Дата и час: Вто Фев 20, 2018 6:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 4 [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво смятате за аниме шедьовър?
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2016 4:28 pm 
Аватар

Не, никога не съм го твърдял за Сайтама.

И отново, не е идеята да го форматират през моята система (то и няма какво да форматират, дори ретроактивно много лесно могат да си защитят мнението че преценката им няма да се промени предвид това което съм писал, най-много да трябва да го допълнят), а да дам основа на която реално може да се дискутира, а не "всичко е субективно" лайна. А който иска да си дава аргументи защо Наурто или там каквото му е изпържило мозъка е masterpiece колкото иска, поне тогава можем да ги/го dismantle-нем.

velush написа:
А и в сегашното безбожно и/или политеично време смяташ ли, че хората имат една и също интерпретация за Бог, душа и духовно?

Различна е, и го знам именно от начина по който изкуството се е променило спрямо времето на Бах и сега. Но има и една друга мисъл: "We are all living in the shadow of Bach, whether we realize it or not."

На всички е ясно че постоянно пишеш всякакви глупости които имат от малко до никакъв смисъл, дори понякога се чудя дали сам си вярваш на нещата дето ги пишеш, или просто се чудиш как да накараш хората да клъвнат за да не си пишеш сам със себе си...

Забавно но като ти пишат хората "просто и съвсем несофистицирано" пак не ти е ясно, иначе нямаше да трябва 3 пъти да ти пояснявам за "Наруто е най-якото аниме" и пак да не си ме разбрал. Сериозно, не мислех че след най-първия ми пост в Бързи въпроси (3 реда) имаше какво повече да се говори по темата, но на теб някак си хем не ти е ясно, хем си достигнал до отговори (?)...

МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2016 4:45 pm 
Аватар

Цитат:
да дам основа на която реално може да се дискутира

Само теб няма да те мързи да я ползваш.

Цитат:
просто се чудиш как да накараш хората да клъвнат

Сработва веднъж на 100-тина опита.

Цитат:
и пак да не си ме разбрал

И понеже разговора не отива в посока, която да те кефи почваш да изгадняваш, а? :lol:

Цитат:
Сериозно, не мислех че след най-първия ми пост в Бързи въпроси (3 реда) имаше какво повече да се говори по темата

Не бях/съм съгласен с тогавашния ти отговор или поне не обясняваше/обяснява всичко. :idea:

Цитат:
но на теб някак си хем не ти е ясно, хем си достигнал до отговори

Хронологията е проста.
1. В "Бързи въпроси" подозирах, че нещо не разбирам, защото не ми се връзваше.
2. След няколко поста в "Какво смятате за..." си отговорих...което не пречи на темата да продължи да съществува, защото се натрупват разнообразни мнения.

Толкова ли беше сложно или леко се праиш?

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2016 4:49 pm 
Аватар

Ако не искат да спорят а просто да си пишат шедьоври разбирам, но така и не виждам какво има толкова да трябва да правят че чак да ги мързи, пак изглежда не ти е ясно за какво става дума. Давам контекст на дискусията за да ти се разяснят нещата, не изисквам никой да прави нищо допълнително което не би направил и без моите постове... Нали осъзнаваш че ги писах тия неща в следствие на това твое изказване и отговорите към него:
Цитат:
Просто аз съм в грешка. Мислех си през цялото време, че става дума за сблъсък на идеали, онеправдани творби на световно наследство - цъ.

Просто в съвременния език шедьовър се е изтъркало от употреба и вече означава "Беее, не е зле, щом съм го запомнил.".

а не като реакция на "X човек е написал Y заглавие за шедьовър и не съм съгласен!" което сякаш си мислиш (?).

Ми леко в няколко поредни поста ми слагаш думи в устата (че и чак ме цитираш тук от друга тема), не знам кой се прави в момента...

МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2016 6:06 pm 
Аватар

velush написа:
аз говорех за съвсем редови хот дог, купен от произволна бутка и задоволил глада, спрямо перфектно филе миньон изядено без кеф.

