО от него. Това е наистина плашещ факт. Но отдавна съм се научил това да не го налагам в главите на вярващите, както вярващите често искат на мен да ми налагат своите представи.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 14, 2012 1:00 pm 
Аватар

snookie написа:
Допълнително мисля, че Бог е само идея, която човек е създал, защото го е страх да поеме отговорност за себе си и хората около него, та трябва да прехвърли тази отговорност на нещо по-висше. Един вид страх от откриването на истината, че всичко в неговия живот зависи САМО от него. Това е наистина плашещ факт. Но отдавна съм се научил това да не го налагам в главите на вярващите, както вярващите често искат на мен да ми налагат своите представи.

мисля ,че хората не ги е страх от това да поемат отговорност ,а напротив от това би трябвало да се радват, че са свободни да вземат собствени решения ,но понякога си мисля че няма никаква свобода и живеем в една вселена в която всичко се повтаря безброй пъти безкраен кръговрат ,това са едни от най ужасните ми кошмари ,разбира се това е моментно чувство дежаву ,който го е преживявал знае какво е
и отново ще кажа за кой ли път в темата ,живите същества са направени с разум
достатачно умен за да подреди цастиците по точният начин ,и този разум се намира навсякаде във всяко кътче на вселената :lol:

МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2012 12:12 am 
Аватар

erfo написа:
мисля ,че хората не ги е страх от това да поемат отговорност ,а напротив от това би трябвало да се радват, че са свободни да вземат собствени решения ,но понякога си мисля че няма никаква свобода и живеем в една вселена в която всичко се повтаря безброй пъти безкраен кръговрат ,това са едни от най ужасните ми кошмари ,разбира се това е моментно чувство дежаву ,който го е преживявал знае какво е

Ти го мислиш така, защото си позволяваш илюзията, че свобода = безгрижност. И оттам стигаш до заключението, че няма свобода, защото живота ти не е безгрижен (а няма човек на света, чийто живот да е безгрижен)
Друга причина няма - човек е роден свободен. Основното нещо в остатъка от човешката история е как Човекът, отричайки се от задълженията си, се лишава от правата си.

Не е задължително ти да си виновен за ограниченията си в този живот, може да са ти пренесени още от много малък от различни хора и обстоятелства (близки, родители, обстоятелства, от които си бил зависим).

Но когато някой разбере, че има ограничения в живота си (защото се иска той да си е развил съзнанието дотолкова, че да го е разбрал и вече да е отговорен за себе си), има два варианта:

1. Решаваш си проблема
2. Затваряш се в собствените си ограничения, страхувайки се от това, което се крие зад тези ограничения. Непознатото.

Първият вариант може само да се осъществи като поемеш отговорност ДОРИ за нещата, които не са твоя вина и решиш проблемите, които не си причинил ти.
Иначе оставяш на втория вариант да протече. И в този втори вариант се заблуждаваш, че това, което СИ в момента ти е достатъчно и те е страх от всичко чуждо. И затова си създаваш илюзии. Някои - илюзии за Господ, който ги чака в Рая, който са заслужили като са си кротували и са търпяли. Други - съвсем други илюзии. Но едно е сигурно - това не е свобода и "ако не си помогнеш сам, дори и Господ не може да ти помогне".

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2012 11:56 am 
Аватар

Вече вярвам преди изобщо. Бях атеист човек преди, но откакто ми се случиха някой необясними неща за повечето хора дори и за самата мене вече вярвам. Дали е Бог или някаква сила просто, да аз вярвам.

МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2012 1:00 pm 
Аватар

NandemonaI вярва само в shinto :lol:

as for me~
аз вярвам, че хората са измислили религиите за да си обясняват всякаквите природни явления
+ тук-таме художествена измислица
и от друга страна в християнството вече има някои забавни моменти, които обаче няма да упоменавам

Вярвам ли в Бог?
Не.
Вярвам ли, че има някаква по-висша от нас сила, която от части контролира съдбата ни?
Отчасти.

Да вярваш в съществуването на Бог и да материализираш каквото и да е, което влияе върху живота ти е прекалено ограничаващо.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2012 9:44 pm 
Аватар

Вярвам в тази сила която повечето хора наричат с названието БОГ! Преди не вярвах в нищо ама нищо като ти казвам. Едва ли някога ще ти се случи нещо подобно като моето за да повярваш...

Последна промяна Love child на Сря Ное 21, 2012 10:56 pm, променена общо 1 път
Reason: не цитирай горен пост :)

МнениеПубликувано на: Чет Ное 22, 2012 8:32 pm 
Аватар

На мен - може би не. Но на други се е случвало и ще продължава да се случва.

Аз вярвам предимно в собствените си способности и цели.

И в неволята, като се сетих за тая приказка :]

Има хора, които вярват в "късмета" си. Късметът - това е един вид Бог. Because you can't explain the odds with any other reasonable and existent phenomenon.

P.S. това за shinto беше само шега :lol:

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 01, 2012 1:11 am 
Аватар

Бог не съществува. Има само висши същества, раси и каквото още има във вселената, които ни наблюдават или контолират (или изобщо не знаят за нас). Относно религиите, те всички си идват от едно и също място, но са изкривени през времето.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 94 от 96 [ 1440 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]