Виж темата - Идеи за рпг-та: Обсъждане - AnimeS-bg.com
Дата и час: Нед Авг 19, 2018 4:40 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 4 [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Идеи за рпг-та: Обсъждане
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 5:49 pm 
Аватар

Това е темата за обсъждане и дискусия на идеи за бъдещи роулплейове.
Поствайте тук вашите идеи за роулплейове

Пример:
Име: .:[ Нощта, моя вечна и непокорна ]:.
Време/Вселена: XXI век, фентъзи елементи
Рецензия: Деликатния баланс между тъмните същества се счупва и започва войната между тъмните сили.
Демони срещу магове, върколаци срещу вампири, немъртви срещу живи.Само една раса ще остане накрая, но коя ще бъде тя?

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 6:28 pm 
Аватар

1, "Последната война" - земята през 2239 година. Цялата слънчева система е колонизирана от земляните, както и няколко извън системата планетки. Но колоните биват нападнати от междузвездна заплаха. Една от най-страшните, войнствени и напреднали раси. На пръв поглед Земята няма шанс. Предстой апоколипсис, но всичко ще се реши чрез война. Дaли Земята ще оцелее след нападението на извънземната раса или ще приклюши хилядолетната си история в близкото бъдеще?

2. "Вампири и върколаци" - битката между вампирите и върколаците се води от дълбока древност. Но в този век предстой окончателния сблъсък между двете раси, а помежду им стой човека. Коя от трите раси ще изчезне и коя ще бъде и пребъдне предстой да се разбере.

3. "Приключение по море" - едно РПГ стил "Карибски пирати".

4. Може да се измисли нещо подобно на "31 кралства", едно старо РПГ.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 6:32 pm 
Аватар

Аз съм навит да участвам във втората идея :]

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 7:08 pm 
Аватар

Последната война е най-интересна

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 7:10 pm 
Аватар

Да видим колко ентусиасти ще се съберат и едно по едно може да ги реализираме. :lol:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 8:03 pm 
Аватар

хммм...въпреки, че не се славя с това, че съм постоянна....все пак искам да се включа.
На мен 1вата идея на драгъна адски ми хареса или тази на Сейл.. рпг в по тъмни краски...а тва немъртвите...стил заразно зло ли ОО"""
Me wants to be in~
колко често трябва да пишеш и по колко? ^^"

*Слънце мое*
Thx to Harada Risa~
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 8:19 pm 
Аватар

Тайният живот на розовите зайци - Розовите зайци, развили цяла колония под земята и изградили красиви цивилизовани градове, се включват в диво приключение из света на хората.

Главни герои:

Пет розови заека, отделили се от колонията и излезли да пътешестват из света на хората през дупка в гората.

Лошите черни зайци, които искат да върнат петимата ни герои обратно, а след това да избият цялата им раса.

Белите зайци от гората, които розовите срещат в началото.

Брой участници:

Пет розови заека ; Три черни и Три бели - минимум 11 участника.

Цел на RPGто

Разказвачът впуска героите в приключение, в което те се стараят едновременно да бягат от лошите черни зайци и да не се отчаят до такава степен, че да се върнат обратно вкъщи.

РПГто би свършило, когато лошите победят розовите, или обратното.

Колкото и наивно да звучи, има възмоност да се получи адси забавно.

Напълно сериозно ви говоря. До голяма степен майтапчийско и несериозно, но също така ново и нестандартно. Екшън здраво съм предвидил.