Сега това по принцип е малко неправилно. Когато си гладен и само хляб да ядеш пак ще си щастлив. Поради допаминът, който се отделя в тялото ти. Ако не си гладен този допамин няма да бъде произведен => няма и да ти хареса толкова. А за ресторант с кофти компания е същото. Имаш сопресор на допамина..... Това сравнение е различно от критицизмът обаче, за който се очаква, че ще бъде направен по време, в което не си афектиран от нищо. След достатъчно време за размисъл.

velush написа:
Първо това не са мои думи, а на Уинд_Фалкъна и той казваше, което и ти - че "Спиралния рибения деликатес" е най-доброто аниме за човек, който не е гледал друго, а в конкретния случай вместо Наруто са Титаните и Кодът.

Второ, аз не твърдя че е най-лошото (има мнооого по-лоши и дори някои от тях са ми любими), а че дори ако Фалкън-ът евентуално е бил прав за Сайтама (аз и с това не съм съгласен), то в случая с Дон Бастардо не е.

Извинявай.

Wind_Falcon написа:
Шедьовър - творба на изкуството чийто пълнеж са изконни и непроменливи във времето и пространството вселенски и човешки истини. Затова им викат и класики, и затова писанията на Омир (като най-старите творби до които имаме достъп) са релевантни до ден днешен, и най-вероятно завинаги.

Не! Класиката е нещо по което е препоръчително да се водиш. Филми и музика могат да се превърнат в класика, докато предмети на изобразителното изкуство като картини и също така книги по-скоро могат да се превърнат в шедьоври. Понякога класика се нарича нещо старо, което излиза на мода отново и става популярно.
Я ми кажи точно по какъв начин Мона Лиза например ще е класика. Колко от студентите в Художествената академия се опитват да я следват и да се водят по нея..... АААаа~ аз мога да ти кажа... НИКОЛКО... ЗЕРО... НУЛА... Защото Мона Лиза е шедьовър, а не класика. Освен ако аз се бъркам и рисуваните портретите са по-популярни от селфитата...

Wind_Falcon написа:
и че мненията на олигофрени имат същата тежест

Не набутвай собствените си думи в чужди усти. За тежест никой не е говорил. Поне аз не виждам да го споменаваме. Аз говоря за правото да говориш /за Лъва, за това да се надигнеш и да кажеш "НЕ"/.... За правото на мнение, каквото и да е то.
Абе ти сам себе си искаш да обориш??!!.....

Wind_Falcon написа:
това както казах е често срещан феномен, и конкретните заглавия тип Титаните разбиват кефометъра и отиват на ниво изкуство за този тип хора заради тематиката им.

Wind_Falcon написа:
Просто щом стане дума за тези неща мозъците им се изглаждат със скоростта на светлината, и припознават наличието на тези елементи за artistic content

Чувал ли си за икономика /макро, микро.. каквато и да е/?
Основното нещо което се учи е кривата за търсенето и предлагането. Това по никакъв начин не е феномен. А просто много добра математика.
В една такава крива с някакви промени, може да се наблюдават различни неща. Може да има спад на търсенето, може нищо да не се промени, а може търсенето да се увеличи. Просто е въпрос на правилни промени.

Разбираш ли ме? Не е случайно, не е феномен, просто са произвели това, което има най-голямо търсене. Като определено са си помогнали малко или много със статистики. Все пак Титаните са адаптация от манга. Ти какво си мислиш, че просто ей така се избират манги за адаптиране.... Неее, това е бизнес... ИКОНОМИКА...

Wind_Falcon написа:
Не виждам как всеки да изказва мнение за неща в които влага напълно различен смисъл от другарчето си е по-практично - именно нещото което толкова много те възмути

Статистически е правилното решение... По-лесно се правят доводи с ясно написани факти...

velush написа:
Цитат:
точно покрай заглавия като нея хората си губят разсъдъка

Аз бих го нарекъл "отваря им се апетит" (Их, това плюскане!) и понеже вече няма пържени картофи с настъргано сирене се тъпчат с токсични царевични пръчици Зайо Байо (анти реклама).

А аз, допамин. :D

П.п. Don't ignore me please, знам че се зарибявате ама и аз искам. :D

МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2016 7:15 pm 
Аватар

Wind_Falcon
Цитат:
пак изглежда не ти е ясно за какво става дума

Доколкото разбрах хората смятат темата не за дискусия, а за аналог на "Препоръки".

