Дата и час: Вто Юни 18, 2019 6:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 8 от 10 [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво мислите за първото впечатление?
МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2009 2:03 pm 

you can never get a second chance to make a first impression ... so make it count ;0

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 07, 2009 5:25 pm 
Аватар

Не се доверявам на първи впечатления...без туй моите винаги са грешни :lol:

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 10:26 pm 
Аватар

:mrgreen:

Последна промяна Mia - chan на Сря Фев 01, 2012 3:02 pm, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 10:54 pm 
Аватар

Първото мнение винаги е субективно. На първо мнение може да си помислиш нещо абсурдно за някой а в последствие да не е така. Примерно ако човека който виждаш е по-затворен и първото впечатление може да е ...че той е някакъв депресиран и мразещ всички а в последствие да се окаже че не е така :shock: Разбира се това не е винаги вярно има хора който наистина могат да кажат какъв е човек от пръв поглед но винаги това си и става лично мнение и не винаги е обективно :)

Последна промяна werewolf_girl на Чет Май 26, 2011 12:06 am, променена общо 2 пъти

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 11:00 pm 
Аватар

Почти винаги първото ми впечатление е правилно и затова често разчитам на него.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 11:29 pm 
Аватар

Многократно се уверих, че първото впечатление е най-добро. Всеки път като отстъпвах от първото си впечатление оставах разочарована. Особено при последното си отстъпване и от тогава се доверявам само на това впечатление. И смятам, че е най-доброто. :ok:

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2009 5:15 am 
Аватар

Значи ако в момента първото ми впечатление е че си яко зле да си остана с него щото може да ме излъже..ок оставам с него. :P
Първо/последно/предпоследно няма значие..всичко е до време. :arrow:

Последна промяна solecito на Чет Сеп 10, 2009 2:23 pm, променена общо 1 път
Reason: Не цитирай горното мнение

МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2010 11:06 pm 
Аватар

Та докато четох мненията на другите (някои от които съвпадаха с моето) стигнах до един много странен извод който до предполагам показва какво мисля за първото впечатление , а именно че колкото и да се напъвам немога да си спомня ситуациите когато за първи път съм влизал във вербален контакт с приятилите, съучениците си и въобще всеки човек който познавам кадето се предполага че се състои точно този момент на първото впечетление (или май не...).Имайки това предвид стигам до извода че щом не помня значи не е толкова от значение или евентуално аз вече съм имал изградено впечатление за дадения човек. Преди да се сетя за това определено бях намнение че мразя първото впечатление защото съди острещния човек без съзнателни причини или е един вид като подсказка. И сега като се опитам да ги обединя двете твърдения стигам до извода (колкто и да не ми се иска) че първото впечатление е особенно важано ако няма възмажност за следващ контакт (окаже се последно :lol: ).Според мен не е редно да отписваш човек защото един път се е провалил точно поради факта че е човек (май затова го мразя въпросното първо впечетление).И не съм обеден че то неможе да се подправи ако става въпрос за впечатление ако насрещния човек те познава и е добър актьор (както се казва) не съм убеден че ще остави лошо впечатление ,говоря за впечатление не чувство. Vego беше дал пример с чувството та затова казвам че според мене тва да се оказваш всеки път прав си е точно до умение, талант че ако искаш даже и шесто чувство.
Та сопоред мене си е важно какво ще е първото впечатление но нека не е единственото.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 23, 2010 1:46 am 
Аватар

7 пъти мери... 1 път режи...

нищо не става от първия път... може от първото виждане да си изгради човек някакво мнение... но то в никакъв случай неможе/не трябва да е окончателно... :wink:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 23, 2010 1:46 am 
Аватар

почти изцяло съм на едно мнение с вего,само че можеш много да сгрешиш.Всякакви мошенници,а и аз на никой не вярвам поне ако не съм го познавал от повече от 1-2 години.Един човек не може да бъде преценен за 30 секунди,даже с часове.Всичко става с една продължителна комуникация и тестване на връзката с примери.Като цяло първото впечатление само дава начален извод,ако проодължите приятелството и т.н тотално се променя мнението,но да не разгъвам лукуми.Като цяло се надявам да сте ме разбрали :)

МнениеПубликувано на: Пон Яну 25, 2010 11:15 pm 
Аватар

Ghost Wolf написа:
7 пъти мери... 1 път режи...

нищо не става от първия път... може от първото виждане да си изгради човек някакво мнение... но то в никакъв случай неможе/не трябва да е окончателно... :wink:

Това!

МнениеПубликувано на: Вто Яну 26, 2010 7:04 pm 
Аватар

Че не ми пука за него ...

МнениеПубликувано на: Чет Яну 28, 2010 1:52 am 
Аватар

Мисля, че първото впечатление е строго индиввидуално за всеки (както беше написал някой).

Има хора, за които съм се подвеждала въз основа на първото ми впечатление, а за други - то си е оставало точно такова каквото ми е било в самото начало. Има и трета група (много рядко) - начи има хора, които никога не съм ги познавала, но като ги видя, дори да не са си отворили устата още, просто са ми неприятни, не знам, едно такова чувство, все едно мравки ми полазват по гърба като ги видя и не искам и да се опознавам с тях.

Но общо взето, гледам много да не се ръководя от първото впечатление, т.е. опитвам се да опозная човека, преди да го харесам или не, точно защото много хора също са си създавали грешни впечатления за мен, поради тяхното първо впечатление.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 15, 2010 12:20 am 
Аватар

Много съм мислила над това. Нарича се интуиция :lol: просто усещаш какъв е човека от разговора с него, от излъчването му и т.н. Да, аз вярвам на първото си впечатление и до сега никога не ме е лъгало.

МнениеПубликувано на: Нед Апр 18, 2010 12:25 am 
Аватар

В първите 30 секунди от разговора си правиш заключение какъв е събеседника ти.. И в повечето случаи се оказва правилно :confused:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 8 от 10 [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]