Дата и час: Пет Сеп 21, 2018 8:19 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 2 [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: За връзката между популярност и качества
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2014 6:39 pm 
Аватар

Наскоро с Ice-Man поспорихме в една вече изтрита дискусия за нееднозначната връзка между термините "звезда" и "ас". (Той твърдеше, че е еднозначна)
Целта ми естествено не беше да обиждам едни определени футболни ентусиасти, а всички фенове на всичко =)) (значи и мен самия) за слепотата им да прозрат, как понякога обекта на възхищение им не притежава всички качества, които фенщината им присвоява.
Как със добра външност, внимателен подбор на противници и спортни събития, а и не на последно по важност място на добре пресметнати PR кампании, едни спортист може да постигне по-голяма слава, отколкото реални заслужава.
Това абсолютно важи и за аниметата: красив арт, угаждащи на зрителите методи за разказване на историята и подходяща рекламна кампания, може така да надъхат хората, че да ги накарат да пропуснат негативите - пропадания в анимационното качество, сюжетни дупки и липса на сериозни послания или хитри наблюдения за човешката природа.

Т.е. разсъжденията там може спокойно да се приложат и върху аниме заглавията.
Определено се изискват минимален брой реални качества за да е популярно заглавието, но най-популярните не са и задължително най-префектите заглавия.
Както и в спорта, равенството "звезда" = "ас" е относително по-рядка комбинация от "звезда" > "ас" и "звезда" < "ас".

Сега какви са точните заглавия са обект на темите "По-популярно от колкото заслужава" и "По-непопулярно от колкото заслужава".
Тук по-конкретно ме интересува нещо друго - каква е динамиката и какви са евентуалните причини.

Тук ще изтъкна наблюденията ми върху една статистика, която никога не съм смятал определяща дали заглавието притежава добри качества или не - Top Anime на MAL. =))
Та обаче говори за популярността на шоутата в нея.

Ето изненадващите (за мен) изводи до който стигнах.
В краткосрочен план, най-смехотворните от моя гледна точка заглавия (SnK, SAO, Kurobaske-то, Bakuman и пр. и пр.) наистина изглеждат незаслужено високо.
Обаче в дългосрочен план, малко по-малко с отдалечаването от датите ва ТВ излъчването те неминуемо потъват надолу.
Това което остава е адски далече от ситуацията "звезда" = "ас". Дори се мяркат едни от най-омразните ми (Clannad, Code Geass и пр.), но опредено са неща, които притежават качества, които дори и аз не мога да отрека.
Примерно Clannad има приятен арт и анимация, а подборът на музиката е невероятно добър и мощно манипулира емоциите на зрителя, а Code Geass има доста сложни за анимиране батални сцени. Мога да ги мразя и в червата, но притежават добри качества.

Към Fullmetal Alchemist: Brotherhood съм по-скоро положително настроен, въпреки това не смятам, че трябва да е на първо място. Добрата анимация и мащабната история, която разправя с добро темпо, обаче му заслужават място на първата страница.

Ginga Eiyuu Densetsu е старо и старомодно дори за времето си, но се радва на изключително устойчива позиция. Това означава, че качествата му са толкова силни, че могат да се преборят с модните тенденции.

Gintama е заглавие прицелено точно в otaku публиката и неслучайно е завзело доста територия в класацията.

Suzumiya Haruhi е едно от най-мразените заглавия (при това не особено рационална омраза, защото не е точно това, което човек вижда от плаката и първите впечатления) и все пак с арата, анимацията и играта на сеютата си е заслужило относително висока позиция

Обобщено.
В кратки срокове, тук се виждат най-популярните заглавия, независимо от това дали славата им е подплатена с истински заслуги или просто е някаква мода.
В по-дълги срокове, оставят някакви по-средни заглавия...нито най-артистичните и експерименталните (Angel's Egg anyone? Or Satoshi Kon titles?), нито най-боклучавите.
Остават тези със смесени качества - нито прекалено авангардни, нито прекалено несофистицирани.

