Дата и час: Чет Сеп 19, 2019 12:03 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 11 от 12 [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какъв според вас ще е идеалния свят? :)
МнениеПубликувано на: Пон Апр 04, 2011 10:13 am 

Може би не този.

МнениеПубликувано на: Пон Апр 04, 2011 10:16 am 
Аватар

The World God Only Knows =))

МнениеПубликувано на: Вто Апр 05, 2011 11:32 pm 
Аватар

Safiir написа:
elvenom написа:
Защо да е несъвършенна? Ти изследвал ли си всяко нейно кътче, за да я квалифицираш като такава? Аз говорех само за хората, най-вече спрямо природата. Ние не можем без нея, но тя може и без нас. Ние сме тези, които я рушат и това не е редно. Липсва хармонията.

Ние от къде сме се пръкнали? От нищото ли?Съществуваме защото вселената е така устроена. Ако ние не е трябвало да съществуваме значи това, което ни е създало не е съвършено.

Никой незнае от къде сме се пръкнали. Даже не е сигурно, че сме се появили по естествен път. И ако е така, нормално би било нещо, което не е естествено да не е съвършено. Ако все пак сме естествено "творение" и "вселената така била устроена", както казваш, твърде непокпетентно е човечеството все още, за да обясни до колко съвършена е тя самата, че да се дават такава оценки от сорта на "Съществуваме защото вселената е така устроена", не мислиш ли?

Safiir написа:
А ако вселената е съвършена, това означава, че ние съвършено изпълняваме ролята си в нея и съответно ние също сме съвършени.

Както споменах, това е въпрос, на който няма отговор. Твърде далеч сме от даването на крайни оценки за вселената като цяло.

Цитат:
Ние не можем без нея, но тя може и без нас.

Safiir написа:
От къде знаеш, че може без нас? Къде другаде има природа като нашата без живи същества като нас?

Преди нас пак е имало природа. Научно доказан факт.

Цитат:
Ние сме тези, които я рушат и това не е редно.

Safiir написа:
Кой ти каза, че не е редно? Ти се водиш от човешкия морал. А човешкия морал според твоите думи е несъвършен. Значи може да е грешен. Което може да означава, че е напълно редно да я "рушим".

Не се водя по никакви морали. Както споменах, говоря спрямо природата, тъй като аз я смятам за нещо изключително ценно и това ми е гледната точка. Нормално е да смятам за нередно нейната разруха.

Цитат:
Липсва хармонията.

Safiir написа:
Както по-горе - кой ти го каза това?

Спрямо гледната ми точка, това е напълно компетентен извод. Изкарай друг по-добър извод с една по-добра гледна точка ако можеш. Не те спирам.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 12:07 am 
Аватар
Пантсу Мастър

elvenom написа:
Никой незнае от къде сме се пръкнали. Даже не е сигурно, че сме се появили по естествен път. И ако е така, нормално би било нещо, което не е естествено да не е съвършено. Ако все пак сме естествено "творение" и "вселената така била устроена", както казваш, твърде непокпетентно е човечеството все още, за да обясни до колко съвършена е тя самата, че да се дават такава оценки от сорта на "Съществуваме защото вселената е така устроена", не мислиш ли?

Няма неестествен път >< Ние имаме възможност да живеем в тази вселена следователно сме естествените й обитатели. Освен ако не смяташ, че сме дошли от друга вселена, която е достатъчно близка до сегашната ни за да може да живеем в нея, но достатъчно далечна за да не може да ни е имало по друг начин. 0_о

Цитат:
Както споменах, това е въпрос, на който няма отговор. Твърде далеч сме от даването на крайни оценки за вселената като цяло.

Ти точно това направи >< Твърдиш, че човечеството е несъвършено. Което е доста крайна оценка.

Цитат:
Преди нас пак е имало природа. Научно доказан факт.

Това, което не е научно доказано е, че е възможно да няма такива като нас при условията на нашата планета.

Цитат:
Не се водя по никакви морали. Както споменах, говоря спрямо природата, тъй като аз я смятам за нещо изключително ценно и това ми е гледната точка. Нормално е да смятам за нередно нейната разруха.

Не, ти не говориш спрямо природата. Ти говориш от гледна точка на човек. Гледна точка, която ти твърдиш, че е грешна. Във вселената непрекъснато звезди умират унищожавайки безкрайно светове като нашия. И това ли го смяташ за нередно?

Цитат:
Спрямо гледната ми точка, това е напълно компетентен извод. Изкарай друг по-добър извод с една по-добра гледна точка ако можеш. Не те спирам.

След като вече уточнихме, че според теб гледната ти точка е грешна, значи извода ти няма как да е компетентен.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 11:38 pm 
Аватар

От начало коментарите ти бяха недообмислени, а сега стават хептен безпочвени и доказват колко по-прав съм аз. Нямало неествствен път викаш. Кажи го на овцата Доли. Кажи го на силиконовите гърди и на още купища неща, които играят ролята на заместители, различни от естественото. Вариантът, че идваме от друга вселена даже звучи по-реално отколкото останалото, което спомена.
Да, крайна беше моята оценка, но лесно може да се докаже. Ние се развиваме с времето, т.е. има какво още да се постигне и има много неща, които тепърва ще се откриват. Това е предостатъчно доказателство, че сме несъвършенни. Всеки здравомислещ човек би ме подкрепил. И да, може да сме несъвършенни, но поне го осъзнаваме (явно без теб). Някои осъзнават грешките си и се мъчат да ги поправят. Грешно е да слагаме всички хора под общ знаменател, щото хора - всякакви, но явните факти са си явни. Гледната ми точка на човек викаш била. Еми аз не съм извънземно, но не ми пречи да погледна под друг ъгъл на нещата, както малко хора тук правят.

