Дата и час: Пон Сеп 16, 2019 4:12 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 10 [ 141 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Какво мислите за първото впечатление?
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 2:37 am 
Аватар
Мародераторче

Местоположение: Kame House: Where the beaches are fine, and the bitches are finer.
Изображение
Та въпроса ми е простичък и аз съм убеден че то е вярно!
...ще чакам да ме разубедите.
Да разясня все пак за какво става дума.Говоря за това че когато видя човек за първи път винаги си създавам представа за него-какъв е като цялостно излъчване-дали е добър,лош,скромен,глупав и всички останали неща които мисля за другите хора като общо мнение за тях.Това става за около 20-30 секунди-първите думи,погледа,излъчването което предава другия.
Не говоря за повърхностния израз,а за чистата представа която си изграждам за този човек.Не мога да позная характера му,няма причина да не го харесвам или да го харесвам,НО все пак това става.
Досега никога първата ми преценка не ме е лъгала.
Опознавал съм човек и той е започвал да се държи различно,аз съм започвал да си въобразявам че първото впечетление може и да ме е излъгало,но след няколко сполучливи и доста злополучни препятствия се убеждавам че този човек който съм си въобразявал че е различен най-накрая показва това което съм усетил в него през първия момент в който сме се срещнали.Оказва се че той наистина е добър/лош или каквото и да съм усетил в него.

Коментирайте и давайте мнения,дори подпомагайте с лични преживявания.

очаквам сериозни мнения макар да ме съмнява малко. :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 3:22 am 
Аватар

аз съм зодия риби ииииии първото впечатление е много важно за мен и 99% правилно.....но никога не тръгвам преднамерено към който и да е.....посрещам хората радушно и ми трябва минимален период на общуване за да изградя човека срещу мен като образ изразяващ доброта...тъга...радост...омраза....студенина...(аз не мога да определя характера му за толкова кратък период но мога да усетя природата му)....

първото впечатление което аз оставям у хората повечето пъти не е много добро.... :? те решават дали ще дадат шанс за второ....... :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 3:27 am 
Аватар
Souten no mukou

Очите, очите.. :o
Те говорят адски много за един човек, разбира се първите впечатления от мимики, жестове, начин на говорене, маниери, дрехи ако щете, изграждат впечатление, което се помни завинаги.
Разбира се, от пръв поглед неможе да опознаеш човека с/у Теб (внимаваите), това може да ви подведе и да останете разочаровани.
Разбира се дайте шанс и никога не се лъжете от първото впечатление.
Определено много може да се разбере за един човек от "пръв поглед", но никога няма да бъде достатъчно.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 3:34 am 
Аватар

Ми,понеже ника ти ми е много труден за писане,щи викам Иво(то ти си се и казваш така) пр. тебе като те видях на срещата си помислих веднага,честно ти каам,искам да се бия с тоя тип :D Някак си имам навика да намирисвам хората които могат да ми представляват некво предизвикателство и просто се побърквам докато не си сверя силата с тях :D Представата кощто съм си изградил за теб е,че си работар и сериозен човек,нз дали не ти гъделичкам самочувствито така,но ми е през кура,и да го правя.А аз,по принцип, не ме бива в съставянето на бърза оценка за хората :D

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 3:38 am 
Аватар

а какво ще кажете за това че не винаги хората изглеждат като себе си, ако щете издават аурата/впечатлението, която те искат да издават, поради редица проблеми, било то заради намеса на някой/нещо над техния живот, здравословни проблеми или такива разни работи... ?

тогава теорията за първото впечатление fail-ва гръмоломно според мене, а това е случая при много хора, да не кажа и при мене

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 3:52 am 
Аватар

Първото впечатление наистина се помни и оказва силно влияние в крайната преценка, обаче в повечето случаи е грешно и се не влиянието му намалява.
@Към-автора - според мен влиянието което първото впечатление ти прави оказва толкова силно влияние, че в крайна сметка успяваш да намериш някви признаци които да го потвърдят. Просто си конче с капаци, което не обича да се разубеждава за нещата, които ги знае.
Айде стига ви толкова за днес :Р

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 3:59 am 
Аватар
Мародераторче

Местоположение: Kame House: Where the beaches are fine, and the bitches are finer.
dantemp написа:
@Към-автора - според мен влиянието което първото впечатление ти прави оказва толкова силно влияние, че в крайна сметка успяваш да намериш някви признаци които да го потвърдят.

Всъщност подчертах че искам
и съм успявал да си втълпя че е грешно
докато не се получи ситуация,в която човека си показва това което съм усетил в него,понякога след години,понякога след дни-но все пак накрая става ...