Това сигурно щеше да ми го каже всеки статистик или политолог...но аз вярвах, че аниме феновете са нещо много по-абсурдно, неразумно и нездравомислещо...изглежда че съм грешал.

Otakus are average folks you guys! :kicking:

Да ви идват някакви мисли (и съгласие и несъгласие) по темата?

MAL-list
 Профил  

Заглавие: Re: За връзката между популярност и качества
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2014 9:09 pm 
Аватар

velush написа:
Наскоро ... в една вече изтрита дискусия

Каква изненада. :lol:

Това ми прилича на поредната тема "защо топ листа в МАЛ е толкова скапан?".
И особено в топа, трудно ще намериш някаква адекватна връзка между качество и популярност. И то най-вече по отношение на качеството, защото моментното състояние на топ-листа е базирано на не особено качествена система за рейтинги (като изключиме вероятно по брой потребители гледали заглавието, което може да мине за относително обективно. Относително...)
При един малко по-внимателен поглед върху списъка, може да отбележиш, че от 30 начални заглавия на първа страница, 14 са директни продължения, 3 са с по над 100 епизода, 2 са римейк на стари хитови заглавия, а също и 4 филма, т.е 2/3 от заглавията са там по напълно необективни причини, главно заради системата на оценяване на сайта.
За каква връзка между популярност и качества изобщо говорим в сайта МАЛ?

МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2014 10:18 pm 
Аватар

Може би аз малко прибързано си сумирах поста ти, но не казваш ли неща, които са до болка известни на всеки с поне половин година стаж като аниме фен?

- Лесно може да се манипулира публиката да се вдигне рейтинга на нещо със среднисти или дори ниски качества, ако се използват подходяща рекламна кампания, добре приемана от всякаква аудитория тематика, няколко известни имена в екипа, малко по-лъскав трейлър и т.н. - ПРАВИЛНО
- Звезда=/= ас - ПРАВИЛНО

В контекст на анимета:
Звезда - популярни анимета; ас - най-заслужаващи внимание анимета.

и сега засегна темата under- and overrated и естествено не се сдържа да не споменеш абсурда на оценяване в МАЛ.
И както posteriori вече загатна в МАЛ човек има възможност да даде оценка преди края на анимето. При гледан 1 епизод, който ти е или не ти е харесал, няма как да се оцени качеството на цялата поредица, но не са малко потребителите, които оценяват на такава база. Да се използва тамошната класация е безпредметно. Защо в анидб не са чак толкова огромни разликите на онгоинг и завършени в рейтинг? Ако беше дал заключенията си на база информация от там щеше да е по-достоверно.

Лично аз не познавам хора които да се влияят само от някакъв рейтинг докато си избират какво да гледат, но в случаи като САО, ШнК, Бакуман и т.н, наистина не виждам от къде би могла да дойде популярността освен от сляпа вяра, че най-гледаното е и добро. Като се добави, че реално хората с някакъв поглед върху качеството да ги сложих 60% от МАЛ(да не съм песимистка), останалите 40% от оценката са съставени от нубове с по 2-3 гледани анимета, 10-13 годишни, рандом вотове и т.н.
В анидб, може би защото не е чак толкова user friendly като че ли са се събрали повече разбирачи и като добавим, че е по нормална системата за оценяване има по-точни резултати.

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 8:57 am 
Аватар

Не мисля, че спортната реклама може да се сравнява със славата на аниметата, особено извън Азия. Като се замисля за един Бекъм например, как се прави звезда, е няма как да се направи толкова реклама на което и да било аниме. Едно аниме, колкото и да го рекламират, абе то не хваща ли око, никаква реклама не може да го спаси. Макар че, като се замисля, рекламата на Обан стар рейсърс много повлия на заглавието да нашумее. И все пак, сега къде е Обан? С времето нещата се изчистват и асовете се виждат. Има и много заглавия, които заслужават огромно внимание и заслужават да се наредят сред асовете, но не са толкова популярни, за да го постигнат. И от тук веднага ми изниква в главата един по-сериозен въпрос, каква точно е рекламата в България? Не става дума за реклама по телевизията, това е ясно. Откъде се информират почитателите какво да гледат? Защото като нищо ще излезе, че в крайна сметка вината е във нас самите и това какво препоръчваме. Като нищо ние сами издигаме дадени заглавия на пиедестал, за сметка на други и после се сърдим на резултата.

