Дата и час: Пон Юни 17, 2019 6:02 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 10 от 12 [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какъв според вас ще е идеалния свят? :)
МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2011 9:14 pm 

OK ще се аргрументирам.Според теб нито ние сме идеални нито света ни.Кажи ми как нещо което не е идеално(ние) и не е виждало идеалното около себе си(света) може да говори за идеал?Повтарям се за това се постарай този път да ми прочетеш поста(и ако е възможно да го осмислиш).Думата идеален е била измислена за назоваване на нещо.Няма как това да са хората и по метода на изключването това остава да е света около нас.Всеки има различни идеали за това всеки би си представял различна утопия, но мястото си остава същото просто ние не сме го осъзнали.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2011 9:22 pm 
Аватар
The No-Goodnick

"Какъв според вас ще е идеалния свят?"
... :hmm:

свят без грижи, където всеки мисли за доброто на ближния повече от колкото за себе си :confused:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2011 9:45 pm 
Аватар

Започвам от зад напред.... думите не са единствено и само описание на съществуващи обекти или някога съществували обекти... когато кажа например "земя" имам предвид кръглоподобната топка на коята всички живеем, но като кажа наприме "щастие" или "фантазия" май фантазия е по -добрия пример ... това прави ли моите фантации общи и еднакви с всички останали мога ли да кажа че това което за мен е фантазия за друг също е ... ми сиг мога :lol: , но не за всеки. така погледнато идеалното не е идеално за всички а само за мен ...и ест не е задължително са си видял нещо за да можеш да си го фантазираш /представяш/ нали? ... както моите фантазии може да са за непозната планета която не съм виждала а само съм си я представяла ... така мога да кажа че и идеалния свят за мен е същия този невиждан или недокосван от мен свят... точно защото е идеален и въображаем... за мен тези две думи поне в този контекст са синоними...

Ghost Wolf написа:
Късмета не решава нищо ... а на против може да стъжни обстоятелствата в пъти повече (ако всички го имат...понеже няма да има равновесие...). Ще се получи като във "Всемогъщият Брус" - с Джим Кери :kicking:

ако всички имат с 10% повече късмет тогава няма ли да е равновесно... на всички късмета се е увеличил с еднакво количество, а и какво лошо може да стори късмета... погледни го така... късмета ми помага например да уцеля 5-тица от тото-то, това вреди ли на някой?.... не... късмета помага на който и да е друг от същото теглене да спечели 6-тица, това нещо лошо ли е за него?... не... а за мен?... не ... а за който и да е било другиго по света?... не! ...ако нещо лошо се е случило заради късмета... това няма ли да значи че всъщност той не е бил достатъчно?... да! :lol:

elvenom написа:
Ако късмета помогне на всички едновременно, това ще доведе до лоши последствия. Това не е решение. Това напомня за някой религиозен човек, молещ се на Бог за по-добър живот, само дето при първия случей ще има лош резултат, а при втория - няма изобщо да има резултат.

Кой е казал че късмета помага на всички едновременно... може би хората стоят пред часовниците и чакат точно определен час и минута и секунда даже за да са синхронни с останалите... :lol: ...не! всъщност късмета идва от това че се случва внезапно и без да си правил или очаквал каквото и да е било... докато в религията ти очакваш че бог ще ти помогне че той ще даде правосъдие и т.н. а тук /при късмета/ всичко е случайно и в да не казвам обсолютно всички случаи води до щастие... а докато в религията този "късмет" е продиктуван от чиста злоба ... да не казвам в 99.99% от случаите :lol: то тогава няма ли и като идея изречението ти да е неправилно .... нека го поправя... надявам се да не се сърдиш

Цитат:
само дето при първия случей няма изобщо да има резултат /без вреда за останалите/, а при втория - ще има лош резултат /все пак молиш Бог за чуждо нещастие/.
:lol:

МнениеПубликувано на: Пет Апр 01, 2011 12:34 am 
Аватар
Пантсу Мастър

werewolf_girl написа:
погледни го така... късмета ми помага например да уцеля 5-тица от тото-то, това вреди ли на някой?.... не... късмета помага на който и да е друг от същото теглене да спечели 6-тица, това нещо лошо ли е за него?... не... а за мен?... не ... а за който и да е било другиго по света?... не! ...ако нещо лошо се е случило заради късмета... това няма ли да значи че всъщност той не е бил достатъчно?... да! :lol:

Погледни го така - сериен убиец по невнимание се порязва докато разфасова жертвата си и няколко капки кръв остават на тялото й. В нашия свят благодарение на това ще го хванат. В свят, в който всички имат повече късмет пада метеорит и унищожава веществените доказателства. А ако благодарение на увеличения късмет на разследващите тялото и доказателствата все пак не са били унищожени, то тогава няма да има разлика между нашия свят и този, в който всички имат повече късмет. Което води до

Цитат:
От друга страна... нямаме никакво доказателство, че всъщност в момента не живеем във свят с максимална доза късмет, където всичко е балансирано по един перфектен начин, и че ние ще продължим да си живеем все така, с една доза нещастия и с една доза тъга; с една доза отчаяние... но като цяло щастливи.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 01, 2011 4:18 am 
Аватар

това че се е порязал няма ли да е признак на лош късмет, който в свят с повече късмет не би се случило... това че пада метеор на планета която е пълна с късметлии не показва ли че всъщност тази пралнета и хората на нея нямат късмет ...или късмета се дължи на факта че метеора не е паднал близо на тялото /което е адски вероятно/ и от там следите са останали :confused:

МнениеПубликувано на: Пет Апр 01, 2011 9:24 am 
Аватар

werewolf_girl написа:
това че се е порязал няма ли да е признак на лош късмет, който в свят с повече късмет не би се случило... това че пада метеор на планета която е пълна с късметлии не показва ли че всъщност тази пралнета и хората на нея нямат късмет ...или късмета се дължи на факта че метеора не е паднал близо на тялото /което е адски вероятно/ и от там следите са останали :confused:

Не... това ще е добър късмет за следователите и близките... а това за 6-тицата от тото-то , няма лошо ако спечели 1...2....3... но представи си , че както ти каза имаме всички късмета да я ударим... какво правим тогава :shock: бунт/размирици/негодувание... :wink: А за метеор-а и планетата : стига на планетата да има 1 дето да има и тои късмет и да ре шил , че нему се живее и до там, а другите да искат да са в идеален свят и наистина... оня 1 ще умре , а другите ще идат в "идеалният" свят :twisted: :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 01, 2011 10:14 am 
Аватар
Пантсу Мастър

^ what he said

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 01, 2011 10:33 am 
Аватар

мммдам само дето работата с късмета не става по договаряне... ем и аз искам сега да почнат да валят пари и в същото време има много голям късмет... ама не :lol: както казах късмета не е с умисъл, не мога сега да си поискам нещо и поради късмета то да се появи... дека ги има такива... по същата логика не мога да поискам да умра и това поради късмета ми да се случи... защото като идея смърта не се вписва в понятието късмет /освен в екстремнни случаи на кото не съм била няма да бъда и не искам да бъда свидетел/

и как това че метеор пада ще е добър късмет... самата мисъл че е паднал метеор е кофти... защо някой като следователите ще се кефи на това че този метеор не е паднал на местопрестъплението след като и без това вераятоността за това е минимална :confused: може би ако метеора падне там това ваче ще се брои за лош късме... ама неотралното си е неотрално... ако следователите имаха добър късмет, метеора щеше да подмине земята и това нямаше да засегне нито нея нито разследването им... но пък за това има и вероятност и в свят без моного късмет... все пак това е случай 1 на милион /предполагам/

и както казах късмета не е синхронизиран... веднъж 1 спечели от тото-то 2ри път друг и така... а и + това досега се е случвало са има 2ма печеливши /май/ и ако се не лъжа те си поделят наградата /май/ ако всички ударят 6-ца няма да има нито бунт нито размирици нито нищо на същият принцип хората ще получат по 1 левче като това ще е тяхната част от 6-цата :ok: и никой няма да има правото да протестира защото доказателството за правилността на това да получат по 1 левче е в факта че всички са спечелили.. даже при това положение ще е чист късмет изобщо да получат нещо ...като се раздели сумата на всички хора лелеее ако има по 1 левче пак добре... то така погледнато късмета ще е в това човек да изкара 5ца :lol:

МнениеПубликувано на: Пет Апр 01, 2011 10:37 am 
Аватар
Ecchi Warrior

Идеалния свят е този, в който няма хора а аз съм вятъра. :ying:

МнениеПубликувано на: Пет Апр 01, 2011 1:00 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Прочетох ти всичките постове бре Уили, тва да ти е дерта.. проблемът е, че нищо смислено не пишеш. Защо да не може да говорим за идеал, въпреки, че ние самите не сме перфектни? Та ние продължаваме да се усъвършенстваме, с времето ставаме все по-завършени докато в един момент невъзможните за нас неща ще се броят на пръстите на едната ти ръка. Схващаш ли? Въпреки, че в момента нито ние сме, нито светът е идеален, има хора, които се опитват да променят нещата и се стремят към по-добро. В момента, в който повечето си го поставят за цел, вместо да гонят обичайното - слава и богатство, вместо да водят безсмислени войни подтикнати от собствената си алчност или с цел да наложат малоумната си религия над останалите, тогава вече може да се говори за нещо друго. То е ясно, че винаги ще има разни индивиди, които не подлежат на промяна от инат или просто собствена глупост, ама стига повечето хора по Земята да си отворят очите, вече ще може да става въпрос за едно по-добро общество с по-светло бъдеще пред себе си. Дори обаче да се стигне до там пак не може и да се говори за това, което ти се иска на теб, просто ще сме по-близо до целта. Докато не намерим начин да се справим с всички болести, които върлуват по света, гладът, както и с ограничението, наложено ни от времето (смъртта), можем само да мечтаем за свят без проблеми.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 6:17 pm 
Аватар

werewolf_girl написа:
elvenom написа:
Ако късмета помогне на всички едновременно, това ще доведе до лоши последствия. Това не е решение. Това напомня за някой религиозен човек, молещ се на Бог за по-добър живот, само дето при първия случей ще има лош резултат, а при втория - няма изобщо да има резултат.

Кой е казал че късмета помага на всички едновременно... може би хората стоят пред часовниците и чакат точно определен час и минута и секунда даже за да са синхронни с останалите... :lol: ...не! всъщност късмета идва от това че се случва внезапно и без да си правил или очаквал каквото и да е било... докато в религията ти очакваш че бог ще ти помогне че той ще даде правосъдие и т.н. а тук /при късмета/ всичко е случайно и в да не казвам обсолютно всички случаи води до щастие... а докато в религията този "късмет" е продиктуван от чиста злоба ... да не казвам в 99.99% от случаите :lol: то тогава няма ли и като идея изречението ти да е неправилно .... нека го поправя... надявам се да не се сърдиш

Както казваш, късмета идва неочаквано и внезапно, и в такъв случей излиза, че искате и очаквате неочакваното, което е смешно. Ако сметнем, че искаме индивидуален късмет, то това не е идея за идеален свят, ами егоизъм. Само като помогнем на себе си, не помагаме на света. Даже обратното в някои случеи. Всъщност в повечето случеи е така.
В края на краищата най-уместния извод, до който може да се стигне е, че идеалния свят е този, в който няма несъвършенства. В този аспект приемаме, че не трябва да има хора, защото сме несъвършенни.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 7:21 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

elvenom написа:
В този аспект приемаме, че не трябва да има хора, защото сме несъвършенни.

И вселена не трябва да има защото и тя е несъвършена, така ли? ><

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 7:31 pm 
Аватар

защо да е смешно това че искам неочакваното... толкова ли е лошо че искам нещо което ще ме развесели по случайност без аз да знам... толкова ли е лошо да получиш неочавана приятна изненада която не е следствие на чуждо или твое собствено дело а чисто и само продукт на късмета. И аз не смятам късмета за индивидуален ... никъде не съм казвала че искам само моя късмет да е повече! Така погледнато не помагам само на себе си или не помагам на който и да е ... всичко остава до късмета който ще е повече следователно ще помогне на неперфектните хора да са по-щастливи. което не прави света по -хубав или не... но може би го прави с 1 доза по-щастлив