Цитат:
за да ти се разяснят нещата

Е, признах ти някои изказвания, други не.
100% съвпадение отказвам да гоня.

Цитат:
което сякаш си мислиш

Мисля си, че изсипа една купчина дефиниции за изкуство, в темата където изключително питах за лични мнения и представи за шедьовър...не задължително на изкуството, а примерно на забавния бизнес. Прибави към това, че точно в анимето има доста малки количества изкуство.
Твоето ми прилича на "Дай да турим различен контекст, щото така ме кефи повече!".
Лошо няма всъщност и може да се разгръща още в темата, но в момента тази идея не ми е интересна.

Цитат:
Ми леко в няколко поредни поста ми слагаш думи в устата

Ако съм го направил не е умишлено. Извинявай!
Имаше един момент, в който приех че си съгласен с една от идеите ми - очевидно не, щом за подменяне на думи говориш.

Цитат:
и чак ме цитираш тук от друга тема

Това беше една от причините да създам настоящата тема.
Нима смяташ, че е лъжа?

werewolf_girl
Цитат:
Когато си гладен и само хляб да ядеш пак ще си щастлив.

Ъъъ и дори да бяха сухи обелки от краставица има ли разлика?
Просто уточних, че въпросния въображаем хот дог от примера ми не е нищо изключително (аз и не обичам хот дог).

Цитат:
различно от критицизмът обаче

Точно този критицизмът не го наблюдавах, затова и се впечатлих...но вече не.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2016 7:29 pm 
Аватар

werewolf_girl добре тогава и тебе ще те зарибяваме. :)

Първо, честно казано за пръв път чувам че класиката е нещо по което трябва да се водиш. Второ - това което съм написал не е "шедьовър = класика". Най-често използваният смисъл влаган в думата класика е именно произведение което е timeless (модата и популярността са без значение, нито когато е създавана ниво в момента), или най-ярък представител на дадено течение - все неща с които лесно се прави паралела с шедьовър така както го бях написал. Отново, паралел, някакво препокриване в определени случаи, не равенство. Така че си се подвела да мислиш че според твърденията ми Мона Лиза е класика, нито пък Мона Лиза е художествено течение че да трябва хора да я следват (тя дори не става за пример по собствената ти логика)... И нищо не се превръща в шедьовър/класика, то просто притежава тези качества, които са непроменливи във времето, това кога (и дали) хората успяват да го осъзнаят е без значение.

Не съм набутвал ничии думи в устата на никой, просто в момента в който нещата които тук се обсъждат се приемат за субективни, автоматично това означава че всяко мнение има една и съща валидност с всяко друго, няма вярно и грешно, всеки е прав за себе си и прочее псевдо интелектуален post-modern bullshit. Първо това твърдение е грешно, второ убива всякаква дискусия по въпроса. Виж аз никъде не видях да става въпрос за правото да се говори, нито пък някой да се противопоставя на това нечие право. Както му казах на велуша, дадох контекст на ситуацията за да има яснота (и продължавам да мисля че нещата дето ги писах са изключително безобидни и няма какво да им се ядосва човек на тях, каквото и да е мнението му по въпроса), не за да оборвам нечие мнение (или да изисвкам да се водят по някакви правила). tl;dr версията на поста ми е "Not everything is subjective, there is objective truth in the middle of all of this", с примери защо това е така.

Не съм сигурен какво точно искаш да кажеш с тези макро и микро икономики което вече не съм адресирал, но ако е че повечето изброени заглавия от този тип са мейнстрийм правени по конвейер и маркетингови шаблони - да, съгласен съм (както вече съм писал). Но ти някога замисляла ли си се защо точно тези мейнстрийм mass market and appeal заглавия, далеч след излизането им когато дори и признатите стойностни неща се забравят, остават в съзнанието на тези индивиди (които вече отбелязахме получават някакъв когнитивен срив покрай тях, а иначе са интелигентни люде) като най-най? Това беше което се опитах да обясня. И отново, това е в корена нещата, после идват икономиките, bell curve-овете, бизнесите, медиите и прочее. То е заложено на някакво много дълбоко ниво у тези хора, и времето и опита не ги отърва от него.