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 11:38 am 
Аватар

posteriori
Цитат:
Това ми прилича на поредната тема "защо топ листа в МАЛ е толкова скапан?".

А неее...аз питам "Защо в дългосрочен план се оказва не чак толкова скапан?". :lol:
Това е парадоксалния извод до който стигам - "Очаквах да е по-лошо." =))

Продължителността също не е гаранция.
Да има дълги неща, но свръхдългите - Naruto, Bleach, One Piece и т.н. не са на първата страница.
Hunter x Hunter (2011) е "прясно" и затова не го броя.
Gintama пък си поддържа качеството и определено е заслужило.

Така наречените от теб продължения, всъщност не са. Просто оригиналът е дълъг (но не свръхдълъг) и изисква адаптиране на части.

Освен това има и няколко кратки оригинала - Ookami Kodomo no Ame to Yuki, Sen to Chihiro no Kamikakushi и Mononoke Hime.

faye
Цитат:
не казваш ли неща, които са до болка известни на всеки с поне половин година стаж като аниме фен?

Да, ама имам чувството, че никой не ги адресира публично :ying: .
А и има хора, които с години си кютат на Покемон, Ю-Ги-О, Наруто и една стъпка встрани не правят (ако ще да е към някоя голяма простотия).
Количеството време и епизоди, не са толкова определящи. :lol:
А и не са един или два случаите в които при спор ме контрират с аргумента "Да бе, ти ще ми кажеш! Я виж колко хора го харесват, значи е хубаво! Ти тези хора ги изкарваш пълни идиоти ли?".

Цитат:
в МАЛ човек има възможност да даде оценка преди края на анимето

Аз пък твърдя, че мнението ми за определени заглавия няма да се промени много, ако ще и да изгледам всичките му 500+ епизоди.

Цитат:
Да се използва тамошната класация е безпредметно.

Напротив.
Аз целя точно да се хване мимолетното, несофистицирано, необективно и силно повлияно от общественото настроение мнение.
Системата на AniDB е прекалено обективна (макар и не абсолютно). Кара гласуващия малко или много да си размърда мозъка.
Аз искам да знам какво му е на душата преди това. :lol:
Това е предметът на разсъждението ми.

Цитат:
щеше да е по-достоверно

Това достоверно обаче според мен не определя общото настроение. Последното е по-често базирано на нерационални реакции и емоции (говоря и от мое име).

Цитат:
в случаи като САО, ШнК, Бакуман и т.н, наистина не виждам от къде би могла да дойде популярността освен от сляпа вяра, че най-гледаното е и добро

Постоянно срещам хора, които търсят най-популярното от сезона, "Хайде да направим класация!" и тям подобни.
Според мен така функционират основната част фенове. Много по-рядко забелязвам някой да влага усилия в откриване на свои собствени любимци.

zlobcho
Цитат:
е няма как да се направи толкова реклама на което и да било аниме

А какво ще кажеш за Титанични реклами на множество продукти и разни включвания в популярни ТВ програми?
Да, по световен мащаб не може да се сравняват, но някои от методите са сходни.
Пък и аз ги сравнявам на най-общо идейно ниво, а не толкова като детайли.

Цитат:
Едно аниме, колкото и да го рекламират, абе то не хваща ли око, никаква реклама не може да го спаси.

Е, аз отбелязах, че има минимум под който, не може да се пада нито в спорта, нито в забавния бизнес.
Не казвам, че пълен некадърник или грозотия ще просперират. Разликата е в по-горните категории - кое небесно тяло свети със собствена светлина и кое с отразена (и не заслужава названието "звезда").