Последна промяна mandra на Нед Май 18, 2008 8:32 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 8:20 pm 
Аватар

Име на РПГ- то - По следите на Българското Злато.
Време/вселена- Европа през 1027 тодина. Ще се гони сравнителен реализъм, но ще се допуска появата на магии ( Стига да не са от рода- мигване- Константинопол се срутва, а да са от рода да можеш да опърлиш 5-6 противника примерно ), както и присъствието на митологични създания (Но няма да се допускат Джинове в Скандинавия, понеже са арабски, а тролове, гномове и прочие)

Герои- Викинги ной- вече, но ще има византийци, българи и прочие (Без самураи, те са на много километри)

Рецензия- 1018 година Българското царство пада под византийска власт. Император Василий ІІ Българоубиец побързва да сложи под ключ хазната на българските царе и нарежда на командира на Викингската си лична охрана да натовари съкровището и беж да заминава за Константинопол. Но по пътя от Солун към Столицата Ерлулф Червения решава да замине с парите и стига чак до устието на една от реките (Днепър, Днестор или Дунав) и скрива цялата сума наблизо. В последствие е заловен от хората на василевса, окован във вериги - избождат му окото и му изтръгват езика и после е метнат в тъмница.
През 1025 г Василий ІІ умира и в протеклата патаклама относно кой да го наследи нашият Викинг успява да избяга в родината си, като разказва на Брат си за съкровището.
Братът решава да оформи Викингски отряд от изпечени в боя момци с цел прибиране на съкровището.

Групировки в които можете да играете.
1. Викингски отряд натъпкан в кораба отиващ да вземе съкровището за лични облаги.
2. Елитен отряд византийци които трябва да намерят съкровището, за да закърпят незавидното финансово положение на империята
3. Хората на българския воевода Ивац, които искат да намерят парите, че да могат да вдигнат укспешно антивизантийско въстание в България.

Как ви се струва идеята?

Не се търси свръх реализъм, а Викингски алкохолизъм

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 8:32 pm 
Аватар

Казвал съм ти много пъти. Добра е идеята. Съберем ли се почваме. 8) :lol:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 8:39 pm 

Count me in ... каквото и да се реши.
Идеята с вампирите, върколаци и хора най ми допада.
Ако обаче мнозинството предпочете сай-фай междупланетарни работи xD няма да имам (много) против xD

На Мантци идеята е много готина, за нея обаче не знам дали ще се съберем ентусиасти достатъчно за да стане фън xD

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 11:20 pm 
Аватар

Идеята радва ^^ .... но имам въпрос....Рим няма ли нещо да каже по въпроса...все пак те са на всяка манджа меродия :lol:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 11:40 pm 
Аватар

РПГ Училищен живот, ще е като реалния ще се развива предимно в даскало, героя ти щеможе да е всякакъв, здуха, газарче, емо, метали скинари и други глупости.

фентъзи РПГ. Кралството Азмудар кадето се намира най голямата библиотека в света в която се намира изторията на Арения както и всички ценни ракописи и формули саздавани някога(пазена от силна магия заради която само определени хора могат да влязат в нея). е завзето от обединените нации на Тролове,Върколаци,Немъртви и Орки. ОТ другата страна на оградата са ХОрата, елфите, гномите и джуджетата.Господарите на Хората, елфите, Гномите и Джуджетата са свормирали съвет и тъй като немогат да нападнат директно Кралството Азмудар защото незнаят на какво са способни лошите след влизането си в библиотеката.Затова те събират екип осем човека от всяка от расите по двама персонажа. Който да се промъкне във Кралството и да сабере информация и да разберат какво са намислили лошите момчета.А лошите пък изпращат отряд от най силните си войни след тях за да ги спре.Измислил съм големи обрати в историята ако стане и няма да остане фентъзи същество не показано в РПГ то ако стане де.
Иначе на мен историята с зайците най ми допада.

Skype- gabriel8215 ако имате въпроси.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 12:05 am 
Аватар

И таз идея ми допада (само да вметна че адски ми мяза на WoW) но ... какво пък ... идеята радва

Последна промяна Omega_Doom на Пон Май 19, 2008 12:28 am, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 12:08 am 
Аватар

По-скоро ми напомня на Warcraft.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 12:15 am 
Аватар

И аз съм принципно навит за някаква форумна ролева игра. Идеята за подобие на Карибски пирати ми харесва. Също и за нещо по-тежко и по-психо. Мисля обаче, че върколаците и вампирите взеха да се поизтъркват. Все пак, ако се направи добре може и да се получи нещо не-банално :wink:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 4 [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]