@Frostburn -не се обезмисля темата
идеята е как ние възприемаме човека независимо дали моментното му състояние не отговаря на цялостното
А точно в такива трудни моменти се проявява най-силно истинската страна на човек ;>
независимо добра или лоша :roll:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 7:45 am 
Аватар
The No-Goodnick

:hmm: "Какво мислите за първото впечатление?" :hmm:
Мразя го...

Просто мисля, че е леко нечестно спрямо човек да го съдиш според първите впечетления, които той е оставил... независимо, че в едно 98-99% от случейте е вярно :lol:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 8:48 am 

Обикновено разчитам на първото впечатление... като основа върху, която да изградя образа на човека в ума си. И макар никога да не съм бъркал с първи впечатления и да съм убеден, точно като теб, че първото впечатление е много важно ще ти дам един пример, които може донякъде да докаже, че първото впечатление не е нещо, на което трябва да разчиташ на 100%.

Всеки има дни, седмици или дори при някои по цели месеци, в които не се чувстват "както трябва", не са себе си, както искаш го наречи. Представи си, че някой е имал такъв период от цяла година почти. Просто така са се получили нещата. Ако той се беше срещнал с теб тогава щеше да останеш с впечатлението, че е несигурен в себе си, депресиран, отдръпнат, сдухан(и много други от този тип неща) човек. Просто защото нещата така са се стекли за него и е "деградирал" до такова състояние. Но това не е той. Ти щеше да останеш с много грешно впечатление за него. А той всъщност е бил жизнерадостен, обича да си говори с други хора и всякакви такива положителни характеристики. И до 1-2 месеца ще започне евентуално пак да се връща към човека, който е бил, защото нещата ще му потръгнат пак.

Разбираш ли какво ти казвам? Надявам се да, защото иначе няма смисъл да говорим.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 9:53 am 
Аватар

Като цяло първото впечатление е много важно!!!
Аз лично доста добре преценявам хората, които са около мен и мога да си изградя мнението за тях още от първата среща, и никога не съм бъркала до сега... (надявам се и за напред)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 9:55 am 
Аватар

първото впечатление е шит ако грешния човек го прави например даскала ми по БЕЛ тази твар така ме е нарочила че сигурно ако съм в кома ще дойде и ще има:
Основни особености на класицизъм :evil:
и нали такъв започва да ми спира пулса сестрите прелитат около нас XD
ииии да пак мълчиш ДВОЙКА!! :evil:
при което ми спира пулса и са чува само едно тъъъъъъъъъъъ XD
та впечатлението никога не ме е подвеждало до сега обаче някой хора просто си вадят грешни изводи така че не винаги можеш да разчиташ на първото впечатление :wink:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 10:10 am 
Аватар
Ecchi Warrior

Подкрепям ShArPsHiFt3r :mm:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 10:35 am 
Аватар

Belgarion написа:
Подкрепям ShArPsHiFt3r :mm:

аз също в интерес на истината :) много точно казано, много ми хареса
на принципа съм : ако се правиш на глупак си точно такъв, в някакво отношение
е, добре, и обратното, но това е като че ли по-силен пример ^^

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 10:46 am 
Аватар

Ами според мен нещата тук са строго индивидуални. Някой хора могат добре да преценяват от пръв поглед ,а други не могат. Някой хора пък както беше казал dantemp при първи срещи се държът доста различно ,а някой си поставят за цел да създадът точно определено впечатление.

Дори и да си добър в преценяването на хората както каза Shapeshifter първото впечатление може да ти послужи просто като някаква база. От него може да извлечеш важна но все пак малко информация за другия.

Спор няма ,че е доста важно първото впечатление но според мен то не трябва да е решаващо.

Също съм съгласен с Shapeshifter ,че макар и досега да сте имали винаги вярно първо впечатление недейте да изключвате възможността ,че може да сгрешите за някой определен човек.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2008 11:21 am 
Аватар
Мародераторче

ShApEsHiFt3r написа:
Разбираш ли какво ти казвам? Надявам се да, защото иначе няма смисъл да говорим.
Ти не разбираш аз какво имам предвид явно?
по-горе съм отговорил на същия въпрос
когато човек е в едно от тези състояния обикновенно показва истинските си реакции и истинското си поведение...
Ще ми кажеш че един тъжен/съсипан човек не е себе си?
Според мен той тогава е точно толкова себе си колкото и когато е весел/жизнерадостен.
Говоря не за променливи положения в характера,а за самата самоличност на един човек-т.е. дали той е добър или лош(давам крайностите като промери).

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 10 [ 141 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]