и в края на краищата твоя "уместен извод" не е най -умсетния за който мога да се сетя... ако света е съвършен той ще е скучен, да ест понеже хората не са съвършенни те няма да са там за да го оценят като скучен нали... щом ги няма хората няма кой да каже дали света е по-хубав или не... но погледни го така ... преди време е нямало хора, света на динозаврите /никаква идея какъв е бил/ точно от този свят са еволюирали хората за да може да е по-удобен за живеене, защо според теб сме еволюирали... защото света в който сме били е бил толкова прекрасен че не сме можели да живеем без да се развием и да избягаме от него /схващаш ли противоречието/ а и като ги няма хората от къде си сигурен че този цикъл няма да се повтори отново или смяташ и всички живи същества са несъвършенни и затова смяташ че и те не са нужни за този перфектен свят ...защото ако питаш мен ако има някое живо същество то то ЩЕ еволюира ...ще се промени за да се приспособи към жестокия първобитен свят... ЩЕ се появи отново човека и света от "прекрасен" отново няма да е такъв... обясних ли го добре... идеалния свят не е свят без хора, хората не правят нищо лошо на свята /става въпрос чрез съществуването си/ това че еволюирането ни води до промени не значи че тези промени са към лошо не значи че света става по-кофти от преди /това че се променяме значи че се приспособяваме към света към жестокия свят който ние се опитваме да направим годен за живеене/ и сега веднага ще контрираш като кажеш че света ни по начало е несъвършен и дори без хората ще е такъв и че имаш предвид друг свят който е пак без хора но е съвършен.... ако е така я го опиши моля те че не мога да си представя перфектен свят който е хем без хора хем по -различен от този който е наши /но без хора/

п.п. е стига де все ме изпреварваш :lol:

МнениеПубликувано на: Нед Апр 03, 2011 5:08 pm 
Аватар

Safiir написа:
elvenom написа:
В този аспект приемаме, че не трябва да има хора, защото сме несъвършенни.

И вселена не трябва да има защото и тя е несъвършена, така ли? ><

Защо да е несъвършенна? Ти изследвал ли си всяко нейно кътче, за да я квалифицираш като такава? Аз говорех само за хората, най-вече спрямо природата. Ние не можем без нея, но тя може и без нас. Ние сме тези, които я рушат и това не е редно. Липсва хармонията.

@werewolf_girl, много добре те разбирам, но ти всъщност не искаш късмет, а крайния резултат от него: щастие. Това всеки един човек го иска. За теб явно късметът е най-добрия извор на щастие. Пробвай да се замислиш и да потърсиш по-добри такива извори. Всъщност късметът, както и Бог, така и съдбата са думи, създадени от човека, за да опишат нещо неразбираемо, което е по-вероятно да не съществува изобщо.

werewolf написа:
ако света е съвършен той ще е скучен

С това съм напълно съгласен. Който иска идеален свят, трябва да се приготви за пълната скука.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 03, 2011 10:32 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

elvenom написа:
Защо да е несъвършенна? Ти изследвал ли си всяко нейно кътче, за да я квалифицираш като такава? Аз говорех само за хората, най-вече спрямо природата. Ние не можем без нея, но тя може и без нас. Ние сме тези, които я рушат и това не е редно. Липсва хармонията.

Ние от къде сме се пръкнали? От нищото ли? Съществуваме защото вселената е така устроена. Ако ние не е трябвало да съществуваме значи това, което ни е създало не е съвършено. А ако вселената е съвършена, това означава, че ние съвършено изпълняваме ролята си в нея и съответно ние също сме съвършени.

Ще го кажа по-простичко - или сме грешка на вселената или не сме.

Цитат:
Ние не можем без нея, но тя може и без нас.

От къде знаеш, че може без нас? Къде другаде има природа като нашата без живи същества като нас?

Цитат:
Ние сме тези, които я рушат и това не е редно.

Кой ти каза, че не е редно? Ти се водиш от човешкия морал. А човешкия морал според твоите думи е несъвършен. Значи може да е грешен. Което може да означава, че е напълно редно да я "рушим".

Цитат:
Липсва хармонията.

Както по-горе - кой ти го каза това?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 10 от 12 [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]