Дата и час: Сря Ное 21, 2018 12:58 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 4 от 4 [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво смятате за аниме шедьовър?
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2016 9:22 pm 
Аватар

Цитат:
Ginga Eiyuu Densetsu - грозен арт

Цитат:
Planetes - страхотен арт

:bash:

Ghostbuster написа:
bg_voin - не виждам причина да те интересува, така че защо се заяждаш?
Пост-а ти е бсолютно безсмислен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2016 9:27 pm 
Аватар

Трябва да си сляп за красотата и естетиката, ако не си съгласен с това...или пък просто си падаш по мъже в помпозни униформи?
Мислех си, че истинските войни не държат толкова на финтифлюшките.

Последна промяна velush на Сря Юни 08, 2016 10:38 am, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2016 9:34 pm 
Аватар

Ще кажа Тригун заради уникалната обстановка(sci/fi cowboys on another planet ffs) и свежия хумор. Другите, които смятам за шедьоври за споменати вече :Д

Ghostbuster написа:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2016 11:24 pm 
Аватар

Princess Mononoke - надали ще направят втори като него. Уникална история със символично послание.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 08, 2016 10:22 am 
Аватар

bg_voin написа:
Ще кажа Тригун заради уникалната обстановка(sci/fi cowboys on another planet ffs) и свежия хумор. Другите, които смятам за шедьоври за споменати вече :Д

То и този е споменат вече :lol:

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 08, 2016 10:40 am 
Аватар

Не бе, той сигурно за сливите тригуни говори...

Ааа, май не.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 08, 2016 5:15 pm 
Аватар

lovelyangel666 написа:
bg_voin написа:

То и този е споменат вече :lol:

Е деба. Значи няма какво да добавя :skull:

Ghostbuster написа:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2016 8:39 pm 
Аватар

Май не е било споменато, така че ето и моя малък принос в дискусията - Great Teacher Onizuka

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 29, 2016 6:46 pm 
Аватар

Местоположение: Akihabara Town Music:Drum&Bass Movement:WalkingVehicles MAD
Elfen Lied

МнениеПубликувано на: Сря Дек 14, 2016 3:31 pm 
Аватар
Anime Hunter

ох това беше уморително.... отне ми доста време да прочета всичко в темата, а са само 4 странички с коментари.... романите бяха на лице останах доволен, не съм и очаквал друго :D

Време е и аз да напиша моя :D
Видях да се изговорят доста глупости по темата, които като цяло се въртяха около заглавия. И за това как човек пише, това което му харесва и защо го пише. (дълго и сложно за по-подробно обяснение моля прочетете последните 4 страници с коментари от до) Мисля че идеята на темата не е била съвсем такава а какво ние намираме за шедьовър и съответно да дадем поне един пример. Не просто казано наруто е шедьовър защото е най-доброто? Защо за теб е най-доброто, кое те грабна най-много, а тук се изляха една камара глупости от тълковни речници с дефиниция на шедьовър... както и да е де не смятам да задълбавам, нито смятам да споря с когото и да било. Та какво за мен означава шедьовър в аниметата, като цяло най-важното да е завършено. Всичко което е онгоинг или просто са complete, но мангите си продълбават и са заебани на никъде лично за мен са недовършени истории и няма как да бъдат masterpiece или наречени още "шедьовър", с което между другото отсичаме една много голяма част от аниметата в днешно време. Не мисля че някой, ако чуе 1/3 или половин песен или види картина наполовина ще може да я определи като шедьовър... същото е и с аниметата поне за мен. Не смятам да изреждам анимета, които аз или някой друг намира за популярни, всеки има различни вкусове и различни разбирания. Тук въпросът е отправен към потребителите на форума и като такъв ще изкажа моето мнение. За мен шедьовър е както казах завършена история най-вече. Добър саундтрак. Герои които ми харесват. Израстване на самите тези герои по един или по друг начин. Без излишни протаквания, със сравнително забавни моменти (не е задължително разбира се), Добър арт (разбира се, всеки си има собствено мнение и какво точно разбира под добър арт), добра анимация ( добре анимирани битки, ако има такива) Общо взето не аниме на което да дадеш 10/10 overall, а аниме на което да дадеш 10/10 във всеки един аспект в който можеш да го оцениш.

Та лично при мен, това което най-много можеби се доближава, като шедьовър бих казал, че е Fullmetal Alcehmist: Brotherhood ( Като изключа доста аниме филми, които също бих определил като шедьоври, но исках да дам аниме, което да е с епизоди) Та така защо бих го определил като шедьовър. Добра анимация, добре анимирани битки, добра завършена история, добър саундтрак, много добре замислени герои (дори злодеите ме радваха), добро израстване на персонажите. Добър край с поучителна история в него. Държа ме в напрежение през цялото време. Без излишно протакване! ( Ако бяха аниматорите на наруто, one piece или белината смятайте че 200+ епизода не му мърдаха... Та да това аниме бих определил като шедьовър. Не казвам, че е единственото такова, но като цяло това са критериите поне за мен за да обявя едно аниме СПОРЕД МЕН като шедьовър. Големите буквички са етака просто да си личи, че това е МОЕ МНЕНИЕ. Не общо и не смятам да споря с никого :D

МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 8:03 pm 
Аватар

Бих нарекъл шедьовър някое аниме, което представя по изключителен начин история, визия, настроение, идея, музика... Не е задължително всичко от изброеното да е перфектно, но в анимето трябва да има усещане за баланс и цялостност. Също така би могло да е шедьовър, добро аниме, което е повлияло на развитието на жанра и е дало идеи за последващи заглавия.

Ето няколко заглавия, които биха се класирали по моите критерии.

Shoujo Kakumei Utena - заради идеите, които носи, заради цялостното изпълнение под формата на визия, атмосфера, музика, герои.

Nodame Cantabile - заради прекрасно представената комбинация от добро настроение, класическа музика, вдъхновение, интересни герои, лудост.

Kaze no Tani no Nausicaä - заради фантастичната, приказна атмосфера, която изобразява и красивата анимация и музика.

Ghost In The Shell (1995) - заради това какво влияние е оказал върху популярността на аниме, както и влиянието му върху аниме и кино индустрията. Освен това, само по себе си заглавието е доволно интересно и качествено направено.

Berserk (1997) - изобразява по впечатляващ начин едноименната манга. Рисунките, музиката, атмосферата, героите, настроението, всичко е изключително добре направено и изглежда много цялостно. Историята не е някакво откровение, но пък останалото напълно я компенсира.

Mars of Destruction - защото отговаря на всичките ми критерии за шедьовър. Изключително изпълнение във всеки един аспект - ужасяваща графика, звук, герои, история. Цялостност - всичко е толкова ужасно, че наистина в това отношение анимето е невероятно цялостно и последователно. И въобще, не е лесно да се направи нещо, което е чак толкова зле. В това отношение смятам, че е шедьовър.

PS: не съм прочел още мненията в темата, но и да ги прочета, това няма да промени моето мнение, тъй че го давам още сега :)

МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2017 1:20 am 
Аватар

Бих казала Samurai Champloo, въпреки отворения край.
Много разчупен и различен от подобните исторически шоунени със самураи, пък си има от всичко по малко.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 4 [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]