Цитат:
И все пак, сега къде е Обан?

Аз до ден днешен си го харесвам и за мен е по-ценно от конкуренцията му по същия канал - 4KIDS версиите на Naruto и One Piece (пушещи близалки, кадри от след 50 серии и пр.) :lol:
Апропо, аз имам спомени за много по-масирана рекламна кампания на последните две по същия канал...а и после по CN.
Може да се каже, че голяма част българските фенове са се зарибили точно от там.

Цитат:
С времето нещата се изчистват и асовете се виждат.

Не и според моята хипотеза. :idea:
Истинските асове никога не са в светлината на прожекторите - говоря за аниме света, не за спорта.
За да остане едно заглавие в обществената памет, то трябва да е смес между хубави неща и боклук.

Цитат:
Защото като нищо ще излезе, че в крайна сметка вината е във нас самите и това какво препоръчваме. Като нищо ние сами издигаме дадени заглавия на пиедестал, за сметка на други и после се сърдим на резултата.

Ако обичаш не ме вкарвай в кюпа! =))
Моите любими високобюджетни неща за които признавам, че не са изкуство, а чисто забавление и си ги обичам заради това, обикновено са супернепопулярни.
Random примери - Yamato 2199, Gargantia, Gosick, Darker Than Black, Black Blood Brothers, Ghost Hunt и пр. и пр.

И определени вие лансирате масово Титаните, Жо-Жо, Ловджия^2, Иппо, Куроко, Приказката и т.н.
=)) =)) =))

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 12:24 pm 
Аватар

velush написа:
...

За продължителността, че не е гаранция - да, така е. Но може да е доста съществен фактор, както може да видиш в другата класация Most Popular.
Гинтама може и да си поддържа качество, но по никакъв начин не си е заслужило да окупира половината места в топ 10. И както вече казах, проблема е в системата на оценяване, а не в конкретните качества на анимето.
Това за хънтъра, че било "прясно" нещо не го разбрах. Че те половината заглавия в този лист са "пресни".
Относно продълженията - дали ще го наречеш "продължение" или "адаптиране на части" е абсолютно все тая. :mock:
Кратките оригинали вече ги взех на предвид, по същия начин, по който са и свръхдългите заглавия - нужно ли е да обяснявам как се формира рейтинг в МАЛ? Бях останал с впечатлението, че за повечето хора в този форум това е common knowledge. :fishing:

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 1:17 pm 
Аватар

Цитат:
Гинтама може и да си поддържа качество, но по никакъв начин не си е заслужило да окупира половината места в топ 10.

Според моята хипотеза го е заслужило, точно защото е смесица между клозетен хумор и гениалност. :lol:
Ако беше само гениалност, щеше да пропадне преди години.

Цитат:
Това за хънтъра, че било "прясно" нещо не го разбрах. Че те половината заглавия в този лист са "пресни".

Не не са.
Хънтърът излиза в момента, а Brotherhood е престанало да излиза през 2010.

Друг пример. В най-високия си пик SnK (когато тук ми се аргументираха как прегаряло тракерите от теглене и това го превръщало в класика) беше на 12-то...а сега 8 месеца след края му е на 19-то.

Това имам в пред под прясно и вече леко почващо да се вмирисва.
Когато са в центъра на вниманието, някои неща се изкачват рязко, но когато мине година-две се задържат определени заглавия.

Ето това ми е интересно защо и как се случва (и вече споменах за работната ми хипотеза).

Цитат:
половината заглавия в този лист са "пресни"

Не и по горния критерий.
Само Hunter x Hunter (2011) и Mushishi Zoku Shou излизат в момента, а Monogatari Series: Second Season и Kuroko no Basket 2nd Season са приключили относително наскоро.

Цитат:
дали ще го наречеш "продължение" или "адаптиране на части" е абсолютно все тая

Има известна разлика.
Определени заглавия почват, като единична история, а пък заради успеха ги продължават.
Други заглавия по оригинален замисъл са си дълги.

Цитат:
Нужно ли е да обяснявам как се формира рейтинг в МАЛ?