ПП: За пореден път велуше, толкова постове изписах не за да те убеждавам, а за да ти пояснявам това което вече бях писал и считах за достатъчно (покриващо и защо хората ти ползват темата за дискутиране на шедьоври "за даване на препоръки"), защото от това което пишеш като отговори оставам с впечатлението че не се разбираме какво искаме да кажем, остави дали сме съгласни.

МнениеПубликувано на: Нед Май 29, 2016 12:18 am 
Аватар

Цитат:
трябва да се водиш

е сега това пак са твои думи които преписваш на друг. Казах, че може, че е за предпочитане. Например, когато учиш даден музикален инстромент, първо се водиш от класиките и научаваш тях и след това вече се отчупваш /не говоря за самоуки индивиди/. Така беше в моята гимназия поне.

Цитат:
това което съм написал не е "шедьовър = класика"

Цитат:
Шедьовър - творба на изкуството чийто пълнеж са изконни и непроменливи във времето и пространството вселенски и човешки истини. Затова им викат и класики

аз мога да чета все още :wink: Само между другото, пунктуацията ти в това изречение е много лоша... Червеното е главното изречение, останалото е пълнеж, обяснение. Трябват ти само 2 запетаи нищо повече....

Цитат:
Най-често използваният смисъл влаган в думата класика е именно произведение което е timeless

Тълкошен речник написа:
Класика (на латински: classicus - образцов) е произведение, което се счита за образец, пример за подражание в музиката, изобразителните изкуства, архитектурата, кулинарното изкуство или литературата.

Не знам защо, но днешното поколение нямат тълковни речници в къщи, а в нас имаме 3 дебели тухли.....

А относно останала част от параграфа ти, да виждам, че сега го пишеш, но това не го видях в първият ти пост. А Мона Лиза я споменах, понеже някой я беше споменал по-рано, а не ми се добавяше нова променлива. Просто метафора. И да, аз не говоря за нещо да стане класика или шедьовър просто ей така. А за преминаването от едната категория в другата...

Цитат:
в момента в който нещата които тук се обсъждат се приемат за субективни, автоматично това означава че всяко мнение има една и съща валидност с всяко друго, няма вярно и грешно, всеки е прав за себе си и прочее псевдо интелектуален post-modern bullshit

Значи просто имаме различни възгледи. За мен правото на мнение е равно за всички, но не и самото мнението. То, мнението, пак е по скалата вярно/ полу вярно/ четвърт вярно/ и т.н. Затова и този тип мнения ги наричам субективни/собствени/пристрастни/лишени от обективност.

Ама не усещаш ли тенденциите в разговора. Казваш, че никой не забранява да си казваш мнението. Но в същото време наричаш хората без опит, изказващи мнение, "идиоти". Или пък velush прави тема за да се самоубеди, че всички "не разбират". Не е ли малко грубичко.... поне на мен ми се струва, че е.
О и да, не си написал нищо страшно, спокойно. Макар и подредбата на думите ти да ме обърка в началото :lol: , Но в същото време беше и ненужно. Честно казано, аз и грам не давам за всичките ти препратки.

Споменах икономика понеже е точно това. Иначе, сега ме караш и биология да замеся. Имаше едно изследване за което четох наскоро. Как неприятни спомени, с трениране и подготовки се превръщат в приятни спомени. Това е факт и има начин да се направи. Понеже мозъкът ни е поредица от предаватели на сигнали и приемане на сигнали /гънките нямат нищо общо/. Мозъкът ни помни последица от сигнали /както един компютър чете поредица от 0 и 1-ци/ При приятни спомени, тези сигнали се задействат и същите химични реакции се задействат. Затова ако си в добро настроение и се сетиш за нещо леко приятно, всъщност ще си го спомниш като нещо много приятно. Ако си в добро настроение и се сетиш за нещо meh, има голяма вероятност да пренапишеш кода като нещо приятно.
Предполагам, че не те обърквам.
С няколко думи, зависи как се чувства тялото ти когато приема информацията и когато разказваш за нея след време. А и това са мейнстрийм анимета, все нещо ще ти направи впечатление, вече е друг въпросът колко ще те задържи в еуфория.
А има и друго, деца и тийнове се впечатляват много по-лесно. Затова и ако едно дете гледа нещо има по-голяма вероятност да се впечатли от един да кажем един млад възрастен. :D

МнениеПубликувано на: Нед Май 29, 2016 1:38 am 
Аватар

werewolf_girl
Цитат:
Или пък velush прави тема за да се самоубеди, че всички "не разбират".

