Дата и час: Съб Дек 07, 2019 9:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 2 [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Озвучаване на аниме!!!
МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2014 12:44 pm 
Аватар
Feed you with a kiss

VastoLorde96 написа:
...Когато видя всичко това изпълнено, тогава ще кажа, че са се справили не добре, ами страхотно!...

изведнъж, докато ти четях мнението и получих war flashbacks от дните, в които по канал 1 излъчваха "До Ре Ми" и превода и гласовете не само, че бяха ужасни...но бяха махнали и всякакви звуци отзад, явно за да не се чуват гласовете на оригиналния дублаж... :lol:
дъ хорър...
имам някакви бегли спомени и за БНТ да сменят имената да са на български, но не знам дали реално се е случило, или си е моя измислица... :lol: силно се надявам това да не го броиш към "Да се изтрие всичко японско и да се замени с българско."

МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2014 1:31 pm 
Аватар

Ако са ползвали английски адаптиран превод, нищо чудно да липсват разни неща и имената да са други.
Аз пък съм срещал в българския дублаж на англоезични шоуто по CN да липсват цели реплики (за играта да не говорим колко е зле). Т.е. всички телевизии са толкова небрежни и такива непукисти за детайлите щом става дума за "детско" шоу...дори децата да са им основната публика.

Цитат:
силно се надявам това да не го броиш към "Да се изтрие всичко японско и да се замени с българско."

Чакай сега.
Професионалния подход при пълна подмяна на гласовете е, че самите производители на сериала предоставят микс на звука без говора (а съм срещал и със съвсем ниско ниво на говора, така че локалните артисти да знаят къде точно да слагат репликите).
Това дето ти е направило впечатление са някакви любителски мърлявщини (нищо че са извършени от професионалисти).

Същото е и с creditless OP/ED-те. Пак се раздават от производителите и всеки да слага каквито си иска надписи отгоре.

Разни табели и съобщения, които са част от арта за съжаление се налага да се мажат отгоре.

За песните не знам.
Лично аз бих предпочел дори да не ми ги превеждат дори с титри. Изключения само за свързани със сюжета текстове.

Предполагам, че тези анимета с надписите и дочуващия се дублаж не са закупени директно от производителя, а са някакви далавери между телевизионните корпорации.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2014 3:23 pm 
Аватар

Love child написа:
силно се надявам това да не го броиш към "Да се изтрие всичко японско и да се замени с българско."

Не казвам да се изтрият имената на японците, работили по анимето.
Казвам да не се оставят с канджита, а да се напишат на български. :wink:
Както каза Велуш, японците дават всичко необходимо, за да се направи един качествен дублаж,
ама проблемът е, че българите (а и не само) гледат да им излезе по-тънко и зат'ва омазват работата.

МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2014 3:33 pm 
Аватар

Нека го погледнем от друг ъгъл:
Тук е България, не Япония - няма толкова качествено оборудване за да се направи всичко това, а и на кой ще му се занимава!? В смисъл мисля, че сме видели достатъчно шитове и опити за превод на анимета и май България за момента няма какво още да предложи за българските фенове. Пък и нали на тези озвучители и състав искат пари. Тези пари не растът по дърветата... особено в България :roll: Аз лично бих искал, да вземат да преведат по-сериозно манга, поне за нея не искат озвучители и т.н., та след това живот и здраве (и много, много късмет) ще подновят аниме списанието и чак тогава вече можем да мислим за стойностен превод на аниме. Засега никой няма да заложи на сляпо и да даде една маса пари, без да разбере дали има хора, които да гледат продукта.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2014 3:55 pm 
Аватар

Не, за мангата не се искат озвучители, а фотошоп гении...
Гледай от Артлайн колко си играят да превеждат всичко, включително и "Бум, фрас, тряс"...
С каквото и да се захванат, все си в врътка. Проблемът е, че никой не иска да го направи.
Тея качествени дублажи, за които си мечтаем, дори и да не ги пускат по телевизиите...
Нека ги пускат на ДВД/БД - хората като видят, че си заслужава, ще купуват.
Ако не за друго, поне като колекционери.

ПП.: Love child
Тъпото е, че тук са сложили само българските кредити...

МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2014 6:29 pm 
Аватар

VastoLorde96
Цитат:
японците дават всичко необходимо

Не само те.
Всеки съвременен кино или ТВ продукт е така...при това поне от 20-тина години, че и повече в някои сфери.

FirePenguin
Цитат:
Тук е България, не Япония - няма толкова качествено оборудване за да се направи всичко това

Не е вярно.
Ако разполагаш със звуковия микс за който говорех по-горе и OP/ED без надписи на каста, техниката за поставянето им е съвсем елементарна (е може да е малко играчка търсенето на шрифтовете, но примерно за филмите кинокомпанията си ги раздава с TTF-ите).
Има я във всяка телевизия.
Проблемът е, че трябва да се ръсят кинти на хората, които ще я ползват...и да им се дигат гири, ако работата им е некачествена.

Цитат:
да преведат по-сериозно манга

1. Такава се превежда по-трудно (по-сложен речник, референции към литература...особени пък източна литература...).
2. Кой ще я купува? Ето твоите съученици не са и чували за DN, а тя е мегапопулярна по цял свят.

Затова Артлайн наблягат само на суперхитове - Наруто, Парчето, Тефтера...и пак не съм сигурен, че се продават на печалба (дори подозирам обратното).

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2014 9:38 pm 
Аватар

velush написа:
Ето твоите съученици не са и чували за DN, а тя е мегапопулярна по цял свят.

Е, сега ако ти кажа че живея в "провинцията", няма да ми повярваш :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2014 12:20 am 
Аватар

Аз по мои спомени от студентските години, повечето народ от провинцията беше по-добре осведомен по най-различни въпроси в сравнение с нас софиянците...
Че дори в соц. времето филмите и книгите излизаха по-бързо в провинцията, а магазините бяха по-евтини и по-добре заредени.
Пък и в "демокрацията" първите Метро, Била, Техномаркет, Технополис, Карфур, Лидъл и пр. бяха по Пловдив, Варна, Бургас, Велико Търново и т.н. (Не че това е признак за голяма култура, но поне за предприемчивост.)
Ако междувременно цялата страна се е преместила на "по-евтино", "по-чисто" и "по-културно" в София може само да я съжалявам. :lol:

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2014 10:20 pm 
Аватар

Банда, мисля че обърнахте темата в грешна насока.Не ,че няма кой да я свърши тая работа, проблемът е , че няма кой да плати за нея.Нито една телевизия у Българско, като изключим картона, няма да се наеме да плаща като поп за професионално озвучаване.
Като сметнете колко е работа само за професионален преводач, който да ти изкара целия сценарий с обяснения за всяка една поговорка, лафоризъм, реплика, та да го пратиш на сценарист, който да го пренапише по такъв начин, че да има аджеба някакъв смисъл в написаното.От там па го поемат режисьорa на дублажа, който па да ти търси артисти, па едва чак накрая да стигне туй до редактор, който си играе да напасва аудио и видео,да се наслагват надписи,цензуриране, щото СЕМ да не ги чукне изотзад.
И накрая като се драсне чертата и се съпоставят разходите дотук с предполагаемите приходи, излиза, че кяра го нема нийде.

Това е е цялата работа - трябва да има келепир.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2014 12:00 pm 

И както винаги, тук нищо не става. А как се получава в другите страни, като Япония, например?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2014 12:23 pm 
Аватар

В Япония (а и в други страни) хората си плащат, докато в България все гледаме да ни излезе тънко. А и да не забравяме, че аниме и манга културата все още набира популярност. Забелязъл съм като говоря с някой за аниме и той ми каже "Стига с тез детски!". И как тогава да има популярност, като има такива "задръстени" индивиди! Друго беше до преди 10-на години, когато се излъчваха Ю-Ги-О! и Краля на шаманите. Тогава и дублажа си беше на ниво и публика си имаше. Докато сега никой няма изгода да дублира анимета(нито да ги субва), защото "к'во аджеба е аниме". Харесва ми идеята за популяризация на мангата, но щом даже и събития като Анифест и Анивенчър не успяват да направят нещо по въпроса, а косплейърите ги гледат като гръмнати... Та според мен идеята за дублаж(а и за аниме телевизия изобщо) е обречена(за съжаление)!

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 2 [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]