Дата и час: Нед Юни 24, 2018 11:19 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 93 от 96 [ 1440 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Вярвате ли в Бог?
МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 9:59 am 
Аватар

Прекалено сложно е. Едни неща зависят от други , другите от трети от четвърти и т.н. до най-ниското ниво. Където би нямало останалите неща ,без първото и няма смисъл, да има останалите ако няма първото. Следва ,че може бог да е всичко. Може аз и ти да сме част от всичко. Тъй като енергията се трансформира в разлияни форми , но не се губи.Не знам какво имаш предвид казваш 'бог' или 'висша сила' , но когато го казвам аз , нямам предвид , че е нещо против науката.
Едва ли има смисъл да се спори на тази тема, но ако искаш продължавай.

МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 11:29 am 
Аватар

Wind_Falcon написа:

Re-post for truth.

МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 1:43 pm 
Аватар

animeFAN написа:
Следва ,

Защо да следва.... Иначе като твърдение - Бог може да е всичко - ами да, естествено, че може. Но не виждам как от огромна сложност или от взаимосвързаност и верига от причинно-следствени връзки можеш да извадиш причина да вярваш, че наистина е така.
Колкото за споренето за темата - честно казано, и аз не мисля, че има особен смисъл да се спори. Но тук се намесва нещо друго - като nerd ми иде отвътре да споря със всеки аргумент с дупки. Нищо против вярващите, повечето де - тези, които не го ползват като извинение да правят глупости - и нямам желание да те убедя, че не трябва да вярваш. Но не мога и да приема да пишеш безумства като причина за тази вяра. За да разбереш как мисля: http://www.smbc-comics.com/index.php?db=comics&id=1911#comic

@wild_falcon 0.о това преди не го бях гледал... а вярно, никой не прочита тази тема. Но наистина, това се приближава доста близо до /thread. Щеше да стигне даже, ако темата беше "съществува ли бог" или нещо подобно, но така дадена, не мисля, че е възможно някой да я прекъсне.
Но да, епично видео

МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 2:06 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Много е интересно видеото, но има много сериозни пропуски в разсъжденията си. Все пак определено си струва да се изгледа и осмисли.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 3:07 pm 
Аватар

Така си представям нещата. Не мога да ти дам логично обяснение , ако имаше такова, то сега нямаше да се обсъждат такива теми. Бог е надежда и вяра.

МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 4:05 pm 
Аватар

Borrator написа:
@wild_falcon 0.о това преди не го бях гледал... а вярно, никой не прочита тази тема. Но наистина, това се приближава доста близо до /thread. Щеше да стигне даже, ако темата беше "съществува ли бог" или нещо подобно, но така дадена, не мисля, че е възможно някой да я прекъсне.
Но да, епично видео

На миналата страница клипчето с Hawking което съм пуснал е за Does God Exist. Или по-скоро има ли причина за съществуването му.

Из темата бая неща през годините съм пускал...

МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 9:21 pm 
Аватар

animeFAN написа:
Така си представям нещата.
За кое. За защо вярваш в съществуването Му? Добре. Трябваше да напишеш "просто вярвам, нямам причина"....... Ако няма логично обяснение, защо се опитваше да даваш такова? Но като се замисля, това моето вече е заяждане, така че спирам.

МнениеПубликувано на: Съб Авг 11, 2012 3:22 pm 
Аватар

Ммм ... глупаво от моя страна да споря за нещо , като знаех , че няма да "спечеля" .
Заинтригува ме с този въпрос, който зададе сега .
Цитат:
Ако няма логично обяснение, защо се опитваше да даваш такова?

Не знам , може би мозъкът на човек не може да приема всичко за истина и се опитва да си обясни или да замаже някак си нещата с някаква логика с дупки.

Но това не променя мнението ми.
Мисля , че вярата в нещо по-висше, дори и измислица да е, прави живота по-лесен и по-спокоен. Намираш утеха в трудни моменти и приемаш нещата такива каквито са. Човекът все пак е твърде ограничено създание и не може да постигне всичко, което иска. Думите са едно , заложбите друго. Премирие със себе си, че не си достатъчно силен в моменти. Когато си безпомощен и няма какво да направиш, нито ти , нито науката , тогава утехата или надеждата е в бог. Някои от вас , сигурно ще кажат , че това е за слабите. Но аз досега не съм чувал или виждал някого да се моли на господ да му върши работата вместо него. Хората дават всичко от себе си, но идват моменти ,когато единственото нещо което ти остава е вярата , за да не се измъчваш .

МнениеПубликувано на: Съб Авг 11, 2012 3:54 pm 
Аватар

Бих казал наистина, че това показва слабост, но това само по себе си не е нещо лошо - ние самите не сме богове, че да носим света на плещите си. Човешката слабост си е част от нас.
А причината да пиша това мнение:
animeFAN написа:
не съм чувал или виждал някого да се моли на господ да му върши работата вместо него
иди в САЩ :lol: извинете, грубо е, и не на място тук, но просто не се сдържах

МнениеПубликувано на: Съб Авг 11, 2012 4:02 pm 
Аватар

Бог, в случая, по темата е ония горе връз облаците, дето създал вселената и там другите мърдащи и не мърдащи тела... Но разбира се, за да не изглеждаш глупаво, в последно време се прокрадна идеята че 'бог' е всичко.. природа, въздух, цветя, шизофрения, спин.. бе нещото в което вярваш.. или нещо подобно... Мммм малко фейк ми се струва. Бог е измислица, машина за пари, църквата е първата мафия, легална организирана престъпност, нямаш НИКАКВО прави да налагаш вяра, въображението си в/у хората. Но все пак... всичко е било с цел печалба. Колкото до наше време, хората просто са глуповати и трябва да преписват сполуките и несполуките си на някаква 'висша сила'.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2012 8:38 pm 
Аватар

Кой от всичките? Аз съм езичник. :stars: :drunk: :onegai:

... & the Mandrake goes insane
... & leave me alone full of pain
... & I'm diving in a rain ...
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 31, 2012 10:11 pm 

Ако искате да научите отговора и дали Библията е истина, можете да я прочетете и осмислите. Не е толкова зор, но си заслужава. И ако искате да разберете дали Бога от Библията е истински, то поискайте от Него да ви се открие по някакъв начин. Много хора, които познавам така са повярвали. Аз лично повярвах като видях любовта която ми показа Той към мен от това клипче. Кратка пиеса е. И сега ходя редовно на църква и живота ми е страхотен заради Него. Иначе до сега да съм в някоя яма на живота, ако Той не ме спаси.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 01, 2012 2:51 am 
Аватар

То ако ставаше така лесно с едно клипче... Никой не може да отрече терапевтичното влияние на религията върху някои хора - това че Библията ти е помогнала да структурираш и преосмислиш живота си е хубаво, но с нищо не допринася в полза на неготово съществуване.

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 01, 2012 2:14 pm 
Аватар

Ако е станало наистина така лесно с едно клипче, бих препоръчал психиатър. Или начално училище.

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 06, 2012 8:17 pm 
Аватар

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 93 от 96 [ 1440 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]