О, благодаря за обръщането на "защо не разбирам всички" на 180 градуса.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 29, 2016 8:00 am 
Аватар

Да но ние не говорим за учене на каквото и да било, нали? :) Затова и не ми беше ясно защо го споменаваш всичко това.

Wind_Falcon написа:
Шедьовър - творба на изкуството чийто пълнеж са изконни и непроменливи във времето и пространството вселенски и човешки истини. Затова им викат и класики, и затова писанията на Омир (като най-старите творби до които имаме достъп) са релевантни до ден днешен, и най-вероятно завинаги.

Помагам допълнително щом е толкова трудно да се разчита поста ми, за мен уголеменото и удебелено прави цялото нещо достатъчно ясно, но изглежда се пропуска. Единственото нещо което трябва от контекста да се подразбере и го няма написано е "понякога", викат им И класики ПОНЯКОГА, отново, защото в определени ситуации има припокриване, очевидно не са едно и също защото тогава нямаше да правим разлика между двете и или щяха да са синоними или едната дума отдавна да е хвръкнала от световните езици. И не, червената част е пояснение, това след тирето е главната информация. Което няма как да е по-ясно...

Щом трябва чак и речници да ползваме, ето Miriam-Webster:
serving as a standard of excellence : of recognized value

Dictionary.com:
of the first or highest quality, class, or rank
basic; fundamental
of enduring interest, quality, or style

The Free Dictionary:
An artist, author, or work generally considered to be of the highest rank or excellence, especially one of enduring significance.
A work recognized as definitive in its field.

Cambridge English Dictionary
:
a piece of writing, a musical recording, or a film that is well known and of a high standard and lasting value

Oxford Dictinary:
A work of art of recognized and established value
A thing which is memorable and a very good example of its kind

Реално може и като образец за копиране да се ползва (от 5те речника само в 2 го имаше това значение и то в малко по-друг смисъл от този който ти точно даваш), но със сигурност не е главното значение на думата, особено за форумджии като нас и дискусията ни.

Никой в темата не съм директно нарекъл идиот, ако някой се е припознал заради пояснението ми е това е негов проблем вече. Същото е и за "олигофрени" btw, не съм визирал хора от форума а по този начин показвам колко зле е да се правят този тип аргументи и как изглеждат тези хора отстрани.

Ти все още не осъзнаваш за какво става дума обаче, като велуша си :lol: . Тия неща дето си ги писала за биологията се отнасят за всички хора които нямат здравословни проблеми, и те нямат проблеми въпреки това да ползват разум и логика и правят заключения различни от това какво химията ставаща в мозъците им ги кара да чувстват. А тези за които говорихме не успяват да се абстрахират от феномена, който както казах вече е най-вероятно на психическа, не икономическа или биологична основа.

Това което си писала заедно с последното ти изречение се отнася за "Наруто е най-доброто аниме" най-вече, и съм съгласен. Просто не разбирам как хора гледащи аниме от толкова години и висящи по форуми не са ги разбрали тия неща и трябва да се правят по 10 допълнителни обяснение за толкова прости неща, още след първия ми пост в Бързи въпроса беше изчерпана темата...

МнениеПубликувано на: Нед Май 29, 2016 12:14 pm 
Аватар

Ама човек това е "И", не се използва по начина, по който ти искаш да го ползваш. Няма смисъл да продължавам с дълбаенето тук. Нали ти казах от 2рият ти пост видях, че каза това което исках да чуя/видя. Просто изтъкнах, че ти се беше получило по друг начин.

