Дата и час: Пон Сеп 16, 2019 3:09 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 9 от 12 [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какъв според вас ще е идеалния свят? :)
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 3:15 am 
Аватар

@ Vego
Изображение

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 11:15 am 
Аватар

Нали знаете как хората биват ограничавани, за да може да съществува общество? Не трябва да крадат, да убиват и прочие неморални действия и в замяна получават правото си да живеят сред останалите и защитата на държавата. Та в идеалния свят няма да има никакви наложени ограничения - хората биха могли да живеят в изкуствена 3D реалност и да правят там каквото си пожелаят без никой да им се бърка - дори престъпления, тъй като реално те няма да навредят по никакъв начин на обществото.
Останалата маса също би могла да избира дали да живее в друга реалност, тъй като това би им позволило за осъществят реално всичките си мечти и да са господари на това, което се случва.

МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2011 7:23 pm 
Аватар

ок, тази тема вече официално спада към Nightmare Fuel.

МнениеПубликувано на: Пон Мар 28, 2011 12:58 pm 
Аватар

лол :shock: кви са тия светове... направих си труда да прочета всичко и :shock: съжалявам за това

свят с повече късмет ще е нещо много хубаво... все пак късмета помага на всичко /аз не си се оплаквам от липса на късмет... имам си доста... ама ако беше повече щеше да е перфектно/

лол стара тема :lol:

МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2011 12:27 am 
Аватар

werewolf_girl, ти си първата, даваща идея за свят, в който бих предпочел да живея пред този в който сме в момента. И да, и аз съжалявам. Nightmare fuel and all...

МнениеПубликувано на: Сря Мар 30, 2011 6:38 am 
Аватар

werewolf_girl написа:
лол :shock: кви са тия светове... направих си труда да прочета всичко и :shock: съжалявам за това

свят с повече късмет ще е нещо много хубаво... все пак късмета помага на всичко /аз не си се оплаквам от липса на късмет... имам си доста... ама ако беше повече щеше да е перфектно/

Ако късмета помогне на всички едновременно, това ще доведе до лоши последствия. Това не е решение. Това напомня за някой религиозен човек, молещ се на Бог за по-добър живот, само дето при първия случей ще има лош резултат, а при втория - няма изобщо да има резултат.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 30, 2011 5:16 pm 
Аватар

Жалко обаче, че всичките тези виждания за идеалния свят са неосъществими.. просто мечти за една утопия.. а реалността е толкова различна и ужасна

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 30, 2011 7:16 pm 
Аватар

werewolf_girl написа:

Късмета не решава нищо ... а на против може да стъжни обстоятелствата в пъти повече (ако всички го имат...понеже няма да има равновесие...). Ще се получи като във "Всемогъщият Брус" - с Джим Кери :kicking:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 30, 2011 9:41 pm 

Нашият свят е идеален, просто ние не сме идеалните...

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2011 12:15 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

.will написа:
Нашият свят е идеален, просто ние не сме идеалните...

глупости.. нито той е идеален, нито ние

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2011 2:40 am 

Аргументацията винаги е било хубаво нещо-Тя разделя кадърните от некадърните мнения.
Ако приемем, че каквото казваш е истина, думата идеален нямаше да съществува.Все пак трябва да окачествява нещо.Щом света не е идеален и ние не сме идеални кой е идеалният ? За кого или какво е била предназначена тази дума?

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2011 3:53 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

Не ми се занимаваше да се обяснявам по-подробно, за хората например няма смисъл да те убеждавам явно, на същото мнение си. За света съм съгласен да кажа, защо мисля, че не е, ще ти кажа и какво е идеално според мен, но първо ти ми кажи какво те кара да си мислиш обратното, тъй като в твоя коментар също липсваше аргументация, а сам каза, че тя разделя некадърните от кадърните мнения :3 А, и още нещо.. България, замърсените води, изсечените/опожарените гори, те са част от света, сериозно ли ти се струват идеални? Дори да кажеш, че всички гадости по този твой идеален свят са дело на човека, то тогава трябва да смениш мнението си на ''Нашият свят е бил идеален, просто ние самите го опропастихме''.

много ми е интересно какво ще скопосаш

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2011 3:14 pm 

Разсъждаваш така защото имаш за сравнение единствено България.Дори да бяхме страната с най-богатата растителност и най-чистата вода, това нямаше да има никаква връзка с "идеалният свят".Света ни е идеален защото става за живот.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2011 3:32 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Имам за сравнение единствено България ли? Хах, абе има къде къде по-зле и от нас, не знам защо си мислиш така, сравнения - много, посочих нашата държава просто понеже е поредния пример. В интерес на истината сравнително добре сме си дори, пък навсякъде по света природата е засегната по един или друг начин. А и ние дори да имахме най-богатата растителност и най-чистата вода, не е ли навсякъде така, Земята ни пак си остава несъвършена. Света ни бил идеален, защото ставал за живот.. не, синко, това го прави обитаем, не идеален. Къде са ти аргументите не ми е ясно, а от мен изискваш такива :lol: Или последното ти изречение ти се струва достатъчно изчерпателно по въпроса, може би..

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2011 9:03 pm 
Аватар

Ghost Wolf написа:
Късмета не решава нищо ... а на против може да стъжни обстоятелствата в пъти повече (ако всички го имат...понеже няма да има равновесие...). Ще се получи като във "Всемогъщият Брус" - с Джим Кери :kicking:

хм? късмет... късмет имаме всички, още не сме успяли да се самоунищожим. Ако всички имахме повече късмет, сигурно някои недоразумения нямаше да се случат, и света щеше да е малко по-добър. А това късмета да носи нещастия? Малко си отива дефиницията на късмет. Късмета даже понякога е решаващ фактор. Просто хаосът е твърде голям, че да можем да го обхванем. А и да скочите точно срещу това с късмета от всички лоши идеи тук... ха.

От друга страна... нямаме никакво доказателство, че всъщност в момента не живеем във свят с максимална доза късмет, където всичко е балансирано по един перфектен начин, и че ние ще продължим да си живеем все така, с една доза нещастия и с една доза тъга; с една доза отчаяние... но като цяло щастливи. Света така или иначе си върви на цикли и се опитва да балансира всичко... така че няма как да знаем дали вече не живеем в идеалния свят, или можеше и да е по-добре. И никога няма да има шанс да узнаем. Така че си спорете дали света ни е идеален, но просто хабите клавишите на клавиатурата.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 9 от 12 [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]