Дата и час: Чет Юни 27, 2019 12:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 92 от 96 [ 1440 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Вярвате ли в Бог?
МнениеПубликувано на: Пет Юли 13, 2012 8:46 pm 
Аватар

Хм... че защо бог да не съществува?
Нали ние сме го създали.

МнениеПубликувано на: Съб Юли 14, 2012 12:03 am 
Аватар

Бог съществува ако не в реалността то поне той живее в нашите сърца. Ако пък човек не вярва в Бог то поне със сигурност вярва в друга сила контролираща света тъй като всеки човек си задава въпроса какво е създало света в който тои живее и има нужда от някакво ако не логическо то поне такова обеснение което ще задоволи търсенията му.

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 14, 2012 12:36 am 
Аватар

МнениеПубликувано на: Нед Юли 15, 2012 10:57 pm 
Аватар

Никога, никой не може да е сигурен дали Бог съществува или не... Но, ако седиш цял живот да се молиш на нещо, в което не си сигурен ще си пропилееш животеца...
В такъв случай моето мото е - Оправяй си живота, не разчитай на друг да ти го оправи :drunk:

МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2012 12:59 pm 
Аватар

От скоро си мисля за тези неща и стигам до извода, че причините (можете да ги срещнето в темата , по няколко стотин пъти,защото са едни и същи ) за твърдението, че Бог не съществува , не са достатъчни.
Пример - Какво е животът ? От този въпрос може да следват още много, на които не може да се отговори , ако не се отговори първо на него. Как така даваме такива категорични заключения , като не можем да си отговорим на един въпрос. Явно нямаме знания да твърдим такива неща.

Просто , като погледна по-глобално на нещата ми изглеждат съвсем по различно и приемливо , отколкото да приема примерно ,че няма нищо след смъртта , по причината, че никой не се е върнал за да разкаже.

МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2012 3:40 pm 
Аватар

animeFAN написа:
От скоро си мисля за тези неща и стигам до извода, че причините за твърдението, че Бог не съществува , не са достатъчни.

Докажи ми, че розовия еднорог не съществува. Не можеш? Ами гоблините, самодивите, валкириите, феите... Никой не може да докаже, че НЕ съществуват. Все едно аз да си измисля някакво митично същество и понеже никой не може да докаже, че то не съществува, това автоматично да означава, че го има.

Тежестта пада на плещите на тези, които твърдят че има бог - те са хората, които трябва да докажат съществуването му. А не аз да доказвам, че го няма. :doh:

МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2012 6:42 pm 
Аватар

Да ти поясна горното ми мнение.
До този момент, никой не може да ти представи убедителни доказателства за съществуването на бог. Има неща, които твърдят, че същестува и има неща, които твърдят, че не съществува.
Аз слагам тези неща на кантар, и виждам, че едните са по леки (не са достатъчни) и избирам другите.
Не съм подкрепял мнението си с тях, защото няма да кажа нещо ново.
Дали вярваш или не ми е все тая и едва ли някой ще тръгне да ти доказва.

МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2012 7:24 pm 
Аватар

То и пояснено, мнението ти пак е лишено от всякаква логика... Излиза, че поставени на кантар, суеверията и субективните вярвания тежат повече от здравия разум. Искрено се надявам повечето хора да не мислят така.

Има и една много яка поговорка - what can be asserted without proof can be dismissed without proof - т.нар. "бог" е едно от нещата, които попадат в тая категория. Затова и не му трябват доказателства.

МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2012 11:44 pm 
Аватар

Казах ти какво мисля за здравия разум по тази тема.
А и все пак нищо не губя .

МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2012 12:05 am 
Аватар

Говорим за същество извън времето и пространството, което по дефиниция действа по начин, ненаблюдаем от хората. Как би могло да има каквито и да е "неща, които твърдят че (не) съществува"? И как може кантар с две празни блюда да се наклони?

МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2012 8:33 am 
Аватар

Защо хората вярват ,че има бог и защо хората не вярват че има бог ?

МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2012 8:39 am 
Аватар

1. По същата причина, по кочто децата вярват, че има Дядо Коледа - иска им се да е така, и са чули за него от място, което уважават
2. По същата причина, по която възрастните не вярват, че има Дядо Коледа - нямат причина да вярват, и са свикнали да вярват само в това, в което има причина да вярват

rurien написа:
what can be asserted without proof can be dismissed without proof .
animeFAN написа:
причините (можете да ги срещнето в темата , по няколко стотин пъти,защото са едни и същи ) за твърдението, че Бог не съществува , не са достатъчни.
както виждаш дори тук, няма причини за и против - тези, които са против, посочват като причина липсата на причини да са за, а тези, които са за, посочват като причина липсата на причини да са против

МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2012 9:41 am 
Аватар

Казах ви , говорите едни и същи неща .
Спрете да правите едни и същи аналогии.
За дядо коледа , самодиви, гоблини и т.н. на всеки му е все тая дали съществуват , но определено има смисъл да съществува някоя по-висша сила (бог). Дали го виждате този смисъл , това е въпрос на избор.

Вие хора се хващате за има ли ,няма ли причини , едни и същи ли са и т.н.. Това са дреболии и не би трябвало да ги оборвате, а главната ми идея. И за неразбралите защо мисля така -

Помислете си за света в който живеем ? Къде му е края ? Можете ли да си представите нещо безкрайно ?Щом има един свят , защо да няма два ? Защо да няма паралени вселени ? Защо физичните закони са такива , а не други ? Как се определят ? Защо нещата така се случват ? Всичко писано вече ли е или не ? Това са най-обичайните въпроси .
Сложността е прекалено голяма и не е все още за нашите глави. Така че , за мен , е много вероятно да има някаква висша сила.
И просто не ми минават , някакви си прости логики , от вида на - не съм го видял , затова го няма или някакви такива . Като нещата са много по-сложни отколкото изглеждат и познаваме.

МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2012 2:00 pm 
Аватар

Ъъъх
ще получа психична болест да ти отговарям.....
какви аналогии, отговарях на твоят въпрос за причините а не на този от заглавието
това с дядо коледа - просто забелязах подобието, ако не ти харесва, чети само останалата част, дал съм ясен отговор и без връзката с дядото.
animeFAN написа:
Вие хора се хващате за има ли ,няма ли причини , едни и същи ли са и т.н.. Това са дреболии и не би трябвало да ги оборвате, а главната ми идея.
Моля?
animeFAN написа:
Защо хората вярват ,че има бог и защо хората не вярват че има бог ?
Ти ме пита.
animeFAN написа:
Има неща, които твърдят, че същестува и има неща, които твърдят, че не съществува.
Аз слагам тези неща на кантар, и виждам, че едните са по леки (не са достатъчни) и избирам другите.
Не аз го писах това

Ти слагаш някакви причини на кантар, не ги измисляме ние. Аз лично не твърдя съществуване или не, само че такива неща като тези причини няма и не може да има.

И накрая в последния ти пост има един интересен параграф, който, струва ми се, представя причина защо бог да съществува. Аз все пак твърдя, че не е истинска причина.
За целта първо ще отговоря на въпросите в параграфа, а после на коментара към него.
Добре. Не. Струва ми се, че мога, но не особено ясно и изчерпателно. Защото ако не можем да достигнем другия, как дефинираш съществуване? И за паралелните същото, нещо, с което не бихме могли да имаме взаимодействие, не съществува от наша гледна точка. Каквито и да бяха, щеше да питаш това - просто се е случило да са някакви определени произволни. Същият отговор. На кого му пука - същото като при паралелните - и да е изписано, ако не можем да стигнем надписа, как ще се дефинира съществуването му.
После..... чакай, какво. Само защото не можем да разберем нещо, има бог? какво по дяволите? ако разбирахме всичко, НИЕ щяхме да сме бог. защо да има висша сила, само защото човешкият род е тъп?

МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2012 4:59 pm 
Аватар

Аз съм на много интересен принцип , харесвам си езически бог , който ми харесва как изглежда и как се държи и почвам да вярвам в него :lol:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 92 от 96 [ 1440 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]