Не, това което е нужно е да вникнеш в мисълта ми.
Аз не твърдя, че класацията обективно демонстрира качествата на заглавията.
Твърдя нещо друго - тази класация е относително вярна в отразяването на обществените настроения.
После по моите лични критерии за качество (признавам доста своеобразни) установявам, че обществото в дългосрочен план пресява някакви хибридни заглавия. Гениалните неща не се задържат, но и пълните боклуци не го правят. Остава смесица между добри качества и тор. :lol:
Т.е. критиката ти (както и на другите участници) към класацията на MAL няма нищо общо с това, за което аз я ползвам - обществено допитване за най-първосигналните реакции относно аниме заглавията.

Последна промяна velush на Вто Юни 10, 2014 2:29 pm, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 2:06 pm 
Аватар

velush написа:

Когато са в центъра на вниманието, някои неща се изкачват рязко, но когато мине година-две се задържат определени заглавия.
...
Твърдя нещо друго - тази класация е относително вярна в отразяването на обществените настроения.

И затова ли бяха всичките тия дълги постове? :confused:
Или как по сложен начин да обясним очевидното...
Което, разбира се, не променя факта, че половината заглавия са просто част от вече наложени франчайзи. А дали са "пресни", това е друг въпрос. За мен всичко след 2011-12г е топло прясно, особено сравнено със стари (вече) заглавия като GTO, Cowboy Bebop, Mononoke Hime или още повече - LotGH.

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 2:38 pm 
Аватар

posteriori
Цитат:
И затова ли бяха всичките тия дълги постове?

Щом продължаваш да пишеш значи не е толкова просто и очевидно :idea: .

Цитат:
половината заглавия са просто част от вече наложени франчайзи

Всички френчайзи са наложени...дъъъ, това е част от дефиницията.
Въпросът е, че тези които се задържат след време съдържат по нещичко...за разлика от други.

Цитат:
За мен всичко след 2011-12г е топло прясно

Ми аз не говоря какво е според теб, не говоря и какво е според мен (всичко от 90-та насам :lol: ).
Опитвам се да установя колко е къс и от какво зависи attention span-а на международните отакута...и евентуално да го сравня с този на нашите.

Последна промяна velush на Вто Юни 10, 2014 2:41 pm, променена общо 2 пъти

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 2:40 pm 
Аватар

:lol: Моята работа стана: изгубени в темата. Някъде по трасето ми се изгуби смисъла на цялата тема. Едва ли е целта да сравняваме стари заглавия с нови? Нека минем на спортна вълна, какво различава футболните звезди от футболните легенди? Да вземем един Роналдо (португалеца, не бразилеца) и да го сложим до Рут Гулит например. Това не важи само за спорта, но и за аниметата, филмите и за много други неща. Погледнете Междузвездни войни, има 3 нови части, но класиката са 3-те старите. Времето доказва кое си е заслужавало и кое не. Това, че новите неща са по-нашумели в момента, едва ли има някой, който да го отрече. И все пак да се сравнява нещо на 2 години с едно аниме от ранга на GTO, Trigun, Full metal panic или друго от сорта е смешно. А това относно образуването на оценката, гледай IMDB да видиш как 1000 келеша могат да вдигнат оценката на най-голямата боза. Едва ли има толкова "не в час" (нарочно го пиша така, за да не обиждам някого) хора, които да се водят по тези оценки. :lol:

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 3:06 pm 
Аватар

zlobcho
Цитат:
Някъде по трасето ми се изгуби смисъла на цялата тема.

Ми говорим си общи приказки, как връзката между между популярност и качества не е праволинейна...но не е и несъществуваща.
Това принципно си е доста абстрактно и загубващо.

Цитат:
Едва ли е целта да сравняваме стари заглавия с нови?

Част от задачата е, защото феновете се фанатизирани по новите...за които може и да не се си спомнят след половин година.
Примерно, навремето водих безумни спорове за Ao no Exorcist, а сега най-върлите му защитници сигурно и не помнят за какво ставаше дума.