Мале колко пасивно-агресивно ми отговаряш. Изтъкнах методика на писане, много добре знаеш, че дори и без конкретен пример класирането на прост и умен, не е най-доброто нещо което можеш да изтъкнеш /да това е най-лесният начин и сигурно има основа/. Но не го използвай за аниме фенове. Това е хоби, аз лично гледам анимета за да потъпея малко. Затова и гледам "боклуци" предназначени за 7-8 годишни момиченца.

Именно, че засяга всички. Ама и ти сам го казваш "не успяват да се абстрахират". Именно. Малко по горе казах, че едно критично мнение се очаква именно, когато се абстрахираш. Но това не може да се очаква от всички. Аз например все още, дълбоко в мен смятам че например елфченските песни са добро аниме. Да няма да го кажа, защото съм гледала много неща след него /това ми е 2рото аниме бтв/ и съзнавам, че не е е баш така. Но ако не обърна внимание на здравият ми разум, то спомените ми казват, че това е много добро аниме. Биологията в това си стои. Или например за титаните, като го гледах си казах е това е страхотно аниме, заслужава си да погледна мангата за да видя краят на историята. Започнах да я чета и осъзнах, че това което ми е харесало в титаните не е историята е метода на анимиране. И съзнавайки това мога да кажа, че анимето страшно много ми хареса. Това правили ли ме част от "феномена", да, но това не е толкова феномен, колкото използване на науки /по-стойностни от психологията/

Иначе да, още с поста на бел трябваше да свърши цялата история. Но така или иначе velush направи тема, реших да се подрачя. затова и започнах с *потърква ръце* :D

бтв velush нали каза, че си стигнал до заключение. Не е ли точно такова "не разбират" или аз се опитвам да правя заключения от много малко информация.

МнениеПубликувано на: Нед Май 29, 2016 12:45 pm 
Аватар

Не е пасивно-агресивно, просто съм поръсил постовете си с малко люти подправки за да не са прекалено скучени за четене (ех велуше твоите аналогии ме прихванаха и мен). Никога не съм бил фен на клинично чисти politically correct изкарвания, отегчават ме, и мисля че не съм прескочил границите на форумния етикет, I've just given them a little bite.

И какво, мислиш си че аз не гледам и не харесвам боклуци ли :lol: . Пак се повтарям, но идеята на постовете ми никога не е била да осмивам някой за това какво харесва, а да обсъдим защо някои хора успяват да направят разлика между това което им харесва и нещо което обективно има качества (и за да го направя трябваше да спомена заглавията покрай които се наблюдават тия неща).

Тъй де, не се очаква от всички, и нищиме защо при някои време и опит са достатъчни за да получат обективност, а при други - не. Иначе и аз не съм особен фен на психологията, но аз писах човешка психика, не психология и без друго.

Всъщност да, още с първия отговор на Бел всичко е било изчерпано :lol:

МнениеПубликувано на: Вто Май 31, 2016 12:12 am 
Аватар

Rainbow. Може би едно от най - кофти аниметата, които съм гледал. Драмата не беше пресилена, а истинска. За перфектността на анимето спомагаше и soundtrack-a му, които и досега е един от най - стабилните, които съм чувал. Антагонистите наистина те карат да ги мразиш, протагонистите те карат да им съчувстваш и да ги подкрепяш.

Цитат:
Evility написа:
Тоя сигурно е бил от школата за Болни Екземпляри, Лишени от Граници, Абстрахиращи се от Разумното, Идейни и Обиграни в Насилието, съкратено БЕЛГАРИОН... :lol:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 31, 2016 6:55 pm 
Аватар

Местоположение: Akihabara Town Music:Drum&Bass Movement:WalkingVehicles MAD
до момента има едно, един шедьовър за мен това е Момичето, което скачаше във времето!
с Продуценти:
Иноуе Шиничиро
Егава Шиня
Кавашима Харуо
Кавасаки Широхару
Моримото Йошихиса
Сакаки Сюнто

Последна промяна Manga Anime на Нед Юни 26, 2016 1:49 pm, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Сря Юни 01, 2016 5:34 pm 
Аватар

Ми на мен аниме списъкът ми е доста беден и досега не мисля, че съм попадала на шедьовър, за това ще изброя по нещичко, което смятам, че се доближава до тази мистерия, наречена шедьовър:

Gintama

Защо?
Съчетава много хумористични елементи в силна хармония: пародия с куп други неща, като почнеш от комикси, та стигнеш и до политици, че се подиграва дори със себе си и автора си; slapstick; игри на думи, които дори водят до бой; поставя героите си в безумни и неподчиняващи се на която и да било научна сфера ситуации, самите герои са противоречиви и многоцветни откъм характер, винаги може да те изненада с нещо.
От друга страна успява да комбинира комедията с други теми и не те оставя да скучаеш. Фактът, че успява да е толкова добро за толкова продължително време, е почти mind-blowing.