Стига с тоя спор вече. Много се отклоняваме от темата вече, а можеха много да се опростят нещата, следкато в нейното има има уточнението "според вас".

Последна промяна elvenom на Чет Апр 07, 2011 1:45 am, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 07, 2011 12:50 am 
Аватар
Пантсу Мастър

:doh: За тези неща се използват процеси, които СЪЩЕСТВУВАТ в природата! И се базират на физичните и биологични закони. Все едно да кажеш, че птиците, които си строят гнезда са неестествени :/ Нали гнезда не съществуват в природата? Трябва да бъдат създадени от материалите, които могат да бъдат открити и след това обработени, така че да изпълняват нова цел. Силикона обаче е напълно различен. Той се пръква от нищото и затова е неестествен :roll:
Не мога да разбера как някои хора просто ги мързи да мислят. Чули нещо, което им харесало и айдееее дай да го повтаряме навсякъде. Явните факти са, че в последните 50-ина години се навъдиха много пикльовци, които се мислят за по-умни от останалите и смятат, че имат правото да заклеймяват цял един животински вид.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 07, 2011 4:21 am 
Аватар

Не ми следиш мисълта...отново. Каквото и да се е използвало, щом човек го е направил, значи е неестествено. Не си ли чувал всеизвестния израз, че всичко, що не е направено от природата, а от човека е неестествено? Доли е първото клонирано животно, създадена от хората. Не е ли уместен този пример? Май е. Съвсем друго е птичка да свие гнездо. Птичката не е човек. А за другото си прав. Много заклеймяващи "пикльовци" са се навъдили, даже и от по-рано, отколкото ти спомена. Това ме на вежда на идеята да поставим на кантар тези "пикльовци" и тяхната деградацията срещу не многото хора, които наистина се стремят към прогрес. Какви изводи можем да си направим? Според мен не са много добри. Ти как мислиш?

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 07, 2011 9:01 am 
Аватар
Пантсу Мастър

elvenom написа:
Каквото и да се е използвало, щом човек го е направил, значи е неестествено.

Не, ти просто отказваш да мислиш. Единственото, с което се различава човекът от което и да е друго животно на планетата е, че имаме по-сложен/развит начин на мислене. Поради, което и нещата, които правим са по-сложни/развити от нещата, които другите животни правят. Ако това, което човек (като животински вид) направи е неестествено, значи и всичко друго направено от всяка друга форма на живот е неестествено. Как ти е хрумнало да отделяш човек от останалите животински видове не ми е ясно :/

P.S. Освен това е хубаво да се запознаеш с начина, по който е "създадена" Доли. Имам чувството, че си мислиш, че е направена от нищо в някоя епруветка ><

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 07, 2011 11:55 pm 
Аватар

Това, което казваш би било вярно, ако сметнем, че сме животински вид, както казваш, но единственото, с което човекът се различава от животното е предостатъчно, за да го сложим в друга графа, отделна от животните. И да, не съм запознат подробно с клонирването, но сега нямам намерение да се запознавам подробно с това, защото не е толкова интересна за мен тема.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 08, 2011 12:06 am 
Аватар
Пантсу Мастър

Като не ти е интересна темата не я използвай за пример >< И какво е това, с което предостатъчно се различаваме от животните?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 08, 2011 12:20 am 
Аватар

Хах. Много ме кефят такива дискусии. "Аз съм ерудиран/интересувам се от много неща, но точно сега това не ме интересува."
elvenom, гледай това и ми говори пак за глубостите си относно хората и планенатата, па камалу вселената.
Като го изгледах определено се кротнах и спря да ми пука за... природата. Кое е естесвено и кое не - не определяме ние.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 08, 2011 12:26 am 
Аватар
Пантсу Мастър

dream_dragon написа:
Кое е естесвено и кое не - не определяме ние.

Е те това се опитах да му обясня.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 08, 2011 2:18 am 
Аватар

Safiir много повече се бъркаше в непознатото и непонятното, отколкото аз го правих, но кво да се прави. Всеки ще си знае неговото. Нямах интерес към подробности относно клонирваното, щото това, което ми трябваше за примера го дадох, т.е. че е направено от човек. Другото е ненужно. Ненужно е и да се спори. Следкато не ние определяме какво е естествено и кое - не, тогава за какъв чеп аджеба ще определяме кое е идеално и кое - не? За какво е тая тема?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 08, 2011 2:35 am 
Аватар
Пантсу Мастър

Темата е за това какъв ще е според нас идеалния свят, а не за анти-хуманна пропаганда. Ако искаш да си фантазираш колко си по-умен от останалите и си осъзнал "истината" за света и ролята на хората в него - направи си отделна тема. Никой няма да те спре.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 08, 2011 11:57 pm 
Аватар

Изградил си погрешна представа за мен. Не съм чак толкова анти-хуманно настроен. И за ролята на хората в тоя свят не съм и не мога да споря, тъй като си е пълна загадка. Също така ако видя зор бих пуснал някоя тема, да.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 11 от 12 [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]