А и ти сам казваш -
Цитат:
Времето доказва кое си е заслужавало и кое не.

Сиреч трябва да се прави малко корекция на мерника :) .

Цитат:
Роналдо (португалеца, не бразилеца) и да го сложим до Рут Гулит

Не се сещам за аниме аналогия.
То това е все едно да сравняваш нова 50 серийна поредица с дърт 300+ сериал, правени в различни епохи.
Рут Гулит май само аз и ти го помним. :lol:
Роналдо (португалеца) май ми кефи повече, но тук вече опираме до личен вкус.
Гулит сякаш имаше по-добри качества, но другия ми се струва по-адаптивен.
Времето ще покаже, но за мен Роналдо ще остане в дълготрайната памет, въпреки че май не е такава звезда, каквато (заслужено) беше Гулит навремето.
Ето тук идва моята хипотеза, че трябва да си леко окалян, за да се запомниш. :lol:

Цитат:
Едва ли има толкова "не в час" (нарочно го пиша така, за да не обиждам някого) хора, които да се водят по тези оценки.

В некино форумите масово се цитират IMDB, RottenTomato и BoxOfficeMojo.
Колкото и да е по-обективно RottenTomato от останалите две, аз не го смятам и него за стока...щото ненавиждам и изтънчените познавачи и критици, дето ще наплюят или възхвалят някого само зарази псевдоинтелектуалните си предразсъдъци =)) .

ПП
От моя гледна точка Гулит и Роналдо не са много добри примери, защото и двамата до голяма степен са заслужили славата си.
От друга страна онова лекенце Роналдиньо =)) =)) =)) .
По едно време не можех да се отърва от физиономията му - върху чипсове, бутилки, чаши...пък сега кой го помни?

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 4:35 pm 
Аватар

velush
Цитат:
От моя гледна точка Гулит и Роналдо не са много добри примери, защото и двамата до голяма степен са заслужили славата си.

Виж сега как сам си противоречиш, той Роналдо все още играе, дай му време. :lol: Отделно, че Роналдо е силно прехвален, колко пъти съм го гледал, толкова пъти съм го псувал, а не е да съм викал против отбора му. :P

МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 5:28 pm 
Аватар

С какво си противореча?
Аз ги гледам без грам фенщина и влияние от обществените нагласи, защото мразя футбол, а и напоследък хич не съм се интересувал.
Това което съм гледал от Роналдо-португалеца (преди време) беше доста добро.
Може тогава да се е доказвал, а напоследък да е заорал в посредствеността (в стил Роналдо-бразилеца, Ицето и пр. лежащи на стари лаври звезди).

Роналдиньо пък е абсолютно доказателство за хипотезата ми...що не говориш за него? :lol:

Освен това бих сложил над Рут Гулит - Марко Ван Бастен. Последният феновете го намразиха, заради една-две изпуснати важни дузпи, а си беше доста як техник.
Ето как може една легенда да е малко несправедливо пренебрегната спрямо друга точно заради емоции (а той и заради емоции ги изтърва тези дузпи).

MAL-list
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2014 5:35 pm 
Аватар
The No-Goodnick

А? Какво? Да дирим връзка между популярност и качество използвайки Top-а на MAL?

Ми... добре.

Като за начало, мисля че би било добре да придобием някаква обща представа за популярността, та... вземем да разгледаме Top-а на по листчета от 10 най-високо оценени заглавия спрямо броят на потребителите гласували.
Да речем, нека листчетата да са Над 300 000 гласували, Между 200 000 и 300 000 гласували, Между 100 000 и 200 000 гласували, Между 50 000 и 100 000 гласували и Под 50 000 гласували.