Tengen Toppa Gurren Lagann

Защо?
TTGL е уникално по своему, защото никое друго аниме не може да го повтори в никоя категория, колкото и да се пънат в кенефа авторите му. Светът, героите, анимацията, идеята и конспирацията, развитието, начинът, по който е представено, са в идеална хармония. Който говори за шедьоври и не е гледал TTGL просто може да вземе един арбалет и да се самозастреля.

One Piece

Защо?
Тук голяма група хора, които не се кефят на мейнстрийма биха спрели да четат повече и биха ме оплюли, но колкото и невероятно да звучи, дори измежду shounen сапунките има нещо, което се доближава до шедьовър и това е One Piece. Заеби world building-a, самата история е навързана по такъв начин, че непрекъснато да допълва и развива сюжета, да те връща в по-предни арки, да оставя мистерия и въобще всичко е толкова навързано, че 'лабаво няма.

Excel Saga

Защо?
На сходен принцип като Gintama смятам за близо до шедьовър и това заглавие. Подиграва се с много различни теми по изпипан начин. Освен това научаваш и интересни неща, например че човек може да забремени Вселената.

Danshi Koukousei no Nichijou

Защо?
Тук е трудно да го обясня, но самото аниме е от тоя тип комедия, който те кара да се смееш от сърце и да искаш повече от нея, с което малко неща могат да се похвалят.

Trigun

Защо?
Както и с предишното, пак е трудно да обясня, но това аниме хем те кара да се смееш, хем да плачеш. Съчетава екшън, драма, любовна история, sci-fi, комедия и прочее неща в една голяма порция миш-маш. От типа неща, които можеш да ги изгледаш наведнъж и да ти държи интереса до края.

Kaiji

Защо?
Много хора биха били отблъснати заради анимацията, но както е казал самият автор, светът на Kaiji е грозен и за това не му трябва хубава анимация. Kaiji заема приблизително уникална ниша, предвид че много малко анимета съчетават gambling-a с драмата и съспенса по такъв умел начин.

Mahou Shoujo Madoka Magika

Защо?
Не съм велик фен на mahou shoujo жанра, но въпреки скромния ми опит, заглавието по доста интересен и успешен начин се гаври с жанра и за това е уникално. Уникалността, разбира се, не го прави шедьовър, но начинът, по който са развили идеята за mahou shoujo-тата, е това, което го поставя близо до шедьоврите.

Yojouhan Shinwa Taikei

Защо?
От изброените до тук, мисля че Yojouhan най-много се доближава до това да бъде шедьовър. Психологията на шоуто е великолепна. Yojouhan е unpredictable и постоянно си играе със зрителя, всички storylines са свързани умело и финалът е просто кулминацията на цялата мистериозна игра.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 01, 2016 9:12 pm 
Аватар

velush написа:
Ето и теб ще те изкоментирам - не каза защо уважаваш "Yu-Gi-Oh Duel Monsters и GX (до 104-105 епизод)".
Не казвам, че априори е невъзможно кодомо реклама за игра с карти, да не се смята за шедьовър. Просто ми е любопитно какво изключително виждаш в него.

Уважавам Yu-Gi-Oh най-вече заради играта на карти, която успя да пробие в много държави по света и още се разцъква с интерес от много хора, включително и от мен от време на време (като изключим нововъведенията в правилата, както и наличието на някакви безсмислени xyz, tuner и вече pendulum карти). Анимето само по себе си не бих го определил като шедьовър, тъй като не помня какво се случва в половината епизоди, че и повече.

П.С Изчаках хубавият ви спор да поутихне малко, че да мога и аз да се включа. :lol:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 4 [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]