Дата и час: Чет Сеп 20, 2018 5:46 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: OnePunchMan - Критика ли е към супергероите в Япония и САЩ?
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2016 12:05 pm 

Здравейте, на всички! Отдавна не бях писал в този форум и все не успявах да си намеря извинение да си открадна малко време, за да го направя, но ето, че съумях и то надявам се с нещо, което би ви харесало.

Наскоро пуснах видео за един от най-интригуващите персонажи, на които съм попадал през последните години, а именно - One Punch Man. Целта на този клип е да се създаде дискусия около начина, по който са представени супергероите в двете големи аниматорски школи и най-вече да се отговори на въпроса, какво прави Saitama толкова уникален и различен на фона на огромната популярност на западните супер-герои. Разбира се, не смея да твърдя, че съм отговорил на всички въпроси и заради това правя тази тема, в която да се продължи дискусията. Междувременно всякакви критики, въпроси и предложения с радост ще бъдат изслушани, така че не се притеснявайте да драснете по някой ред в тази насока, било то и на ЛС.

Anyways… Надявам се да се получи хубава дискусия и моите извинения към хората, които нямат добри познания по английски. При желание от ваша страна с удоволствие ще добавя субтитри и на български към видеото.

П.П. Надявам се не нарушавам някое от правилата на форума, макар да ги прегледах обстойно преди да пусна. В случай, че е така моля драснете едно ЛС, за да знам какво да коригирам в темата.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2016 1:10 pm 
Аватар
The No-Goodnick

То... хубаво, хубаво, ама...
Хубаво развиване на теории и слагане на нещата на дълго и широко, ама...
И спрямо дали е критика, ако питаш мене, не е, ама...
Има си и много по-лесни методи :confused:
Like... ONE has a twitter, можеше просто да го питаш :lol:

Профил  

Заглавие: Re: OnePunchMan - Критика ли е към супергероите в Япония и С
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2016 4:44 pm 
Аватар

Според мен One не се опитва да разбие концепцията за супергероите. Няма такава голяма амбиция. :lol:
Просто си е намерил комедийна ниша, в която да направи малко кинти от деконструкция на клишета. Има тонове други автори, които се занимават с абсолютно същото - и на изток, и на запад.
Самите издателства, които бълват такива комикси са направили буквално милиарди докато пречупват, дегероизират или пародират собствените си супер-герои. Като им писне, reboot-ват цялата вселена и почват всичко отначало.

Има го и адаптирано в кино вариант - в прав героичен (примерно кино фаза едно на Марвел) и в обратен антигероичен (комедии като Mystery Men и Deadpool или марчна сатира като Watchmen) вариант.

Постижението на One е, че е направил един относително забавен и идеен комикс. Нищо революционно.
И тук идва драмата, кое ще стане модно и кое не. Той (и ние с него) е изкарал късмет, но обикновено не зависи от качеството, а се лансират значително по-маргиналните неща.
Примерно N+1 филма за Хари Потър, а по Колелото на времето - малоумен ТВ спешъл.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]