И така...
Над 300 000 гласували написа:
1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood
2. Code Geass: Hangyaku no Lelouch
3. Shingeki no Kyojin
4. Death Note (т'ва даже е единственото над 400 000 дето видях... направо си е за собствена категория xD)
5. Angel Beats!
6. Fullmetal Alchemist
7. Sword Art Online
8. Elfen Lied
9. Bleach
10. Naruto

Между 200 000 и 300 000 гласували написа:
1. Steins;Gate
2. Clannad: After Story
3. Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2
4. Sen to Chihiro no Kamikakushi
5. Tengen Toppa Gurren Lagann
6. Cowboy Bebop
7. Mahou Shoujo Madoka★Magica
8. One Piece
9. Fairy Tail
10. Toradora!

Между 100 000 и 200 000 гласували написа:
1. Gintama
2. Suzumiya Haruhi no Shoushitsu
3. Mushishi
4. Great Teacher Onizuka
5. Fate/Zero 2nd Season
6. Mononoke Hime
7. Howl no Ugoku Shiro
8. Monster
9. Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.
10. Hellsing Ultimate

Между 50 000 и 100 000 гласували написа:
1. Gintama'
2. Ookami Kodomo no Ame to Yuki
3. Hunter x Hunter (2011)
4. Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuiokuhen
5. Hajime no Ippo
6. Monogatari Series: Second Season
7. Kuroko no Basket 2nd Season
8. Bakuman. 3
9. Kara no Kyoukai 5: Mujun Rasen
10. Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Под 50 000 гласували написа:
1. Gintama: Kanketsu-hen - Yorozuya yo Eien Nare
2. Gintama': Enchousen
3. Ginga Eiyuu Densetsu
4. Mushishi Zoku Shou
5. Natsume Yuujinchou Shi
6. Hajime no Ippo: New Challenger
7. Hajime no Ippo: Rising
8. Mahou Shoujo Madoka★Magica Movie 3: Hangyaku no Monogatari
9. Aria the Origination
10. Natsume Yuujinchou San

И сега вече идва момента за качество.
Майната му на качеството... важното е да съм доволен от заглавието или да изпитвам желание да го видя или просто да го считам за достойно.
Или иначе казано: Сега вече и частта, в която всеки индивидуално би оценявал най-добре за себе си.

И сега... ще прегледам тези листчета от по 10 заглавия и ще запиша колко от тях аз харесвам, колко от тях аз бих гледал, колко от тах бих препоръчал, колко от тях считам за достойни.
(или иначе казано: I'm 'a fanboying this shit out)

И така...

от заглавията с над 300 000: 0, най-много 1(не съм сигурен дали искам да го гледам или не)
мда... много добре започваме... моят изискан вкус блика от всякакви пори и пиксели =))

заглавията с м/у 200 000 и 300 000: 4, може би 5
Добре, добре... тук е добре... направо се учудвам.

заглавията с м/у 100 000 и 200 000: 7
Олей... тук направо изтрепаха рибата :lol:

заглавията с м/у 50 000 и 100 000: 5, може би 6
Т'ва и то е много добре.

заглавията с под 50 000: 9
Тука вече хората сигурно изпитват и желание да ме линчуват :lol:

И... така... спрямо моите предпочитания, вкусове и всякакви други фетиши: Качеството реално спада спрямо популярността.
Има го момента дето качеството не спада много до една определена граница, но след като мине таз граница... it transcends the realm of Japanese animation и на мен явно вече не ми харесва :lol:

Допълнения:
    Разграфяването по тези определени бройки, защото ми се стори като приемлив вариант и защото ме мързеше да правя повече от 5 списъка.(туз Naruto, го дирих до към 900тна бройка някъде)
    Ако разграфяването го бях направил на по-малки отрязъци, може би(даже "най-вероятно") резултатите щяха да бъдат различни.

И да не забравяме, че подбраните заглавия за "качествени" са подбрани спрямо моите лични предпочитания, както и просто защото съм им позволил да минат през цедката, защото така съм преценил за редно.

Чакай... "и качества"... :hmm:
    Мда, начинът ми на подбиране на заглавия би спаднал и към това.

Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 11, 2014 8:10 am 
Аватар

tl;dr

dadaadda написа:
Майната му на качеството... важното е да съм доволен от заглавието

/thread

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по